برطرف کردن موهای زائد بدن یک کار بسیار خسته کننده و کسالت آور است و اکثر افراد را دچار چالش کرده است. تعداد بسیار زیادی از افراد با مسئله برطرف کردن هر روز موهای زائد خود مشکل دارند. روش‌های غیر کارآمدی که برای رفع موهای زائد وجود دارند که علاوه بر آن که خیلی وقت گیر هستند نمی‌توانند موهای زائد را برای همیشه از بین ببرند و دوباره موهای زبر و سیاه روی سطح پوست دیده خواهد شد. اگر چه رفع موهای زائد توسط تیغ، ژیلت، موم انداختن و بند انداختن یک راه‌ حل موقت است لیزر توانسته است در این زمینه انقلابی عظیم را به وجود بیاورد. در این روش شما می‌توانید برای همیشه از شر موهای زاید خود خلاص شوید به شرط آنکه از همه دستورات پزشک خود پیروی نمایید. لیزر موهای زائد یک روش بسیار پرطرفدار است که از آن برای برطرف کردن موهای زائد نقاط مختلف بدن استفاده می‌شود. فرایند برطرف کردن موهای زائد با تاباندن نور لیزر به فولیکول‌های مو و تبدیل شدن نور به گرما و تخریب فولیکول‌ها انجام خواهد شد. هنگامی ‌که گرمای لیزر فولیکول را از بین می‌برد از رشد مجدد موها در این ناحیه جلوگیری خواهد شد.

لیزر موهای زائد می‌‌تواند به طرز قابل توجهی از موهای زائد بدن شما بکاهد. در برخی از افراد تعدادی از موهای زائد با گذر زمان دوباره رشد می‌کنند. حتی اگر موهای زائد دوباره شروع به رشد نمایند موهای کمی روی پوست به وجود خواهد آمد که مانند گذشته زبر نیستند. برای این که بتوانید به خوبی مکانیسم اثر لیزر و نتایج حاصل از درمان را درک کنید با پزشک خود در خصوص اهدافی که دارید صحبت نمایید. برخی از انواع پوست و مو باعث می‌شود که نتایج بهتری کسب شود. تنها راهی که به شما کمک می‌کند متوجه شوید آیا متقاضی مناسبی برای لیزر موهای زائد هستید یا خیر این است که با یک پزشک با تجربه مشورت نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت میتوانید با شماره تلفن های 0218802877502188024459 تماس حاصل فرمایید.

 چگونه لیزر موهای زائد را از بین خواهد برد؟


 هنگامی ‌که فولیکول‌های مو از بین بروند نتایج حاصل از لیزر موهای زائد دائمی خواهد بود. در فناوری لیزر از نور لیزر استفاده می‌‌شود تا رنگدانه‌های موجود در موها هدف قرار بگیرند. نور لیزر از طریق مو به سمت فولیکول‌ها ارسال می‌شود و به گرما تبدیل خواهد شد که فولیکول را از بین می‌‌برد به نحوی که موها دیگر نمی‌توانند رشد کنند. موهای بدن در سه مرحله رشد می‌‌نمایند فاز استراحت ریزش، فاز استراحت و فاز رشد. موهایی که به تازگی وارد فاز استراحت شده باشند برای لیزر قابل تشخیص نیستند زیرا لیزر فقط می‌‌تواند موهایی را هدف قرار دهد که در فاز فعال رشد قرار دارند به همین دلیل باید صبر کرد تا موها وارد فاز فعال رشد شوند. اکثر افراد به چند جلسه درمان نیاز دارند که طی مدت دو تا سه ماه پوشش داده خواهد شد.

 آیا نتایج حاصل از لیزر دائمی است؟ 


تخریب فولیکول‌های مو توسط نور لیزر دائمی است با این حال ممکن است قسمتی که فرایند درمان صورت گرفته است دوباره تعدادی مو شروع به رشد نمایند و با گذر زمان می‌‌تواند دوباره به لیزر آن ناحیه پرداخت از رشد مجدد موهایی که روی سطح پوست دیده می‌شوند جلوگیری گردد. در برخی موارد می‌‌توان به طور کامل همه موهای زائد را از بین برد. رشد مجدد موهای لیزر شده به فاکتورهای مختلفی از قبیل نوع موهایی که دوباره رشد کرده است و مهارت اپراتور لیزر بستگی دارد. اکثر افراد متوجه می‌شوند موهایی که دوباره شروع به رشد کرده است نازک تر هستند و نسبت به قبل رنگ روشن تری دارند علت این امر این است که حتی اگر نور لیزر نتواند به طور کامل فولیکول‌های مو را از بین ببرد به آن آسیب می‌رساند و این امر باعث می‌‌شود از رشد مجدد موها جلوگیری شود. در صورتی که فولیکول مو آسیب دیده باشد اما از بین نرفته باشد در نهایت موها دوباره شروع به رشد خواهند کرد. ممکن است از بین بردن همه فولیکول‌های مو کار دشواری باشد به همین دلیل می‌‌توان توسط لیزر به درمان آنها پرداخت به این ترتیب افرادی که قصد دارند موهای زائد خود را برای همیشه از بین ببرند به چند جلسه درمان نیاز خواهند داشت. در برخی موارد این موها می‌توانند خیلی روشن، خیلی کوتاه یا مقاوم به درمان باشند. در این موارد فرد می‌تواند به سراغ سایر روش‌های موجود برای رفع موهای زائد از قبیل کندن آنها برود.

 ماندگاری نتایج حاصل از لیزر چقدر است؟  


 ماندگاری نتایج حاصل از لیزر موهای زائد چقدر است؟

در صورتی که فولیکول‌های مو به طور کامل از بین بروند نتایج حاصل از درمان دائمی خواهد بود اما در صورتی که فولیکول مو فقط آسیب دیده باشد موها در نهایت دوباره رشد می‌کنند. زمان لازم برای رشد مجدد موها به چرخه رشد موهای بدن فرد متقاضی درمان بستگی دارد زیرا در برخی از افراد موها سریع تر رشد می‌کنند. موهایی که در فاز استراحت قرار دارند در مقایسه با موهایی که در سایر مراحل رشد هستند آهسته تر رشد می‌کنند. اکثر افراد طی مدت چند ماه شاهد رشد مجدد موهای خود خواهند بود که وقتی این شرایط رخ دهد یعنی آنها به جلسات درمانی دیگری نیاز دارند.

 آیا رنگ پوست و مو تاثیری در نتایج حاصل از لیزر دارد؟  


افرادی که رنگ پوست آنها روشن و موهای آنها تیره است در مقایسه با سایرین به جلسات درمانی کمتری نیاز دارند. لیزر موهای زائد در افرادی که رنگ پوست آنها روشن اما موهای آنها تیره است با نتایج بسیار خوبی همراه خواهد شد زیرا رنگدانه‌های موجود در مورد تضاد خوبی را ایجاد می‌‌کند و این امر باعث می‌‌شود که هدف قرار دادن موها توسط نور لیزر، جذب نور توسط فولیکول و تخریب آن راحت تر باشد. افرادی که رنگ موی آنها روشن اما رنگ پوست آنها تیره است در مقایسه با سایرین جلسات درمانی بیشتری نیاز خواهد داشت و احتمال رشد مجدد موهای آنها وجود دارد. برای اینکه موهای زائد به طور کامل از بین بروند اپراتور لیزر باید بتواند به خوبی مهار را هدف قرار دهد و از یک نوع لیزر مناسب استفاده کند. لیزری که طول موج آن بلند است برای افرادی که رنگ پوست آنها تیره است اثر گذاری بهتری دارد.

 خطرات و عوارض جانبی لیزر


برخی از افراد در طول درمان دچار سوزش و درد و ناراحتی می‌‌شوند به همین دلیل اپراتور لیزر قبل از شروع درمان در موضعی که قرار است لیزر شود از کرم بی حس کننده استفاده خواهد کرد. ممکن است برخی از افراد نسبت به کرم بی حس کننده واکنش آلرژیک داشته باشند یا پوست آنها ملتهب شود. برخی از عوارض جانبی خفیف لیزر موهای زائد شایع است و می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

  • تغییر رنگ پوست به ویژه افرادی که رنگ پوست آنها تیره است که این وضعیت معمولاً موقت است
  • قرمزی پوست
  • تاول پوستی

گاهی اوقات التهاب پوست ناشی از لیزر موهای زائد می‌تواند باعث به وجود آمدن بافت اسکار شود. پوستی که آسیب دیده احتمال عفونی شدن آن وجود دارد. اگرچه عفونت پوست یک عارضه نادر است می‌تواند پخش شود و زندگی فرد را تهدید نماید. ارائه جزئیات بیشتر در خصوص سابقه پزشکی و صحبت کردن درباره خطرات و مزایای لیزر موهای زائد می‌تواند به اپراتور برای انتخاب بهترین دستگاه لیزر کمک کند تا ریسک بروز عوارض جانبی به حداقل برسد. پس از اتمام جلسه لیزر موهای زائد شما بعد از قرار گرفتن در مقابل نور آفتاب خودداری کنید زیرا نور خورشید باعث التهاب پوست می‌شود و می‌تواند ریسک بروز بافت اسکار و تاول پوستی را افزایش دهد. اگر شما پس از لیزر موهای زائد دچار درد شدید، تب، تاول پوستی و سایر علائم و نشانه‌های آسیب دیدگی پوست یا عفونت شدید باید فوراً به پزشک مراجعه کنید.

 هزینه لیزر موهای زائد چقدر است؟


اکثر افراد به چند جلسه درمان نیاز دارند تا نتایج خوبی را به دست بیاورند و نیاز به تعداد جلسات بیشتر عاملی است که در تعیین هزینه درمان نقش دارد. از آنجایی که لیزر موهای زائد یک روش زیبایی محسوب می‌‌شود تحت پوشش بیمه قرار ندارد و شما باید هزینه آن را خودتان پرداخت کنید. هزینه کلی لیزر موهای زائد به عوامل متعددی از قبیل پزشکی که به او مراجعه می‌کنید بستگی دارد زیرا اگر شما به یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک مراجعه کنید باید هزینه بیشتری را پرداخت نمایید اما ریسک بروز عوارض جانبی به حداقل خواهد رسید. سایر فاکتورهایی که در تعیین هزینه درمان نقش دارد به شرح زیر می‌باشد:

  • تعداد جلسات درمانی مورد نیاز
  • میزان رشد موهای زائد
  • تعداد موهایی که باید هدف قرار بگیرند
  • وسعت موضعی که قرار است لیزر شود

 برداشتن تعداد کمی از موهای زائد در نقاط کوچک از زمین پشت لب در مقایسه با رفع موهای زائد پا هزینه کمتری را به شما تحمیل خواهد کرد.

 چند نکته مهم در خصوص آماده شدن برای لیزر و کسب نتایج عالی 


مراجعه به پزشک برای اولین بار و لیزر موهای زائد می‌تواند کمی ترسناک باشد با توجه به این مسئله در اثر مراکز لیزر خدمات لیزر بر اساس یک برنامه جامع انجام می‌‌شود که فرایند درمان را برای شما خاطره انگیز خواهد کرد. شما باید بدانید که لیزر موهای زائد با برخی عوارض و خطرات خاص همراه است و باید قبل از قبول فرآیند لیزر همه جوانب را ارزیابی کنید. باید حداقل به مدت ۷ هفته قبل از لیزر موهای زائد از انجام برخی کارهای خاص مانند الکترولیز، موم انداختن و کندن موها خودداری کنید زیرا در این روش‌ها موهای زائد از ریشه کنده می‌شوند حال آن که برای کسب نتایج عالی از لیزر وجود ریشه موها کاملا ضروری است. از برنزه کردن بدن یا حمام آفتاب در این دوران خودداری کنید زیرا در غیر این صورت دچار عوارض جانبی می‌شود و نتایج خوبی را از درمان به دست نخواهید آورد. پزشک قبل از انجام درمان یک قسمت کوچکی از بدن شما را لیزر می‌‌کند تا بتواند واکنش پوست را ارزیابی نماید. در این هنگام دستگاه متناسب با رنگ پوست و موی شما تنظیم می‌شود تا نتایج خوبی را به دست بیاورید.

 نکات مهم بعد از لیزر موهای زائد برای کسب نتایج بهتر  


پس از درمان پوست شما حالت آفتاب سوختگی پیدا خواهد کرد که استفاده از کمپرس یخ و کرم مرطوب کننده می‌تواند به شما کمک کند. در خصوص لیزر موهای زائد صورت بهتر است که حداقل تا دو روز پس از درمان از لوازم آرایشی استفاده نکنید. موهای زائد ناحیه لیزر شده به طور کامل طی مدت ۴ هفته برطرف می‌‌شوند اما شما باید هنگام خروج از منزل از کرم ضد آفتاب استفاده کنید تا ریسک آسیب دیدگی بیشتر پوست شما کاهش پیدا کند. تشکیل بافت اسکار پس از لیزر موهای زائد تا حدودی طبیعی است پس نگران نباشید و نترسید. احتمال بروز تاول پوستی، تغییر رنگ پوست و به وجود آمدن گره‌های پوستی موقت وجود دارد که پس از مدتی از بین می‌روند البته این عوارض نیز نادر هستند.


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان