لیزر یکی از شگفتی‌های دانش پزشکی نوین است و امروزه لیزر موهای زائد یکی از پرطرفدارترین درمان‌های زیبایی در سراسر جهان به شمار می‌رود. مو نعمتی است که نقش انکارناپذیری در زیبایی دارد؛ اما واقعیت این است که مو می‌تواند همان‌قدر که زیبا است، آزاردهنده و ناخوشایند نیز بشود؛ کافی است موهای زائد روی چانه، گردن یا پیشانی دیده شود تا برای از بین بردن آنها به روش‌های مختلف متوسل شویم. از آنجایی که لیزر روشی موثر برای رفع موهای زائد صورت و بدن است، این درمان زیبایی محبوبیت بالایی در میان اکثر بانوان دارد. بانوان و همین‌طور آقایان برای داشتن پوستی صاف و بدون مو به کلینیک‌های زیبایی مراجعه می‌کنند. لیزر درمانی کارآمد برای رفع موهای زائد است، البته دلیل رشد موهای زائد نیز باید تحت کنترل درآورده شود.

اگر  احساس می‌کنید که وجود موهای زائد و ناخواسته در صورت و بدنتان باعث کاهش اعتماد به نفس شما شده با انتخاب لیزر موهای زاید، می‌توانید برای همیشه از پوست صاف خود لذت برده و با اپیلاسیون و اصلاح خداحافظی کنید. لیزر موهای زائد برای بسیاری از نواحی صورت و بدن مناسب است. لیزر موهای زائد امروزه یکی از پر طرفدارترین  روش‌های زیبایی است. این روش  راحت‌ترین و  ساده ترین  روش جهت از بین بردن موهای ناخواسته از هر بخشی از بدن و صورت است. متخصصین کلینیک زیبایی ما نوع پوست شما را بررسی کرده تا مشخص کند که کدام یک از روش‌های لیزر موهای زائد برای شما مناسب‌ است. همچنین تعداد جلسات مورد نیاز  شما برای دستیابی به نتایج موثر و مطلوب را مشخص می‌کند. برای دریافت مشاوره یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های  ما تماس حاصل فرمایید.

لیزر چگونه موهای زائد را از بین می‌برد؟


لیزر فولیکول مو را هدف قرار می‌دهد و آن را گرم می‌کند، در نتیجه فولیکول قابلیت رویش مو را از دست می‌دهد. لیزر بهترین تاثیر را بر روی موهای تیره‌ای دارد که روی پوست روشن رشد کرده است؛ اگرچه لیزر برای درمان بیشتر رنگ موها و پوست‌ها مناسب است. به طور متوسط باید 8 ـ 4 جلسه لیزردرمانی انجام شود.

موهای زائد پس از هر جلسه لیزر کم‌پشت‌تر می‌شود و با تکرار درمان موها نازک‌تر نیز می‌شود. موهای زائد پس از فقط 6 جلسه درمان ایمن و کارآمد به شدت کم می‌شود.

مزایا


سرعت

لیزر موهای زائد درمانی سریع است. لیزر ناحیه‌های کوچکی مانند زیربغل یا ناحیه تناسلی فقط 20 دقیقه طول می‌کشد، اما درمان ناحیه‌های بزرگتری مانند ساعد و پا به بیش از یک ساعت نیاز دارد.

مقرون به صرفه بودن

لیزر موهای زائد درمانی مقرون به صرفه است که هزینه واقعی آن به لطف تکنولوژی‌های پیشرفته سیر نزولی نیز دارد. 90 ـ 85 % موها پس از چند جلسه لیزردرمانی از بین می‌رود و موهای باقیمانده نیز ظریف‌تر می‌شود، به روش‌های مختلف راحت‌تر از بین برده می‌شود و نسبت به گذشته کمتر جلب توجه می‌کند. اگر هزینه لیزر موهای زائد را با روش‌هایی مانند وکس مقایسه کنید و تاثیرگذاری کلی هر روش را نیز لحاظ کنید، متوجه می‌شوید که لیزر پس از یک بازه زمانی یک تا دو ساله مقرون به صرفه‌تر خواهد بود.

صرفه‌جویی در زمان

اکثر ما عادت کرده‌ایم که تقریباً هر یک روز در میان 30 ـ 20 دقیقه را صرف اصلاح موهای زائد کنیم. کافی است این زمان‌های اندک را در طول یک سال جمع بزنید، تا ببینید که چه زمان گرانبهایی را از دست می‌دهید.

ایمنی و راحتی

هرچند لیزر موهای زائد کاملاً بدون درد نیست، اما عوارضی مانند موهای درون روییده به دنبال ندارد. موهای درون روییده عارضه‌ای دردناک و با ظاهری ناخوشایند است. وکس و اصلاح با تیغ پوست حساس را تحریک می‌کند، باعث راش پوستی می‌شود و با رویش مجدد مو خارش و ناراحتی آزاردهنده‌ای نیز بروز می‌یابد. اگرچه پوست بلافاصله پس از لیزردرمانی حساس می‌شود، اما لیزر به ندرت پوست را تحریک می‌کند.

آمادگی قبل از درمان

برای رفع موهای زائد با لیزر، برخلاف وکس، نیازی نیست که صبر کنید تا موها بلند شود. هرچند نمی‌توانید موها را در دوره لیزردرمانی با وکس یا بند جدا کنید، اما اصلاح با تیغ منعی ندارد. به این ترتیب می‌توانید در طول درمان همواره پوستی صاف داشته باشید و نگران پنهان کردن ناحیه‌های تحت درمان نباشید.

نواحی درمان


متداول‌ترین ناحیه‌هایی که لیزر برای رفع موهای زائد آنها به کار برده می‌شود، عبارت است از:

  • زیربغل: زیربغل ناحیه‌ای است که بعید است کسی تا به حال موهای زائد آن را با تیغ اصلاح نکرده باشد، حتی برخی هر روز دست به تیغ می‌برند! بنابراین عجیب نیست که لیزر موهای زائد زیربغل یکی از پرطرفدارترین درمان‌های زیبایی است. در این بین بیماران امیدواراند که به سرعت به نتیجه برسند، خوشبختانه خواسته‌شان تاحدی برآورده می‌شود و موهای زیربغل پس از فقط چند جلسه لیزردرمانی کم می‌شود.
  • خط بیکینی و ناحیه تناسلی: هرچه تفاوت رنگ پوست و رنگدانه مو بیشتر باشد، لیزر موهای زائد بهتر نتیجه می‌دهد. از آنجایی که ناحیه تناسلی پوستی روشن‌تر و موهایی تیره‌تر دارد، دستگاه لیزر به خوبی موهای زائد این ناحیه را از بین می‌برد.
  • پا: موهای روی پا غالباً ضخیم‌تر از موهای دیگر نقاط بدن است. بنابراین چون موهای ضخیم‌تر دارای ملانین بیشتری زیر پوست است، لیزردرمانی نیز موثرتر خواهد شد. اکثر بیماران پس از فقط سه جلسه متوجه کم شدن موهای پایین پا می‌شوند. دستگاه لیزر برای از بین بردن موهای زائد ران، ساق پا و باسن نیز به کار برده می‌شود.
  • صورت: لیزر موهای زائد صورت نیز درمانی پرطرفدار است. صورت به دلیل داشتن موهایی ظریف واکنش مناسبی به لیزر نشان می‌دهد. لیزر برای رفع موهای زائد ابروها، بین ابروها، چانه، گردن، بالای لب و گوش‌ها کاربرد دارد.
  • از لیزر برای از بین بردن موهای زائد دیگر نقاط بدن مانند قفسه سینه، سینه، کمر، شانه، پشت گردن، دست‌ها و بازوها نیز استفاده می‌شود.

انواع


برای اطمینان از اینکه درمان شما تا حد ممکن مؤثر و کامل باشد، ما ابتدا فرصت مشاوره‌‌ای را برای مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد و بررسی اینکه لیزر برای صورت و نواحی دیگر بدن شما مناسب است، برای شما در نظر گرفته و صادقانه به شما خواهیم گفت که آیا کاندیدای خوبی برای این درمان هستید یا خیر. زیرا حذف برخی از موهای زائد با رنگ خاص بسیار مشکل‌تر از سایرین است. ما انواع مختلف لیزر و یا ترکیبی از آنها را برای حذف موهای زائد شما به ‌کار می‌گیریم.

لیزر الکساندریت

این لیزر به عنوان جدیدترین دستگاه لیزر مو و کارآمدترین نوع لیزر برای تمام انواع مو و پوست به شمار می‌رود، زیرا این لیزر به اندازه‌ی سایر لیزرها بر پوست‌های تیره‌تر تأثیر نمی‌گذارد. لیزر الکساندریت همانند تمام لیزرهای دیگر، به بهترین وجه بر پوست سفید و بسیار روشن عمل می‌کند و برای موهای نازکی که بسیاری از انواع دیگر لیزر قادر به حذف آنها نیست، مؤثر بوده است.

لیزر Nd YAG

لیزر YAG روش جدیدتری برای حذف موی زائد است. بزرگ‌ترین مزیت آن این است که معمولاً برای هر نوع پوست عمل می‌کند، حتی برای پوست برنزه و تیره‌تر نیز موثر است، در حالی که لیزرهای دیگر دارای این ویژگی نیستند. اما با این حال، برای موهای نازک، روشن و سفید نتایج ایده‌آلی بدست نمی‌آید. سیستم لیزر YAG معمولاً برای پوست‌های برنزه یا تیره‌ترین پوست‌ها توصیه می‌شود.

دستگاه IPL

این دستگاه دارای لیزر نیست، اما “معادل لیزر” است، به این معنا که از همان مفهوم فتوترمولیز انتخابی برای حذف موهای زائد استفاده می‌کند. استفاده از دستگاه‌های IPL سخت‌تر از لیزر می‌باشد و نیاز به یک تکنسین بسیار ماهر و با تجربه دارد.

مراحل قبل از لیزر موی زائد


پس از مشاوره با پزشک، مشخص می‌شود که کدام درمان برای لیزر موهای زائد زیر بغل و دیگر نواحی مناسب‌تر است. پزشک ما قادر به تعیین میزان درمان مورد نیاز شماست. ابتدا یخ و یا ژل در منطقه‌ی درمان قرار داده می‌شود. سپس دستگاه لیزر بر روی پوست شما قرار گرفته و درمان آغاز خواهد شد.

لیزر موهای زائد چگونه انجام می‌شود؟


ابتدا کرم یا ژل بی‌حسی روی ناحیه درمان زده می‌شود تا بیمار کمترین ناراحتی و دردی را در طول درمان حس نکند. سپس متخصص هندپیس لیزر را روی ناحیه حرکت می‌دهد تا پالس‌های قوی لیزر به فولیکول‌های مو برسد. آن دسته از فولیکول‌ها که در فاز فعال قرار دارند، پس از تابش لیزر نابود می‌شوند. اکثر بیماران درد ناشی از درمان را مانند خوردن کش به پوست می‌دانند و به خوبی این ناراحتی جزیی را تحمل می‌کنند. به علاوه لیزردرمانی به دلیل از بین بردن غدد عرق تعریق زیربغل را نیز کاهش می‌دهد. متخصص بهترین نوع لیزر را با توجه به نوع پوست تویصه می‌کند تا نتیجه مطلوب در نهایت ایمنی به دست آید.

عوارض


 دوره‌ی بازیابی بسیار کمی وجود دارد (در صورت وجود)، اما ممکن است به دنبال درمان، مقداری قرمزی پوست ایجاد شود که بین یک تا هشت ساعت به طول می‌انجامد. برخی از بیماران برای کمک به خنک کردن پوست خود نیاز به بسته‌های یخ دارند و ما نیز استعمال لوسیون تسکین دهنده‌ی آلوئه ورا و یا لوسیون پس از آفتاب را بعد از یک جلسه درمان توصیه می‌کنیم. دستگاه لیزر ما مجهز به دستگاه‌های خنک کننده است که به کاهش ناراحتی و حفاظت از لایه‌ی سطحی پوست در برابر حرارت کمک می‌کند.

شما باید به مدت ۲۴ ساعت پس از درمان، از گرما درمانی، سونا و قرار گرفتن در معرض مستقیم خورشید اجتناب کنید. همچنین توصیه می‌کنیم از ضد آفتاب در مناطقی از بدن که در معرض آفتاب قرار می‌گیرند، استفاده کنید. شما باید حدود ۱۴-۲۰ روز برای ریزش موهای زائد خود صبر کنید، می‌توانید با لایه برداری به این فرآیند کمک کنید.

در فواصل جلسات لیزر موهای صورت، برای اصلاح و تراشیدن موهای منطقه‌ی درمان آزاد هستید. در واقع ما از شما می‌خواهیم در روز قبل از لیزر، موهای منطقه‌ی درمان را تراشیده و اصلاح کنید. توصیه می‌کنیم از اپیلاسیون موهای زائد اجتناب کنید، زیرا این کار می‌تواند چرخه‌ی رشد مو را مختل کرده و از تاثیر درمان بکاهد. به تدریج شما متوجه ریزش موهای زائد در ناحیه‌ی درمان خواهید شد. ریزش این موها در طول دوره‌‌ی درمان شما ادامه خواهد یافت که با جلسات درمان بیشتر، به میزان محسوسی کاهش خواهد یافت.

نتایج درمان


اگر چه برخی از بیماران تفاوت قابل توجهی را پس از اولین درمان خود مشاهده می‌کنند، اما شما می‌توانید نتایج اصلی را در طی جلسه‌ی سوم درمان خود ببینید. ما از تنظیمات پایین‌تر شروع می‌کنیم و در طی دوره‌‌ی درمان آن را افزایش می‌دهیم تا از عدم واکنش پوست شما به لیزر و احساس راحتی شما اطمینان حاصل کنیم. این روند در عین حال که مؤثر است، به معنای شروع کندتر نتایج نیز هست، تا زمانی که شما شاهد کاهش دائمی موهای زائد و بهبود چشمگیری در منطقه‌ی درمان خواهید شد. همچنین باید به خاطر داشته باشید که برخی از موهای زائد ضخیم‌تر بوده و دارای ریشه‌های عمیق‌تری هستند، از این رو کسب نتایج قابل توجه، به مدت طولانی‌تری نیاز دارد، که این کاملاً طبیعی است.

پرسش‌های متداول


چه تعداد جلسات درمان مورد نیاز است؟

در هر دو روش حدود 4 تا 6 جلسه درمان ضروری است. چرخه‌ی مو دارای فاز رشد، فاز استراحت و فاز انتقال است. برای حداکثر تأثیر درمان، لازم است که لیزر بر روی موی فعال و در حال رشد عمل کند. در هر دفعه، تنها بخشی از موهای زائد در فاز رشد هستند و به همین دلیل برای به دست آوردن حداکثر نتیجه، چندین جلسه درمان مورد نیاز است.

آیا لیزر موهای زائد با درد همراه است؟

 ما به بیماران خود از قبل اعلام می‌کنیم که ممکن است مقداری ناراحتی را در طول درمان خود احساس کنند. این احساس اغلب به سوزش برخورد یک باند کشی به پوست تشبیه می‌شود. با این حال بسیاری از بیماران می‌گویند درمان آنها بسیار راحت‌تر از حد انتظارشان بوده و اکثر کسانی که قبلاً اپیلاسیون می‌کردند، می‌گویند درد لیزر قابل تحمل‌تر از اصلاح با موم است.

آیا لیزر مو بی‌خطر است؟

 رفع موهای زائد با لیزر روشی غیرتهاجمی و کاملاً ایمن است. تنظیمات مورد استفاده برای لیزر مو، مخصوص نوع پوست و رنگ موی شما انتخاب می‌شود تا احتمال هرگونه واکنش پوست به حداقل برسد.

 تعداد کمی از افراد ممکن است عوارض جانبی لیزر مو مانند پوست صورتی، قرمزی و تورم اطراف منطقه‌ی درمان یا فولیکول‌ها را تجربه کنند. در صورت هرگونه نگرانی، لطفاً با کلینیک زیبایی ما تماس بگیرید.

آیا لیزر موهای زائد برای نوجوانان نیز مناسب است؟


تراشیدن موهای زائد؛ اپیلاسیون با وکس یا دیگر روش‌های رفع موهای زائد به نوجوانان توصیه نمی‌شود، چون تمامی این روش‌ها باعث رشد سریع‌تر مو در نوجوانانی می‌شود که به سن بلوغ نرسیده‌اند و هنوز بدن‌شان در حال رشد است. منعی برای لیزر موهای زائد وجود ندارد، اما هم والدین و هم فرزند نوجوان‌شان باید در این باره تصمیم بگیرند. تاثیر لیزر برای نوجوانان و بزرگسالان یکسان است. یکی از پیشرفته‌ترین و جدیدترین روش‌های لیزردرمانی آی پی ال (نور پالسی قوی) است که فولیکول‌های مو را در ناحیه رشد موهای زائد از بین می‌برد. IPL درمانی ایمن برای نوجوانان است، البته بیمار باید اطلاعات کاملی درباره سازو کار درمان و مراقبت‌های پس از آن داشته باشد. اگر بیمار نوجوان بداند که درمان چگونه انجام می‌شود، تجربه خوشایندتری خواهد داشت.

عوارض جانبی لیزر موهای زائد بدن با دستگاه‌های پیشرفته بسیار کمتر از گذشته است. البته نوجوانان نیز مانند بزرگسالان حق دارند که پیش از درمان از عوارض و خطرهای احتمالی لیزر آگاهی داشته باشند. چون ناحیه لیزر شده تا چند روز قرمز است، بیمار باید از این موضوع اطلاع داشته باشد تا برای روزهای پس از درمان به دقت برنامه‌ریزی کند.لیزر موهای زائد بدن برای نوجوانان اشکالی ندارد، مشروط بر آن که آمادگی برای رویارویی با عوارض احتمالی را داشته باشند. درمان موفقیت‌آمیز و صاف و بدون مو شدن پوست اعتماد به نفس بیشتر را در این دوران حساس به ارمغان می‌آورد و موهای زائد را به روشی ایمن و موثر از بین می‌برد.

هزینه‌ی لیزر موهای زائد چقدر است؟


نمی‌توان مبلغ دقیقی را برای لیزر موهای زائد مشخص کرد، چون هزینه‌ لیزر موهای زائد به ناحیه مورد نظر و تعداد جلسات لازم بستگی دارد. اما متخصصین ما در جلسه مشاوره رایگان بهترین طرح درمانی را توصیه می‌کنند و مبلغ درمان را اطلاع می‌دهند. از بین بردن موهای زائد با لیزر در اکثر موارد درمانی ایمن و ایده‌آل است. مطمئن باشید در کلینیک ما از بهترین درمان ممکن با قیمتی منصفانه برخوردار خواهید شد.


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان