تمایل تمامی افراد به جوان ماندن برای همیشه، موجب شکل‌گیری بازار عظیم و گسترده‌ای برای ارائه‌ی روش‌های درمانی ضدپیری شده است. پیشرفت‌های اخیر در زمینه‌ی تکنولوژی لیزر موجب شده‌اند که روش‌های مطمئن‌تری با نتایج علمی اثبات شده و تاثیرات بلند مدت‌تر، برای بازیابی زیبایی پوست به بیماران ارائه شوند. برخلاف روشهای لایه برداری پوست معمول و سنتی، ویژگی‌های منحصر به فرد، روش جوانسازی و لایه‌برداری پوست با لیزر، این امکان را فراهم کرده است که پزشکان در حین انجام درمان و لایه‌برداری از پوست، بسیار دقیق‌تر عمل کنند و کنترل بسیار بیشتری بر روند درمان داشته باشند.

شرایط هر بیمار با بیمار دیگر متفاوت است و هر نوع پوست خاصی به روش درمانی خاصی نیازمند است. هرچند ممکن است این روش درمانی به نظر ساده بیاید، اما برای رسیدن به نتایج دلخواه شما، لازم است که این روش درمانی توسط یک متخصص ماهر و باتجربه انجام شود که به خوبی می‌داند در کدام نواحی و چگونه اشعه لیزر را به پوست بتاباند تا به نتایجی طبیعی و ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر برای شما دست یابد.
در کلینیک ما، متخصصین پوست و جراحان پلاستیک ما در زمینه‌ی استفاده از لیزر جوانسازی پوست بسیار باتجربه هستند و بعد از توجه کامل به صحبتها و خواسته‌های شما، بهترین روش درمانی را برای رسیدن به اهداف و انتظارات شما طرح‌ریزی می‌کنند. ما خودمان را متعهد می‌دانیم که بالاترین سطح از کیفیت خدمات را به شما ارائه دهیم و بیشترین تلاش خود را می‌کنیم که در پروسه ی درمان، تمامی اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهیم، راحتی شما را فراهم کنیم و تجربه‌ای رضایت بخش برای شما پدید بیاوریم. برای ارتباط با شماره‌های ما تماس بگیرید.

جوانسازی پوست با لیزر در کلینیک زیبایی ما


جوانسازی پوست با لیزر در کلینیک زیبایی ما

اغلب علائم و نشانه‌های پیری پوست را می‌توان به نحو موثری با یکی دو تکنولوژی لیزر فراکشنال درمان کرد. تفاوت این دو لیزر در میزان تهاجمی بودن، مدت زمان لازم برای ریکاوری و نتایج به دست آمده، می‌باشد.
لیزر پوست صورت در کلینیک ما برای درمان مشکلات زیر به کار می‌رود:

• جوش و جای جوش
لکه‌های پوستی و ضایعات خورشیدی
ماه‌گرفتگی
چین و چروک‌های صورت
کک و مک
منافذ باز پوست
ملاسما
جای زخم و اسکار
• بیماری‌های پوستی
رفع موهای زائد
از بین بردن تاتو
ضایعات عروقی و واریس

انواع لیزرهای جوانسازی پوست عبارتند از:

• تهاجمی‌ترین روش درمان، لیزر CO2 فراکشنال است که می‌تواند برای پوست‌هایی که به شدت آسیب‌دیده هستند، بهبودی بسیار چشمگیری ایجاد کند. درمان با این لیزر تنها طی یک جلسه انجام می‌شود اما مدت زمان ریکاوری بعد از آن برای بهبودی پوست طولانی‌تر است.

• روش درمانی دیگر که کمتر از روش قبل تهاجمی است، استفاده از لیزر فراکشنال غیر لایه‌بردار است. این لیزر برای پوست‌هایی که در حد خفیف تا متوسط آسیب دیده‌اند مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌تواند بهبودی بسیار قابل توجهی در پوست ایجاد کند. درمان با این لیزر در طول یک دوره‌ی درمانی و طی چندین جلسه انجام می‌شود، اما مدت زمان ریکاوری بعد از هر جلسه درمانی بسیار کم و درحد ناچیزی است.

درمان بالیزر فراکشنال غیرلایه‌بردار

لیزر فراکشنال غیرلایه‌بردار چگونه عمل می‌کند؟

لیزر غیر لایه‌بردار فراکشنال یک روش درمانی چند منظوره برای جوانسازی پوست است که انرژی لیزر را با دقت بسیار بالایی به پوست می‌فرستد و کاربرد‌های گسترده ای (از لایه‌برداری غیر‌تهاجمی پوست گرفته تا پاک کردن تاتو) دارد. هدف از این روش لیزردرمانی ارسال مقدار مناسبی از انرژی لیزر (گرما) به پوست است تا به میزان مشخصی در پوست نفوذ کند و جذب بافت‌های هدف شود.

برای بهبود وضیت پوست خود چه می‌توانم بکنم؟

این روش درمانی می‌تواند بسیاری از مشکلات پوستی شایع از جمله: رگ‌های ریز زیرپوست (که باعث قرمزی پوست می‌شوند)، چین و چروک‌های سطحی و جای جوش را طی یک دوره‌ی درمانی که شامل چند جلسه لیزردرمانی می‌شود، برطرف کند.

لایه‌برداری با لیزر چیست؟

ممکن است پزشک متخصص شما برای بهبود کلی وضعیت پوست شما انجام لایه‌برداری با لیزر را پیشنهاد دهد. در ابتدا یک لوسیون مخصوص روی صورت شما زده می‌شود و سپس اشعه لیزر روی پوست تابانده می‌شود و فرآیند تحریک سلول‌های پوستی برای بازسازی خود و تشکیل لایه‌ی جدید آغاز می‌شود. برای بهبود هر چه بیشتر نتایج، لازم است که لیزردرمانی چند جلسه (به طور متوسط سه جلسه) تکرار شود تا از میزان تولید چربی کاسته شود، منافذ باز پوستی بسته شوند، بافت پوست بهبود یابد، چین و چروک‌ها محو شوند و کلاژن بیشتری در پوست تولید شود.

برای مشاهده بهبودی پوستم به چند جلسه درمانی نیاز دارم؟

تعداد جلسات درمانی به نوع و شدت مشکلی بستگی دارد که به خاطر آن لیزر درمانی را انجام می‌دهید. برای مثال، در صورتی که کناره‌های بینی شما مویرگ‌های ریزی وجود دارد که پاره شده و از زیر پوست پیدا هستند، به احتمال زیاد انجام یک یا دو جلسه درمانی کافی است. در صورتی که پوست شما شدیدا بر اثر آفتاب‌سوختگی آسیب دیده و اکنه‌های قهوه‌ای رنگ روی پوست شما تشکیل شده است، تعداد جلسات درمانی بیشتری نیاز است. پزشک متخصص بعد از ارزیابی دقیق پوست شما، بهترین و مناسب‌ترین برنامه درمانی را برای شما پیشنهاد می‌دهد.

آیا این روش درمانی دردناک است؟

لیزر جوانسازی پوست برای هر فرد تجربه‌ای منحصر به فرد دارد که بیشتر به ناحیه‌ای که درمان می‌شود بستگی دارد. بسیاری از افراد احساس گرمای ناگهانی یا حس ضربه به پوست یا حتی نیش خوردن را از زمان انجام لیزر درمانی توصیف می‌کنند. برخی از پزشکان نیز توصیه می‌کنند قبل از انجام درمان، بیحس‌کننده‌ای موضعی روی ناحیه مورد نظر بزنید. در صورتی که نگران درد احتمالی از لیزر هستید، بهتر است با پزشک خود در این مورد مشورت کنید.

نتایج این روش چقدر ماندگاری دارد؟

در مورد ماندگاری نتایج این روش، واضح است که با گذشت زمان و پیری پوست، آسیب‌های پوستی نیز افزایش می‌یابد. برای کاهش این آسیب‌ها، می‌توانید با پزشک خود در مورد استفاده از کرم‌های ضدآفتاب، روش‌های مراقبت از پوست و سایر روش‌های پیشگیری مشورت کنید. این ممکن است شامل استفاده از کلاه در هنگام بیرون رفتن یا ورزش در ساعات کم تابش خورشید باشد. این تغییرات کاربردی می‌توانند به شما کمک کنند تا پوستی سالم‌تر و جوان‌تر داشته باشید.

درمان با لیزر فراکشنال غیرتهاجمی چقدر ایمن است؟

مهندسین ما، لیزر فراکشنال غیرلایه‌بردار را به نحوی طراحی کرده اند که به لحاظ بالینی تمامی خصوصیات پیرفته و استانداردهای برتر را داشته باشد و این امکان را برای پزشکان فراهم کند که درمان را با بالاترین میزان ایمنی بر روی بیماران انجام دهند.

لیزر فراکشنال

لیزر فراکشنال

لایه‌برداری پوست با لیزر فراکشنال CO2 چگونه انجام می‌شود؟

معرفی روش لایه‌برداری پوست با لیزر فراکشنال به جراحی پلاستیک، باعث تغییرات چشمگیری در روش‌ها و تکنیک‌های لایه‌برداری پوست شده است. در این روش، زخم‌های بسیار ریز میکروسکوپی در پوست ایجاد می‌شود که با فواصل مشخصی ایجاد می‌شوند و اشعه‌ی لیزر تنها به بخشی از کل سطح پوست اعمال می‌شود. این روش به دلیل داشتن درد کمتر و زمان ریکاوری کوتاه‌تر، برای بیماران بسیار جذاب است و آنها این روش را به روش‌های معمول ترجیح می‌دهند. تکنولوژی لیزری، تمامی نواقص و ضایعات پوستی را برطرف می‌کند و موجب بازسازی کلاژن در پوست می‌شود، که در نتیجه بافت، رنگ و حالت پوست را بسیار شاداب‌تر و جوان‌تر می‌کند.

لیزر CO2 برای درمان چه مشکلات پوستی موثر و مناسب است؟

لیزر CO2 برای درمان چه مشکلات پوستی موثر و مناسب است؟

نتایج درمان با این لیزر به شدت آسیب دیدگی پوست شما، سن شما و نوع پوست شما بستگی دارد. با این حال بیمارانی که از این روش درمانی استفاده می‌کنند، اغلب بیان می‌کنند که بعد از تنها یک جلسه‌ی درمانی، تغییرات قابل‌توجهی را در پوست خود مشاهده کرده‌اند.

• محو شدن خطوط و چین و چروک‌های صورت
• ایجاد ظاهری بسیار هموارتر در پوست
• کاهش ضایعات خورشیدی مانند لکه‌های قهوه‌ای رنگ
• بهبود جای زخم
• کاهش لکه‌های پوستی و یکنواخت کردن رنگ پوست
• بهبود ضایعات رنگدانه‌ای و ضایعات عروقی

آیا درمان با این روش دردناک است؟

میزان درد و ناراحتی ناشی از لیزردرمانی در افراد مختلف متفاوت است و پزشک شما طی جلسه‌ی درمانی تعیین خواهد کرد که برای کاهش آن از چه روشی استفاده خواهد کرد. در برخی موارد از بی حس کننده‌ی موضعی استفاده می‌شود.

نتایج درمان با این روش چقدر ماندگاری دارد؟

با گذشت زمان و پیر شدن، پوست نیز تدریجا تغییر می‌کند. اما با اقداماتی مانند استفاده از کرم ضدآفتاب، مشورت با پزشک در مورد استفاده صحیح از لوازم آرایشی و اعمال تغییرات در روال زندگی می‌توانید پوست خود را در برابر آسیب‌های پیری حفظ کنید. به عنوان مثال، احتمالا نیاز دارید که هنگام خروج از خانه، کلاه بزنید یا برای ورزش در فضای باز، در ساعاتی که تابش خورشید بیشتر است، فعالیت کنید. این تغییرات کمک می‌کنند تا پوستی که پس از درمان به دست آورده‌اید، به مدت طولانی‌تری سالم و شاداب بماند.

آیا این روش درمانی ایمن است؟

از آنجایی که لیزرهای فراکشنال در بین پزشکان و بیماران محبوبیت دارند، این روش درمانی ایمنی دارد و لیزرهای CO2 با ویژگی‌های تکنولوژیکی بسیار دقیق و بهترین تجهیزات مجهز شده‌اند که این امر به پزشکان اجازه می‌دهد درمان ایمنی را بر روی بیماران انجام دهند.


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مشاوره رایگان
×مشاوره در واتساپ