انتخاب روش پیوند مو برای انجام عمل کاشت موی سر به منظور بازیابی موهای از دست رفته‌ی شما، تصمیم بسیار مهمی است. هنگامی که یک روش کاشت مو را انتخاب می‌کنید، طبیعی است که بخواهید بدانید که چقدر هزینه خواهد داشت. اغلب افرادی که قصد دارند عمل کاشت مو را انجام دهند، نگران هزینه‌های آن هستند. هزینه انجام عمل کاشت مو برای هر فرد متفاوت است و عوامل بسیاری در تعیین هزینه نهایی عمل کاشت مو دخیل هستند. اما باید به خاطر داشت که هزینه و قیمت نباید آخرین عامل تعیین کننده شما در انتخاب روش کاشت مو باشد.

عوامل اصلی که در هزینه‌ی کاشت مو موثرند عبارتند از:

1. انتخاب روش کاشت مو و جراح متخصص
2. تعیین خدمات مراقبتی و کیفیت نتایج با انتخاب محل انجام جراحی

به یاد داشته باشید که هرچند ممکن است هزینه‌های کاشت مو بالا باشد، اما این عمل نتایج آن همیشگی است و شما باید بر روی جراحی سرمایه گذاری کنید که قرار است ظاهر شما، سطح اعتماد به نفس و کیفیت زندگی شما را به طور دائمی تغییر دهد. متخصصین ما، عمل کاشت مو را با تکنیک‌های بسیار پیشرفته و به روش‌های FUT ، FUT و BHT انجام می‌دهند، به نحوی که برای بیمارانی که از مشکل طاسی سر رنج می‌برند، هزینه‌های بالای عمل کاشت مو ارزشش را داشته باشد. برای رزرو نوبت و تخمین دقیق هزینه کاشت و پیوند طبیعی مو می‌توانید با متخصصین ما تماس حاصل نمایید.

عواملی که در تعیین هزینه‌ی کاشت مو موثرند


هزینه‌ی کاشت مو می‌تواند تحت تاثیر عوامل مختلفی باشد. عوامل اصلی موثر بر هزینه پیوند موی طبیعی عبارتند از:

  • تکنیک اجرای کاشت مو
  • تعداد گرافت‌های پیوند زده شده
  • میزان مهارت جراح
  • نیازمندی‌های خاص بیمار و اهداف او از عمل جراحی
  • میزان رضایت بیمار از نتایج در بلند مدت

تکنیک انجام کاشت مو

 

 

نتایج نهایی جراحی کاشت مو، علاوه بر تکنیک مورد استفاده، به سلامتی بیمار، عوارض احتمالی و عملکرد جراح بستگی دارد. برای اکثر افراد، انتخاب روش‌های پیشرفته، معمولاً نتایج بهتری را به همراه دارد. همچنین، تکنیک‌های پیشرفته کاشت مو به روش میکرو سرچ، کم تهاجمی‌تر هستند و در نتیجه مدت زمان ریکاوری کوتاهتری دارند و در بلند مدت، جای زخم کمتری بر روی سر به جا می‌گذارند. استفاده از این تکنیک‌ها موجب می‌شود که جراح بتواند نتایج زیباتر و طبیعی‌تری ایجاد کند و شما را به ظاهر دلخواهتان برساند، به عنوان مثال می‌توان خط رویش مو را به صورت طبیعی ایجاد کرد. اما دلیل اصلی که باعث می‌شود یک تکنیک بیش از تکنیک دیگر هزینه داشته باشد، مهارت و تخصص بالاتری برای انجام آن نیاز است و اجرای آن به کار و دقت بیشتری نیاز دارد. به عنوان مثال، کاشت مو به روش FUT نتایج نسبتاً ضعیف‌تری به دنبال دارد، انجام آن به زمان کوتاهتری نیاز دارد، ابزار‌های مورد استفاده در آن ساده‌تر هستند و در نهایت اجرای آن در مقایسه با روش FUE (یا همان FIT) برای جراح آسان‌تر است و به مهارت کمتری نیاز دارد. بنابراین تعجبی ندارد که روش FUT روش ارزان‌تری نسبت به روش FIT است. معمولاً در صورتی که از موهای بدن به عنوان منبع اهدا کننده‌ی مو برای روش FIT استفاده شود، این روش نیز گران‌تر از حالتی است که از موهای سر به عنوان اهدا کننده‌ی مو استفاده شود.

 

 

الگوی ریزش مو و نوع طاسی سر

تعداد گرافت‌هایی که کاشته می‌شوندیکی از عوامل تعیین کننده‌ی اصلی در هزینه‌ی کاشت مو است. برای مثال کسانی که طاسی سر آن‌ها مطابق با الگوی نوروود (Norwood) ودر کلاس ۲ قرار دارد نسبت به کسانی که طاسی سر آن‌ها در کلاس ۶ قرار دارد، به مقدار گرافت کمتری نیاز دارند. از طرف دیگر، با توجه به خواسته‌های بیمار، این امکان وجود دارد که برای مثال بیماری با طاسی سر کلاس ۳ تعداد گرافت بیشتری در مقایسه با بیمار دیگری با طاسی سر کلاس ۴ پیوند بزند. طی جلسه‌ی مشاوره ما موهای شما را بررسی می‌کنیم و تعیین می‌کنیم که شما کاندید مناسبی برای انجام عمل کاشت مو هستید یا خیر و طبقه بندی و درجه‌ی طاسی شما را ارزیابی کرده و با توجه به آن، میزان گرافت‌های مورد نیاز را تخمین می‌زنیم و در نهایت به تمامی سوالات شما در مورد روش کاشت مو، تعداد گرافت‌های مورد نیاز و هزینه‌ی کاشت مو پاسخ می‌دهیم.

میزان مهارت جراح

هزینه کاشت مو به انتخاب جراح نیز بستگی دارد. مهارت و تخصص جراح بسیار مهم است، زیرا باعث می‌شود نتایج جراحی زیبا و طبیعی باشد. مهارت جراح می‌تواند به طور قابل توجهی بر نتایج جراحی تاثیر بگذارد. هزینه خدمات جراحی بستگی به نیازها و اهداف شما دارد و باید با جراح مشورت کنید. جراح با تجربه می‌تواند با احتمال بیشتر به نتایج دلخواه شما برسد و ریسک عوارض و زخم جراحی را کاهش دهد. جراحان با تجربه نتایج موفقیت‌آمیزی در درمان بیمارانی که به ریزش مو و تاسی سر شدید مبتلا بوده و منبع موی کمی برای گرفتن گرافت و پیوند داشته‌اند. این جراحان، با ترکیب گرافت‌های مو از موهای سر و بدن با تصویری که از فرم نهایی کاشت مو‌ها دارند، به نحوی هنرمندانه عمل پیوند گرافت‌های مو را انجام می‌دهند.

نیازمندی‌های بیمار و اهداف او

به زبان ساده داشتن نیازمندی‌های بیشتر و/یا داشتن اهداف بزرگ‌تری از نتایج جراحی، به معنای هزینه‌ی بیشتر برای جراحی است. تفاوتی نمی کند که جراح شما، هزینه‌ی خدمات جراحی را بر اساس ساعت‌های کاری یا تعداد گرافت‌های کاشته شده، حساب کند. در هر صورت بیماری که طاسی سر او شدیدتر است هم به زمان و هم به تعداد گرافت‌های بیشتری نیاز خواهد داشت و هر چه قدر بیمار به تعداد موهای بیشتری نیاز داشته باشد، گرافت‌های بیشتری باید از او گرفته شوند و جراح نیز به زمان بیشتری برای پیوند زدن این گرافت‌ها نیاز دارد که در نهایت این موضوع موجب افزایش هزینه‌ی جراحی می‌شود.

رضایت بیمار از نتایج در بلند مدت

این مسئله شامل تمامی عوامل گفته شده در بالا به علاوه‌ی یک عامل دیگر می‌شود که هزینه‌ی کاشت مو را بیشتر می‌کند. برخی از بیماران برای رسیدن به اهداف نهایی خود به بیش از یک جلسه کاشت مو نیاز دارند. بیماران باید احتمال نیاز به انجام جراحی مجدد را نیز در نظر بگیرند و از قبل خود را برای این هزینه‌های احتمالی آماده کنند. واضح است که انجام جراحی برای بار دوم یا سوم (که در بین بیمارانی با طاسی سر شدید غیر معمول نیست) در بلند مدت به هزینه‌های کلی کاشت مو می‌افزاید.

تصمیم گیری


حالا می‌توانید به خوبی تصور کنید که هزینه‌های کاشت مو برای افراد مختلف می‌تواند در رنج وسیعی متغیر باشد. شما می‌توانید روشی را برای کاشت مو انتخاب کنید که با بودجه‌ی شما هماهنگی داشته باشد. این موضوع به خود شما بستگی دارد که هر یک از عوامل دخیل در هزینه‌ی کاشت مو را چگونه سبک و سنگین کنید و در مورد هزینه‌ای که قرار است پرداخت کنید تصمیم بگیرید. عوامل اصلی و اساسی که در تعیین هزینه‌های کاشت مو موثر هستند، در بالا گفته شدند. جدای از این موارد، تصمیمات تیم پزشکی و کلینیک کاشت مو نیز عامل مهمی در تصمیم گیری‌های شما خواهد بود. 


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مشاوره رایگان
×مشاوره در واتساپ