تکنیک هایفو تراپی یک روش جوانسازی پوست شامل لیفت و افزایش قابلیت ارتجاعی پوست شل‌شده است. این تکنیک به منظور مقابله با اثرات پیری و نیروی گرانش بر پوست انجام می‌شود. یکی از اولین اثرات نیروی گرانش زمین این است که ابروها به سمت پایین متمایل شده و چشم‌ها به‌تدریج کوچک‌تر می‌شود. لیفت ابرو با تکنیک هایفوتراپی و استفاده از التراسونیک، به نوبه خود باعث کاهش پوست اضافی پلک‌ها و رفع حالت خواب آلودگی چشم‌ها می‌شود و در نهایت به شما ظاهری شاداب‌تر و جوان‌تر می‌بخشد.

هایفوتراپی چیست؟


در تکنولوژی بسیار جدیدی به نام High Intensity Focused Ultrasound) HIFU)  که هایفو تراپی معرفی می‌گردد این دو معضل با استفاده از اصول اولیه فیزیکی لیکن با تکنولوژی بسیار پیشرفته مرتفع گردیده و موجب می‌شود که نتیجه‌ی مطلوب در لیفتینگ پوست صورت و بالا بردن ابرو با کمترین عارضه و درد و در کمترین زمان ممکن حاصل گردد. عوارض هایفو در مقایسه با سایر روش ها بسیار اندک است.

کاربردهای هایفوتراپی


۱- لیفت (بالا کشیدن ابروها)

۲-رفع افتادگی پلک بالا

۳-رفع چروک‌های کناره‌های خارجی چشم‌ها (چین‌های پنجه کلاغی)

۴- لیفت گونه‌ها

۵- کم شدن عمق خطوط خنده و گریه (رفع افتادگی گوشه‌های لب‌ها)

۶- رفع افتادگی‌های زیر چانه (رفع افتادگی پایین صورت )

۷- رفع غبغب

۸- رفع چین و چروک‌های صورت و گردن از طریق کشیدن پوست صورت و گردن

۹- سفت و محکم شدن پوست و جوانسازی پوست صورت

مزیت‌های هایفوتراپی


در این سیستم درمانی که از امواج اولتراسوند (مافوق صوت) استفاده می‌شود. با تقبل قیمت هایفوتراپی ، این امواج با کمک تکنولوژی بسیار پیشرفته (توسط وسایلی شبیه به عدسی که می‌توانند صوت را در نقطه‌ای کانونی مجتمع نماید) در نقطه‌ای از عمق دلخواه متمرکز و تابانده می‌شود که نتیجه آن ایجاد گرمای موضعی در نقاط و اعماقی دقیق از پوست و بافت زیرین و لیفت صورت می‌باشد و بقیه کار با همان توضیح قبلی تخریب کلاژن‌های قدیمی و بازسازی کلاژن جدید و لیفت و حذف چین و چروک صورت  می‌باشد.از دستگاه‌های منحصربه‌فردی که با  تکنولوژی هایفوتراپی پوست کار می‌کند به دستگاهUltraFormer می‌توان اشاره کرد؛ این دستگاه یکی از بهترین دستگاه هایفو است که بسیار پیشرفته بوده و بیمارانی که با این دستگاه تحت درمان قرارگرفته‌اند با هیچ‌گونه عارضه‌ی خاصی بهترین نتیجه را گرفته‌اند. هزینه هایفوتراپی در منطقه‌ی صورت و گردن ازنظر اقتصادی نیز در مقایسه با روش‌های قبلی همچون CO2فرکشنال و RF فرکشنال سوزنی که نیاز به ۴-۳ جلسه درمان دارند، برابری می‌کند. به بیمارانی که هدف اصلی آن‌ها لیفت پوست صورت و لیفت گردن و بالاکشیدن ابرو می‌باشد، توصیه می‌شود قبل از انجام سایر روش‌های درمانی با معدود پزشکانی که با این سیستم درمانی جدید آموزش‌دیده و کارکرده‌اند مشاوره نمایید. با تقبل هزینه هایفوتراپی اگر گونه‌هایی شل و فرورفته دارید و در جستجوی روشی برای گونه گذاری و زیباسازی صورت هستید، می‌توانید از درمان مخصوص برجسته‌سازی گونه بهره بگیرید تا با داشتن گونه‌هایی برجسته بر زیبایی صورتتان نیز بیافزایید. لیفت هایفو گونه گذاری از روش‌های مختلف گونه گذاری محسوب می‌شود. بیمار می تواند بلافاصله پس از هایفوتراپی پوست فعالیت های عادی خود را مجدداً آغاز کند و در این زمان نیازی به استراحت و ریکاوری نیست. در این حالت تولید کلاژن فقط پس از یک جلسه درمانی آغاز می شود و نتایج درمان هایفوتراپی در طول ماه های بعد قابل مشاهده خواهد بود. پس از طی این دوره پوست شما سالم تر، قوی تر، جوان تر، و بدون هر گونه تغییر غیر طبیعی یا شدید خواهد بود.عوارض هایفوتراپی بعد از چند ساعت از بین میروند.

روش انجام هایفوتراپی


اصل اساسی در پس امواج فراصوتی متمرکز با شدت بالا، نیروی مغناطیسی می‌باشد و در آن از سیستم فراصوتی آزموده و مطمئن استفاده می‌شود. این تکنولوژی شامل هایفوتراپی بوده که بوسیله آن انرژی گرمایی به داخل پوست تابانده می‌شود. این انرژی فراصوتی غیرتهاجمی میزان گرمای کمی در ناحیه‌ی هدف قرار گرفته‌ی پوست ایجاد می‌کند. گرمای تولید شده توسط امواج فراصوتی به عمیق‌ترین لایه‌های پوست رسیده و بافت‌های آسیب‌دیده را برای همیشه نابود می‌کند.سلول‌های پوست تحریک شده و در کنار جوان‌سازی بافت به تولید کلاژن می‌پردازند. با انجام این کار، پوستی که بالغ شده است به سختی تلاش می‌کند تا درخشندگی، روشنایی و طروات خود را نگه دارد. با کمک انرژی گرمایی بافت‌های بالغ و پیر می‌میرند، شلی و افتادگی پوست کاهش می‌یابد و بیماران از پوستی با کیفیت فوق‌العاده که احتمالاً در جوانی خود از آن لذت می‌بردند، بهره‌مند می‌شوند. در موارد شدید از شل‌شدگی و افتادگی پوست، هایفوتراپی همراه با ترد لیفت (لیفت با نخ نامرئی) – یک روش بدون احتیاج به جراحی- انجام می‌پذیرد تا نتایج بهتر و موثرتری بدست آید.

عوارض جانبی


 درصد کمی از بیماران، عوارض جانبی خفیف و موقت از جمله قرمزی پوست را تا یک ساعت بعد از درمان تجربه می‌کنند. شما همچنین ممکن است مقداری تورم خفیف، احساس سوزن سوزن شدن یا حساسیت به لمس را در منطقه درمان داشته باشید که می‌تواند تا چند هفته ادامه یابد. همچنین برخی از بیماران متوجه تاول‌های بسیار کوچک ناشی از حرارت می‌شوند که مانند لکه‌های کوچک به نظر می‌رسد، این لکه‌ها تنها برای چند روز در اطراف منطقه درمان ظاهر ‌می‌شوند (اگر رخ دهند). در هیچ تحقیقی تاکنون عوارض منفی طولانی‌مدت ناشی از هایفوتراپی گزارش نشده است.

هزینه‌ی هایفوتراپی


 هزینه‌ی این تکنیک بستگی به تعداد مناطق تحت درمان دارد.

تعداد جلسات مورد نیاز درمان


اکثر بیماران فقط به یک جلسه درمان برای لیفتینگ صورت نیاز دارند. نتایج این درمان در طول 2 تا 3 ماه یا حتی 6 ماه پس از درمان در فرد مشاهده می شود. پس از درمان بدن به تولید کلاژن جدید برای مدت بیش از یک سال ادامه می دهد. پس از این زمان، ممکن است نیاز به تکرار هایفوتراپی پوست صورت برای بیمار وجود داشته باشد.

عوارض


بیمار ممکن است پس از درمان افتادگی پوست صورت با مقداری قرمزی و یا ورم مواجه شود و ممکن است مقداری حس سوزش داشته باشد. این علائم طی مدت چند ساعت از بین می روند. با وجودی که نتایج این روش درمانی به میزان عمل جراحی لیفت صورت برای رفع افتادگی پوست صورت واضح و آشکار نیست، هایفوتراپی می تواند ظاهر پوست شما را  بدون عوارض هایفوتراپی و طبیعی سفت کرده و به تدریج آن را شاداب و جوان سازد.