موهای زائد و ناخواسته یک مشکل شایع در بین افراد است. این پدیده غالبا در خانم‌ها در صورت، به خصوص در ناحیه لب و چانه، در خط بیکینی، زیر بغل یا ساق پاها ظهور پیدا می‌کند.  موهای زائد اغلب در مردان بر روی پشت یا سینه، بین ابروها یا سایر قسمت‌های صورت رشد می‌کند. در بسیاری از موارد، رشد بیش از حد مو در خانواده‌ها امری ارثی است. زنان دارای پوست‌های روزشن بیشتر دچار این مشکل می‌شوند. البته هورمون‌ها نیز در رشد موهای زائد نقش دارند. در برخی از افراد رشد موهای زائد از دوران بلوغ شروع می‌شود و در برخی دیگر نیز با بالا رفتن سن این مشکل تشدید می‌شود. در برخی از زنان رشد موهای زائد در دوران بارداری یا یائسگی شروع می‌شود.

نور لیزر رنگدانه‌های موجود در فولیکول و شافت مو را هدف قرار می‌دهد. نور توسط رنگدانه موجود در فولیکول مو جذب شده و به انرژیی گرما تبدیل می‌شود که منجر به آسیب به فولیکول مو می‌گردد. این آسیب‌دیدگی فولیکول مو منجر به تاخیر در رشد مجدد موها و حتی در بیشتر موارد از بین رفتن دائمی بسیاری از فولیکول‌های مو می‌شود. برخلاف الکترولیز که در آن در یک لحظه تنها یک فولیکول مو را از بین می‌برد در لیزر درمانی موهای زائد می‌توان به طور همزمان صدها فولیکول را از بین برد. برداشتن موهای زائد با اس اچ آر یکی از شناخته شده ترین دستگاه‌های لیزر است که برای رفع موهای زائد استفاده می‌شود.

دستگاه‌های نوین لیزر باعث تحولی عظیم در درمان موهای ناخواسته و زائد در لیزر موهای زائد شده است و راه حل‌های ملایم، مؤثر و مناسب را برای زنان و مردان ارائه می‌دهند. سیستم لیزر ازفلاش‌های هدفمند نوری استفاده می‌کند تا رشد مجدد فولیکول مو را مسدود سازد. این روش‌های درمانی به بافت اطراف صدمه نمی‌زند. در لیزر کردن موهای زائد می‌توان به طور همزمان تعداد زیادی فولیکول مو را هدف قرار داد به طوری که می‌توان مناطق بزرگ را به سرعت و به طور موثر درمان کرد. استفاده از لیزر اس آر اچ در زمینه بسیار مؤثر عمل می‌کند و موهای زائد بدن را از بین می‌برد. در صورت استفاده صحیح از لیزر اس آر اچ، روشی غیرتهاجمی است که بدون آسیب رساندن به پوست اطراف، ساختار مو را غیرفعال می‌کند. در لیزر کردن موهای زائد با دستگاه SHR پالس‌های کنترل شده‌ی انرژی به فولیکول‌های مو در زیر پوست منتقل می‌شود. این پالس بدون آسیب رساندن به پوست نواحی اطراف، فولیکول مو را از بین می‌برند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت در کلینیک زیبایی رازی می‌توانید با شماره تلفن‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹۰۲۱۸۸۳۵۳۲۵۹ تماس حاصل فرمایید.

فناوری رفع موهای زائد با دستگاه اس اچ آر چگونه است؟


دستگاه برای موهای زائد مدت زمان کمتر و بازدهی بالا با اس اچ آر-compressed

به اس اچ آر سوپر لیزر موهای زائد (Super Hair Removal) نیز گفته می‌شود. در این سیستم  فناوری لیزر و فواید نور پالسی با هم ترکیب می‌شود. نتایج حاصل از این فناوری بدون درد است.  در واقع
، اس اچ آر فرآیندی گسترده و تکنولوژی غیرلیزری برای از بین بردن دائمی مو است.  در این روش از پیشرفته‌ترین فناوری اپیلاسیون استفاده می‌شود. پس از اتمام دوره درمان به راحتی می‌توان بدون هیچ دردی نتایج آن را در حذف موهای زائد مشاهده کرد. حتی می‌توان به کمک SHR  موهای ریز و کوچک را نیز از بین برد.

اس اچ آر یک پروسه “پیوسته” است و همین یک موفقیت اساسی در روش‌های حذف موهای زائد بصورت است. با استفاده از این فناوری، درمان کاهش مو دیگر دردناک و ناراحت کننده نیست. به کمک اس اچ آر رفع موهای زائد سریع‌تر، ایمن‌تر و بدون درد خواهد بود.

آیا درمان موهای زائد به کمک SHR بی‌خطر است؟


حذف موهای زائد  به کمک SHR یک فناوری جدید و بدون درد است. میلیون‌ها مورد نشان داده‌اند که حذف  موهای زائد به کمک نور اس اچ آر کاملا بی‌خطر، موثر و راحت است. در اس اچ آر از روش گرمایش تدریجی و پیوسته استفاده می‌شود. همچنین از دیگر مزایای این روش می‌توان به این اشاره کرد در عین این که انرژی مورد نیاز در این روش ۵۰ درصد کمتر از سایر روش‌ها است اما میزان تکرار آن می‌تواند تا ۱۰ هرتز افزایش یابد. انرژی کم و فرکانس سریع اطمینان از ایمنی و کارایی آن دارد.

تفاوت بین IPL و SHR در چیست؟


دستگاه برای موهای زائد مدت زمان کمتر و بازدهی بالا با اس اچ آر-compressed

سیستم SHR می‌تواند تمرکز انقلابی مبتنی بر فناوری IPL باشد. در سیستم  اس اچ آر چندین پالس در مقادیر کم انرژی شلیک شده و سپس فولیکول مو به آرامی گرم می‌شود. کم‌کم فرد احساس گرمی و حرارت در سر می‌کند.البته گاهی به این حرارت به چشم یک ماساژ گرم مو نیز نگاه می‌کنند. در طول درمان با SHR ، هندپیس همیشه باید در حال حرکت باشد و فراموش نکنید که نباید تنها به یک نقطه ثابت شلیک کنید.

روش کار اس اچ آر چگونه است؟


در حدف موهای زائد به کمک تکنولوژی SHR تنها از ۵۰ درصد انرژی برای از بین بردن دائمی این موها استفاده می‌شود و ۵۰ درصد باقیمانده انرژی برای تولید مو جذب سلول‌های بنیادی می‌شود. به همین دلیل نتیجه حاصل از اس اچ آر بدون درد و ایمن‌تر از سایر روش‌ها است. با استفاده از فن آوری اس اچ آر دیگر نیازی به استفاده از انرژی بالا برای یک پالس نیست.

اگر انرژی مورد استفاده از اس اچ آر کمتری است پس چگونه می‌تواند درمان مؤثرتری باشد؟


پاسخ فرکانس یا سرعت کار است. در این روش پوست به کمک انرژی کم و فرکانس بالا ۶ تا ۱۰ برابر بیشتر از روش‌های دیگر ماساژ داده می‌شود. به این روش، پروسه “در حرکت” گفته می‌شود. در واقع، هندپیس بصورت کشویی و سطحی بر روی بدن حرکت می‌کند.

حذف موهای زائد به روش IPL‌ چگونه است؟


فناوری IPL بر خلاف  اس اچ آر نمی‌تواند از روش حرکتی استفاده کند. IPL  یک روش ثابت برای رفع موهای زائد است. مطالعات نشان می‌دهد که این روش کندتر از اس اچ آر است اما هر چه روند گرمایش طولانی‌تر باشد کارآمدی و تاثیر آن در از بین بردن دائمی مو نیز بیشتر است. انرژی بالا اما در سطح کوتاه IPL  برای پوست‌های تیره بدون درد نخواهد بود. در تکنولوژی اس اچ آر، پوست سر به تدریج (ظرف ۹۰ ثانیه) گرم می‌شود، نور روی ملانین مدنظر کار می‌کند و انرژی کم (۴۸ درجه) اما فرکانس بالایی دارد. به کمک این روش حتی می‌توان موهای کمر‌نگ و ریز را نیز حذف کرد اما در فناوری IPL پوست تا هفتاد درجه گرم می‌شود.

مزایای حذف موهای زائد با دستگاه اس اچ آر


دستگاه برای موهای زائد مدت زمان کمتر و بازدهی بالا با اس اچ آر-compressed

 رفع موهای زائد با دستگاه اس اچ آر بدون درد است 

در از بین بردن موهای زائد با لیزر IPL به مقادیر زیادی گرما و حرارت برای از بین بردن فولیکول‌های مو نیاز است اما در لیزرهای اس اچ آر چندین شلیک با ژول پایین انجام می‌شود. در این روش نوین برای حذف موهای زائد به تدریج فولیکول‌های مو حرارت داده می‌شود و باعث ایجاد احساس گرم شدن موی سر می‌شود. از نظر برخی از افراد این حرارت مشابه ماساژ گرم سر است. در دستگاه اس اچ آر هندپیس بر روی پوست سر حرکت می‌کند و موجب احساس راحتی در طول درمان موهای زائد می‌شود.

دستگاه اس اچ آر موثر برای همه انواع مو و پوست است  

اس اچ آر IPL‌ منحصر به فرد مناسب تمامی انواع مو و پوست است. همچنین روشی جذاب برای رفع موهای زائد در افرادی است که دوست ندارند از اجتماع به دور باشند.  به عبارتی دیگر  می‌توان در تمام طول سال از آن استفاده کرد. از آنجا که در حذف موهای با استفاده دستگاه اس اچ آر از حرارت کمی استفاده می‌شود لذا میزان گرمای جذب شده توسط پوست بسیار اندک خواهد بود. از همین رو می‌توان از آن حتی برای موهای برنزه نیز استفاده کرد. این تکنولوژی نوین یک گزینه‌ی ایده‌آل برای خلاص شدن از شر موهای ریز و کمرنگ است.

بهترین نتایج را به همراه دارد  

با توجه به وسعت قسمتی از بدن که می‌خواهید آن را از شر موهای زائد خلاص کنید توصیه می‌شود که ۴ تا ۶ بار و با فواصل زمانی ۴ هفته تحت درمان با اس اچ آر قرار بگیرید. چرخه رشد مو شامل آناژن، کاتاژن و تلوژن است. به همین دلیل پزشکان درمان‌های کاهش رشد موهای زائد را در فواصل چهار هفته‌ای تعیین می‌کنند.

با در نظر گرفتن این نکته می‌توان اطمینان حاصل کرد که این روش قادر است موهای زائد بدن را در زمان مناسب در چرخه رشد مجدد طبیعی هدف قرار دهد.

روشی سریع برای رفع موهای زائد است  

رفع موهای زائد به کمک SHR‌ بسیار سریع اتفاق می‌افتد.

حداکثر فرکانس آن  10 هرتز است 

میزان فرکانس دستگاه SHR از ۱ تا ۱۰ هرتز است و هندپیس (دستگاهی که بر روی پوست قرار می‌گیرد) آن می‌توان ۱۰ شلیک را در ظرف مدت ۱ ثانیه انجام دهد. این در حالیست که هر شلیک (شات) در IPL چندین ثانیه طول می‌کشد تا اتفاق بیفتد. در واقع، رفع موهای زائد بدن با اس اچ آر ۳ تا ۵ برابر سریعتر از IPL  است.

نتایج خارق‌العاده  

SHR‌مخفف عبارت Super Hair Removal  است. در این روش می‌توان هندپیس را بر روی مناقط مدنظر بدن کشید. این روش دارای نام Shutter HR است. در حذف موهای زائد به کمک IPL نمی‌توان به طور مداوم دستگاه را روی پوست حرکت داد و ثابت و ایستا است.

قبل و بعد از رفع موهای زائد با دستگاه اس اچ آر چه اتفاقی می‌افتد؟


فرایند درمان با لیزر به اندازه نتایج آن سریع و ملایم اتفاق می‌افتد. جلسات درمانی آن سریع بوده و نیاز به حداقل مراقبت شخصی در مدت زمان روند درمان دارد.

مراقبت‌های قبل از درمان  

چهار هفته قبل از درمان از موم، موبرهای خانگی، دکلره، موبر یا الکترولیز استفاده نکنید. تراشیدن موهای زائد مشکلی ندارد و هیچگونه تاثیری بر روی روند درمان ندارد. موهای زائد ناحیه مورد نظر باید قبل از درمان تراشیده شود.

مراقبت‌های بعد از درمان 

در روز سوم تا هفتم بعد از درمان ممکن است مو دوباره رشد کند. در حقیقت، بیشتر این موها در نتیجه درمان نادیده گرفته می‌شوند و پس از ریختن قادر به رشد دوباره نیستند. بخاطر داشته باشید که نباید بین جلسات درمانی از مو بر یا مواردی از این قبیل برای کندن موهای خود استفاده کنید اما تراشیدن آنها مانعی ندارد. می‌توانید ۴ تا ۵ روز پس از درممان با استفاده ملایم از یک اسفنج یا لیف حمام به روند درمان کمک کنید.

سؤالات متداول


آیا می‌توان از دستگاه اس اچ آر برای رفع موهای بلوند یا قرمز استفاده کرد؟ 

موهای تیره دارای بیشترین ملانین بهتر نور لیزر را جذب خود می‌کنند. با این حال، از بین بردن موهای قرمز و بلوند با لیزر کار چندان آسانی نیست. نمی‌توان با IPL‌ این موها را از بین برد اما استفاده از دستگاه اس اچ آر در این زمینه کارساز است. در این موارد نیز همچون تمام شیوه‌های درمانی، نتایج حاصل از آن ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.

در رفع موهای زائد با SHR ‌به چند جلسه درمانی نیاز هست؟ 

معمولاً در رفع موهای زائد با کمک اس اچ آر به ۴ تا ۶ جلسه درمانی با فاصله زمانی ۴ هفته‌ای نیاز هست. رعایت این فاصله ۴ هفته‌ای مهم است زیرا این روش، مو را در هفته چهارم رشد مجدد مورد هدف قرار می‌دهد. در اواخر دوره درمان به فواصل زمانی ۶ تا ۸ هفته‌ای نیاز است. اگر چنانچه مو در حین دوره درمان در مرحله آناژن رشد قرار داشته باشد که در آن مو در مرحله رشد فعال قرار دارد صرفاً می‌توان آن را همچون حذف موهای زائد با تکنولوژی IPL از بین برد. با این وجود، برای اطمینان از خلاص شدن از شر موهای زائد بصورت دائمی به چهار تا هشت جلسه درمان نیاز هست.

آیا رفع موهای زائد بدن به کمک دستگاه اس اچ آر دائمی است؟ 

به استناد تحقیقات کلینیک می‌توان گفت که رفع موهای زائد به این روش دائمی است. هورمون‌های بدن همواره مشغول تولید مو هستند. آنچه می‌توان به کمک دستگاه اس اچ آر بدان دست یافت این است که رشد موهای زائد تا ۹۵ درصد کاهش می‌یابد. نتایج اولیه حاصل از اس اچ آر می‌تواند پایدار باشد.

آیا ممکن است که پس از درمان با اس اچ آر موهای زائد بدن مجددا رشد کنند؟ 

موهای زائد و فعالی که  با دستگاه اس اچ آر از بین می‌روند دیگر امکان رشد را ندارند. در واقع، هنگامی که یک فولیکول مو آسیب می‌بیند دیگر آن مو نمی‌تواند رشد کند. با این حال، فولیکول‌های مویی که در مرحله رشد فعال نیستند، نیاز به درمان مجدد دارند. همچنین ممکن است که در برخی از افراد پس از گذشت دو سال و بنا به تغییرات هورمونی که در آنها اتفاق می‌افتد شاهد رشد مجددا موهای زائد باشیم.

آیا حذف موهای زائد به کمک اس اچ آر از کار افتادگی و بستری شدن هم به همراه دارد؟ 

رفع موهای زائد با لیزر SHR IPL هیچگونه از کار افتادگی به همراه ندارد. به عبارتی دیگر فرد می‌تواند سریعاً پس از درمان مرخص شده و به سر کار و سایر فعالیت‌های عادی خود برگردد.

هر جلسه درمانی چقدر طول می‌کشد؟ 

بستگی به وسعت ناحیه مورد نظر دارد. مدت زمان لازم برای یک جلسه درمانی جهت حذف موهای صورت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه و برای حذف موهای هر دو پا حدود ۲ ساعت طول می‌کشد.

آیا حذف موهای زائد با لیزر اس اچ آر عوارض جانبی نیز به همراه دارد؟ 

پوست ما در بعضی از مناطق بدن نسبت به سایر نقاط حساس‌تر است و سرخ شدن آن می‌تواند به عنوان یکی از عوارض جانبی محسوب شود. البته معمولا این سرخی پوست ظرف مدت چند ساعت برطرف می‌شود  اما به طور بالقوه می‌تواند به اندازه آفتاب سوختگی شدید باشد و تا چند روز نیز به طول بیانجامد. برخلاف روش‌های مرسوم، در رفع موهای زائد با دستگاه اس اچ آر ممکن است شاهد ترک خوردگی پوست بر اثر نور لیزر بود که معمولا پس از ۲ الی ۳ هفته بخودی خود برطرف می‌شود. از دیگر عوارض جانبی بسیار نادر درمان موهای زائد با لیزر اس اچ آر می‌توان به تغییر در رنگدانه‌های پوستی اشاره کرد که غالبا پس از ۴ الی ۶ ماه برطرف می‌شود.

چرا باید رفع موهای زائد زیر پزشک متخصص لیزر انجام شود؟

مهمترین چیز در مورد لیزر کردن موهای زائد، انتخاب لیزر مناسب برای نوع پوست فرد است تا بدون بروز عوارضی بتوانید بهترین نتیجه ممکن را کسب کنید. به همین دلیل، پزشک متخصص لیزر باید شما را معاینه کرده و سپس بهترین لیزر را متناسب با شرایطتان انتخاب کند. گاهی ممکن است که مصرف برخی از داروها از جمله آنتی بیوتیک‌ها پوست شما را نسبت به نور لیزر حساس کند. از همین رو حتما قبل از لیزر موهای زائد در مورد داروهایی که مصرف می‌کنید با پزشک مشورت کنید.


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان