گونه گذاری بدون جراحی و با تزریق ژل

برجسته بودن گونه و حجیم بودن آن همیشه علامت جوانی و سلامت فرد در جامعه بوده است. با افزایش سن، فرد ممکن است بخشی از حجم گونه ها و قابلیت ارتجاع پوست خود را از دست بدهد. این شرایط باعث می شود چشم ها و گونه ها فرو رفته به نظر رسیده و گونه ها حالت افتاده پیدا کنند. به این ترتیب خطوط لبخند عمیق تر شده و یک ظاهر خسته برای صورت فرد ایجاد می شود. هدف از حجیم کردن گونه و گونه گذاری (که امکان انجام آن در این کلینیک تحت بی هوشی عمومی وجود دارد) شکل دادن دقیق زوایای صورت و بازیابی حجم از دست رفته گونه به خاطر افزایش سن بیمار است.

افراد مناسب برای استفاده از این روش


برجسته کردن گونه با تزریق ژل و تزریق چربی به زنان و مردانی پیشنهاد می شود که احساس می کنند گونه های آنها ظاهر مناسب ندارد.کاشت گونه در اکثر مواقع برای افراد بزرگسال انجام می شود. افراد مناسب جهت استفاده از این روش کسانی هستند که از سطح سلامت مناسب برخوردار بوده و وزن بدن متعادل داشته باشند. با وجودی که گونه گذاری با تزریق چربی و ژل عمدتاً بر روی افراد مسن که فرآیند تشکیل علائم و نشانه های افزایش سن در آنها شروع شده استفاده می شود، با این وجود می توان از روش تزریق چربی گونه برای بیماران جوان تر که به دنبال گونه برجسته هستند نیز استفاده کرد. هم مردان و هم زنان می‌توانند از روش تزریق چربی در چانه و گونه به منظور برجسته‌سازی گونه‌ها و چانه خود استفاده کنند. در حالی که افراد پیرتر ممکن است به منظور بازیابی حجم از دست رفته صورت خود بیشتر به این روش تمایل داشته باشند، اما بطور کلی هر شخصی که از میزان برجستگی گونه‌های خود ناراضی است می‌تواند با تقبل هزینه تزریق چربی گونه ، این روش را انتخاب نماید. برجسته کردن گونه با تزریق چربی یک روش سرپایی است و بلافاصله پس از درمان، بیمار می‌تواند به منزل خود مراجعه کند.بعضی بیماران از روش تزریق ژل به عنوان یک روش جایگزین برای انجام جراحی زیبایی تهاجمی قبل از تصمیم گیری درباره این عمل های  زیبایی استفاده می کنند. تزریق ژل گونه یک روش بسیار رایج برای افرادی است که مشکل اصلی آنها در ناحیه صورت مربوط به شکل گونه ها است. در صورتی که تمایل دارید گونه های برجسته تر داشته باشید، لازم است در جلسات مشاوره برای اطلاع از روش مناسب برای دستیابی به اهداف مورد نظر خود شرکت نمایید.

روش انجام پروتز گونه با ژل و چربی


متخصصین به طور مستمر در حال یافتن روش‌های جدید بهره‌گیری از مواد قابل تزریق گونه مانند ژل و چربی هستند. بازگرداندن حجم از دست رفته گونه بخش مهمی از حفظ ظاهر جوان صورت محسوب می‌شود. برجسته ساختن مجدد گونه‌ها و عمل گونه گذاری و در کلدرمان لاغرص صورت و بدن یکی از محبوب ترین کاربرد تزریق ژل است. اولین مرحله گونه گذاری با تزریق چربی، بدین صورت است که چربی از بعضی نواحی بدن که پزشک متخصص پوست تشخیص می دهد، برداشته می شود و طی فرآیند خاصی تصفیه و آماده سازی می شود. پزشک با استفاده از تزریق چربی به گونه سرعت را بالا می‌برد و حجم اولیه را به آن برمی‌گرداند. تزریق چربی در گونه، بی خطر و ایمن بوده و در صورت تزریق صحیح اثرات مطلوبی در درمان صورت لاغردارد.پروتز گونه با تزریق چربی تقریبا هیچ عوارضی ندارد و حتی در صورت تزریق اشتباه، چون از چربی خود فرد استفاده شده، به راحتی جذب می شود و اثر نامطلوبی را نخواهد داشت. ماندگاری تزریق چربی گونه، از چند ماه تا چند سال می تواند متغیر باشد.از تزریق ژل، برای گونه گذاری و برجسته کردن گونه استفاده می شود. نتیجه تزریق ژل، خطوط اطراف گونه را مشخص می‌کند و با به چشم آمدن برجستگی گونه ، فرد چهره ای جوان‌تر می‌یابد. ماندگاری تزریق ژل گونه به طور متوسط شش ماه تا یک سال، شاید هم بیشتر یک روش موثر در جوانسازی صورت می باشد.تزریق چربی و ژل با به حالت اول برگرداندن گونه‌ها چهره و نیمرخ بهتری را از فرد به نمایش می‌گذارند. روش تزریق ژل و چربی در گونه، برای تجدید شکل گونه در اطراف اوربیتال ریم یعنی جایی مفید هستند که نشانه‌های افتادگی غالباً از آنجا شروع می‌شود. برای تزریق در این ناحیه باید تکنیک عمیق‌تری به کار برده شود تا خطر بروز بی‌نظمی‌های آشکار کاهش یابد. از آنجایی که ممکن است پوست نازک باشد، برای این که نتیجه طبیعی به نظر برسد و مشخص نباشد که شخص عمل گونه گذاری انجام داده یا تزریق کرده است، ژل یا چربی باید در جلوی گونه، روبه روی بخش خارجی استخوان گونه، قرار داده شود تا چشم‌ها را نیز به سمت بالا فشار دهد. از  تزریق چربی یا ژل در گونه می‌توان برای بالا بردن گوشه خارجی گونه‌ها و برجسته کردن گونه ها استفاده کرد تا گونه‌ها و بخش پایین چشم تناسب بهتری داشته باشند. در عمل پروتز گونه با استفاده از شکاف های کوچک ایجاد شده در دهان یا زیر پلک در ناحیه گونه قرار داده می شود.

خطرات و عوارض تزریق


تزریق چربی

شایع‌ترین مشکلات ناشی از تزریق چربی در گونه ، مشکلات زیبایی هستند. ممکن است بافت چربی بسیار کم و یا بیش از حد در گونه‌های شما تزریق شود. همچنین ممکن است برای چند هفته یا چند ماه از این این نتایج بهره‌مند شوید، اما پس از آن مدت، اکثر چربی منتقل شده، جذب بدن گردد.با این حال، پاسخ به جذب چربی، به سادگی تزریق مقادیر زیادی از چربی برای اولین بار و با فرض اینکه مقداری از آن دوام نخواهد یافت، نیست. قرار دادن بیش از حد چربی در یک منطقه خاص می‌تواند امکان رشد عروق خونی جدید را سلب کند و در نتیجه، سلول‌های چربی می‌میرند که این منجر به ناهنجاری و یا مهاجرت چربی به خارج از منطقه مورد نظر می‌شود.خطرات دیگر شامل واکنش آلرژیک به داروی بی‌هوشی و یا بی‌حسی موضعی است. همچنین خطر عفونت، کبودی شدید و عدم تقارن گونه‌ها وجود دارد. گاهی اوقات، کبودی ناشی از پارگی یک رگ خونی سطحی در محل درمان ممکن است دائمی باشد. آمبولی چربی که طی آن، مقداری از چربی تزریقی وارد جریان خون شود، از عوارض نادر و جدی است و می‌تواند منجر به سکته مغزی یا حمله قلبی شود.

تزریق ژل

واکنش‌های شایع مربوط به تزریق، مانند تورم، قرمزی و حساسیت به لمس در محل تزریق ممکن است رخ دهد. این واکنش‌ها به طور معمول خود به خود و در طی ۲ تا ۱۰ روز برطرف می‌شود. گاهی اوقات ممکن است بلافاصله پس از درمان، کبودی خفیفی در محل تزریق پدید آید و ممکن است مدت ۲ تا ۱۰ روز طول بکشد. استفاده از داروهای ضد التهابی یا آسپرین ممکن است موجب افزایش خطر کبودی در محل تزریق گردد. هزینه‌ وقیمت تزریق ژل شما بسته به منطقه‌ی مورد درمان و نوع و حجم آن نیز متفاوت خواهد بود.

هزینه


 تزریق ژل‌

یک برنامه درمانی شخصی براساس نیازهای فردی برای شما طراحی می‌شود که کاملاً رایگان است. هزینه ژل‌های پوستی بسیار متنوع بوده و بر اساس نوع و برند ژل انتخابی که مصرف می‌شود و همچنین تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان محاسبه می‌شود.

 تزریق چربی

در تزریق چربی به گونه که یک فرآیند کم‌تهاجمی‌ است از بیهوشی موضعی استفاده می‌شود که با حداقل درد، ناراحتی و زمان بستری همراه بوده و ثابت شده است که این روش، روشی مؤثر در بهبود ظاهر صورت مردان و زنان است. این روش معمولاً  به عنوان عملی فرعی و ایده آل می‌تواند به صورت ایمن و مطمئن در کنار عمل جراحی لیپوساکشن یا عمل‌های دیگر جوان سازی صورت انجام شود.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *