کوچک کردن و رفع افتادگی شکم، پهلو و سینه بعد از زایمان و سزارین

هرچند بچه‌دار شدن اتفاقی بسیار ارزشمند و خوشایند است، اما متاسفانه دوران بارداری می‌تواند تاثیرات ناخوشایندی بر زیبایی بدن زنان بگذارد. بعد از زایمان و پایان دوران شیر‌دهی، بسیاری از زنان ناگهان متوجه می‌شوند که سینه‌های آن‌ها دچار افتادگی شده است و پوست شکم آن‌ها شل و کشیده شده است. انجام عمل تناسب اندام مادر بعد از زایمان، به زنان کمک می‌کند تا تمامی این علائم ناخوشایند را برطرف کنند.

جراحی تناسب اندام مادر پس از زایمان چیست؟


به نظر می‌رسد برخی از زنان به راحتی به اندامی که قبل از زایمان خود داشته‌اند باز می‌گردند، اما برای اکثر زنان کوچک کردن شکم بعد از زایمان غیرممکن به نظر می‌رسد. تغییراتی که بر اثر بارداری و زایمان در بدن زنان ایجاد می‌شود عبارتند از افزایش وزن، ترک‌های پوستی، از دست رفتن حجم عضلانی، افتادگی سینه‌ها و بسیاری تغییرات دیگر. جراحی تناسب اندام بعد از زایمان، ترکیبی از چند پروسه مختلف است که به منظور برطرف کردن تمامی اثرات زایمان و بارداری انجام می‌شود.

انواع جراحی برای تناسب اندام مادر پس از زایمان


فرم دهی به بدن با لیپوساکشن(لیپوپلاستی) برای حذف چربی‌های موضعی اضافه

ممکن است در طول عمل تناسب اندام مادر بعد از زایمان، لازم باشد که دور کمر شما باریک شود اما باسن‌تان نیازی به کوچک شدن نداشته باشد. لیپوساکشن روشی است که می‌تواند روی یک قسمت از بدن مانند پهلوها، باسن و … به طور جداگانه انجام شود. بنابراین احتمالاً جراح پیشنهاد می‌کند همزمان با عمل زیبایی شکم، روی باسن و ران‌ها لیپوساکشن انجام دهید. لیپوساکشن روی قفسه سینه، گردن، بالای بازوها و زانوها نیز قابل انجام و مؤثر است.

  1. به منظور کنترل درد و به حداقل رساندن احتمال خونریزی، همراه با بی‌حسی موضعی یک مایع استریل نیز به بیمار تزریق می‌شود.
  2. جراح بعد از بیهوش شدن شما، برش‌های بسیار کوچکی در نزدیکی جایی که قرار است چربی آن برداشته شود، ایجاد می‌کند.
  3. از طریق برش‌ها یک میله نازک و توخالی (کانولا) در روی چربی‌ها قرار داده می‌شود. سپس یک نیروی مکش، چربی‌ها را به داخل کانولا می‌کشاند و توسط یک لوله پلاستیکی دیگر جمع‌آوری می‌شود.
  4. پس از برداشت چربی، محل تحت درمان پانسمان می‌شود و با لباس‌های فشاری پوشانده می‌شود.

جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی برای صاف کردن شکم و سفت کردن عضلات ناحیه شکمی و فرم دادن به کمر (پهلو‌ها)

 کوچک کردن شکم بعد از زایمان (عمل جراحی ابدومینوپلاستی) یکی از قابل‌مشاهده‌ترین تغییرات فیزیکی بعد از بارداری را برطرف می‌کند و آن تغییرات ایجاد شده روی شکم است. كوچك كردن شكم بعد از سزارين عضلات شکم را سفت می‌کند، پوست آن را می‌کشد، سپس پوست اضافی را برمی‌دارد و در نهایت یک ظاهر نرم، هموار و ورزشی برای شکم ایجاد می‌کند.

هزینه جراحی شکم

از آنجایی که جراحی کوچک کردن شکم یک عمل زیبایی محسوب می شود به همین دلیل شما می توانید در رابطه با هزینه آن مقدار زیادی تامل کنید شاید با مقداری تحقیق و پرسش به این نتیجه برسید که هزینه جراحی ابدومینوپلاستی نزد هر جراح بسیار متفاوت و متغیر است .در ابتدا شکم شما بررسی می شود و جراح می تواند بر اساس تجربه خود و موقعیت شکم شما هزینه ایی  گوناگون با شخص دیگر را در نظر بگیرد.همچنین هزینه جراحی به مرکز جراحی انجام شده و موقعیت جغرافیایی آن نیز وابسته است به طور کلی شما برای جراحی زیبایی شکم باید مبالغی که شامل دستمزد جراح،هزینه مرکز جراحی ،هزینه بی هوشی،داروها، لبا س های مخصوص جراحی  و هزینه آزمایش ها را پرداخت کنید.

لیفت سینه برای بالا کشیدن پوست افتاده‌ی سینه و جوان کردن ظاهر سینه‌ها

ليفت سينه باهدف بالا كشيدن و فرم دادن به سینه‌های افتاده انجام می‌شود. هر جزء از جراحي ليفت سينه، از محل برش گرفته تا درجه تعديل نوك و هاله سينه، متناسب با نيازهاي فردي هر بيمار طراحي می‌شود. نتیجه حاصل از جراحي ليفت سينه بهبود فرم سینه‌ها و ایجاد ظاهري زيبا می‌باشد. شما به یک همراه نیاز دارید تا پس از عمل شمارا به خانه برده و در 24 ساعت اول بهبودی به شما کمک کند. ممکن است پس از جراحی سینه‌ها تورم داشته و دردناک باشد، اما باگذشت زمان برطرف خواهد شد. از بلند کردن اجسام، خم شدن، زور زدن و یا شرکت در فعالیت‌های سنگین در روزهای نخست بهبودی اجتناب کنید. دوره بهبودی کامل چند هفته طول می‌کشد.

بزرگ کردن سینه

  برای بازیابی حجم سینه‌ها و درمان سینه‌هایی که دچار افتادگی و چروک شده‌اند انجام میشود. جراح زیبایی کار خود را با ایجاد یک برش در محل از پیش تعیین‌شده آغاز می‌کند. سپس از طریق برش، یک حفره کوچک برای واردکردن پروتز ایجاد می‌کند. جراح پروتز را با دقت بسیار در حفره کار می‌گذارد و برش را با بخیه می‌بندد. پس از جراحی شما به مدت چند ساعت در بخش ریکاوری می‌مانید و سپس ترخیص شده و با کمک یک همراه به خانه بازمی‌گردید.

لیفت ران برای فرم‌دهی و کوچک کردن قسمت داخلی ران‌ها

این جراحی به فرد کمک می کند تا پوست اضافی ناحیه داخلی و خارجی ران برداشته شود و به پاها فرم بهتری داده شود ، در این روش که یک جراحی با برش است داخل ران به صورت عمودی یا افقی برش داده می شود و چربی ها و پوست اضافی آن برداشته می شود .

لیفت بازو برای رفع افتادگی بازو‌ها

براکیوپلاستی ( لیفت بازو) ، قسمت تحتانی بازو را بازسازی و متعادل میکند ،بنابراین این کار برای سفت شدن پوست شل و اویزان و اضافه بازو کاربرد دارد.

لیفت باسن

برای بالا آوردن و فرم دادن به باسن‌هایی که دچار افتادگی شده‌اند

لیفت باسن و ران  ( تایوپلاستی)

لیفت باسن و ران یک عمل زیبایی بوده که برای سفت کردن و بالا کشیدن باسن و ران و کاهش افتادگى پوست داخل و خارج ران و باسن طراحی شده است که میتواند به تنهایی و یا در ترکیب با سایر اعمال جراحی از جمله لیپولیز و یا لیپوساکشن انجام گردد.

دیگر روش ها برای تناسب اندام مادران


  لایه‌برداری شیمیایی

لایه‌برداری شیمیایی یکی از روش‌های مقرون به صرفه و امتحان شده است که از پوستی زیبا حجاب برمی‌دارد. مواد لایه‌برداری مخصوص و بهداشتی هستند و روی پوست اعمال می‌شوند تا بیرونی‌ترین لایه‌ی خشن، پیر و آسیب‌دیده پوست را از بین ببرند. این روش درمانی غیرجراحی به زمان خیلی کمی نیاز دارد، با این حال نتایج آن می‌تواند بسیار چشمگیر باشد. در صورتی که مایلید یک روش درمانی سطحی، متوسط یا حتی روشی پیشرفته‌تر را دریافت کنید، می‌توانید به پرسنل متخصص ما اعتماد کنید تا آن‌ها مناسب‌ترین روش را برای شما تعیین کنند.

لیزر جوان‌سازی

 لیزر یک فناوری پیشرفته است که برای ارتقاء سطح طراوت، شادابی و جوانی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. از نظر علمی ثابت شده است که لیزرهای مخصوص پوست، میزان رشد کلاژن‌های جدید را افزایش می‌دهند و در نتیجه پوست را سفت‌تر می‌کنند و چین و چروک و خطوط ریز روی پوست را کاهش می‌دهند. همچنین لیزر از طریق بهبود بافت پوست، کاهش منافذ بزرگ و به حداقل رساندن قرمزی و لکه‌های ناشی از پارگی مویرگ‌ها؛ پوست را پالایش می‌کند.

 کرایولیپولیز

 کرایولیپولیز از یک فرایند خنک‌کننده استفاده می‌کند تا سلول‌های چربی را به اصطلاح فریز و تخریب کند. از آنجایی که فقط سلول‌های چربی زیرپوستی تحت تأثیر قرار می‌گیرند، بافت‌های اطراف به هیچ‌وجه آسیبی نمی‌بینند و این منجر به بهبودی سریع‌تر بیمار می‌شود. بعد از اینکه سلول‌های چربی متبلور شدند، سیستم بدن به طور خود به خود ذخایر چربی را مورد هدف قرار می‌دهد و به طور طبیعی آنها را از بدن دفع می‌کند.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *