6

آیا ریزش موی زودرس در حال از بین بردن ظاهر زیبای شماست؟ شما یکی از میلیون‌ها نفری هستید که در سرتاسر دنیا با این معضل مواجه می‌شوند. نازک شدن و ریزش موها در مردان،  به علت طاسی مردانه رخ می‌دهد که معمولا الگوی خاص و مشابهی دارد. این عارضه ممکن است در هر سنی بین 18 تا 80 سالگی بروز کند. پس راه حل این مشکل همه‌گیر چیست؟ کاشت و پیوند موی طبیعی می‌تواند این مشکل را برای شما حل کند. کاشت طبیعی مو، مشکل ریزش موی شما را به طور دائمی حل می‌کند و ظاهر شما را برای همیشه به شکل زیبای قبلی باز می‌گرداند.

ما در کلینیک زیبایی  ، کاشت مو را به بهترین روش با نتایجی کاملا ایده‌ال و طبیعی برای تمامی بیمارانی که از مشکل ریزش مو رنج می‌برند، انجام می‌دهیم. بیماران ما از نقاط مختلفی از سرتاسر دنیا به این کلینیک مراجعه می‌کنند چرا که این کلینیک خدمات پیشرفته و تخصصی کاشت مو را در سطح بین‌المللی ارائه کرده و جراحان ما بیش از 12 سال است که کاشت مو را انجام می‌دهند و تجربه‌ی بسیار بالایی در زمینه‌ی کاشت تخصصی مو دارند.

یک طبقه از ساختمان کلینیک به طور اختصاصی به کاشت مو اختصاص داده شده است. متخصصصین ماهر و با تجربه‌ی ما همیشه رفتار بسیار دوستانه و حرفه‌ای با بیماران داشته و کاشت مو را با پیشرفته‌ترین روش‌ها و با استفاده از به‌روز‌ترین تجهیزات انجام می‌دهند.

کاشت مو در کلینیک ما با تکنیک‌های FIT و FUT و یا روش ترکیبی و با استفاده  از پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های روز دنیا انجام می‌شود و به همین خاطر است که  با استفاده از خدمات پیوند مو در این کلینیک قطعا به بهترین نتایج ممکن دست خواهید یافت. برای رزو وقت مشاوره در کلینیک زیبایی می‌توانید با شماره‌های ما تماس حاصل فرمایید.

مراحل و چگونگی کاشت مو در کلینیک ما


 در ادامه مراحل کاشت مو توضیح داده شده است.

تصاویر قبل و بعد از کاشت مو

برای آن که تصور نسبی از چگونگی تغییر ظاهر خود و نتایج کاشت مو داشته باشید می‌توانید به تصاویر زیر که نشان دهنده‌ی وضعیت قبل و بعد کاشت موی بیماران ما هستند، نگاهی بیاندازید. با مشاهده این تصاویر قطعا از نتایج به دست آمده شگفت‌زده می‌شوید و می‌خواهید که در اولین فرصت ممکن شما هم این عمل را انجام دهید.

اقدامات قبل از کاشت مو

 • از دو هفته قبل از کاشت مو، از خوردن داروهایی که موجب رقیق شدن خون می‌شوند، خودداری کنید.
 • سه هفته قبل از انجام کاشت مو کشیدن سیگار را کاملا ترک کنید.
 • 3 تا 5 روز قبل از جلسه‌ی کاشت مو از خوردن نوشیدنی‌های الکلی خودداری کنید.
 • میزان کافئین مصرفی خود را کم کنید.
 • نسخه‌ی تجویز شده توسط پزشکتان را حداقل یک هفته قبل از کاشت مو تهیه کنید.

جلسه‌ی مشاوره

قبل از انجام کاشت مو لازم است با پزشک متخصص خود یک جلسه‌ی مشاوره داشته باشید. در این جلسه پزشک متخصص وضعیت موهای شما را بررسی کرده و روش مناسب برای کاشت مو را به شما پیشنهاد می‌دهد. همچنین برای آن که مطمئن شویم که بیماران ما بهترین درمان ممکن را دریافت می‌کنند، آزمایشاتی را انجام می‌دهیم تا مطمئن شویم که روش انتخاب شده برای پیوند مو برای شما مناسب هست یا خیر و در صورتی که پیوند مو برای شما مناسب نباشد، شما را به مراکز تحقیقاتی معرفی می‌کنیم.

روش‌های کاشت مو در کلینیک زیبایی

روش‌های کاشت مو در کلینیک ما  عبارتند از:

کاشت مو به روش FUT

این روش قدیمی‌ترین روش کاشت مو است که در آن یک نوار باریک از پوست پشت سر جدا می‌شود که طبیعتا همراه با پیاز‌های مو است و مجددا پوست سر بخیه زده می‌شود. سپس این نوار باریک برداشته شده از پشت سر در زیر میکروسکوپ‌های قوی جدا‌سازی می‌شود و گرافت‌های مو برای پیوند زدن از آن تهیه می‌شوند و سپس در قسمت‌های مورد نظر در سر کاشته می‌شوند.

کاشت مو به روشFUE) FIT)

روش FIT که با نام FUE نیز شناخته می‌شود، یک روش نسبتا جدید برای کاشت مو است که در آن برشی در سر ایجاد نمی شود و بخیه‌ای هم در کار نیست. در این روش برای گرفتن گرافت‌های مو از یک ابزار پانچ استفاده می‌شود که قطر سر آن کمتر از یک میلیمتر است. از آنجایی که قطر گرافت مو بسیار کم است، می‌توان با این روش خط رویش مو را به شکلی بسیار طبیعی ایجاد کرد. گرافت‌های استخراج شده توسط پانچ را می‌توان در همان لحظه و مستقیما در قسمت‌های مورد نظر پیوند زد و یا می‌توان همه‌ی گرافت‌ها را ابتدا در محلول سالین نگهداری کرد و سپس آن‌ها را پیوند زد.

کاشت مو به روش سلول‌های بنیادی FUE) FIT)

این روش همچنین با نام روش FIT مستقیم و اتوماتیک نیز شناخته می‌شود. اصول اولیه این روش با روش FIT که در بالا گفته شد یکسان است. تفاوت اصلی این روش در این است که در این روش از پانچ اتوماتیک برای گرفتن گرافت‌ها استفاده می‌شود و بدین ترتیب عمل گرفتن گرافت‌های مو در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود. همچنین در این روش، کل فولیکول مو برداشته نمی شود، بلکه تنها قسمتی از آن برداشته می‌شود و بنابراین در تکنیک نوآورانه و جدید، مو نه فقط در قسمت پیوند زده رشد می‌کند بلکه به رشد خود در قسمت اهدا شده (قسمتی که مو از آن برداشته شده است) نیز ادامه می‌دهد.

روش ترکیبی (FIT و FUT)

در برخی موارد، خصوصا اگر نیاز به تعداد بسیار زیادی گرافت مو باشد و همچنین اگر ناحیه‌ای که می‌توان از آن گرافت مو تهیه کرد، بسیار محدود باشد، ممکن است متخصصین ما روش ترکیبی (FIT و FUT) را انتخاب کنند. انتخاب این روش و چگونگی انجام آن بستگی به عوامل مختلفی از جمله: میزان گرافت موهای موجود در سر، الگوی ریزش موی سر، اهداف و خواسته‌های بیمار و میزان کشش پوست سر دارد.

در هنگام کاشت مو به این روش، موارد بسیار زیادی هستند که متخصص کاشت مو باید در نظر بگیرد و بر اساس آن برنامه‌ی درمانی دقیق و مناسبی برای بیمار طرح‌ریزی کند. با ترکیب دو روش FIT و FUT در یک جلسه می‌توان تعداد گرافت موهای بیشتری تهیه کرد و در عین حال، پهنای نوار برش داده شده از پشت سر در روش FUT زیاد نیست و از طرف دیگر ناحیه‌ی پوشش داده شده با روش FIT نیز زیاد وسیع نیست و در واقع هر دو روش به شیوه‌ای متعادل‌تر انجام می‌شوند.

مراقبت‌های بعد از کاشت مو

 • برای کاهش خونریزی، تورم و درد می‌توانید از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • بلافاصله بعد از جراحی، استفاده از داروهای تجویز شده را آغاز کنید.
 • تا 36 الی 48 ساعت سر خود را بالا نگه دارید.
 • شب، هنگام خوابیدن، سر خود را حداقل تا زاویه 45 درجه بالا ببرید.
 • تا چند روز پس از کاشت مو، سر خود را نباید بشویید.
 • تا چند هفته بعد از جراحی نباید داروهای رقیق‌کننده‌ی خون را مصرف کنید.
 • تا سه هفته بعد از کاشت مو از کشیدن سیگار خودداری کنید.
 • تا چند روز بعد از جراحی میزان مصرف کافئین خود را محدود کنید.
 • اکیدا توصیه می‌شود که پوسته‌های تشکیل شده روی شر یا دلمه‌های کوچک خون را به هیچ وجه با دست خود نکنید.

هزینه‌ی کاشت مو


کاشت مو یک جراحی زیبایی است که هزینه‌ی ثابت و مشخصی ندارد. هزینه‌ی جراحی کاشت مو برای هر بیمار متفاوت است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل عبارتند از:

 • اندازه‌ی ناحیه‌ای از سر که دچار طاسی و ریزش مو شده و به کاشت مو نیاز دارد.
 • تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای پیوند.
 • تراکم موی مورد نظر بیمار
 • متد مورد استفاده برای کاشت مو
 • تجربه و مهارت جراح
 • محل جغرافیایی کلینیکی که در آن کاشت مو را انجام می‌دهید.

بعد از این که شما با یکی از متخصصین کاشت موی ما جلسه مشاوره داشته باشید، با ارزیابی دقیق وضعیت شما و خواسته‌هایی که دارید، هزینه‌ی دقیق انجام کاشت مو برای شما مشخص خواهد شد.

نتایج کاشت مو


نتایج کاشت و پیوند مو اغلب خیره کننده و بسیار تاثیرگذار هستند. شما نه تنها موهایی با حالت طبیعی پیدا خواهید کرد، بلکه دیگر از بابت ریزش موهای خود نگران نخواهید بود و در آینده از این بابت خیالتان راحت است. از آنجایی که گرافت‌های مو از نواحی گرفته شده که در برابر ریزش مو مقاوم هستند، این موهای کاشته شده حتی در برابر اثر دی‌هیدروتستوسترون (ماده‌ای که عامل ریزش مو است) نیز مقاوم هستند. حدودا بین 3 تا 4 ماه طول می‌کشد که موهای کاشته شده شروع به رشد کنند و چیزی بین 8 ماه تا 1 سال طول می‌کشد که موهای شما کاملا رشد کنند و نتایج نهایی کاشت مو مشخص شود. در این زمان شما می‌توانید در صورت دلخواه موهای خود را کوتاه کنید، بتراشید و به هر روشی که دوست دارید به آن مدل بدهید.

سوالات متداول


ازکجا بدانم که من کاندید خوبی برای کاشت مو هستم یا نه؟

ما وضعیت موهای شما را به دقت ارزیابی و تحلیل می‌کنیم و به شما خواهیم گفت که برای درمان، چه گزینه‌هایی پیش رو دارید. به طور کلی، تقریبا تمامی افراد (زنان و مردان) که به ریزش موی سر دچار شده‌اند می‌توانند کاندید مناسبی برای کاشت مو باشند.

از کجا بدانم که به چند گرافت مو برای پیوند زدن نیاز دارم؟

متخصصین ما به شما خواهند گفت که به چند گرافت مو نیاز دارید و در جلسه‌ی مشاوره در مورد تعداد گرافت با شما صحبت می‌شود و این تعداد به تایید شما و پزشک متخصص می‌رسد.

نتایج کاشت مو چقدر ماندگاری دارند؟

در اینجاست که تجربه‌ی بالای جراح بسیار مهم و حیاتی است، چرا که جراح باید بتواند با مهارت و تجربه‌ی بالایی که دارد ریزش موی بیمار در آینده را پیش بینی کند و برای مقابله با آن برنامه‌ای داشته باشد.

چگونه مطمئن باشم که موهای کاشته شده بعد از چند سال دوباره ریزش نمی‌کنند؟

موهای جدیدی که در سر شما کاشته شده است از جایی پیوند زده شده که کاملا نسبت به ریزش مو مقاوم است و تا پایان عمر شما دچار ریزش نمی‌شود. گرافت‌های مویی که از این نواحی گرفته شده است بسیار قوی هستند و تا پایان عمر شما سالم خواهند ماند.

آیا نتایج کاشت مو، دائمی است؟
بله. موهایی که از کناره‌های سر یا پشت سر گرفته می‌شوند، به طور ژنتیکی نسبت به ریزش مو مقاوم هستند و بنابراین این موها تا پاین عمر شما به رشد خود ادامه خواهند داد.

آیا نتایج این عمل طبیعی هستند (یا همه خواهند فهمید که من کاشت مو انجام داده‌ام؟)
عمل کاشت مو در واقع یک هنر است و دستیابی به نتایج طبیعی چیزی نیست که هرکسی بتواند به آن دست یابد و نیازمند مهارت و تجربه‌ی بالای جراح است. بنابراین دستیابی به نتایج طبیعی و این که نتوان تشخیص داد که شخص عمل کاشت مو انجام داده است، درواقع نشان دهنده‌ی موفقیت‌آمیز بودن عمل کاشت مو و انجام شدن آن توسط جراح ماهر است.

آیا کاشت مو دردناک است؟
برخی از بیمارانی که عمل کاشت مو را انجام داده‌اند، می‌گویند که درد خفیفی داشته‌اند. ما برای انجام کاشت مو از بیهوشی موضعی استفاده می‌کنیم و در اغلب موارد بیماران هیچ درد و ناراحتی را حس نمی کنند.

چه زمانی موهای کاشته شده شروع به رشد می‌کنند؟
در حدود 4 تا 6 ماه طول می‌کشد تا شما شاهد رشد موهایی باشید که طی عمل کاشت مو در سر پیوند زده شده‌اند.

آیا زنان هم می‌توانند ریزش موی خود را با این روش درمان کنند؟
 بله؛ عمل کاشت مو هم برای زنان و هم مردان قابل انجام است.

من از نتایج کاشت موی قبلی خود راضی نیستم، آیا می‌توانم آن را اصلاح کنم؟
برای اغلب بیماران، جواب این سوال مثبت است. ما همگی معتقدیم که موفقیت‌آمیز بودن بازیابی موها تا حدود زیادی به موثر بودن اولین جلسه‌ی کاشت مو بستگی دارد. متاسفانه بیماران زیادی به ما مراجعه می‌کنند که قبلا عمل کاشت مو را انجام داده‌اند و به علت عدم رضایت از نتایج می‌خواهند مجددا کاشت مو انجام داده تا نتایج آن را بهبود دهند.

آیا می‌توانم بعد از کاشت مو، خودم تا خانه رانندگی کنم؟
توصیه ما این است که هماهنگی‌های لازم را انجام دهید تا کسی شما را به خانه برساند.

 چه زمانی می‌توانم موهای خودم را بشویم؟
شما از 4 روز بعد از عمل کاشت مو می‌توانید موهای خود را به آرامی و با ملایمت بشویید و بعد از گذشت 7 روز از کاشت مو نیز می‌توانید با خیال راحت و کاملا به شکل عادی موهای خود را شست و شو دهید.

چه مدت زمان باید از کار مرخصی بگیرم؟
شما می‌توانید فردای روز عمل کاشت موی خود به محل کار خود بازگردید و بعد از چند روز نیز می‌توانید به طور کامل تمامی فعالیت‌های خود را مانند قبل انجام دهید.

هزینه کاشت مو چقدر است؟
در جلسه‌ی مشاوره‌ای که برای کاشت مو دارید، متخصصین ما وضعیت موهای شما و همچنین خواسته‌ها و انتظارات شما را بررسی می‌کنند و سپس هزینه‌ی کاشت مو برای شما را برآورد می‌کنند.