ریزش مو یکی از مهم‌ترین عامل‌هایی است که رنگ پیری به چهره ما می‌زند. کاهش سرعت ترمیم سلول‌های مختلف بدن یکی از پی‌آمدهای گریزناپذیر بالا رفتن سن است که باعث ناتوانی بدن و از بین رفتن عامل‌هایی می‌شود که زیبایی خاصی به چهره می‌بخشند؛ از جمله فرآیندهای ناشی از بالا رفتن سن می‌توان به ریزش مو، ایجاد شدن چین و چروک روی پوست، بزرگ شدن بینی و کاهش قدرت بینایی اشاره کرد. اما هیچ جایی برای نگرانی وجود ندارد، چرا که تکنولوژی‌های پیشرفته پزشکی بهترین راه‌حل را برای بازیابی جوانی ارائه می‌دهند. درمان‌های زیبایی امروزه در سراسر جهان ارائه می‌شود  و ایران یکی از کشورهای مطرح در حوزه درمان‌های زیبایی است که تمامی درمان‌های زیبایی و پزشکی را ارائه می‌دهد. کاشت مو در ایران یکی از محبوب‌ترین جراحی‌های زیبایی است که هر ساله افراد بسیاری را از سراسر جهان جذب می‌کند. کاشت مو به روش SUT تنها روشی است که نیازی به تیغ جراحی ندارد و با دستگاه‌های خودکار انجام می‌شود.

کاشت مو یکی از پرطرفدارترین جراحی‌ها نزد متقاضیان است. علاوه بر خدمات باکیفیت و به روز و هزینه قابل قبول، اتخاذ نگرش درمانی به جراحی‌های زیبایی وجه تمایز انجام این جراحی‌ها در ایران است. عمل‌های مختلفی جهت پیشگیری و درمان ریزش مو در کلینیک‌های زیبایی ایران انجام می‌شود و متخصصین مجرب ایرانی رژیم‌های غذایی مناسبی را به بیماران پیشنهاد می‌دهند. در واقع ارائه ترکیبی از خدمات زیبایی و درمانی مهم‌ترین ویژگی خدمات گردشگری پزشکی در ایران است و همین امر باعث شده است که ایران بالاترین درصد رضایت را در میان گردشگران پزشکی که به ایران می‌آیند، داشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت جهت کاشت مو به جدیدترین روش در کلینیک زیبایی رازی میتوانید با شماره تلفن های  02188334029  تماس حاصل فرمایید.

کاشت مو به روش SUT روشی جدیدتر از FIT و FUT


 

تمامی مراحل کاشت مو به روش SUT از استخراج تا کاشت گرفت به صورت خودکار و با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته انجام می‌شود و متخصصین مجرب کلینیک رازی بر تمام مراحل کاشت مو نظارت دارند. گرفت‌ها در روش SUT  با استفاده از پانچ از ناحیه اهدا، معمولاً پشت سر برداشته می‌شود. سپس گرفت‌ها منجمد می‌شود، چون انجماد درصد از بین رفتن فولیکول‌ها را به حداقل می‌رساند. پرپشت بودن و حفظ خط رویش طبیعی موها از جمله مزایای این روش است. کاشت مو به روش SUT روشی غیرتهاجمی است و هیچ جای زخمی را بر روی ناحیه اهدا یا کاشت باقی نمی‌گذارد.

کاشت مو به روش SUT


کاشت مو به روش SUT نیازی به جراحی و بیهوشی ندارد، همچنین در این روش برشی ایجاد نمی‌شود، جای زخمی باقی نمی‌ماند و بیماران بعد از عمل دچار عوارض نامطلوب نمی‌شوند. پزشکان با بهره‌گیری از دستگاه‌های پیشرفته و تمام خودکار می‌توانند چهارده هزار تار موی واقعی را در یک جلسه پیوند بزنند، این مقدار سه برابر بیشتر از روش‌های قدیمی است. روش‌های قدیمی‌تری مانند FIT و FUT در چند جلسه انجام می‌شوند، زمان استخراج و کاشت گرفت در آنها طولانی‌تر است و به همین دلیل درمان برای بیماران خسته کننده است.

مزایای کاشت مو به روش SUT


از شاخص‌ترین مزایای روش SUT می‌توان به غیرجراحی بودن این روش و همراه نبودن آن با درد و خونریزی اشاره کرد. به علاوه این روش جای زخمی را بر روی ناحیه اهدا یا دریافت باقی نمی‌گذارد. پزشکان در روش SUT می‌توانند نتایجی را با پرپشتی سه برابر بیشتر از روش‌های قدیمی FIT و FUT خلق کنند. پزشکان می‌توانند 14000 تار مو را در فقط یک جلسه پیوند بزنند. روش SUT جدیدترین روش کاشت مو است که در بعضی کشورها ارائه می‌شود. مزایای این تکنیک عبارت است از:

  • خط رویش موی طبیعی
  • طراحی شده توسط گروه مجربی از متخصصین کاشت مو
  • پرپشت کردن موها
  • امکان انجام در یک جلسه و قابل مشاهده بودن یک سانتیمتر از موهای کاشته شده

به علاوه درصد از دست رفتن فولیکول‌ها در روش SUT تا حد زیادی کاهش داده می‌شود، دلیل حفظ درصد بیشتری از فولیکول‌ها این است که در فرآیندهای استخراج و انجماد فولیکول، متخصص کل گرفت سالم را استخراج می‌کند و با دقت در ناحیه دریافت کننده قرار می‌دهد. متخصصین بعد از کاشت مو می‌توانند رشد سریع موها را با استفاده از دستگاه‌های لیزر ببینند و موها را تقویت و بازسازی کنند. روش SUT موفقیت‌آمیزترین روش کاشت مو است. متخصص کاشت مو پرپشتی لازم موها را برای انجام عمل در جلسه مشاوره به فرد متقاضی توضیح می‌دهد و عکس‌های قبل و بعد بیمارانی را که از این روش استفاده کرده‌اند، به او نشان می‌دهد تا خود متقاضی روش SUT را با دیگر روش‌های کاشت مو مقایسه کند و متوجه نتایج طبیعی این روش بشود.

تعداد تارهای موی قابل کاشت در یک جلسه


تعداد تارهای موی قابل کاشت در یک جلسه

 

هرچه موهای پشت سر پرپشت‌تر باشد، تعداد واحدهای فولیکولی  بیشتری را می‌توان استخراج کرد. موهای جدا شده از پشت سر ممکن است به صورت تارهای مجزا یا چند تار در کنار هم باشد.

برای مثال اگر هزار تار مو از پشت سر بیمار استخراج شود، می‌توان همین هزار تار مو را نیز به ناحیه دریافت کننده پیوند زد. اما اگر موهای جدا شده به صورت چهارتاری باشد، تعداد گرفت‌های پیوندی به چهار هزار عدد افزایش می‌یابد. تعداد گرفت‌ها به نوع موی هر فرد بستگی دارد. به طور کلی در روش‌های متداول FIT و FUT نمی‌توان بیش از 6 تا 7 هزار تار مو را در سه روز متوالی پیوند زد، این محدودیت یکی از مشکلات روش‌های قدیمی است. به علاوه این روش‌ها در چند روز انجام می‌شود که برای بیمار خسته کننده است و نتیجه نهایی نیز پرپشتی روش SUT را ندارد. حال آن که بیماران در کاشت مو به روش SUT بدون آن که کمترین دردی تحمل کنند، از موهایی پرپشت برخوردار می‌شوند.

دستگاه مناسب کاشت مو


در حال حاضر 99 درصد متخصصین کاشت مو در ایران توانایی انجام تکنیک‌های جدید را به دلیل فقدان تجربه و مهارت در این حوزه و مجهز نبودن به دستگاه‌های پیشرفته ندارند و صرفاً از دستگاه‌های دستی جدا کننده فولیکول (FIT) استفاده می‌کنند. پزشکان در کلینیک‌های پیشرفته می‌توانند جای زخمی را که در روش FUT پشت سر ایجاد می‌شود و در نهایت سوراخ‌هایی را در ناحیه کاشت مو ایجاد می‌کند و منجر به کم‌پشت شدن موهای کاشته شده می‌شود، مشاهده کنند. مراحل کاشت مو متاسفانه معمولاً توسط متخصصین تجربی انجام می‌شود و پزشکان فقط بر عمل نظارت دارند. اما تکنیک SUT توسط متخصصین پوست انجام می‌شود. مرحله اول ساخت خط رویش مو است و سپس استخراج و کاشت مو با استفاده از دستگاه‌های تمام اتوماتیک انجام می‌پذیرد. به همین دلیل خط رویش مو کاملاً طبیعی می‌شود و می‌توان بیش از 14000 تار مو را در یک جلسه پیوند زد تا بیمار از نتیجه نهایی کاملاً راضی باشد. متاسفانه شاهد تبلیغات گسترده و غیرتخصصی درباره کاشت مو هستیم. بسیاری از این مراکز از تجربه لازم در زمینه کاشت مو برخوردار نیستند و این مراکز به دستگاه‌های پیشرفته مجهز نیستند، با متخصصین ماهر همکاری ندارند و استانداردهای قانونی و بهداشتی را رعایت نمی‌کنند. بنابراین اگر قصد کاشت مو دارید، مراقب باشید که فریب تبلیغات را نخورید، چون اگر استخراج فولیکول‌ها به روشی غیرحرفه‌ای از بانک مو انجام شود، جبران آن و تکرار عمل بسیار دشوار خواهد بود.

مراقبت‌های بعد از کاشت مو


بعد از کاشت مو به روش sut لازم است که به خوبی از موهای جدیدتان مراقبت کنید تا موها سالم و محکم روی سرتان باقی بماند. متخصصین کلینیک رازی برنامه کاملی را در ارتباط با مراقبت بعد از عمل در اختیارتان قرار می‌دهند تا ورم بعد از عمل با رعایت این توصیه‌ها کم شود و دچار عفونت نشوید. در ادامه مهم‌ترین توصیه‌های مربوط به مراقبت بعد از کاشت مو را بررسی می‌کنیم.

تعطیلات بعد از کاشت مو

با توجه به روند التیام و بزرگی عمل لازم است که 7 ـ 10 روز مرخصی بگیرید، این زمان فرصت ایده‌آلی برای مسافرت رفتن است. البته اگر می‌خواهید بعد از عمل کاشت مو به سفر بروید، باید توصیه‌های مهمی را رعایت کنید تا پوست سر بعد از عمل به خوبی التیام بیابد. اول از همه تا 14 روز بعد از عمل نباید در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار بگیرید، به همین دلیل است که متخصص سرتان را بعد از عمل می‌پوشاند و توصیه می‌کند که از کلاه یا روسری استفاده کنید. همچنین به خاطر بسپارید که شنا کردن تا 14 روز بعد از عمل ممنوع است، چون کلر موجود در آب پوست سر را تحریک می‌کند. شنا کردن در دریا نیز به دلیل احتمال بروز عفونت و قرار گرفتن در معرض حمله باکتری‌ها مجاز نیست، هرچند آب نمک خالص برایتان مفید است، درهر حال استفاده از آب نمک ضروری نیست، پس بیهوده خودتان را به خطر نیندازید. همچنین مصرف مشروبات الکلی تا 7 روز بعد از عمل توصیه نمی‌شود.

شستن موها

متخصص وضعیت بیمار را بعد از کاشت مو بررسی می‌کند و داروهای مسکن، آنتی بیوتیک، شامپو و لوسیون مخصوص حاوی مواد ارگانیک و غیرشمیایی را تجویز می‌کند. به بیماران توصیه می‌شود که حداقل تا 14 روز بعد از عمل از این شامپوی خاص استفاده کنند. بیماران می‌توانند موهایشان را فردای روز عمل مثل همیشه با آب گرم بشویند و بعد از اتمام دوره بهبود نیز از شامپوی معمولیشان استفاده کنند.

توصیه‌های دیگر

با توجه به نیازهای بیمار ممکن است مراقبت‌های دیگری نیز ضرورت بیاید، مثلاً اگر پوست بیمار بسیار حساس باشد، شستشو با محلول آب نمک لازم می‌شود. به بیماران توصیه می‌شود که به هیچ وجه سرشان را نخارانند، آب نمک ناحیه را مرطوب نگه می‌دارد و خارش را برطرف می‌کند. اگر بیمار سرش را بخاراند، ممکن است گرفت‌ها جدا شوند و خونریزی بدهند، در نتیجه بخشی از موهای کاشته شده از دست می‎رود.

آخرین توصیه برای متقاضیان کاشت موی طبیعی


متقاضیان کاشت مو برای انجام این عمل باید به متخصص مراجعه کنند تا دچار عوارض ناخوشایند نشوند. بهتر است برای انجام عمل کاشت مو به مراکزی مراجعه کنید که سابقه درخشان و موفقیت‌آمیزی در زمینه کاشت مو دارند.


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان