کاشت ریش

ریش و سبیل پرپشت نماد‌های مردانگی هستند. آیا شما هم از ظاهر، نوع یا میزان پرپشتی ریشتان ناراضی هستید؟ نگران نباشید، چون ما برای رفع این مشکل روش‌های مختلفی مثل استخراج واحد فولیکولی، انتقال فولیکول، درمان با پلاسمای غنی از پلاکت و غیره، را داریم که می‌توانید با آن‌ها دقیقاً همان ریشی که می‌خواهید را بدست بیاورید.پیوند موی صورت عملی است که طی آن، در نواحی از صورت که رشد مو در آن ضعیف است و یا وجود ندارد، مو کاشته می شود. در حالی که این عمل بیشتر روی نواحی بالای لب و روی چانه انجام می شود، می توان از آن در نواحی دیگری از صورت مثل پایه ی مو و ریش استفاده کرد. از عمل پیوند موی صورت می توان برای پوشاندن جای زخم های آکنه و دیگر اسکار ها استفاده کرد.مانند کاشتن مو روی سر و کاشت ابرو، مو هایی که قرار است روی صورت کاشته شوند را نیز از پشت و اطراف سر می گیرند. با هزینه کاشت ریش و سبیل طبیعی میتوان زیبایی صورت دوچندان کنید.استفاده از محل های مختلف برای برداشت مو، به یکسان بودن رنگ موهای آن ناحیه با رنگ موهای صورت، بستگی دارد. بدین ترتیب در برخی مواقع از پشت سر و دیگر مواقع از موهای کنار سر استفاده می شود. پس از انجام پیوند و کاشت ریش و سبیل، این موها دائمی بوده و مانند دیگر مو های صورت رشد می کنند و ویژگی هایی شبیه به آن ها خواهند داشت.

 

چه عواملی موجب طاسی صورت می‌شود؟


عوامل ژنتیک نقش تعیین‌کننده‌ای در حجم، ضخامت و چگالی مو دارند. به‌علاوه عوامل هورمونی هم تأثیر زیادی در رشد موی صورت دارند. زخم‌های مکرر صورت، آکنه یا جراحت موجب از دست دادن قسمتی از موی صورت می‌شود. معمولاً در جای زخم‌ها یا اسکارها بدون عمل پیوند، مو رشد نخواهد کرد. بیماری‌های دیگری نظیر بیماری تیروئید و اختلالات خود ایمنی هم ممکن است بر رشد موی صورت تأثیر بگذارد. با مشاوره و گفتگو با یک جراح پلاستیک صورت می‌توان دلایل از دست دادن موی صورت را تشخیص داد.

افراد مناسب برای عمل کاشت ریش و سبیل


عمل کاشت ریش و سبیل در افراد بین ۲۰ تا ۲۲ سال قابل انجام است چرا که در این سن، سطح هورمون های فرد به مقدار پایه ی خود می رسند. کاشت ریش و سبیل طبیعی برای مردانی مناسب است که می خواهند ته ریش دو روزه ای داشته باشند ولی به دلیل مو های نا منظم صورت و یا کمبود آن ها، قادر به این کار نیستند.

روش های درمان


 

ترمیم موهای ریش و سبیل می تواند بر روی همه افرادی که دارای مشکل خاص در این حوزه هستند انجام شود. این روش درمانی با کاشتن ریشه های موی برداشته شده از ناحیه پشت گوش (ناحیه بالای گردن که دارای موهای نازک است) یا نواحی بالای گوش انجام می شود.این روش درمانی با خارج کردن پیازهای مو از نواحی اهدا کننده شروع می شود و برای این کار می توان از روش های FUE یا FUT استفاده کرد. روش FUE با خارج کردن پیازهای مو از قسمت های اهدا کننده در سر بیمار شروع می شود و برای این کار از شکاف های بسیار کوچک استفاده می شود که از طریق این شکاف ها امکان خارج کردن پیازهای مو بطور مستقیم از سر بیمار ایجاد می شود. در ادامه این پیازهای مو به ناحیه ریش و سبیل بیمار پیوند زده می شود.روش FUT یک تکنولوژی درمانی جدید است که در آن پیازهای مو از ناحیه اهدا کننده گرفته می شود و سپس از میکروسکوپ برای ایجاد صدها پیوند سالم بسیار کوچک و دارای ظاهر طبیعی برای کاشت سبیل و یا در نواحی مورد نیاز استفاده می شود. در هر دوی روش های FUE و FUT زخم های ایجاد شده در ناحیه اهدا کننده در سطح حداقل است و به این ترتیب امکان رشد مو از بافت دارای جراحت وجود دارد و می توان مطمئن شد نواحی اهدا کننده با مشکل از دست دادن مو روبرو نخواهند شد. همچنین روش دیگر برای کاشت ریش و سبیل روش SUT می باشد.

مو های اهدا کننده برای کاشت ریش و سبیل


موهایی که برای پیوند و کاشت ریش استفاده می شوند، از پوست سر گرفته شده که معمولا مانند مو های صورت رشد می کنند و می توان آن ها را تراشید. در برخی موارد، شبیه ترین مو به مو های صورت را می توان در کنار سر و یا در پشت آن پیدا کرد. پس از انجام پیوند، این مو ها دائمی خواهند بود. برای ارائه ی ظاهر طبیعی، در هر پیوند یک و یا حداکثر دو ریشه ی مو را می کارند که به مو های طبیعی خود فرد بستگی دارد. از دیگر اقداماتی که به منظور حفظ ظاهر طبیعی مو ها انجام می شوند می توان به قرار دادن دقیق پیوند ها با زاویه ی درست، کاشتن تمامی ریشه ها در برش های تا حد امکان ریز به منظور پیشگیری از جای زخم و همچنین پخش کردن مو های خاکستری در نواحی پیوند، اشاره کرد. دقت کنید که پس از انجام این عمل، موهای پیوند زده شده را نمی توان برای پیوند دوباره استفاده کرد و اگر فرد در آینده دچار طاسی مردانه شود، مو های کم تری قابلیت پیوند خواهند داشت.

مزیت های کاشت ریش و سبیل


یکی از اصلی ترین مزیت های کاشت ریش و سبیل که مردان به آن مبادرت می نمایند جذابیت و زیبایی ظاهری است. هر شخصی می خواهد که ظاهر زیبا و جذاب‌ داشته باشد. پیوند یک ریش مناسب سبب پدید آمدن یک خط ریش مرتب و تمیز می گردد و با ظاهر جذاب و مردانه ، زیبایی چهره اش نیر بیشتر می شود. اجرای این عمل برتری های دیگری هم دار به عنوان مثال اگر در صورت شما جای سوختگی یا لکه‌هایی موجود باشد، می‌توان آنها را در زیر ریش مخفی نمود.

دوره‌ی بهبودی


کاشت ریش صورت معمولاً تحت بی‌حسی موضعی انجام شده و بسته به تعداد پیوندهای کاشته شده، بین 2 تا 8 ساعت زمان می‌برد. این درمان بدون درد بوده و معمولاً نیازی به دوره‌ی بهبودی ندارد. شما می‌توانید بلافاصله پس از انجام عمل به فعالیت‌های عادی خود بازگشته و یا به سفر بروید.پس از درمان، زخم‌های کوچکی در اطراف موهای کاشته شده ایجاد می‌شوند که در عرض 10 روز از بین خواهند رفت. شما می‌توانید 10 تا 14 روز پس از انجام این روش، ریش خود را بتراشید. تورم ایجاد شده در عرض چند روز به‌طور خود به خودی از بین خواهد رفت. در 5 روز اول پس از درمان از انجام فعالیت شدید خودداری کنید و از قرار گرفتن در معرض اشعه‌ی مستقیم خورشید به مدت بیش از 30 دقیقه بپرهیزید. استفاده از کلاه می‌تواند راه‌حل مناسبی باشد.

هزینه


هزینه‌ی کاشت ریش و سبیل در افراد مختلف متفاوت خواهد بود و به تعداد کل پیوندهای مورد نیاز بستگی خواهد داشت.


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان