1

ترمیم ترانس درمال مو (THR) دستاوردی جدید برای افرادی است که به دنبال راهکاری برای درمان مشکل ریزش موهای خود هستند. بسیاری از افراد اغلب پس از آزمودن انواع کرم‌ها، داروها و سایر شیوه‌های درمان ریزش مو، به این نتیجه می‌رسند که دیگر هیچ گزینه‌ای جز انجام جراحی کاشت مو وجود نخواهد داشت. لیکن استفاده از پوستی حاوی موهای واقعی، مصنوعی و یا ترکیبی از هر دو، تحولی جدید در جایگزینی مو‌های از دست رفته خواهد بود که عمل THR پیشگام این تحول است.

متخصصان ما با بهره‌گیری از روش‌های درمانی مختلف بدون جراحی مشکل ریزش مو، راه‌حل‌هایی ایمن و ارزان قیمتی را در اختیار افرادی که از مشکل ریزش موهای خود رنج می‌برند و توانایی مالی انجام جراحی‌های کاشت مو را ندارند، قرار می‌دهند.

شما می‌توانید به کمک عمل ترمیم ترانس درمال مو، دوباره از سری پر از مو بهره‌مند شوید و با بازیابی اعتماد به نفس از دست رفته‌ی خود، از زندگی لذت ببرید و دیگر هیچگاه نگران از دست رفتن موهای خود نباشید.

راهکارهای درمانی ما کاملاً سفارشی بوده و از با کیفیت‌ترین موهای انسانی مطابق با موهای فرد بیمار تهیه می‌شوند. این موها کاملاً با رنگ، بافت، ماهیت تجعد، موجدار یا صافی موها و میزان تراکم موهای بیمار مطابقت خواهند داشت.

شما می‌توانید برای آگاهی از فواید و هزینه‌های عمل ترمیم ترنس درمال مو و یا دریافت وقت ملاقات با متخصصین ما تماس حاصل فرمایید.

سیستم جایگزینی مو چیست؟


سیستم‌های جایگزینی مو که کلاهگیس، سیستم مو و موهای مصنوعی نیز نامیده می‌شوند، روش‌هایی برای پوشش‌دهی به مناطق طاس سر و تغییر ظاهر افرادی است که ریزش موهای خود رنج می‌برند. در این سیستم‌ها با تقبل قیمت ترمیم مو ، از موهایی مصنوعی با حالت و جنسی مشابه با جنس موهای فرد متقاضی ساخته می‌شوند.

مزایای استفاده از روش‌های بدون جراحی جایگزینی مو

 • این روش‌ها کاملاً بدون جراحی و بدون تهاجم انجام می‌شوند.
 • به شما اجازه می‌دهند که مدلی جدید را برای موهای خود انتخاب کنید.
 • بسیار ارزان بوده و در مدت زمان کوتاهی انجام می‌شوند.
 • احساس بسیار خوبی را به شما خواهند داد و میزان اعتماد به نفس شما را بهبود می‌بخشند، حس استقلالی در تمام جنبه‌های زندگی به شما خواهند داد.

آنچه شما قبل از تصمیم‌گیری باید بدانید:

 • سیستم موهای شما بصورت نیمه سفارشی یا کاملاً سفارشی، منحصراً برای شما طراحی و آماده خواهد شد.
 • تکنسین‌های ما، این سیستم‌ها را دقیقاً منطبق با رنگ، تراکم، الگوی موج و سبک موهای شما تهیه خواهند کرد.

درست مانند موهای طبیعی، کلاهگیس شما نیز به توجه و نگهداری منظم نیاز خواهد داشت تا شما بتوانید همواره از زیبایی آن بهره‌مند شوید.

توضیح مختصر ترمیم مو با روش‌های غیر جراحی


پایه

رایج‌ترین انواع پایه‌های مورد استفاده برای قرار گرفتن مو روی سر بیمار به شرح زیر هستند:

پوست ثانویه. این نوع پایه در هنگام کشیده شدن بر روی سر برای دیگران غیر قابل تشخیص خواهد بود. استفاده از این روش نیازمند دقت زیاد در هنگام قرار دادن پایه بر روی سر است و به خاطر پوشاندن کل ناحیه سر، باعث می‌شود بخشی از تراکم موی طبیعی فرد پنهان بماند. این نوع پایه فقط زمانی باید استفاده شود که فرد به ندرت عرق کند. چون افرادی که ورزش کرده و به مقدار زیاد عرق می‌کنند، مجبور هستند این نوع پایه را هر روز برای شامپو زدن از روی سر خود بردارند تا به این ترتیب سر آن‌ها به خاطر گیر افتادن عرق در زیر سطح پایه دچار بوی بد نشود. به همین خاطر به منظور موفقیت‌آمیز بودن استفاده از این نوع پایه، لازم است سر به‌طور کامل اصلاح شده و طاس شود.

پوشش نایلونی نازک. این نوع پوشش تقریباً مشابه پوست ثانویه بر روی سر غیر قابل تشخیص است. در این حالت می‌توان سر را در هنگام قرار گرفتن پایه بر روی آن شستشو داده و شامپو زد و به‌طور خاص برای استفاده ورزشکاران و کسانی که فعالیت زیاد انجام می‌دهند، مناسب می‌باشد. به این ترتیب امکان باقی ماندن پایه بر روی سر به راحتی و بدون ایجاد مشکلات خاص در ارتباط با سلامت سر تا 5 روز در شرایطی که فرد زیاد عرق نکرده باشد، وجود خواهد داشت.

پوشش کورس، سیلیکون به عنوان یک جایگزین برای پوشش‌های ساخته شده از پلی اورتان، و پوشش‌های دارای منافذ بسیار بزرگ برای افرادی است که تمایل دارند از موی طبیعی خود به همراه موی مصنوعی به منظور افزایش حجم موی سر استفاده کنند..

خط موی جلوی سر

خطی که ناحیه پیشانی خاتمه یافته، ناحیه‌ای است که می‌تواند استفاده از ترمیم مو را مشخص کند. در واقع اگر بتوانید موی خود را عقب داده و استفاده از ترمیم موی خود را پنهان کنید، ترمیم مو به نحو مناسب روی سر قرار گرفته است. افراد با  موی آن‌ها واقعی است، خط رویش موی بسیار نامنظم دارند. به همین خاطر خط رویش مو برای ابزارهای ترمیم نباید خیلی صاف باشد.

2

شیوه‌های انجام کار


این تکنیک شامل استفاده از یک پوسته‌ی سبک و نازک برروی پوست سر می‌باشد که این پوسته با موهای طبیعی انسان پر شده است. این پوسته کاملاً برروی پوست سر متصل می‌شود و انطباق آن با موهای موجود ظاهری بسیار طبیعی را برای آن‌ها ایجاد خواهد کرد.

موهای موجود برروی این پوسته از نظر تراکم، رنگ و حالت کاملاً مطابق با موهای طبیعی خود فرد می‌باشند. این مسئله ظاهر کاملاً یکنواختی را بین موهای موجود و کلاهگیس ایجاد خواهد کرد و این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید با اعتماد به نفس، حتی در مواقع انجام  ورزش نیز از آن‌ها استفاده کنید.

نگه‌داری


پس از اینکه موهای شما به کمک روش ترمیمی ترنس درمال انتخاب شده توسط متخصصین ما جایگزین شدند، از شما خواسته می‌شود تا برای انجام معاینات بعدی حضور پیدا کنید. شما می‌بایست  برای کوتاه کردن موها و نگه‌داری پوست سر خود، بسته به نوع پوست خود، هر 2 الی 4 هفته یکبار، به کلینیک مراجعه کنید. کارکنان ما فهرستی از محصولاتی را به شما ارائه خواهند داد، که به شما در حفظ ظاهر طبیعی خود کمک خواهد کرد.

توصیه‌های کاربردی

 • با موهای خود با ملایمت برخورد کنید و هرگز آن‌ها را زمانیکه پس از استحمام کاملاً خشک نشده‌اند، شانه نزنید. شانه زدن به موهای مرطوب بسیاری از آن‌ها را بیرون می‌کشد و عمر آن‌ها را کوتاه می‌کند. از سشوار بیش از حد استفاده نکنید و هرگز موهای خود را با رنگ موهای کم پراکسید، رنگ نکنید.
 • هنگامی که مو از محل خود خارج شود، به خاطر اینکه دیگر نمی‌تواند از چربی بدن استفاده کند، حالت طبیعی خود را از دست می‌دهد. به همین خاطر همواره لازم است از محصولات مناسب برای حفظ چربی ترمیم مو و ایجاد ظاهر طبیعی برای آن استفاده گردد.
 • لازم است ترمیم موی خیس با حوله خشک شود.
 • برای خاراندن سر از ضربه زدن با سر انگشت بدون وارد کردن آسیب به ترمیم مو استفاده شود.

عوارض جانبی احتمالی روش‌های جایگزینی بدون جراحی


حتی با وجود اینکه روش‌های جایگزینی بدون جراحی موها برای بسیاری از افراد مناسب هستند و به سادگی انجام می‌شود، باز هم دارای اشکالاتی خواهند بود:

 • این روش به نگه داری مستمر برای حفظ ظاهر طبیعی موها نیاز خواهد داشت. گاهی نیز به دلیل برخی شرایط خاص ممکن است نیاز به انجام اصلاحاتی ساختاری برروی موهای موجود برروی پوست باشد، که در این صورت هزینه‌هایی به شما تحمیل خواهد شد.
 • منطقی است که پوسته ممکن است با گذشت زمان فرسوده شده و نیاز به جایگزین داشته باشد. برخی از گونه‌های خاص کلاهگیس‌هایی که توسط برخی از افراد انتخاب می‌شوند به استفاده از مواد خاصی برای نگهداری نیاز خواهند داشت.
 • به منظور حفظ ظاهر طبیعی این موها، هزینه‌هایی برای نگهداشت آن‌ها علاوه بر هزینه‌‌های اولیه، اضافه خواهند شد.

آیا استفاده از روش‌های ترمیمی مو قابل تشخیص خواهند بود؟


یقیناً خیر، زمانیکه شما با تیم متخصص ما در کلینیک کاشت موی رازی کار می‌کنید، می‌توانید این اطمینان را داشته باشید که موهای شما همواره طبیعی به نظر خواهند رسید. پس از انجام اصلاحات اولیه، ما خدماتی منظم را برای پاسخگویی به نیازهای شما و افزایش ماندگاری ظاهر موهایتان، به شما ارائه خواهیم داد. ما با بهره‌گیری از بهترین روش‌های ترمیمی مو و تکنیک‌های اختصاصی جایگذاری موها، این اطمینان را به شما خواهیم داد که موهای شما همواره و تحت هر شرایطی ظاهر زیبا و طبیعی خود را حفظ خواهد کرد. همکاران ما همچنین به شما کمک خواهند کرد تا بتوانید با این ظاهر جدید خود به راحتی کنار آمده و حس اعتماد به نفس خود را تقویت کنید.

روش‌های درمانی جایگزین


سایر روش‌های درمانی مشکل ریزش مو در کلینیک کاشت موی رازی عبارتند از:

 • کاشت و تقویت مو به روش پی‌آر‌پی (PRP)
 • کاشت مو با استفاده از لیزر
 • کاشت مو به روش FIT-FUT

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان