چاق شدن ساق پا با پروتز و تزریق چربی و ژل

افزایش حجم و چاق شدن ساق پا یک روند جراحی پلاستیک است که برای افزایش حجم ساق پاها بکار می‌رود. این روش تقارنی در پاها و اندام ایجاد می‌کند. اغلب کسانی به فکر بزرگ و چاق کردن ساق پا (پروتز ساق پا) هستند که ساق پایشان به خاطر بیماری بسیار باریک و لاغر شده است (در موارد بسیار شدید آن‌ها را “پا لک لکی” توصیف می‌کنند). پروتز پا برای روش‌های زیبایی در چندسال گذشته نیز از محبوبیت روزافزونی برخوردار شده است.

کاندیداهای مناسب برای چاق کردن ساق پا


اکثر افرادی که به انجام عمل چاق کردن ساق پا فکر می‌کنند، خواهان داشتن عضلاتی خوش فرم‌تر هستند. این افراد تمایل دارند، اندامی عضلانی داشته باشند و قادر به دستیابی به اندام دلخواه خود از طریق ورزش نیستند. همچنین افرادی که بافت ساق پای خود را در اثر مشکلاتی پزشکی یا آسیب از دست داده‌اند، ممکن است عمل چاق کردن ساق پا را به عنوان یک جراحی ترمیمی انجام دهند. اگر شما نیز علاقه‌مند به اصلاح ظاهر عضلات ساق پای خود از طریق افزایش حجم و ابعاد آن هستید، عمل چاق شدن ساق پا گزینه‌ی مناسبی برای شما محسوب می‌شود. هم مردان و هم زنان می‌توانند از پروتزهای ساق پا برخوردار باشند، به طور متوسط 57 درصد از مردان و 47 درصد از زنان خوهان انجام این عمل هستند. کاندیدای ایده‌آل این عمل شخص سالمی است که نسبت به نتایج بالقوه‌ی آن واقع‌بین باشد. عمل چاق شدن ساق پا بر روی افرادی که نزدیک وزن ایده‌آل خود هستند و بدنی نسبتاً ورزیده دارند، بسیار مؤثر واقع خواهد شد.

 روش‌های عمل چاق کردن ساق پا


استفاده از پروتز (ایمپلنت)

در این روش یک پروتز سیلیکونی جامد بر روی عضله ساق پای شما در قسمت زیر فاسیای پا قرار داده می‌شود. این پروتز می‌تواند به صورت یک قطعه سیلیکونی یا دو قطعه جداگانه باشد. برای انجام این عمل، بریدگی‌هایی در قسمت پشت زانوی شما ایجاد می‌شود که جای زخم آن در خمیدگی‌ها و چروک‌های طبیعی پوست مخفی خواهد شد.

عمل تزریق یا پیوند چربی

در این روش، چاق کردن پا از طریق برداشتن چربی به وسیله لیپوساکشن از نقطه‌ای از بدن مانند پهلوها، ران پا، کمر و غیره و سپس تزریق چربی به ساق پا انجام می‌شود. این کار باعث بزرگ‌تر شدن ناحیه‌ای که چربی به آن تزریق شده است، می‌شود. معمولاً چربی در قسمت شکم ماهیچه و بالای آن تزریق می‌شود. نکته بسیار مهم در مورد این عمل آن است که به یک جراح باتجربه که دانش و اطلاعات کافی در مورد آناتومی ساق پا و روش‌های تزریق ژل یا پیوند چربی داشته باشد، مراجعه کنید. تزریق چربی را می‌توان به عنوان یک فرآیند سه مرحله‌ای توضیح داد: (۱) استخراج (۲) تصفیه و انتقال (۳) تزریق.

استخراج چربی

 شما به همراه جراح خود مناطق استخراج چربی را انتخاب خواهید کرد. جراح پس از بی‌حسی موضعی، چربی استخراج شده را تزریق خواهد کرد. برای استخراج چربی، جراح ابتدا برش کوچکی را در ناحیه دارای چربی‌ ایجاد خواهد کرد و با استفاده از روش استریل، یک کانول متصل به یک سرنگ را وارد کرده و به دقت چربی را استخراج خواهد کرد. (لیپوساکشن).

پالایش و انتقال

هنگامی که چربی به اندازه کافی از ناحیه اهدایی بدن به دست آمد، جراح پس از پردازش و آماده سازی سلول‌های چربی، آنها را به سرنگ کوچکی که برای تزریق چربی استفاده می‌شود، انتقال خواهد داد. تصفیه و پالایش سلول‌های چربی ممکن است نیازمند استفاده از یک سانتریفیوژ و چرخش چربی‌ها و یا نیازمند فرایند فیلتراسیون برای حذف ناخالصی‌ها باشد.

تزریق چربی

در این مرحله، منطقه تعیین شده برای دریافت چربی آماده خواهد شد. جراح یک سوزن یا کانول مخصوص را در برشی که در ساق پا ایجاد شده است، وارد می‌کند. سوزن تزریق معمولاً چند بار در این مناطق وارد می‌شود تا چاقی ساق پا به اندازه مطلوب برسد. هر بار که سوزن یا کانول وارد می‌شود، یک ردیف از بسته‌های کوچک بافت چربی با دقت در بافت طبیعی پا نهاده می‌شود. این فرایند تا زمانی تکرار می‌شود که اصلاح مورد نظر به دست آید و یک شبکه از چربی پیوندی ایجاد شود. برخی از جراحان برای ایجاد یک کانتور رضایت‌بخش، ماساژ مناطق تزریق چربی را توصیه می‌کنند. اما جراحان دیگر روش جای‌گذاری و نهادن سلول‌های چربی برای ایجاد کانتور مناسب را ترجیح می‌دهند. جراح ممکن است پانسمان یا بانداژ را بر منطقه تزریق قرار دهد.

ماکرولان و چربی

ممکن است بعضی از پزشکان متخصص، روش دیگری را به عنوان جایگزینی برای عمل پروتز ساق پا توصیه کنند. در این عمل از محصولی به نام ماکرولان استفاده می‌شود که یکی از موادی است که پزشکان برای زیباسازی و چاق شدن ساق پا استفاده می‌کنند. این محصول بر پایه یک ترکیب طبیعی به نام اسید هیالورونیک ساخته شده است. در واقع ماکرولان هم نوعی پروتز از جنس اسید هیالورونیک می‌باشد که خاصیت تهاجمی آن نسبت به پروتزهای سیلیکونی، اندکی کمتر است. اگرچه اغلب بیمارانی که از این نوع پروتز استفاده کرده‌اند، آن را به طور کامل غیرتهاجمی نمی‌دانند، اما به طور کلي اسید هیالورونیک به عنوان ماده‌ای طبیعی که اثرات ماندگار ولی غیر دائمی تولید می‌کند، شناخته می‌شود.

چه مراقبت‌هایی پس از درمان زیبایی ساق پا لازم است؟


توجه داشته باشید نظارت بر شرایط بهبود پس از این درمان بسیار مهم است.عوارض هر چند نادر این درمان ممکن است در مراحل اولیه یا با گذشت زمان در افراد مشاهده شود. این عوارض با توجه به روش انتخاب شده برای حجیم کردن ساق پا متفاوت می‌باشند. توجه داشته باشید دوره ریکاوری در هنگام استفاده از روش تزریق چربی و ژل در مقایسه با سایر روش‌های درمانی سریع تر می‌باشد. در نهایت به بیمار توصیه می‌شود در صورت مشاهده هر گونه علائم غیر عادی و ایجاد نگرانی پس از درمان بلافاصله با پزشک معالج خود تماس بگیرد.

عوارض


اکثر افرادی که از درمان زیبایی چاق شدن ساق پا استفاده می‌کنند، به دنبال ایجاد ظاهر جدید در این ناحیه از بدن خود بوده و نمی‌توانند برای دستیابی به این هدف از بدن‌سازی یا سایر تمرین‌های حرکتی استفاده کنند. علیرغم درصد رضایت‌مندی بالای این درمان، مشابه همه انواع عمل جراحی، درمان زیبایی پروتز ساق پا نیز دارای عوارض خاص شناخته شده است.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *