پیلینگ و لایه برداری پوست صورت و بدن

w

پیلینگ و لایه‌برداری به معنی جوان‌سازی پوست است که لایه‌ی رویی سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برد و سلول‌های مجاور را تحریک می‌کند تا یک لایه با سلول‌های جدید و کیفیت بهتر ایجاد و در نتیجه پوست را جوان کنند. پوست به سه جزء تقسیم می‌شود که عبارتند از: اپیدرم (لایه رویی پوست)، میددرم (لایه میانی پوست) و لایه عمیق پوست. روشهای لایه برداری پوست مختلفی وجود دارد که تفاوت آنها بر اساس لایه پوست، ترکیب ماده لایه‌برداری و مکانیسم انجام کار است. لایه بردار پوست به منظور از بین بردن تغییر رنگ پوست، زبری سطح پوست و چین و چروک‌های ظریف، طراحی شده است؛ این کار باعث نرم، صاف و یکدست شدن پوست می‌شود. در صورتی که لایه‌برداری چند بار انجام شود، بدون نیاز به جراحی‌های تهاجمی می‌تواند نتایج چشمگیری در ظاهر پوست فرد ایجاد کند.

ما در کلینیک زیبایی، معتقدیم که باید به مردم کمک کنیم تا نه تنها ظاهر فیزیکی خود را بهبود بخشند بلکه سلامت و جوانی خود را نیز دوباره بازیابند. متخصصان پوست در کلینیک ما ابتدا پوست شما را مورد معاینه و بررسی قرار می‌دهند و سپس بهترین گزینه درمانی در محدوده پیلینگ و لایه‌برداری را انتخاب می‌کنند. متخصصان ما با کمک یکدیگر، مجموعه‌ای از روش‌های درمانی را گرد هم آورده‌اند که شما با توجه به سن، نوع پوست و نیازهایتان می‌توانید هرکدام را انتخاب کنید. برای دریافت تمامی روش‌های جوان‌سازی پوست ازجمله پیلینگ و لایه‌برداری؛ لازم است فرد در وضعیت سلامتی بهینه و محدوده سن بیولوژیکی مناسبی باشد. شما می‌توانید برای رزرو وقت مشاوره با کلینیک زیبایی تماس بگیرید.

علائم و نشانه‌های سلامت پوست


 • صاف و نرم بودن پوست همراه با حد مطلوب پدیده شاخی شدن (kerotanisation)
 • سفت بودن پوست همراه با کلاژن و قابلیت ارتجاعی فراوان
 • یکنواخت بودن رنگ پوست؛ به دلیل عملکرد صحیح ملانوسیت‌ها
 • رطوبت رسانی صحیح پوست؛ طوری که بدون استفاده از مرطوب کننده‌ها مرطوب باشد
 • پوست آسیبی از بیماری‌ها و محیط ندیده باشد (آسیب نور خورشید، منافذ بزرگ و آکنه)
 • تجدید و نوسازی کارآمد و مستمر پوست (سلول‌های جدید با سلول‌های قدیمی جایگزین شوند و گردش خوبی داشته باشند)
 • مقاوم بودن پوست به عوامل خارجی؛ در هنگام خراشیده شدن به سرعت خود را ترمیم کند.

مزایای پیلینگ و لایه‌برداری پوست


 • بهبود بافت، کیفیت و ظاهر پوست
 • بهبود گردش جریان خون، آب‌رسانی و تحمل پوست
 • کاهش خطوط استاتیک ظریف روی پوست
 • صاف و نرم کردن و بهبود زبری پوست
 • درخشان، شاد و با طراوت کردن پوست
 • یکنواخت کردن رنگ و کاهش علائم و لکه‌های پوست
 • لایه‌برداری منظم می‌تواند بروز آکنه و همچنین جای زخم‌های ناشی از آکنه را کاهش دهد.
 • کُند کردن سرعت بروز علائم پیری

انواع پیلینگ و لایه‌برداری پوست


لیزر

اگر به دنبال پوستی نرم‌تر و چهره‌ای صاف‌تر هستید؛ لیزر می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد. این روش می‌تواند خطوط ریز اطراف دهان، چشم‌ها و گونه‌ها را از بین ببرد و همچنین جای زخم‌های ناشی از آسیب یا آکنه را بهبود بخشد. لیزر اکثر لکه‌ها و تغییر رنگ‌های پوستی را نیز بهبود می‌بخشد.

لایه‌برداری شیمیایی 

لایه‌برداری شیمیایی برای درمان خطوط ریز، آکنه، جای زخم‌های باقی‌مانده روی پوست و لکه‌های قهوه‌ای، یک گزینه بسیار مناسب و مقرون به صرفه است. پزشکان متخصص پوست در کلینیک ما برای انواع مختلف لایه‌برداری، از خفیف تا شدید، آموزش دیده‌اند و دارای گواهی معتبر هستند.

انواع لایه‌برداری شیمیایی

لایه‌برداری شیمیایی می‌تواند در عمق‌های متفاوت سطحی، متوسط و عمیق انجام شود؛ نوع لایه‌برداری برای هر شخص به نتایج مطلوب و مورد نظرش بستگی دارد. در هر نوع لایه‌برداری از محلول‌های شیمیایی متفاوتی استفاده می‌شود. لایه‌برداری‌های عمیق‌تر نتایج چشمگیرتری ارائه می‌دهند و به همین دلیل به زمان بهبودی طولانی‌تری نیاز دارند. به طور کلی انواع لایه‌برداری شیمیایی به صورت زیر طبقه‌بندی می‌شوند:

1- لایه‌برداری سطحی- معمولاً این نوع لایه‌برداری با استفاده از آلفاهیدروکسی اسید (AHA) انجام می‌شود. این گروه از مواد شیمیایی عمدتاً از اسیدهای طبیعی میوه‌ها ازجمله گلیکولیک، لاکتیک، اسیدسیتریک، اسیدتارتاریک و اسیدمالیک تشکیل شده‌اند. این نوع، یک لایه‌برداری ترکیبی متشکل از سالیسیلیک، لاکتیک و رزورسینول است. از آنجا که این نوع لایه‌برداری سطحی است، برای رسیدن به نتایج مطلوب نیاز به چندین جلسه درمانی دارد.

2- لایه‌برداری متوسط- در این نوع لایه‌برداری از تریکلورواستیک اسید (TCA) استفاده می‌شود. تریکلورواستیکاسید باعث تولید سرماریزه (یخ بستن) یا باعث سفید شدن پوست می‌شود که میزان آن به غلظت مورد استفاده بستگی دارد. اغلب اوقات پدیده یخ زدن پوست قابل ‌مشاهده است؛ معمولاً بعد از یخ زدن پوست، لایه‌برداری اتفاق می‌افتد.

3- لایه‌برداری عمیق- به‌طور معمول در این نوع لایه‌برداری از فنل استفاده می‌شود. این ماده اغلب با فرمولاسیون‌های مختلفی ترکیب می‌شود.

میکرودرم ابریژن

روشی به نام میکرودرم ابریژن وجود دارد که در موارد با شدت کمتر، می‌تواند در پنج یا شش جلسه پوست را احیا کند. خطوط ریز، زبری، تغییر رنگ و لکه‌های پوستی، همه با این روش قابل‌درمان هستند. میکرودرم ابریژن با استفاده از اسپری نمک، لایه رویی پوست را از بین می‌برد. کلینیک ما میکرودرم ابریژن را در درجه پزشکی ارائه می‌دهد که به نوع دستگاه استفاده‌شده و قدرت لایه‌برداری اشاره دارد.

هیدرودرم ابریژن

روش درمانی هیدرودرم ابریژن، جدیدترین پیشرفت در روش‌های لایه‌برداری غیر لیزری پوست است. هیدرودرم ابریژن تنها روشی است که فرایندهای پاک‌سازی، لایه‌برداری، استخراج، آب‌رسانی و حمایت آنتی‌اکسیدانی را به‌طور همزمان با هم ترکیب می‌کند و بدون ایجاد هیچ‌گونه ناراحتی و نیاز به زمان استراحت، پوست را تمیزتر و زیباتر می‌کند. این روش درمانی تسکین‌دهنده، مرطوب‌کننده، غیرتهاجمی و غیرتحریکی است. روش درمانی هیدرودرم ابریژن برای اکثر پوست‌ها توصیه می‌شود. مدت زمان انجام این روش، حدود 20 تا 30 دقیقه طول می‌کشد.

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ روشی است که منجر به ایجاد پوستی صاف و نرم‌تر، شاداب‌تر و ظاهری جوان‌تر می‌شود. این یک روش حداقل تهاجمی است که فرایند ترمیم طبیعی بدن را آغاز می‌کند. نتایج میکرونیدلینگ عبارتند از: افزایش تولید کلاژن و خاصیت الاستینی پوست، افزایش میزان جذب سرُم‌ها، هیالورونیکاسید و پلاسمای غنی از پلاکت که فرایند بهبودی را تحریک می‌کند. میکرونیدلینگ یک ابزار مؤثر در مراقبت‌های ضد پیری پوست است. این روش پوست را بالا می‌برد (لیفت می‌کند) و سفت می‌کند و همچنین با بهبود بافت پوست و جای زخم‌های روی پوست برای تمام سنین و تمامی انواع پوست‌ها مناسب است. با دریافت روش میکرونیدلینگ، بدون بروز عوارض جانبی و نیاز به استراحت که در عمل‌های جراحی و روش لیزری لازم است، ظاهر پوست شما صاف‌تر و نرم‌تر خواهد شد و شما ظاهری جوان خواهید داشت.


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *