پروتز چانه بدون جراحی با تزریق ژل و چربی

chin-augmentation-chin-implant

چانه کامل و مشخص علامت زیبایی و جوانی است اما با گذشت زمان که بدن چربی خود را از دست می‌دهد چانه هم شل و پژمرده می‌شود یا ممکن است شما با چانه‌ای که به طور طبیعی استخوانی بلند داشته متولد نشده‌اید. در هر دو مورد پروتز چانه بدون نیاز به عمل جراحی می‌تواند چانه‌ای خوش فرم برای شما به ارمغان آورد. در گذشته تقویت چانه با عمل جراحی پلاستیک که روشی تهاجمی و دردناک است همراه با زمان بستری طولانی انجام می‌شد. امروزه ما چانه شما با یک عمل کمتر تهاجمی در مطب که به عمل پروتز چانه غیر جراحی معروف است از لحاظ ظاهری تغییر داده و حجم آن را افزایش می‌دهیم.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#fab476″]

اگر شما همیشه مایل به داشتن چانه‌ای برجسته بدون عمل جراحی پلاستک بوده‌اید به محل درستی مراجعه کرده‌اید. در کلینیک زیبایی هدف ما رسیدن هر فرد به زیبایی طبیعی است. ما بر این باوریم که این مهم به وسیله ایجاد تناسب در اجزای صورت حاصل می‌شود. یکی از نواحی مورد توجه در زیبایی چانه است. متخصصین ما با استفاده از تزریق با دقت ژل و چربی دائمی حجم چانه شما را افزایش داده و به نتیجه مطلوب مورد نظر شما می‌رسند. شما می‌توانید جهت درخواست وقت مشاوره از متخصصین کلینیک زیبایی با شماره‌های ما تماس حاصل فرمایید.

[/alert]

پروتز چانه چیست؟


یک چانه هماهنگ و با هارمونی با اجزای دیگر صورت چانه‌ای نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک است. چانه کوچک باعث می‌شود:
• مردان ضعیف و لطیف به نظر برسند
• بینی در صورتی با چانه کوچک، بزرگ‌تر به نظر می‌رسد
• خط فک کوتاه‌تر به نظر می‌رسد
• باعث آویزان به نظر آمدن گردن می‌شود
پروتز چانه یک عمل جراحی یا فرایند غیر جراحی است که در آن چانه با تزریق ژل و چربی تغییر شکل پیدا می‌کند.

انواع روش‌های پروتز چانه


دو تکنیک پروتز چانه وجود دارد که باعث افزایش تناسب صورت می‌شود. انواع مختلف پروتز چانه عبارتند از عمل جراحی چانه و عمل غیر جراحی تزریق ژل و چربی

عمل جراحی یا عمل غیرجراحی پروتز چانه: کدام بهتر است؟

تصمیم گیری در این مورد بر اساس اهداف، آمادگی برای بستری شدن و سلامت عمومی فرد انجام می‌شود. متخصصین ما به دلایل زیادی فرایند غیر جراحی پروتز چانه را پیشنهاد می‌دهند. آن‌ها وقت زیادی را صرف توضیح و آگاهی دادن به مشتری در مورد مزایا و معایب هر گزینه بر اساس موقعیت فردی هر شخص می‌کنند.

فرایند غیر جراحی پروتز چانه

برخی از بیماران واقعاً برای بهبود ظاهر چانه خود به جراحی نیاز ندارند. ما روش غیر جراحی تزریق ژل و چربی برای بزرگتر کردن و بهبود ظاهر چانه این افراد به کار می‌بریم. این تزریق حتی به کاهش خطوط و چین و چروک بالای گردن و خط فک کمک می‌کند.به علاوه پزشک می‌تواند برای دست یابی به تناسب بهتر از تزریق ژل و چربی در گونه‌ها، شقیقه‌ها و بینی استفاده کند.

چه کسانی برای تزریق ژل و چربی گزینه‌های مناسب هستند؟

افراد با چانه عقب رفته یا نامتقارن، خط فک نامنظم یا فک کوچک گزینه‌های مناسبی برای پروتز فک و چانه به روش غیرجراحی هستند. به علاوه هر کسی که می‌خواهد ظاهر جدیدی با چانه تغییر یافته خود را بدون اینکه این تغییر دائمی باشد امتحان کند می‌تواند از این روش غیرجراحی استفاده نماید.

تزریق چربی برای پروتز چانه

پزشک چربی را از قسمت دیگر بدن خارج کرده و به چانه تزریق می‌کند تا ظاهر آن بهبود یابد. از آنجا که چربی از بدن خود بیمار برداشته می‌شود، احتمال نپذیرفتن آن از طرف بدن کم است. در این عمل جای زخم و اسکار باقی نمی‌ماند و نتیجه تقریباً دائمی است. اگر هنوز چانه اصلاح شده کوچک باشد این فرایند با تزریق مجدد چربی ادامه می‌یابد. بدن به خوبی به این عمل پاسخ داده و چربی تزریق شده جذب بدن می‌شود. بدن تقریباً 30% از چربی را مجدداً جذب می‌کند. در تزریق استاندارد چربی یک شکاف کوچک در حدود یک تا دو میلیمتر برای قرار گرفتن یک کانول کوچک برای تزریق ایجاد می‌شود.

تزریق ژل برای پروتز چانه

پزشک از ژل‌های اسید هیالورانیک مورد تأیید اداره بهداشت آمریکا (FDA) برای تغییر شکل و پر کردن چانه و لب‌ها استفاده می‌کند. انجام این عمل فقط چند دقیقه طول می‌کشد و به بستری شدن هم نیاز ندارد. تزریق ژل در چانه درد بسیار کمی داشته و اثری از تزریق بر صورت باقی نخواهد ماند. نتیجه بلافاصله قابل مشاهده بوده و حدود شش ماه دوام خواهد داشت. در هر ناحیه از بدن می‌توان این فرایند را تکرار کرد. حین تزریق ژل چانه پزشک از بیهوشی موضعی در نواحی اطراف چانه استفاده می‌کند. این بدان معناست که در هنگام عمل پروتز چانه شما پزشک را خواهید دید و می‌توانید روند انجام عمل پروتز چانه خود را مشاهده نمایید. پزشک عمل تزریق را به وسیله یک سوزن کوچک انجام می‌دهد و محل تزریق را برای توزیع مناسب ژل در زیر پوست مالش می‌دهد تا چانه طبیعی‌تر به نظر برسد. این فرایند بسیار سریع انجام می‌شود و بیمار هیچ دردی احساس نمی‌کند. عوارض تزریق ژل به چانه چنانچه تزریق به دست متخصص و با دقت انجام شود، ناچیز است. کبودی ملایم احتمالی تیز معمولاً پس از یک هفته برطرف می‌شود. چانه ۳ تا ۵ روز دردناک و حساس است. واکنش‌های آلرژیک به ژل تزریقی نیز به ندرت بروز می‌یابد.

پس از انجام عمل غیر جراحی پروتز چانه


با انجام عمل غیر جراحی پروتز چانه هیچ اختلالی در روند انجام فعالیت‌های روزانه شما به وجود نمی‌آید. از عوارض پروتز چانه بدون جراحی،کمی تورم و کبودی ناحیه تزریق است که این عوارض پس از یکی دو روز از بین می‌رود. شما قادر خواهید بود بلافاصله پس از انجام عمل تزریق چانه نتیجه کار را مشاهده کنید. یک نکته قابل توجه این است که با تزریق ژل یا چربی به چانه، حجم چانه افزایش یافته و بزرگ‌تر و مشخص‌تر به نظر می‌رسد.

عکس‌های قبل و بعد از پروتز چانه

images

Chin

before-and-after-chin-augmentation-facial-neck-liposuction

کاشت چانه


اگر تصحیح مورد نیاز کم باشد تزریق چربی به عنوان راه حل درمان دائمی انجام می‌شود. تزریق ژل هم می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد؛ اما این روش‌ها برای زمانی که بافت استخوانی چانه از دست رفته عملی نیست. عمل کاشت چانه گزینه مناسبی برای جایگزینی استخوان از دست رفته است. کاشت از طریق ایجاد یک شکاف در ناحیه چانه یا از طریق فضای فک پایینی انجام می‌شود. جای عمل جراحی در صورت باقی خواهد ماند. کاشت چانه یک عمل جراحی است و نیاز به بستری شدن دارد.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *