هیدرودرم و آبرسانی پوست

هیدرودرم و آبرسانی پوست که به نام های فیوژن صورت، آکوا درم آبریژن، میکرو درم آبریژن مرطوب، هیدراته کردن صورت یا میکرودرم آبریژن آب نیز شناخته می شود، یک روش درمانی است که در آن سطح خارجی پوست ساییده شده و پاکسازی پوست انجام میگردد، در این حالت دستگاه از سرم های مخصوص هنگام انجام سایش سطح پوست استفاده می کند و این سرم ها به لایه های عمیق تر پوست با فشار وارد می شود. هنگام درمان با روش آبرسانی پوست تکنیسین می تواند از سرم های خاص برای درمان جوش، اصلاح رنگ دانه ها، و از بین بردن علائم پیری یا هیدراته کردن پوست استفاده کند. این موضوع در حالی است که انجام این موارد در روش درمانی میکرو درم آبریژن قدیمی امکان پذیر نمی باشد.

کاربرد هیدرودرمی یا آبرسانی پوست


هیدرودرمی یا آبرسانی پوست بهترین روش درمانی برای پسوریازیس بدون استفاده از مواد شیمیایی است. با روش آبرسانی پوست بیماری‌های دیگر پوستی را هم می‌توان درمان نمود از جمله:

 • خطوط چین و چروک
 • تجمع رنگدانه ها
 • هایپر پیگمنتاسیون (به عنوان مثال نقاط سیاه از پوست، مانند لکه‌های سن قهوه‌ای)
 • اسکار
 • خلل و فرج بزرگ (به عنوان مثال، دانه‌های سرسیاه)
 • پوست چرب یا مستعد آکنه

مزایا


هیدرودرم لایه‌های مرده و بد رنگ پوست را جدا می‌کند و به دلیل تحریک کردن افزایش تولید کلاژن باعث جوانسازی پوست می‌شود. بسیاری از بیماران فقط پس از یک جلسه با بهبودهای چشمگیری در تن، بافت و رنگ ناحیه‌های درمان شده مواجه می‌شوند. هیدروردم موارد زیر را نیز بهبود می‌بخشد:

 • پوست چرب یا خسته
 • منافذ بزرگ پوست
 • گرفتگی منافذ پوست
 • جای زخم‌های جزیی آکنه
 • اختلال‌های جزیی رنگ پوست (مانند بافت نامناسب پوست یا تجمع نابرابر رنگدانه‌ها)

سن استفاده از هیدرودرم


اغلب افردی که از کرم هیدرودرم استفاده می‌کنند، سن بالاتر از ۳۰ سال دارند. سن برخی از مشتریان حتی به ۸۰ یا ۹۰ سال هم می‌رسد. با این حال، افراد مختلف با هر سنی می‌توانند با تقبل هزینه هیدرودرم از این کرم استفاده کنند.

افراد مناسب برای عمل هیدرودرم


عمل هیدرودرم (آبرسانی به پوست)  برای اغلب انواع پوست با رنگ‌های مختلف شامل پوست پیر شده، پوست‌های با رنگ خاص در نژادهای مختلف، پوست‌های خشک یا پوست‌های چرب، ایمن و بی‌خطر می‌باشد. این عمل به صورت کاملاً غیر تهاجمی است و باعث حساسیت و التهاب پوست نمی‌شود. بنابراین برای تمامی انواع پوست حتی پوست‌های حساس که نسبت به سایر عمل‌ها حساسیت نشان می‌دهند، مناسب می‌باشد. برای انجام این عمل می‌توان از ترکیبی از سِرم‌های هیدرودرم استفاده کرد که با ویژگی‌های خاص پوست از قبیل پوست‌های چرب یا پوست‌های حساس به جوش و آکنه سازگاری داشته باشد و در جوانسازی همه انواع پوست‌ها مؤثر واقع شود. برخلاف سایر روش‌هایی که ممکن است تأثیر منفی بر رنگ پوست باقی گذاشته و باعث ایجاد عوارض رنگدانه‌ای در پوست شوند، از این روش می‌توان به طور کاملاً ایمن و مؤثری هم در پوست‌های با رنگ تیره و هم با رنگ روشن استفاده کرد. ابزارهای مخصوص هیدرودرم از طراحی اختصاصی و ویژه‌ای برخوردارند که وقتی از آنها استفاده می‌شود، احساس لطیفی همانند کشیدن یک بُرس نقاشی بر روی پوست ایجاد می‌کند و بسیاری از افرادی که این عمل را انجام می‌دهند، حتی آنهایی که پوست خیلی حساسی دارند، تأثیر آن را بسیار آرامش‌بخش و لطیف می‌دانند.

 چه افرادی نباید درمان هیدرودرم ابرژن را انجام دهند؟


گفته می‌شود این درمان برای بسیاری از انواع پوست، از جمله نازک شدن یا پیری پوست، پوست خشک یا چرب و انواع رنگ پوست نژادهای مختلف، بی‌خطر است. با این حال آن دسته از افرادی که طی ۱۲ ماه گذشته با ایزوترتینوئین برای رفع آکنه شدید، تحت درمان قرار گرفته‌اند، افراد مبتلا به عفونت‌های پوستی فعال، مانند عفونت ویروس هرپس سیمپلکس و یا افراد دارای سابقه مشکلات مرتبط با ترمیم پوست، کاندید مناسب برای این نوع درمان نمی‌باشندبه همین ترتیب، انجام مرحله درناژ لنفاوی در پروتکل درمان برای افراد مبتلا به برخی از عوارض پزشکی، ممکن است مجاز نباشد. از این رو سابقه دقیق پزشکی فرد متقاضی باید قبل از درمان بررسی گردد.

فرایند درمان


این روش معمولا در  ۵مرحله انجام می‌شود. در هر مرحله از درمان پوست شما در واقع با کمک آب، اکسیژن و گازهای دیگر با سرعت بسیار بالایی شست وشو داده می‌شود. این شست وشو باعث برطرف شدن هر گونه آلودگی که درطول یکسال برروی پوست ایجاد شده می‌شود و منافذ پوست را باز می‌کند. هر جلسه از درمان شامل چند مرحله می‌باشد بعداز درمان پوست شما شفاف‌تر، لطیف‌تر وجوان تربه نظر می‌رسد.این روش معمولا می‌تواند درصورت، گردن و سینه انجام شود. هیدرودرم ابریژن می‌تواند به راحتی در نواحی دیگری هم مانند دست،پا، سینه، کمر و حتی آرنج با کنترل صحیح انجام شود. برای از بین بردن آکنه معمولا درمان باید عمیق‌تر انجام شود.این روش معمولا باعث بهبود بافت‌های پوست می‌شود، و چین وچروک‌های پوست را کاهش می‌دهد، پیگمنت‌های پوست را ازبین می‌برد و در نهایت باعث جوانسازی پوست می‌شود. این روش همچنین در درمان آکنه، تیرگی پوست و از بین بردن اختلالات پوستی دیگر و بدون ایجاد هیچ درد و ناراحتی بسیارمفید می‌باشد.

تعداد مراحل درمان


هیدرودرم معمولا باید در چند مرحله انجام شود. تعداد مراحل درمان بستگی به نظرشخصی بیماران دارد که تا چه میزان می خواهند شرایطشان بهبود یابد و ظاهرشان اصلاح شود. معمولا هیدرودرم ۱۰ تا ۳۰ روز انجام می‌شود. بعداز درمان یک جلسه برای پاکسازی نهایی ونگهداری پوست نیاز می‌باشد در این جلسه پوست شفاف‌تر ودرخشنده‌تر می‌شود.

مراقبت های قبل و بعد از درمان


پس از استفاده از روش هیدرودرم و آبرسان پوست برای درمان پوست خشک ، شما می بایست از پوست خود در برابر نور آفتاب محافظت کنید. برای این کار لازم است از کرم ضد آفتاب با سطح SPFبرابر ۳۰ استفاده کنید و سعی کنید تا حد امکان پوست خود را در معرض نور خورشید قرار ندهید. علاوه بر این شما می توانید با پوشیدن کلاه لبه دار و عینک آفتابی حفاظت بیشتری از پوست خود در برابر نور خورشید داشته باشید. قبل از انجام میکرو درم آبریژن، با متخصص پوست خود در این رابطه صحبت کنید. معمولاً افرادی که در ۱۲ ماه گذشته تحت درمان با داروی ایزوترتینوئین برای آکنه شدید بوده اند، مجاز به استفاده از این روش درمانی نیستند. علاوه بر این منع استفاده از این روش برای افراد مبتلا به تب خال یا تاول سرما خوردگی نیز وجود دارد.

عوارض و خطرات احتمالی


چنانچه هیدرودرم توسط متخصص مجرب انجام شود، احتمال بروز عوارض به حداقل خواهد رسید. اکثر موارد بروز عوارض از انجام عمل در محیط و شرایط ضدعفونی نشده یا کاربرد نامناسب دستگاه ناشی می‌شود. اثرهای جانبی نامطلوب بسیار نادراند و در صورت مراجعه به پزشک ماهر و به کارگیری مناسب دستگاه بروز نمی‌یابند. مراجعه به متخصص احتمال بروز عوارض را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *