شیو یا تراشیدن موهای زائد با تیغ باعث رشد دردناک موها و تیره شدن پوست می‌شود، اپیلاسیون با وکس و موم نیز بسیار دردآور است، پس از چه راه‌های دیگری می‌توان موهای زائد را به راحتی و بدون درد از پوست برداشت بدون اینکه با این مسائل مواجه شویم؟ دستگاه‌های لیزر موهای زائد ممکن است همان چیزی باشد که اکنون به آن نیاز ندارید. بسیاری از افراد از شیو کردن و اپیلاسیون متنفر هستند وای به ناچار مجبورند که آن را تحمل کنند؛ اما با لیزر درمانی ممکن است این داستان تغییر کند. این روش رفع موهای زائد روشی متداول است و خبر خوب این است که می‌تواند به از بین بردن دائمی این موها کمک کند. اگر قبلاً درباره‌ی این لیزرها شنیده‌اید، پس حتماً تاکنون از آن‌ها استفاده کرده‌اید. همچنین اگر در مورد آن شنیده‌اید اما همه چیز را در مورد آن نمی‌دانید، می‌توانید برای اطلاعات بیشتر در این زمینه، این مقاله را تا آخر مطالعه کنید.

از لیزر برای از بین بردن موهای زائد زیر بغل، بازو، پا، صورت، ناحیه‌ی بیکینی و غیره استفاده می‌شود. برای استفاده از لیزر محدودیتی وجود ندارد. در حال حاضر انواع مختلفی از دستگاه‌های لیزر موهای زائد در بازار موجود می‌باشد. بعضی از لیزرها با کمی درد همراه هستند و بعضی دیگر این‌گونه نیستند. برخی از آن‌ها روی پوست روشن عمل نمی‌کنند، در حالی که برخی دیگر عمل می‌کنند. برخی از کلینیک‌ها ادعا می‌کنند که بهترین لیزر را دارند و برخی می‌گویند که لیزر آن‌ها عملاً بدون درد است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی انواع دستگاه، روش‌های رفع موهای زائد و یا رزرو نوبت در کلینیک زیبایی رازی می‌توانید با شماره تلفن‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹۰۲۱۸۸۳۵۳۲۵۹۰۲۱۸۸۰۲۵۳۵۰ تماس حاصل فرمایید.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد


محبوب‌ترین و پرکاربردترین انواع دستگاه لیزر موهای زائد عبارت‌اند از:

لیزر روبی Ruby

لیزر روبی-compressed

لیزر Ruby سیستم اصلی و اولین سیستم رفع لیزر موهای زائد است. این دستگاه فقط برای پوست‌های سفید مناسب است. نتایج طولانی مدت دستگاه‌های رفع موی لیزر Ruby کاملاً قابل مستند و قابل اثبات است، بنابراین می‌توانید این انتظار معقولانه را داشته باشید که بعد از انجام این روش، موهای زائدتان را برای طولانی مدت رفع شوند. دستگاه لیزر روبی کاملاً قدیمی شده است و احتمالاً به اندازه دستگاه‌های لیزر جدیدتری مانند Alexandrite مؤثر نیست. این لیزر از پرتوهای قرمز رنگی استفاده می‌کند که به دنبال ملانین مورد هدف در داخل موهای زائد و فولیکول‌های متصل به آن‌ها می‌باشد.

لیزر Ruby را نمی‌توان برای پوست برنزه یا تیره و روی موهای سفید یا روشن استفاده کرد.

  • طول موج: 694 نانومتر
  • نوع پوست: پوست نوع 1، پوست نوع 2

لیزر الکساندرایت 

لیزر الکساندرایت-compressed

دستگاه رفع موهای زائد با لیزر Alexandrite (الکساندرایت) برای بیمارانی با پوست سفید و موهای تیره بسیار مؤثر است. اگر پوست تیره‌تری دارید، ممکن است لیزر الکساندرایت برای شما مناسب نباشد. لیزر پالس بلند الکساندرایت دارای قابلیت نفوذ عمیق به درم (لایه میانی پوست) می‌باشد. گرمای حاصله در تارهای مو انباشته شده و فولیکول‌های مو را که در مرحله رشد فعال هستند، ناتوان می‌کند و امکان دستیابی به نتایج لیزر موهای زائد را میسر می‌کند. خطرات ناشی از این لیزر این است که لیزر ممکن است باعث ایجاد تغییر رنگ‌دانه (تیره یا روشن شدن) پوست شود و برای پوست‌های تیره مناسب نیست.

  • طول موج نور: 755 نانومتر
  • نوع پوست: پوست نوع 1، پوست نوع 2، پوست نوع 3

لیزر IPL 

لیزر الکساندرایت-compressed

لیزر IPL یکی از پیشرفت‌های اخیر در فناوری لیزر است و می‌تواند برای از بین بردن موهای زائد در قسمت‌های مختلف بدن شما بسیار مؤثر واقع شود. IPL مخفف Intense Pulse Light (پالس نور شدید) است. این پالس نوری شدید اساساً از طول موج‌های مختلفی از نور برای هدف قرار دادن و از بین بردن فولیکول مو در پوست شما استفاده می‌کند، بنابراین مانع از رشد مجدد موها می‌شود.

این روش درمانی به تجهیزات بسیار پیشرفته‌ای احتیاج دارند و به همین ترتیب برای انجام آن به یک پزشک متخصص و مجرب نیز نیاز است. علاوه بر این، همه افراد کاندید خوبی برای انجام روش IPL جهت رفع موهای زائد نیستند. کار بر روی برخی از موها بسیار دشوارتر است و به درمان‌های بیشتری نیاز دارند و در بعضی مواقع به‌سادگی نمی‌توان این درمان را انجام داد و به نتیجه مورد رسید.

در بیشتر مواقع موهایی که مشکل دارند از آن افرادی هستند که موهای خیلی تیره با پوستی تیره‌تر می‌باشند، زیرا به خاطر افزایش سطح رنگدانه ها در پوستشان، خطر آسیب رسیدن به پوست افزایش می‌یابد. این‌ها همه مواردی است که می‌توانید قبل از شروع درمان با دستگاه IPL با پزشک خود صحبت کنید.

  • طول موج نور: 590 – 1200 نانومتر
  • نوع پوست: پوست نوع 1، پوست نوع 2، پوست نوع 3، پوست نوع 4

 

رفع موهای زائد با تکنیک Project E Beauty E-Light IPL Radio Frequency Bella RF 

رفع موهای زائد با تکنیک Project E Beauty E-Light IPL Radio Frequency Bella RF-compressed

این یک دستگاه رفع موهای زائد است که با رسیدن به لایه عمیق پوست، بافت‌ها را به اندازه کافی گرم می‌کند. در نتیجه، انرژی کمتری را در حین استفاده اعمال می‌کند. این دستگاه در هنگام انجام کار، از درمان E-Light استفاده کرده تا فرد کمترین ناراحتی را احساس کند. E-Light یک سیستم خنک کننده است که روش مناسبی را برای رفع موهای زائد – از میان سایر عملکردهای دیگر خود- ارائه می‌دهد، در حالی که سیستم خنک کننده آن نیز به سهولت هرگونه درد و ناراحتی احتمالی کمک کند.

علاوه بر این، به دلیل اینکه این تکنیک دارای روش درمانی E-Light است، تجربه‌ای دلپذیر و با کیفیت را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. دلیل این عملکرد بسیار عالی این است که E-Light شامل سه فناوری است از جمله امواج رادیو فرکانسی دو قطبی، IPL و خنک کنندگی (کولینگ) تماس با پوست. ترکیبی از این سه فناوری، منجر به نتایج حیرت‌انگیزی برای شما در هنگام استفاده از این دستگاه رفع موهای زائد می‌شود.

از آنجایی که این دستگاه، بسیار ایمن و بی‌ضرر است، می‌توانید از آن برای هر نوع پوستی استفاده کنید. احتمال سوختگی بسیار کم است. استفاده از قسمت رأس دستگاه (تیپ دستگاه) بر روی پوست شما بسیار آسان و بی‌دردسر است زیرا این رأس به‌صورت هوشمند عمل می‌کند. استفاده از این دستگاه جهت رفع موهای زائد، هیچ عارضه جانبی را در پی ندارد. جدا از رفع موها، این دستگاه منافذ باز و قابل رؤیت پوست را کاهش می‌دهد، خطوط و چین‌وچروک‌های کوچک روی پوست  و همچنین سیاهی اطراف چشم را کمتر می‌کند.

 

دستگاه اسپای لیزر موهای زائد و جوان‌سازی پوست Project E Beauty Pro E-light IPL 

دستگاه اسپای لیزر موهای زائد و جوان_سازی پوست Project E Beauty Pro E-light IPL-compressed

آنچه دستگاه لیزر موی لیزر Project E Beauty Pro E-light IPL برای شما انجام می‌دهد این است که بافت‌های شما را قادر به جذب انرژی کافی می‌کند، بدون اینکه آسیبی به پوست شما برساند. هنگامی که نور به بافت‌ها برخورد می‌کند، کمک می‌کند تا موهای زائد از بین بروند. علاوه بر این، در این تکنیک، دلیل سیستم خنک کننده فوق‌العاده‌ی دستگاه، هیچ آسیبی و ناراحتی به پوست‌ها وارد نمی‌شود. تا زمانی که درمان ادامه داشته باشد، این سیستم ایمنی شما را ایمن نگه می‌دارد. سیستم خنک کننده شامل خنک کننده (کولینگ) با آب + خنک کننده نیمه هادی + خنک کننده هوا است.

این دستگاه با داشتن توانایی کار مداوم برای مدت طولانی، یک دستگاه قابل اطمینان است و به هیچ وجه باعث سوختگی در شما نخواهد شد. این دستگاه، یک درمان دقیق و بسیار هدفمند را ارائه می‌دهد زیرا دارای طول موج‌های مختلف و با فیلترهایی مجهز شده است. همچنین، این محصول از یک اسکرین TFT True Color Screen (8 اینچی) برخوردار است که خود دارای یک منو است. کار با این صفحه نمایش ساده و راحت است.

توان این دستگاه W800 با انرژی IPL به میزان 10-50J / CM2 است. به همراه دستگاه، یک دسته (هندپیس) و یک نگهدارنده ی دسته، یک سیم برق، دو عینک (محافظ چشم، یکی برای مشتری و یکی برای اپراتور) وجود دارد.، یک کلید سوییچ، یک چهارچوب اصلی و دو سوراخ برای خارج شدن آب.

 

دستگاه لیزر مو Vansaile IPL 

دستگاه لیزر مو Vansaile IPL-compressed

این دستگاهی زیبا و بسیار کاربردی است. این دستگاه که اختراع خلاقانه است، همان چیزی است که شما برای رفع موهای خود نیاز دارید. دستگاه رفع موی زائد Vansaile به گونه‌ای طراحی شده است که بهترین نتایج را برای پوست شما به ارمغان می‌آورد. این دستگاه برای رفع موهای زائد از انواع مختلف پوست از جمله پوست‌های تیره مؤثر است. روی پوست برنزه نیز عمل می‌کند، به علاوه درمان با این دستگاه بدون درد بوده و استفاده از آن بسیار راحت است.

جدا از اینکه این دستگاه برای رفع موهای زائد مناسب است، برای افرادی که از مشکلات رنگدانه ای پوست، آکنه، لکه‌های پیری، لکه‌های ضد آفتاب، رگ‌های عنکبوتی، آکنه روزاسه و قرمزی بینی تا قرمزی صورت رنج می‌برند نیز گزینه‌ای مناسب است.

دستگاه زیبایی Vansaile باعث می‌شود شما حتی با بالا رفتن سن، تحت یک روش بدون درد و بسیار راحت، به ظاهری استثنایی دست یابید. این محصول بسیار کارآمد است زیرا از توان متوسط رو به بالایی برخوردار است و نتایج بسیار خوبی خواهد داشت و سرعت تکرار بالایی نیز دارد.

 

لیزر Nd YAG

دستگاه لیزر مو Vansaile IPL-compressed

دستگاه‌های لیزر موهای زائد Nd Yag می‌توانند با موفقیت برای انواع پوست تیره و با حداقل میزان خطر مورد استفاده قرار بگیرند. نکته منفی در این دستگاه این است که از آنجا که آن‌ها برای محافظت از پوست تیره در برابر تاول زدن طراحی شده‌اند، تأثیر بسیار کمی بر روی موهای نازک و ظریف دارند. این دستگاه برای انواع پوست مناسب است و البته به تنظیمات آن بستگی دارد. این لیزر توانایی ارسال دو طول موج نور متفاوت را دارد. یکی از آن‌ها، نور مادون قرمز نامرئی است که برای نفوذ عمیق‌تر استفاده می‌شود. این طول موج برای رسیدن به فولیکول‌های عمیق‌تر مو استفاده می‌شود. طول موج دیگر، یک نور سبزاست که برای درمان فولیکول‌های مو نزدیک به سطح پوست استفاده می‌شود. در هر دو حالت، دستگاه Q سوئیچ، شات های سریعی از نور لیزری را به ناحیه درمان ساتع می‌کند. در مقایسه با لیزرهای دیگر، این لیزر تأثیر چندانی روی موهای سفید یا روشن مؤثر ندارد و این روش درمان بسیار دردناک است.

  • طول موج: 1064 نانومتر
  • نوع پوست: پوست نوع 5، پوست نوع 6 (می‌توان روی انواع روشن‌تر پوست نیز استفاده کرد).

لیزر دایود 

لیزر دایود-compressed

لیزر دایود یک دستگاه بسیار ماهرانه است که از دیودهای کوچک یا نیمه هادی‌هایی تشکیل شده است که در کنار هم متصل شده تا نور تولید کنند. لیزر دایود دارای طول موج طولانی‌تری نسبت به لیزرهای الکساندرایت و روبی است و از این رو قادر به نفوذ به اعماق پوست می‌باشد و برخلاف دو لیزر دیگر امکان درمان در افراد دارای پوست تیره را فراهم می‌کند. این لیزر برای افراد سفید پوست نیز مؤثر است. دارای طول موج طولانی‌تری است که می‌تواند نتایج بهتری را برای افراد دارای پوست تیره به دست آورد. بیمارانی که موهای سیاه و قهوه‌ای دارند بیشترین بهره را از این دستگاه می‌برند.

بر اساس استفاده طولانی مودت و ایمنی، لیزر دایود احتمالاً بهترین لیزر کلی و جامع برای هر شش نوع پوست است و به خصوص در افرادی که دارای انواع پوستی 1 تا 4 هستند، مؤثر می‌باشد.

  • طول موج: 800 نانومتر
  • نوع پوست: نوع پوست 1، نوع پوست 2، نوع پوست 3، نوع پوست 4، نوع پوست 5

 

پرسش و پاسخ‌هایی درباره‌ی لیزر موهای زائد


چه کسانی برای انجام لیزر موهای زائد مناسب نیستند؟ 

اگرچه از بین بردن موهای زائد با لیزر مؤثرتر از شیو کردن با تیغ اصلاح و اپیلاسیون است و همچنین درد بسیار کمتری نسبت به این روش‌ها دارد، اما باید توجه داشته باشیم که برخی از افراد برای استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد مناسب نیستند.

افرادی که رنگ پوست تیره‌تری دارند، برای لیزر موهای زائد مناسب نیستند 

از آنجا که لیزر نسبت به ملانین (رنگ سیاه در مو) حساس‌تر است، پوست تیره باعث جذب انرژی بیشتری از لیزر می‌شود و بنابراین به گرما تبدیل می‌شود. گرمای بیش‌ازحد ممکن است اپیدرم را بسوزاند. اگر مطمئن نیستید که پوست شما برای درمان با لیزر مناسب است یا خیر، توصیه می‌شود قبل از استفاده از دستگاه رفع موهای زائد در منزل یا با استفاده از دستگاه لیزر حرفه‌ای، با یک پزشک یا متخصص پوست مشورت کنید.

افرادی که موهای کم رنگی دارند نمی‌توانند از لیزر موهای زائد استفاده کنند 

اصل لیزر رفع موهای زائد این است که ملانین موجود در فولیکول مو انرژی لیزر را جذب می‌کند و به این ترتیب لیزر فولیکول مو را از بین می‌برد؛ بنابراین، اگر فولیکول مو ملانین کافی نداشته باشد (فرد دارای موهای کم رنگ‌تری باشد)، فولیکول قادر به جذب مؤثر انرژی نخواهد بود. از نظر فنی هر چه مو تیره‌تر باشد، لیزر درمانی مؤثرتر است.

پوست دارای زخم نمی‌تواند تحت لیزر قرار بگیرد

قبل از انجام لیزر موهای زائد، درمانگر یا اپراتور باید بررسی کند که آیا پوست دچار التهاب است یا خیر، زیرا ممکن است در طول درمان زخم موجود عفونت کند.

زنان باردار کاندیدای مناسبی برای لیزر موهای زائد نیستند 

از نظر تئوری، لیزر مستقیماً باعث آسیب دائمی به جنین نمی‌شود؛ اما اگر زن باردار در طول درمان با لیزر موهای زائد بسیار عصبی بوده و استرس داشته باشد، ممکن است منجر به سقط جنین شود؛ بنابراین، اگر زن باردار نیاز به رفع موهای زائد دارد، باید این کار را از طریق روشی فیزیکی‌تر مانند شیو کردن با تیغ انجام دهد.

افرادی که به لیزر حساسیت دارند

قبل از لیزر موهای زائد، باید بخش کمی از پوست را با لیزر کم توان تست کنید تا ببینید التهاب، سرخی پوست یا ناهنجاری‌هایی دیگر به وجود می‌آید یا خیر. در صورت بروز این شرایط، باید بلافاصله لیزر را متوقف و با متخصص پوستتان مشورت کنید.

آیا لیزر موهای زائد باعث ایجاد سرطان خواهد شد؟ 

شاید برخی تصور کنند که لیزر نوعی پرتودرمانی است، بنابراین می‌تواند باعث سرطان شود. در حقیقت، در مقایسه با پرتوهای پر انرژی X و پرتوهای گاما، لیزرهای مورد استفاده در رفع موهای زائد از نظر حرفه‌ای آزمایش شده‌اند و در واقع از انرژی بسیار کمتری برخوردار هستند، بنابراین باعث تقسیم یا تغییرات غیر طبیعی سلول نمی‌شود.

به این فکر کنیم که چرا اشعه ایکس و اشعه گاما می‌توانند باعث سرطان شوند؟ دلیل این امر این است که این دو نوع نور، فرکانس و قدرت نفوذ بسیار بالایی دارند. این پرتوها می‌توانند در اندام‌ها و حتی استخوان‌ها نفوذ کنند؛ اما لیزر مورد استفاده در رفع حرفه‌ای موهای زائد از نظر تکنیکی، این توانایی نفوذ بالا را ندارد. این لیزرها فقط می‌توانند به فولیکول مو برسند، بنابراین تأثیر کمی روی بدن ما (به خصوص اندامهای تولید مثل) دارند؛ بنابراین، ما می‌توانیم با اطمینان، موهای زائد را با لیزر رفع کنیم.

در مقابل، اگر برای مدتی طولانی در معرض نور خورشید باشید، ممکن است نور ماوراءبنفش خطر سرطان پوست را افزایش دهد؛ بنابراین، اساساً، مهم نیست که لیزر موهای زائد را برای کدام ناحیه از بدنتان استفاده می‌کنید، این روش هرگز باعث ایجاد سرطان پوست نمی‌شود.

برای دستیابی به نتایج رفع دائمی موهای زائد به چند جلسه لیزر نیاز داریم؟ 

بسیاری از افراد سؤال می‌کنند که برای رفع دائم و قطع کامل موهای زائد، به جلسه لیزر نیاز دارند. البته که این درمان با یک یا دو بار تکمیل نمی‌شود. طبق برخی تحقیقات، برای دیدن اثر واضح و قطعی در رفع موهای زائد، شما باید حداقل 4 تا 6 جلسه لیزر انجام دهید. اگرچه این تعداد بستگی به مقدار مو و ساختمان بدنی افراد مختلف دارد. افراد پر مو ممکن است برای رسیدن به رفع دائمی موهای زائد، به 8 تا 10 جلسه لیزر نیاز داشته باشند.

قسمت‌های مختلف بدن نیز سرعت‌های مختلفی در از بین رفتن موها دارند. به‌عنوان مثال، رفع موهای زائد در زیر بغل به مدت زمان و جلسات کمتری برای رسیدن به اثر رضایت بخش نیاز دارد؛ و از طرفی، رفع موهای روی پاها، در زمان بیشتری طول می‌کشد.

آیا لیزر موهای زائد عوارض جانبی دارد؟ 

اگرچه لیزر روشی مؤثر برای رفع موهای زائد است، اما ممکن است برای بعضی از افراد عوارض جانبی در پی داشته باشد.

سوزش پوست هنگام لیزر 

اول از همه، ممکن است پوست در حین درمان با لیزر کمی احساس سوزن سوزن شدن داشته باشد. دلیل آن این است که ملانین فولیکول مو انرژی لیزر را به گرما جذب کرده و تبدیل می‌کند. به طور کلی، برای بسیاری از افراد این احساس سوزن سوزن شدن فقط برای یک تا دو ثانیه باقی خواهد ماند. گفته می‌شود که این یک واکنش طبیعی است.

ورم خفیف بعد از لیزر موهای زائد 

عوارض جانبی جزئی دیگر شامل قرمزی خفیف پوست است، اما بیشتر این قرمزی‌ها برای مدت طولانی دوام ندارند؛ اما اگر از لیزر با انرژی بیش از حد بالا استفاده کنید، ممکن است باعث سوختگی، پوست برداشتن و حتی تاول شود؛ بنابراین، هنگام استفاده از دستگاه لیزر مو در سالن‌های زیبایی و یا در خانه، باید با کمترین انرژی شروع کنید و اگر پوست قادر به سازگاری با لیزر بود، به تدریج شدت آن را افزایش دهید.

تأثیر لیزر بر تغییر رنگ پوست 

خطر دیگر استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد این است که رنگ پوست ممکن است روشن‌تر یا تیره‌تر شود. این امر به این دلیل است که لیزر ممکن است ملانین موجود در پوست را تحت تأثیر قرار دهد. با این وجود، پوست شما پس از چند روز به حالت عادی برمی‌گردد.

عفونت‌های باکتریایی بعد از درمان موهای زائد 

اصل لیزر موهای زائد، استفاده از انرژی بالا برای از بین بردن فولیکول‌های مو است، بنابراین کمی احتمال بروز عفونت باکتریایی بعد از درمان با لیزر وجود خواهد داشت؛ بنابراین، اگر بعد از برداشتن مو، یک ناراحتی جسمی، تورم پوست یا سایر عوارض جانبی مشابه وجود داشت، باید سریعاً به پزشک مراجعه کنید.

آسیب چشم با لیزر

ازآنجاکه انرژی لیزر بالاتر از میزان نور مرئی است، نگاه کردن به‌طور تصادفی به لیزر بسیار خطرناک است؛ بنابراین، هنگام انجام لیزر موهای زائد، باید عینک مخصوصی بپوشید. به‌طور خلاصه، اکثر عوارض جانبی فوق طبیعی هستند. اگرچه درصورتی‌که این اثرات برای مدتی طولانی پس از لیزر مو به‌طور غیرطبیعی ادامه یابد، باید سریعاً درمان را متوقف کرده و با پزشکان مشورت کنید.


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان