موهای زائد زیر بغل و دیده شدن آنها برای تعداد زیادی از زنان بسیار خجالت ‌آور است و خلاص شدن از شر موهای زائد می‌‌تواند به یک نبرد دائمی تبدیل شود. لیزر موهای زائد زیر بغل یک روش بسیار محبوب برای تعداد زیادی از زمانی که قصد دارند از مشکلات مربوط به شیو کردن موهای زائد یا درد حاصل از موم انداختن خلاص شوند یک گزینه بسیار محبوب تلقی می‌شود. لیزر موهای زائد زیر بغل با مزایای بسیار زیادی همراه است اما این روش برخی از عوارض جانبی همراه است که برخی از آنها عبارتند از درد، ریسک تغییر رنگ پوست و هزینه حاصل از درمان. دستگاه لیزر موهای زائد با ارسال امواج نور به ریشه موها یا فولیکول‌ها کار خود را انجام می‌دهد. پرتوهای نور لیزر موهای زائد را از بین می‌‌برند و از رشد آنها در آینده جلوگیری می‌‌کنند. دستگاه‌های مختلف لیزر برای این کار وجود دارد و شما باید به تحقیق و بررسی و مشاوره با پزشک بپردازید تا از مناسب بودن دستگاه لیزر متناسب با شرایط پوست و مو و رنگ موها و ضخامت آنها آشنا شوید. معمولا شما به چند جلسه درمان نیاز دارد تا موهای زائد به صورت دائمی از بین برود و پس از اتمام دوره درمان نیز به سال یک یا دو بار مراجعه به پزشک برای حفظ نتایج به دست آمده نیاز خواهید داشت تا از رشد موهای زائد جلوگیری شود.

به طور کلی لیزر موهای زائد یک روش ایمن و موثر برای رفع موهای زائد در اکثر افراد است. در صورتی که شما پس از لیزر دچار علایم و نشانه‌های نادر شدید باید با پزشک خود مشورت نمایید. بهتر است بدانید که فرایند لیزر موهای زائد به طور کامل و دائمی همه موهای زائد را از بین می‌برد و شما به چند جلسه درمان نیاز خواهید داشت تا به نتایج دلخواه دست پیدا کنید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی لیزر موهای زائد زیر بغل و یا رزرو نوبت میتوانید با شماره تلفن های ۰۲۱۴۵۳۷۹ ، ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ ،
۰۲۱۸۸۳۵۳۲۵۹ ،۰۲۱۸۸۰۲۵۳۵۰ ،۰۲۱۸۸۰۲۵۴۳۵ ،۰۲۱۸۸۰۲۸۷۷۵ ،۰۲۱۸۸۰۲۴۴۵۹ تماس حاصل فرمایید.

 مزایای لیزر موهای زائد زیر بغل چیست؟


 

محبوبیت لیزر موهای زائد اتفاقی و تصادفی نیست و دلایل متعددی مبنی بر محبوبیت این روش وجود دارد. افراد زیادی به ویژه زنان متقاضی درمان با لیزر هستند زیرا یک روش بسیار موثر برای رفع موهای زائد است و به طرز قابل توجهی باعث کاهش آنها خواهد شد. زیر بغل یکی از نقاط خاص بدن است که از مزایای لیزر موهای زائد بهره می‌گیرد. زیر بغل در همه افراد به ویژه در زنان قسمتی است که اکثر افراد تلاش می‌کنند تا حد امکان هیچ گونه موی زائدی نداشته باشد به همین دلیل لیزر موهای زائد پاسخ مناسبی به این نیاز است چرا که می‌تواند به طور کامل موهای زائد زیر بغل را از بین ببرد. در این بخش می‌توانید با مزایای لیزر موهای زائد زیر بغل آشنا شوید.

 

 جلوگیری از رشد موهای زائد زیر سطح پوست 

لیزر موهای زائد نتایجی را به دنبال دارد که با شیو کردن و موم انداختن به دست نمی‌‌آید. در لیزر موهای زائد بر خلاف شیو کردن و موم انداختن می‌توان برای همیشه از شر موهای زبر و سیاه خلاص شد بدون آن که دیگر دچار سوختگی و بریدگی و التهاب حاصل از تیغ کشیدن شوید. شیو کردن، موم انداختن و استفاده از کرم موبر اغلب باعث رشد موهای زیر سطح پوست می‌شود و باعث آسیب دیدگی پوست حساسیت زیر بغل خواهد شد. می‌توان با لیزر موهای زائد برای همیشه از شر موهای زائد و رشد آنها زیر سطح پوست خلاص شد و به نتایج دلخواه دست پیدا کرد.

 

 ماندگاری نتایج حاصل از لیزر 

یکی دیگر از مزایای لیزر موهای زائد به مسئله ماندگاری آن ارتباط دارد. در اثر مطالعاتی که در این زمینه انجام شده است نشان داده که ۹۸ درصد از زنان سراسر جهان به طور مداوم از تیغ برای برطرف کردن موهای زائد خود استفاده می‌کنند و این کار به چالش بزرگ برای آنها تبدیل شده است. از آنجایی که نتایج حاصل از لیزر حیرت انگیز است از آن به عنوان یک راه حل جادویی برای خلاص شدن از دردسرهای شیو کردن و موم انداختن یاد می‌‌شود.

 

 یک روش مقرون به صرفه 

لیزر موهای زائد یک روش مقرون به صرفه است و هنگامی‌ که شما با لیزر موهای زائد خود می‌پردازید می‌توانید از نیاز به شیو کردن مکرر و هزینه‌های حاصل از آن و خرید مداوم تیغ، ژیلت، موم و کرم موبر خلاص شوید. نتایج حاصل از لیزر موهای زائد در بلند مدت خود را نشان می‌دهد و شما متوجه خواهید شد که چه سرمایه ‌گذاری خوبی انجام داد. با لیزر موهای زائد علاوه بر آنکه در هزینه‌های خود صرفه جویی می‌کنید در زمان و انرژی نیز صرفه جویی خواهد شد.

 

 سرعت و کارآمدی بالا 

فقط طی مدت چند هفته پس از تکمیل دوره درمان با لیزر اکثر افراد شاهد نتایج قابل توجهی خواهند بود. قدرت و کارآمدی بالای لیزر موهای زائد و به وجود آوردن پوستی نرم و ابریشمی در موضعی که تحت درمان قرار گرفته است یکی از مزایای قابل توجه لیزر محسوب می‌شود. لیزر موهای زائد یک پاسخ مناسب به تمام حسرت‌های شما در ارتباط با دیده شدن موهای زائد بدن است. ایمنی، کارآمدی و نتایج ماندگار از جمله مزایای بی نظیر لیزر محسوب می‌‌شوند.

 

 عوارض جانبی لیزر موهای زائد چیست؟ 


اگر شما از امتحان کردن روش‌های قدیمی از قبیل تیغ کشیدن برای رفع موهای زائد خود خسته شدید لیزر موهای زائد می‌تواند یک روش بسیار موثر برای شما باشد. در صورتی که فرایند لیزر موهای زائد توسط متخصص پوست یا سایر متخصصین یا اپراتور آموزش دیده انجام شود فولیکول‌های مو از بین می‌‌روند و از رشد موهای جدید جلوگیری خواهد شد. در اکثر افراد لیزر موهای زائد یک روش ایمن است و با هیچ گونه عارضه جانبی جدی و حادی همراه نخواهد بود با این حال بحث در خصوص عوارض جانبی حاصل از لیزر موهای زائد ادامه دارد. اگر چه احتمال بروز عوارض جانبی موقت یا خفیف پس از لیزر وجود دارد امکان بروز عوارض جانبی کم است علاوه بر آن هیچ گونه ادعایی در خصوص مشکلات مربوط به سلامت در آینده در ارتباط با این روش تعیین شده است.

 

 احتمال بروز عوارض جانبی خفیف 

در لیزر موهای زائد از پرتوهای نور استفاده می‌شود که به هنگام برخورد با پوست به گرما تبدیل می‌شوند. لیزر می‌‌تواند فورا باعث به وجود آمدن عوارض جانبی موقت شود. التهاب پوست و تغییر رنگ پوست از جمله عوارض جانبی بسیار شایع لیزر موهای زائد محسوب می‌شوند.

 

 قرمزی و التهاب پوست 

لیزر موهای زائد می‌تواند به طور موقت باعث بروز التهاب شود و شما در موضوعی که تحت درمان قرار گرفته است دچار تورم و قرمزی خفیف شوید. با این حال عوارض جانبی به صورت خفیف به وجود می‌‌آیند و معمولاً شبیه سایر عوارض جانبی هستند که پس از برطرف کردن موهای زائد توسط موم انداختن ایجاد می‌شوند. پزشک قبل از شروع درمان از بی حسی موضعی استفاده می‌کند تا ریسک بروز عوارض جانبی حاصل از درمان به حداقل برسد. التهاب پوست ناشی از لیزر موهای زائد چه مدت چند ساعت پس از درمان از بین خواهد رفت. شما می‌توانید برای کاهش تورم و درد از کمپرس یخ استفاده کنید. برای این کار باید مقداری یخ را درون پلاستیکی بریزید سپس کیسه پلاستیکی را در یک تکه پارچه بگذارید و آن را روی پوست خود قرار دهید. از قرار دادن یخ به طور مستقیم روی پوست اجتناب کنید زیرا باعث سوختگی پوست خواهد شد. در صورتی که دچار هر گونه نشانه و علامت به غیر از التهاب خفیف پوست شدید یا عوارض جانبی حاصل از لیزر موهای زائد بدتر شد باید به پزشک مراجعه کنید.

 

 تغییر رنگ پوست 

پس از این نظر موهای زائد شما متوجه خواهید شد که رنگ پوست شما کمی روشن تر یا تیره تر شده است اگر رنگ پوست شما روشن است به احتمال زیاد پس از لیزر آن ناحیه تیره خواهد شد و اگر رنگ پوست شما تیره است احتمال به وجود آمدن نقاط روشن روی پوست وجود دارد. با این حال این تغییرات رنگ پوست نیز مانند التهاب پوست موقت هستند و معمولاً جای نگرانی وجود ندارد.

 

 نادر بودن عوارض جانبی شدید 

به ندرت لیزر موهای زائد باعث بروز عوارض جانبی شدید می‌شود. اگر شما از دستگاه‌های لیزر خانگی استفاده می‌کنید یا آنکه به یک مرکز لیزر نامعتبر رفته باشید ریسک بروز این دسته از عوارض جانبی افزایش خواهد یافت. برخی از عوارض جانبی نادر لیزر موهای زائد به شرح زیر می‌باشد:

  • رشد بیش از حد موهای زائد در موضعی که تحت درمان قرار گرفته است اختلالی است که گاهی اوقات با فرایند ریزش موها و بالا آمدن آنها روی سطح پوست پس از لیزر اشتباه گرفته می‌شود.
  • تغییر رنگ پوست به ویژه اگر شما به تازگی برنزه کرده باشید افزایش خواهد یافت.
  • تشکیل بافت اسکار در افرادی که به سادگی دچار بافت اسکار می‌‌شوند افزایش خواهد یافت.
  • تاول پوستی و پوسته ریزی نیز به دنبال قرار گرفتن در مقابل نور خورشید پس از اتمام لیزر به وجود می‌آید.

با پزشک خود در خصوص این عوارض جانبی صحبت کنید اگرچه این عوارض جانبی به شدت نادر هستند بهتر است که به خوبی با آنها آشنا باشید. در صورتی که شما پس از لیزر موهای زائد دچار هر یک از این علایم شدید با پزشک خود مشورت کنید.

 

 آیا امکان لیزر موهای زائد زیر بغل در دوران بارداری وجود دارد؟


لیزر موهای زائد در دوران بارداری توصیه نمی‌‌شود زیرا هنوز هیچ یک از تحقیقاتی که در خصوص لیزر موهای زائد در دوران بارداری انجام شده است نتوانسته ایمنی لیزر را تایید کند. اکثر زنان در طول دوران بارداری دچار رشد بیش از حد موهای زائد می‌شوند و به همین دلیل به سراغ لیزر می‌روند. رشد موهای زائد روی سینه و شکم از شایع ‌ترین نقاطی است که زنان را دچار چالش می‌کند با این حال در اکثر موارد این موها به صورت خود به خود پس از اتمام دوران بارداری برطرف می‌شوند کافی است کمی صبر کنید تا فرزند شما متولد شود تا موهای زائد از بین بروند. اگر شما باردار هستید و قصد لیزر موهای زائد خود را دارید بهتر است تا اتمام دوران بارداری و زایمان صبر کنید. معمولا پزشک شما توصیه می‌‌کند که تا چند هفته پس از زایمان نیز صبر کنید سپس برای لیزر آماده شوید.

 

 آیا لیزر موهای زائد زیر بغل باعث سرطان می‌شود؟


 

این موضوع یک شایعه بزرگ محسوب می‌شود و لیزر موهای زائد به هیچ عنوان باعث بروز سرطان نمی‌شود. در حقیقت گاهی اوقات از لیزر برای درمان برخی از انواع ضایعات پیش سرطانی استفاده می‌شود. از انواع مختلف لیزر برای درمان چین و چروک و آسیب دیدگی پوست ناشی از نور آفتاب استفاده می‌شود. لیزری که برای رفع موهای زائد با سایر روش‌های مربوط به درمان پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد با تشعشعات بسیار کمی همراه است به علاوه مدت زمان تماس لیزر با سطح پوست کم است و نمی‌تواند ریسک بروز سرطان را مطرح نماید.

 

 آیا لیزر موهای زائد باعث ناباروری می‌شود؟


 این مسئله نیز یک شایعه بزرگ است زیرا فقط نور لیزر بر روی سطح پوست تاثیر می‌گذارد و به این ترتیب تشعشعات تخفیف حاصل از دستگاه لیزر نمی‌تواند به درون اعضای داخلی بدن نفوذ کنند. اگر شما قصد بارداری دارید بهتر است در این رابطه با پزشک خود صحبت کنید.

 


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان
×مشاوره در واتساپ