موهای زائد زیر بغل و در دیدار دیگران برای بسیاری از زنان مشکلی خجالت‌آور است و خلاص شدن از آنها ممکن است به یک نبرد دائمی تبدیل شود. لیزر موهای زائد زیر بغل یک روش بسیار محبوب برای تعداد زیادی از زنان است که قصد دارند از مشکلات مربوط به شیو کردن موهای زائد یا درد حاصل از موم انداختن خلاص شوند. با این حال، این روش به برخی از عوارض جانبی همراه است که برخی از آنها شامل درد، ریسک تغییر رنگ پوست و هزینه حاصل از درمان می‌شوند.

دستگاه لیزر موهای زائد با ارسال امواج نور به ریشه موها یا فولیکول‌ها کار خود را انجام می‌دهد. پرتوهای نور لیزر موهای زائد را از بین می‌برند و از رشد آنها در آینده جلوگیری می‌کنند. دستگاه‌های مختلف لیزر برای این کار وجود دارند و شما باید به تحقیق و بررسی و مشاوره با پزشک بپردازید تا از مناسب بودن دستگاه لیزر متناسب با شرایط پوست و مو و رنگ موها و ضخامت آنها آگاه شوید.

معمولاً، شما به چند جلسه درمان نیاز دارید تا موهای زائد به صورت دائمی از بین برود و پس از اتمام دوره درمان نیز به سال یک یا دو بار مراجعه به پزشک برای حفظ نتایج به دست آمده نیاز خواهید داشت تا از رشد موهای زائد جلوگیری شود.

در صورتی که قصد دارید از لیزر موهای زائد زیر بغل استفاده کنید، باید به عوارض جانبی نیز توجه کنید. برخی از این عوارض جانبی ممکن است شامل درد، ریسک تغییر رنگ پوست و هزینه حاصل از درمان باشند. همچنین، در صورتی که علائم غیرعادی داشته باشید، به پزشک خود مراجعه کنید.

به طور کلی لیزر موهای زائد یک روش ایمن و موثر برای رفع موهای زائد در اکثر افراد است. در صورتی که شما پس از لیزر دچار علایم و نشانه‌های نادر شدید باید با پزشک خود مشورت نمایید. بهتر است بدانید که فرایند لیزر موهای زائد به طور کامل و دائمی همه موهای زائد را از بین می‌برد و شما به چند جلسه درمان نیاز خواهید داشت تا به نتایج دلخواه دست پیدا کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی لیزر موهای زائد زیر بغل و یا رزرو نوبت میتوانید با شماره تلفن های ۰۲۱۴۵۳۷۹ ، ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ ،
۰۲۱۸۸۳۵۳۲۵۹ ،۰۲۱۸۸۰۲۵۳۵۰ ،۰۲۱۸۸۰۲۵۴۳۵ ،۰۲۱۸۸۰۲۸۷۷۵ ،۰۲۱۸۸۰۲۴۴۵۹ تماس حاصل فرمایید.

 مزایای لیزر موهای زائد زیر بغل چیست؟


 محبوبیت لیزر موهای زائد اتفاقی و تصادفی نیست و دلایل متعددی مبنی بر محبوبیت این روش وجود دارد. افراد زیادی به ویژه زنان متقاضی درمان با لیزر هستند زیرا یک روش بسیار موثر برای رفع موهای زائد است و به طرز قابل توجهی باعث کاهش آنها خواهد شد. زیر بغل یکی از نقاط خاص بدن است که از مزایای لیزر موهای زائد بهره می‌گیرد. زیر بغل در همه افراد به ویژه در زنان قسمتی است که اکثر افراد تلاش می‌کنند تا حد امکان هیچ گونه موی زائدی نداشته باشد به همین دلیل لیزر موهای زائد پاسخ مناسبی به این نیاز است چرا که می‌تواند به طور کامل موهای زائد زیر بغل را از بین ببرد. در این بخش می‌توانید با مزایای لیزر موهای زائد زیر بغل آشنا شوید.

 جلوگیری از رشد موهای زائد زیر سطح پوست 

لیزر موهای زائد نتایجی را به دنبال دارد که با شیو کردن و موم انداختن به دست نمی‌‌آید. در لیزر موهای زائد بر خلاف شیو کردن و موم انداختن می‌توان برای همیشه از شر موهای زبر و سیاه خلاص شد بدون آن که دیگر دچار سوختگی و بریدگی و التهاب حاصل از تیغ کشیدن شوید. شیو کردن، موم انداختن و استفاده از کرم موبر اغلب باعث رشد موهای زیر سطح پوست می‌شود و باعث آسیب دیدگی پوست حساسیت زیر بغل خواهد شد. می‌توان با لیزر موهای زائد برای همیشه از شر موهای زائد و رشد آنها زیر سطح پوست خلاص شد و به نتایج دلخواه دست پیدا کرد.

 ماندگاری نتایج حاصل از لیزر 

یکی دیگر از مزایای لیزر موهای زائد به مسئله ماندگاری آن ارتباط دارد. در اثر مطالعاتی که در این زمینه انجام شده است نشان داده که ۹۸ درصد از زنان سراسر جهان به طور مداوم از تیغ برای برطرف کردن موهای زائد خود استفاده می‌کنند و این کار به چالش بزرگ برای آنها تبدیل شده است. از آنجایی که نتایج حاصل از لیزر حیرت انگیز است از آن به عنوان یک راه حل جادویی برای خلاص شدن از دردسرهای شیو کردن و موم انداختن یاد می‌‌شود.

 یک روش مقرون به صرفه 

لیزر موهای زائد یک روش مقرون به صرفه است و هنگامی‌ که شما با لیزر موهای زائد خود می‌پردازید می‌توانید از نیاز به شیو کردن مکرر و هزینه‌های حاصل از آن و خرید مداوم تیغ، ژیلت، موم و کرم موبر خلاص شوید. نتایج حاصل از لیزر موهای زائد در بلند مدت خود را نشان می‌دهد و شما متوجه خواهید شد که چه سرمایه ‌گذاری خوبی انجام داد. با لیزر موهای زائد علاوه بر آنکه در هزینه‌های خود صرفه جویی می‌کنید در زمان و انرژی نیز صرفه جویی خواهد شد.

 سرعت و کارآمدی بالا 

فقط طی مدت چند هفته پس از تکمیل دوره درمان با لیزر اکثر افراد شاهد نتایج قابل توجهی خواهند بود. قدرت و کارآمدی بالای لیزر موهای زائد و به وجود آوردن پوستی نرم و ابریشمی در موضعی که تحت درمان قرار گرفته است یکی از مزایای قابل توجه لیزر محسوب می‌شود. لیزر موهای زائد یک پاسخ مناسب به تمام حسرت‌های شما در ارتباط با دیده شدن موهای زائد بدن است. ایمنی، کارآمدی و نتایج ماندگار از جمله مزایای بی نظیر لیزر محسوب می‌‌شوند.

 عوارض جانبی لیزر موهای زائد چیست؟ 


اگر شما از امتحان کردن روش‌های قدیمی از قبیل تیغ کشیدن برای رفع موهای زائد خود خسته شدید لیزر موهای زائد می‌تواند یک روش بسیار موثر برای شما باشد. در صورتی که فرایند لیزر موهای زائد توسط متخصص پوست یا سایر متخصصین یا اپراتور آموزش دیده انجام شود فولیکول‌های مو از بین می‌‌روند و از رشد موهای جدید جلوگیری خواهد شد. در اکثر افراد لیزر موهای زائد یک روش ایمن است و با هیچ گونه عارضه جانبی جدی و حادی همراه نخواهد بود با این حال بحث در خصوص عوارض جانبی حاصل از لیزر موهای زائد ادامه دارد. اگر چه احتمال بروز عوارض جانبی موقت یا خفیف پس از لیزر وجود دارد امکان بروز عوارض جانبی کم است علاوه بر آن هیچ گونه ادعایی در خصوص مشکلات مربوط به سلامت در آینده در ارتباط با این روش تعیین شده است.

 احتمال بروز عوارض جانبی خفیف 

در لیزر موهای زائد از پرتوهای نور استفاده می‌شود که به هنگام برخورد با پوست به گرما تبدیل می‌شوند. لیزر می‌‌تواند فورا باعث به وجود آمدن عوارض جانبی موقت شود. التهاب پوست و تغییر رنگ پوست از جمله عوارض جانبی بسیار شایع لیزر موهای زائد محسوب می‌شوند.

 قرمزی و التهاب پوست 

استفاده از لیزر برای حذف موهای زائد ممکن است به طور موقت باعث بروز التهاب، تورم و قرمزی خفیف در ناحیه‌ای که تحت درمان قرار گرفته است شود. اما عوارض جانبی این درمان معمولاً خفیف و مشابه سایر عوارض جانبی مانند موم انداختن هستند و پس از مدتی به طور خودبخود رفع می‌شوند. پزشک معمولاً قبل از شروع درمان از بی حسی موضعی استفاده می‌کند تا ریسک بروز عوارض جانبی را کاهش دهد. التهاب پوست ناشی از لیزر موهای زائد معمولاً تا چند ساعت پس از درمان بهبود می‌یابد و می‌توانید برای کاهش تورم و درد از کمپرس یخ استفاده کنید. اما باید از قرار دادن یخ به طور مستقیم روی پوست خودداری کنید تا از سوختگی پوست جلوگیری کنید. در صورتی که عوارض جانبی شدیدتری را تجربه کردید یا نشانه‌های غیرعادی داشتید، بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

 تغییر رنگ پوست 

پس از انجام درمان لیزر، ممکن است تغییراتی در رنگ پوست مشاهده کنید. اگر پوست شما روشن است، ممکن است پس از درمان تیره‌تر شود و اگر پوست شما تیره است، ممکن است نقاط روشنی به وجود آید. اما این تغییرات نیز معمولاً موقتی هستند و نیازی به نگرانی وجود ندارد.

 نادر بودن عوارض جانبی شدید 

به ندرت لیزر موهای زائد باعث بروز عوارض جانبی شدید می‌شود. اگر شما از دستگاه‌های لیزر خانگی استفاده می‌کنید یا آنکه به یک مرکز لیزر نامعتبر رفته باشید ریسک بروز این دسته از عوارض جانبی افزایش خواهد یافت. برخی از عوارض جانبی نادر لیزر موهای زائد به شرح زیر می‌باشد:

  • رشد بیش از حد موهای زائد در موضعی که تحت درمان قرار گرفته است اختلالی است که گاهی اوقات با فرایند ریزش موها و بالا آمدن آنها روی سطح پوست پس از لیزر اشتباه گرفته می‌شود.
  • تغییر رنگ پوست به ویژه اگر شما به تازگی برنزه کرده باشید افزایش خواهد یافت.
  • تشکیل بافت اسکار در افرادی که به سادگی دچار بافت اسکار می‌‌شوند افزایش خواهد یافت.
  • تاول پوستی و پوسته ریزی نیز به دنبال قرار گرفتن در مقابل نور خورشید پس از اتمام لیزر به وجود می‌آید.

با پزشک خود در خصوص این عوارض جانبی صحبت کنید اگرچه این عوارض جانبی به شدت نادر هستند بهتر است که به خوبی با آنها آشنا باشید. در صورتی که شما پس از لیزر موهای زائد دچار هر یک از این علایم شدید با پزشک خود مشورت کنید.

 آیا امکان لیزر موهای زائد زیر بغل در دوران بارداری وجود دارد؟


استفاده از لیزر برای حذف موهای زائد در دوران بارداری توصیه نمی‌شود. تحقیقات انجام شده در این زمینه هنوز ایمنی استفاده از لیزر را در دوران بارداری تایید نکرده‌اند. بسیاری از زنان در طول بارداری با مشکل رشد بیش از حد موهای زائد مواجه می‌شوند، به‌همین دلیل به دنبال راه‌حل‌هایی مانند لیزر می‌گردند. معمولاً رشد موهای زائد در نواحیی مانند سینه و شکم اتفاق می‌افتد. اما در اکثر موارد، این موها پس از زایمان به‌طور طبیعی کاهش می‌یابند، بنابراین بهتر است صبر کرده و منتظر بمانید تا پس از زایمان این مشکل به طور طبیعی برطرف شود. اگر قصد استفاده از لیزر برای حذف موهای زائد را دارید، بهتر است تا پس از زایمان صبر کنید و تا چند هفته پس از آن منتظر بمانید تا اقدام به این کار کنید.

 آیا لیزر موهای زائد زیر بغل باعث سرطان می‌شود؟


در مورد شایعه‌ای که می‌گوید لیزر موهای زائد زیر بغل باعث بروز سرطان می‌شود، باید گفت که این ادعا کاملاً غلط است. واقعیت این است که لیزر موهای زائد هیچ‌گونه ارتباطی با بروز سرطان ندارد. در واقع، برخی از انواع لیزر برای درمان برخی از ضایعات پیش سرطانی استفاده می‌شود. همچنین، لیزر مورد استفاده برای حذف موهای زائد، با دیگر روش‌های درمانی پوست مانند درمان چین و چروک یا آسیب‌های ناشی از نور آفتاب، تفاوت دارد. این نوع لیزر با تشعشعات بسیار کمی همراه است و مدت زمان تماس با سطح پوست نیز کم است، بنابراین نمی‌تواند ریسک بروز سرطان را افزایش دهد.

 آیا لیزر موهای زائد باعث ناباروری می‌شود؟


 این مسئله نیز یک شایعه بزرگ است زیرا فقط نور لیزر بر روی سطح پوست تاثیر می‌گذارد و به این ترتیب تشعشعات تخفیف حاصل از دستگاه لیزر نمی‌تواند به درون اعضای داخلی بدن نفوذ کنند. اگر شما قصد بارداری دارید بهتر است در این رابطه با پزشک خود صحبت کنید.


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مشاوره رایگان
×مشاوره در واتساپ