مراحل عمل بینی

عکاسی

فوتوگرافی قبل از عمل بینی بسیار ضروری است و اهمیت این موضوع همانند نوار قلب برای متخصص قلب می باشد. با استفاده از دوربینهای دیجیتال این کار بسیار راحت قبل از عمل بینی انجام می شود.

نماهای ضروری قبل عمل بینی شامل روبرو (رخ)، روبرو در حال لبخند(رخ در حال لبخند)، نیمرخ دو طرف وقاعده بینی می باشد.

علت استفاده از نمای رخ در حال لبخند بررسی افتادگی نوک بینی هنگام لبخند و رفع آن در عمل بینی است. دوربینهای دیجیتال با کیفیت ۳٫۵ مگاپیکسل به بالا کاملاً برای این عکس گرفتن قبل از عمل بینی مناسب هستند. همچنین این عکسهای اولیه پس از عمل بینی از نظر پزشکی قانونی مدرک بسیار مهمی هستند.

بعد از عمل جراحی بینی نیز تکرار عکس ها بسیار ضروری است. در عمل جراحی زیبایی بینی، تا دو سال بعد از عمل بینی ، بینی تغییر میکند. علت این موضوع، از بین رفتن ورم ها و فرایند فیبروز می باشد. بنابراین ویزیت های مجدد در ماه ۱ و ۳ و ۶ و ۹  و ۱۲ و ۱۸ و ۲۴ بعد ضروری است که فوتوگرافی مجدد در این زمانهای ذکر شده بعد از عمل بینی بسیار مهم است. مشاهده این تغییرات مطلوب یا نامطلوب به جراح امکان تصحیح یا بهبود روشهای خود را می دهد و با این ویژگیها بهبودی طولانی مدت قابل پیش بینی می شود و کنترل نتایج جراحی امکانپذیر می گردد.

ورود به اطاق عمل

شما با برانکار، توسط پرسنل خدمات و بهمراه یک پرستار تا درب اتاق عمل بینی همراهی خواهید شد .از آنجا تحویل پرسنل اتاق عمل بینی میشوید و سپس خودتان وارد اتاق عملی که جهت جراحی عمل بینی شما آماده  شده است میشوید.

در حین آماده سازی اولیه شما میتوانید ملاقات کوتاه دیگری با جراحتان  داشته باشید  این فرصت ، زمان خوبیست  که شما آخرین سوال هایتان و یا آخرین توصیه ها و درخواست ها را در مورد تغییرات مورد نظرتان که قبلا بحث کرده اید با وی داشته باشید. در بعضی موارد عمل بینی های خاص جراح با ماژیک مخصوص خطوطی را بر روی بینی ، پلک  ویا صورت شما رسم میکند که در حین عمل بینی نقش راهنما را خواهد داشت که معمولا در حالت نشسته و یا ایستاده خواهد بود.

 مراحل عمل بینی

  • عمل بینی بطور خلاصه شامل بلند کردن پوست بینی از روی استخوان و غضروف زیرین و تغییر شکل استخوان و غضروف و گذاشتن پوست سرجایش و درنتیجه شکل گرفتن پوست با استخوان و غضروف تغییر شکل یافته است.
  • برخی جراحان ممکن است برش ها را داخل سوراخهای بینی ایجاد کنند که به آن روش بسته عمل بینی گفته می شود، اما برخی ممکن است علاوه بر این سوراخها یک سوراخ هم در بارکه پوست بین دو سوراخ (کولوملا) بمنظور بلند کردن کامل پوست بینی ایجاد کنند که به آن روش باز عمل بینی گفته می شود.
  •  در عمل بینی وقتی که پوست از روی استخوان و غضروف برداشته شد، قوز پشت بینی با برش استخوان بینی و کوتاه کردن تیغه بینی صاف می شود. اما معمولا در بینی های گوشتی قوز چندانی وجود ندارد .
  • سوراخهای بزرگ بینی با برداشتن قطعات کوچکی از پوست پایه سوراخها در هر طرف، کوچک می شوند.
  •  در فرایند تغییر شکل بینی در عمل بینی ، ممکن است بسته به نیاز و شکل بینی، نوک بینی تغییر شکل داده شود و زاویه بین بینی و لب بالا تغییر کند.
  •  پس از اتمام عمل بینی، جهت حفظ شکل بینی تازه عمل شده، بر روی پشت بینی، اسپلینت(آتل) گذاشته می شود.
  •  تامپون های مخصوص جهت پشتیبانی از تیغه غضروفی وسط بینی پس از عمل بینی ، داخل سوراخهای بینی گذاشته میشوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *