داشتن بدنی متناسب و خوش‌اندام خواسته مشترک تمامی ما است، اما دستیابی به اندامی ایده‌آل هرگز آسان نبوده است. یکی از سریع‌ترین و موثرترین روش‌ها برای لاغری لیپوساکشن است، اما بسیاری از افراد تمایلی به بیهوشی عمومی، تحمل دوران بهبود طولانی و پرداخت هزینه سنگین ندارند.

لیپوماتیک به اندازه لیپوساکشن معمولی موثر است و بی‌حسی موضعی برای انجام آن کفایت می‌کند. لیپوماتیک برای لاغری بسیاری از ناحیه‌های بدن کاربرد دارد و حتی برای از بین بردن چربی‌های نزدیک سطح پوست نیز مناسب است. بهره‌گیری از تجهیزات و تکنیک‌های خاص این روش را بدون درد و دوران بهبود آن را سریع و آسان ساخته است؛ به علاوه هزینه لاغری موضعی با لیپوماتیک بسیار کمتر از لیپوساکشن معمولی است. لیپوماتیک بهترین انتخاب برای بیمارانی است که می‌خواهند با از بین بردن چند اینچ از چربی‌های مقاومی که ورزش و رژیم لاغری تاثیری بر آنها نداشته است، به اندامی متناسب‌تر دست پیدا کنند.

اگر در جستجوی روشی هستید که بتوانید بدون پشت سر گذاشتن دوران بهبود طولانی و احتمال بروز عوارض جانبی به اندامی متناسب دست پیدا کنید، متخصصین ما یکی از پیشرفته‌ترین روش‌های مبتنی بر لیپوساکشن را به شما پیشنهاد می‌دهند، این روش با حداقل تهاجم لیپوماتیک نام دارد. لیپوماتیک نتایجی یک‌دست را ایجاد می‌کند و پس از عمل شما را دچار درد و ناراحتی فراوان نمی‌کند. متخصصین ما مناسب بودن لیپوماتیک را پس از بررسی وضعیت بدن تعیین می‌کنند تا هر چه سریع‌تر به اندام مناسب خود دست یابید. لیپوماتیک روشی موثر برای لاغری موضعی و ارتقاء اعتماد به نفس است.  تنها پس از یک جلسه درمانی شاهد کم کردن یک سایز به همراه حذف دائم چربی و لاغری در نواحی مورد نظر خواهید بود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص یا جهت رزرو نوبت می‌توانید با ما تماس حاصل نمایید.

لیپوماتیک چیست؟


لیپوماتیک یکی از جدیدترین دستگاه‌ها برای پیکرتراشی است که برخلاف دیگر دستگاه‌های مدرن لیپوساکشن در آن از لیزر یا دیگر وسایل گرم کننده استفاده نمی‌شود؛ بلکه متخصص در لیپوماتیک کانولا را داخل توده چربی حرکت می‌دهد تا چربی‌ها را قبل از تخلیه متلاشی کند.  چربی‌های اطراف بافت‌ها با حرکت دورانی جدا و به طور همزمان به بیرون مکیده می‌شود، به عبارت دیگر دو مرحله لیپوساکشن با لیزر در لیپوماتیک در یک مرحله انجام می‌شود. لاغری با لیپوماتیک آن‌قدر راحت است که معمولاً نیازی به بیهوشی عمومی ندارد و بیمار در طول درمان هوشیار است. بسیاری از بیماران حرکت کانولا را حین خروج چربی نه آزاردهنده و دردناک که قلقلک دهنده می‌دانند. به علاوه چون دستگاه لیپوماتیک از انرژی اولتراسوند بهره می‌گیرد، حداقل آسیب به بافت اطراف وارد می‌شود. به این ترتیب دوران بهبود کوتاه می‌شود و پوست سریع‌تر و بهتر روی بدن کشیده می‌شود.

متقاضی مناسب


کاندیدای ایده‌آل برای لیپوماتیک یا به وزن ایده‌آل خود رسیده‌اند و یا در محدوده 15-10 پوند از وزن ایده‌آل خود هستند. کاندیداهای لاغری باید از وضعیت سلامت خوب برخوردار بوده و دارای انتظارات واقع‌بینانه از نتایج لیپوماتیک باشند.

نواحی قابل درمان


از مزایای لیپوماتیک برای کاهش چربی‌های اضافی هر نقطه از بدن بهره برد. دستگاه لیپوماتیک دارای کانولاهایی منحصر به فرد است که هر یک مخصوص نقاط خاصی از بدن طراحی شده است تا بهترین نتیجه ممکن به دست آید. همچنین می‌توان پس از لیپوساکشن معمولی یا جراحی لاغری شکم برای بهبود نتیجه از لیپوماتیک بهره گرفت. ناحیه‌هایی که لیپوماتیک برای لاغری آنها کاربرد بیشتری دارد، عبارت‌اند از:

 • کمر
 •  گردن و رفع غبغب
 •  شکم و پهلوها 
 •  باسن
 • ساق پا و ران
 •  سلولیت
 •  صورت
 •  چانه
 •  اطراف زانوها
 • کوچک کردن سینه آقایان

مزایا


 •  ایمن، مؤثر و آسان
 •  با لیپوماتیک جراح می‌تواند عمل جراحی را به شیوه‌ای آرام و بدون استفاده از فشار فیزیکی، که در لیپوساکشن امری طبیعی است،‌ انجام دهد.
 •  لیپوماتیک به جراح اجازه می‌دهد تا سلول‌های چربی را بدون ایجاد اختلال در بافت‌های دیگر پوست آزاد سازد.
 •  درد اندک یا عدم درد، ازاین‌رو لیپوساکشن بدون درد نیز نامیده می‌شود.
 •  امکان جمع شدن عالی پوست را فراهم می‌آورد.
 •  زمان جراحی کوتاه‌تر
 •  بهبود سریع
 •  ارزان‌تر

قبل از عمل


قبل از شروع عمل جراحی لیپوماتیک، پزشک ابتدا اهداف درمانی و نیز تاریخچه پزشکی شما را مورد بررسی قرار می‌دهیم. از آنجایی‌که پزشک بر رویکردی جامع برای مراقبت از بیمار تمرکز می‌کند، استراتژی‌های پس از عمل را نیز به‌منظور به حداکثر رساندن نتایج مورد بحث قرار می‌دهد.

عمل لیپوماتیک


در روز درمان، پزشک شما پیش از ایجاد برش‌های کوچک از یک بی‌حسی موضعی در ناحیه تحت درمان استفاده می‌کند. در مرحله بعد، پیش از واردکردن کانول ارتعاشی ساکشن لیپوماتیک یک مایع بی‌حس‌کننده به محل تزریق می‌شود. این دستگاه پیچیده به‌طور انتخابی به مکش چربی‌ها می‌پردازد، به‌گونه‌ای که مجراها را حذف کرده، و عروق خونی را دست‌نخورده باقی می‌گذارد، و از این‌رو موجب ترومای کمتر در سلول‌های چربی می‌شود (بدین معنی که چربی حذف شده در طول لیپوماتیک امکان انتقال استثنایی ذخیره چربی برای بزرگ کردن باسن و بزرگ کردن طبیعی سینه با استفاده از روش انتقال چربی را فراهم می‌سازد. جراحی لیپوماتیک به‌طور متوسط 2-1 ساعت طول می‌کشد.

لیپوماتیک ران و زانو

بخش داخلی ران برخی بیماران چاق‌ است و فقط یک برجستگی در بالای بخش داخلی ران وجود ندارد، بلکه لایه ضخیمی از چربی سراسر ران را تا زیر زانو پوشانده است. این بیماران به پیکرتراشی کامل ران داخلی از بالا تا زیر زانو نیاز دارند. لیپوماتیک این چربی‌های اضافی را به راحتی از دور پا برمی‌دارد و پایی خوش‌فرم را ایجاد می‌کند.

لیپوماتیک شکم و پهلو

لیپوماتیک شکم روشی موثر برای از بین بردن چربی‌های مقاوم و پیکرتراشی بدن است. اگر بیمار تون پوستی مناسب و تناسب اندام نسبی داشته باشد و فقط مقداری چربی اضافی اطراف شکم و پهلوها داشته باشد، لیپوماتیک بهترین انتخاب خواهد بود. در این موارد لیپوماتیک بهتر از لیپوساکشن است، چون هم دوران بهبود کوتاه‌تری دارد و هم نسبتاً بدون درد است.

لیپوماتیک بازو

افرادی که برای لاغری به کلینیک‌های زیبایی مراجعه می‌کنند، در جستجوی روش‌هایی با تهاجم کمتر اما با همان نتایج چشمگیر روش‌های جراحی هستند. خوشبختانه لیپوماتیک خواسته اکثر بیماران، به ویژه برای داشتن بازوهایی لاغر و خوش‌فرم را برآورده می‌کند. لیپوماتیک سلول‌های چربی اطراف بازوها را برای همیشه از بین می‌برد تا با لاغر شدن بازوها اندام بیمار نیز متناسب شود.

کوچک کردن سینه آقایان با لیپوماتیک

لیپوماتیک روشی با حداقل تهاجم است که به آقایان دچار مشکل ژنیکوماستی (بزرگ شدن سینه‌ها) کمک می‌کند تا به روشی راحت و سریع‌تر سینه‌ها را کوچک کنند. متخصص کانولا را با فشار هوا فعال می‌کند، در اثر انرژی فروصوت و ارتعاش حرکتی گردابی تولید می‌شود که چربی‌ها را متلاشی می‌کند؛ چربی‌های خرد شده همزمان به بیرون مکیده می‌شود. لیپوماتیک به دلیل تجزیه و تخلیه همزمان چربی‌ها سریع‌تر از لیپوساکشن است. لیپوماتیک با تزریق داروی بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و چون بیمار بیهوش نمی‌شود، هم هزینه لیپوماتیک کاهش می‌یابد و هم بیمار سریع‌تر بهبود می‌یابد.

پس از عمل لیپوماتیک


شما می‌توانید انتظار داشته باشید که در عرض چند روزبه کار خود بازگردید. پس از عمل، پزشک از شما می‌خواهد که در طول هفته‌ها و ماه‌های بعد به مطب مراجعه کرده تا بتواند بر پیشرفت نتایج نظارت داشته باشد.

دوره بهبودی


 •  خونریزی کمتر
 •  تورم کمتر
 •  بهبود جسمی سریع‌تر بیمار
 •  ظاهر و نتیجه بهتر برای پوست

مقایسه لیپوماتیک با دیگر روش های لاغری


 تفاوت لیپوماتیک با لیپوساکشن

تمام بیماران لیپوساکشن باید آمادگی مواجهه با قدری کبودی و ورم را پس از عمل داشته باشند؛ این عوارض مانع دیده شدن نتیجه مثبت به دست آمده در طول دوران بهبود می‌شود. در لیپوماتیک از وسیله‌ای منحصر به فرد برای تخلیه چربی از بدن استفاده می‌شود. چربی اضافی در لیپوماتیک برخلاف دیگر روش‌های لیپوساکشن بریده یا سوزانده نمی‌شود، به همین دلیل لیپوماتیک آسیب بسیار کمتری را به بافت‌های پیرامونی وارد می‌کند. به این ترتیب ورم پس از لیپوماتیک بسیار کمتر و دوران بهبود آن کوتاه‌تر است.

تفاوت لیپوماتیک با لیپولیز

بیمار پس از لیپوماتیک نیازی به استراحت کردن ندارد یا این که دوران بهبود بسیار کوتاه است. نتیجه چشمگیر به دست آمده در مطب متخصص ظرف کمتر از یک ساعت قابل مشاهده است. بیمار می‌تواند فعالیت‌های روزمره را بلافاصله پس از درمان دنبال کند.

در درمان لیپولیز طول موج‌های خاصی برای گرم کردن چربی، متلاشی کردن آن و سهولت تخلیه آن از بدن به کار برده می‌شود. در بعضی موارد ورم باعث درد و ناراحتی می‌شود. واکنش بدن به  این اختلال‌ها سیستم دفاعی بدن را تحریک و وادار به مقابله با عفونت می‌کند، در این شرایط قرمزی، حساسیت به لمس و کبودی ناحیه‌های درمان افزایش می‌یابد.

نتایج


بسیاری از بیماران شاهد تغییر فوری پس از عمل بوده و نتایج قابل‌توجه طی۷ تا ۱۰ روز قابل‌ مشاهده است. لیپوماتیک به‌طور دائم سلول‌های چربی را حذف می‌کند. بیماران با رعایت رژیم غذایی سالم و فعالیت بدنی منظم اغلب قادر به حفظ ظاهر ظریف و بهبود یافته خود پس از انجام لیپوماتیک برای لاغری هستند.

عوارض


احتمال بروز عوارض جانبی اندک است. این عوارض جزئی است و شایع‌ترین آنها فرورفتگی‌های غیرعادی در اثر توزیع غیریکنواخت چربی و شل شدن پوست است. متخصص می‌تواند این عوارض را به راحتی در جلسات بعدی برطرف کند. همچنین لیپوماتیک نقاط ضعفی نیز دارد که بهتر است قبل از شروع درمان از آنها اطلاع داشته باشید. لیپوماتیک را نمی‌توان درمان چاقی محسوب کرد و از این روش باید در کنار ورزش و رژیم غذایی متعادل بهره گرفت.

لیپوماتیک فقط و فقط باید توسط متخصصی انجام شود که در زمینه این تکنیک خاص تجربه دارد. ناحیه درمان شده به مدت 4 ـ 3 روز پس از  لیپوماتیک متورم است. برخی بیماران با کبودی محل درمان نیز مواجه می‌شوند که معمولاً ظرف چند هفته از بین می‌رود. احتمال بی‌حسی و گزگز اطراف پهلوها نیز وجود دارد که حدود 6 هفته استمرار دارد.

سوالات رایج درباره لیپومایتک


چند جلسه لیپوماتیک باید انجام شود؟

ناحیه مورد نظر پس از فقط یک جلسه درمان لیپوماتیک به نحو چشمگیری لاغر می‌شود. چنانچه چربی اضافی زیادی وجود داشته باشد یا بیمار خواستار پیکرتراشی بهتری باشد، جلسه دوم ضروری خواهد بود. تخلیه مقدار زیادی چربی در یک جلسه باعث شل شدن پوست و افزایش احتمال بروز عوارض می‌شود.

آیا لیپوماتیک دردناک است؟

چون ناحیه درمان به صورت موضعی بی‌حس می‌شود، بیمار ناراحتی بسیار ناچیزی را حین درمان تحمل می‌کند.

نتایج چه زمانی قابل مشاهده است؟

لاغری بلافاصله پس از لیپوماتیک محسوس است. البته چون ناحیه‌های درمان قدری متورم است، نتیجه کامل تا چند ماه بعد مشخص نمی‌شود

ماندگاری نتایج لیپوماتیک چقدر است؟

لاغری موضعی حاصل از لیپوماتیک ماندگاری بالایی دارد. پزشک بیمار را ترغیب می‌کند تا وزن خود را به حد ایده‌آل برسد، رژیم غذایی مناسبی را رعایت کند و مرتب ورزش کند تا بتواند مدت‌های مدید از داشتن اندامی متناسب لذت ببرد.

اگر از نتیجه رضایت نداشته باشم، چه کاری می‌توانم انجام دهم؟

مانند هر درمان دیگری امکان عودت هزینه پس از انجام عمل وجود ندارد. واکنش هر بیمار به درمان متفاوت است و در پزشکی زیبایی هیچ تضمینی وجود ندارد. به همین دلیل است که باید قبل از لیپوماتیک به خوبی از عوارض و مزایای آن مطلع شوید.

آیا می‌توانم پس از لیپوماتیک ورزش کنم؟

متخصصین به بیماران توصیه می‌کنند که تا یک هفته پس از عمل ورزش‌های سنگین انجام دهند تا روند بهبود کامل شود. بااین حال بلافاصله پس از لیپوماتیک منعی برای پیاده‌روی یا ورزش‌های سبک کاردیو وجود ندارد.

آیا پس از لیپوماتیک باید  بستری شوم؟

به هیچ وجه! عدم نیاز به بستری شدن یکی از مزایای شاخص این روش لاغری است. کافی است ظهر یک روز کاری در ساعت استراحت به کلینیک مراجعه کنید و پس از چند ساعت دوباره به پشت میز خود برگردید یا به خانه بروید و بعدازظهر را استراحت کنید. مطمئن باشید که وقتی بیدار شوید، سرحال و شاداب خواهید بود.

هزینه


هزینه لیپوماتیک به تعداد ناحیه‌های درمان و شاخص توده بدنی (BMI) بستگی دارد. ازآنجایی که لیپوماتیک را می‌توان در نهایت ایمنی به صورت سرپایی انجام داد، زمان عمل نسبت به مواردی که متضمن بیهوشی عمومی است، کوتاه‌تر خواهد بود. به علاوه عوارض بی‌حسی موضعی و تزریق محلول تامسنت بسیار کمتر از هزینه بیهوشی عمومی است.