با بالا رفتن سن، تاثیرات ناشی از جاذبه باعث می‌شود پوست دچار افتادگی شده و چین و چروک بر روی آن ایجاد شود. لیفت و کشیدن پوست گردن بدون جراحی روشی است که در این شرایط برای ایجاد پوست صاف‌تر و نیز برخوردار از ظاهر یکنواخت در ناحیه چانه و گردن از آن استفاده می‌شود.

متخصصان ما در کلینیک زیبایی متعهد به تامین نیازهای درمان زیبایی افراد در زندگی هستند. به این ترتیب افرادی که از روش‌های درمانی این کلینیک استفاده می‌کنند، می‌توانند اعتماد به نفس خود را بازیابی کرده و احساس خود را نسبت به زندگی بهبود بخشند.

با استفاده از خدمات درمانی کلینیک زیبایی ما شما می‌توانید مطمئن باشد که روش‌های درمان توسط متخصصان با تجربه و کاملاً آموزش دیده در ارتباط با روش‌های درمان غیرجراحی لیفت گردن به شما ارائه می‌شود و همکاران ما برای دستیابی به نتایج مورد نظر همه اقدامات لازم را لحاظ می‌کنند. به این منظور متخصصان این کلینیک وضعیت فیزیکی شما را بررسی کرده و بر این اساس بهترین روش‌های درمانی را برای لیفت گردن به شما پیشنهاد می‌کنند. با استفاده از این روش‌ها شما می‌توانید افتادگی پوست در این ناحیه از بدن را درمان کرده و بطور همزمان از این روش برای رفع غبغب، از بین بردن خط لبخند و اصلاح ظاهر خسته خود استفاده نمایید.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره این روش درمانی و نیز طرح سوالات خود می‌توانید با شماره تلفن  با ما تماس گرفته و برای جلسه مشاوره رایگان در این کلینیک هماهنگی لازم را با همکاران ما انجام دهید.

آیا من فرد مناسبی برای استفاده از روش درمانی لیفت و کشیدن پوست گردن بدون جراحی هستم؟


افراد مناسب برای استفاده از روش لیفت برای جوانسازی پوست گردن به شرح زیر هستند:

 • افرادی که پوست اضافی در زیر چانه و ناحیه گردن آنها ایجاد شده و این پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده است.
 • افرادی که دچار چربی اضافی زیر چانه و ناحیه گردن خود شده‌اند.
 • افراد سالمی که از شرایط لازم برای ترمیم مشکل با استفاده از سایر روش‌های درمانی برخوردار نیستند و به همین خاطر ریسک انجام عمل جراحی بر روی آنها به نسبت بالا است.
 • افراد جوان یا میانسال
 • افرادی که پوست اضافی آنها در ناحیه گردن در سطح حداقل یا متوسط باشد.
 • افرادی که در ناحیه زیر پوست گردن آنها چربی خفیف تا متوسط جمع شده باشد.

چگونه می‌توان برای این روش درمان زیبایی آماده شد؟


آماده شدن برای این روش درمانی با طرح سوالات متعدد درباره وضعیت سلامتی بیمار، اهداف درمانی، انتظارات و سبک زندگی وی شروع شده و در ادامه با توجه به اطلاعات جمع‌آوری شده، بهترین روش درمانی برای فرد انتخاب می‌شود. به این ترتیب در طول جلسه مشاوره پزشک یا فرد متخصص وضعیت سلامت عمومی بدن شما و بیماری‌های قبلی یا فاکتورهای ریسک احتمالی را به عنوان بخشی از فرآیند درمان مورد توجه و بررسی دقیق قرار می‌دهد.

روش درمانی لیفت و کشیدن پوست گردن بدون عمل جراحی


امروزه روش‌های مختلفی برای لیفت گردن و رفع مشکلات ظاهری آن وجود دارد. در ادامه توضیحات مختصر درباره تعدادی از پر کاربردترین روش‌های درمانی موجود در این حوزه ارائه شده است.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یک روش غیرجراحی برای لیفت گردن است که در آن اصلاح ظاهر گردن از طریق تزریق مقادیر کم بوتاکس به عضلات این ناحیه از بدن جهت کاهش افتادگی و از بین بردن چین و چروک‌های ایجاد شده بر روی آن انجام می‌شود. به این ترتیب بیمار می‌تواند ظاهر پوست خود را صاف‌تر کرده و با کاهش خطوط و چین و چروک‌های ایجاد شده روی آن، جوان‌تر شود.

آیا این روش درمانی ایمن است؟

تزریق بوتاکس یکی از رایج‌ترین روش‌های درمانی زیبایی غیرجراحی در جهان است. در صورتی که برای درمان با این روش از خدمات افراد حرفه‌ای با تجربه استفاده شود، این درمان می‌تواند بطور ایمن نتایج زیبایی دلخواه را برای شما ایجاد کند.

مزایای تزریق بوتاکس

 • این روش درمانی دارای کمترین سطح تهاجم است و هزینه آن در مقایسه با سایر روش‌های لیفت گردن پایین می‌باشد.
 • امکان تزریق بوتاکس به عضلات زیر پوست گردن به سادگی وجود دارد و به این ترتیب می‌توان ظاهر پوست و چین و چروک‌های ایجاد شده در این ناحیه از بدن را اصلاح کرد.
 • استفاده از این روش بدون نیاز به استفاده از مواد بی‌حسی در طول 1 ساعت وجود دارد.
 • پس از استفاده این روش درمانی محدودیتی برای بازگشت فرد به شرایط عادی ایجاد نمی‌شود.

معایب تزریق بوتاکس

 • نتایج تزریق بوتاکس موقتی است و فقط برای 3 تا 6 ماه دوام و ماندگاری دارد.
 • عوارض جانبی احتمالی این روش درمانی شامل ورم و کبودی در محل‌های تزریق، علائم مشابه سرما خوردگی و سر درد است.

معمولاً، این عوارض جانبی موقت زمانی مشاهده می‌شوند که از این روش درمان زیبایی تحت نظارت فرد مناسب استفاده نشود. به همین خاطر لازم است قبل از تزریق بوتاکس با متخصصان و افراد حرفه‌ای در این رابطه ملاقات و مشورت شود.

لیفت با نخ

نخ‌های مورد استفاده در این روش از یک ماده جدید به نام پولی‌دی‌اکساسنون (polydioxanone) ساخته شده و این نخ‌ها از طریق یک سوزن ریز به پوست فرد وارد می‌شوند. معمولاً این نخ‌ها دارای دو نوع عملکرد به شرح زیر هستند:

 1. لیفت پوست به منظور ایجاد نتایج فوری در ارتباط با ظاهر فرد
 2. جوان‌سازی تدریجی پوست و دستیابی به نتایج طبیعی در این ارتباط

روش درمان

قبل از شروع درمان، از کرم مخصوص بر روی پوست برای بی حس کردن نواحی تحت درمان استفاده می‌شود. به این ترتیب بیمار در طول درمان در حالت ریلکس قرار داشته و ناراحتی بسیار کم احساس خواهد کرد. پس از درمان با این روش از سرم آب ملکولی برای کاهش التهاب ایجاد شده و تغذیه پوست با مواد مغذی مثل ویتامین‌ها، تحریک فرآیند تکثیر سلولی و تامین فاکتورهای رشد لازم استفاده می‌شود.

مزایای روش لیفت با نخ

 • این درمان به صورت سرپایی بر روی بیمار انجام می‌شود.
 • نتایج این روش درمانی بین 15 تا 18 ماه و در بعضی افراد تا 3 سال دوام و ماندگاری دارد.

معایب روش لیفت با نخ

 • در این حالت با توجه به تعداد نخ‌های استفاده شده و نواحی تحت درمان، ممکن است بیمار با ورم (که در طول 2 تا 3 روز تشدید می‌شود) مواجه شده و این ورم تا یک هفته از بین نرود.
 • کبودی، سوزش یا احساس درد و ناراحتی در این درمان مسئله‌ای عادی است.
 • معمولاً لازم است برای این درمان از آنتی‌بیوتیک در روز درمان و 2 روز بعد از آن برای کاهش ریسک ایجاد عفونت استفاده شود.

لیفت و کشیدن پوست گردن با لیزر

در این روش از پرتوی لیزر برای تحریک تولید کلاژن در پوست و مشاهده نتایج درمانی دلخواه استفاده می‌شود. در حقیقت با تولید کلاژن جدید، پوست فرد می‌تواند به صورت طبیعی تا حدود زیادی مشکلات ظاهری خود را بر طرف کند.

روش درمان

طول درمان با این روش در حدود 45 دقیقه است. به این منظور یک لایه نازک ژل خنک کننده روی پوست قرار می‌گیرد. علاوه بر این ممکن است در این شرایط از یک ابزار خنک‌کننده برای خنک نگه داشتن پوست بیمار در طول درمان استفاده شود. در ادامه پرتو لیزر در معرض نواحی تحت درمان قرار می‌گیرد. در نهایت با تکمیل درمان، از کرم‌های مخصوص پس از درمان با لیزر و نیز کرم ضدآفتاب بر روی پوست بیمار استفاده شده و بیمار به خانه فرستاده می‌شود.

مزایای لیزردرمانی

 • بیمار می‌تواند بلافاصله پس از درمان به محل کار خود باز گردد.
 • نتایج مطالعات انجام شده در این حوزه نشان می‌دهد لیزر پوست می‌تواند بر روی حدود 8 یا 9 بیمار از هر 10 بیمار تاثیر مثبت داشته باشد. این شرایط به معنی اینست که فقط 1 یا 2 بیمار ممکن است به این روش واکنش مناسب نشان ندهند و این روش یک درمان بی خطر و ایمن است.
 • بیمار می‌تواند از این روش درمانی حتی در صورت استفاده از تزریق بوتاکس یا ژل نیز استفاده نماید.

معایب لیزردرمانی

 • در این حالت معمولاً مشاهده نتایج به 2 یا 3 جلسه درمانی نیاز دارد.
 • برای دستیابی به بهترین نتایج ممکن، لازم است بیمار بطور منظم هر 3 تا 4 هفته برای 4 تا 5 جلسه این درمان را تکرار کند.

مزوتراپی

در مزوتراپی از تکنیک انجام تزریق‌های متعدد نسبتاً بدون درد برای تامین ویتامین‌ها، مواد معدنی، داروها و آمینو اسیدهای لازم برای بهبود نواحی تحت درمان پوست بیمار استفاده می‌شود.

روش درمان

این درمان به حدود 30 تا 40 دقیقه زمان نیاز دارد و در آن مقادیر کمی از محلول سفارشی تهیه شده به پوست ناحیه گردن تزریق می‌شود. انجام این کار می‌تواند باعث تحریک تولید کولاژن و الاستین در پوست شده و به این ترتیب باعث حذف رادیکال‌های آزاد، بهبود فرآیند چرخش خون و نیز افزایش سوخت‌و‌ساز بدن شود. استفاده از این روش می‌تواند به هیدارته شدن پوست، اصلاح ساختار و سفت شدن آن کمک کند و در نهایت پوستی درخشنده و جذاب برای فرد ایجاد کند.

هزینه لیفت و کشیدن پوست گردن بدون جراحی


در مقایسه با روش‌های جراحی مورد استفاده برای لیفت گردن، این روش درمانی بطور قابل توجه کم‌هزینه می‌باشد. به هر حال، روش‌های مختلف لیفت گردن بدون عمل جراحی از نظر هزینه، طول درمان و نیز لزوم ملاقات بعدی با پزشک یا فرد معالج با یکدیگر متفاوت می‌باشند.

در نهایت، باید توجه داشته باشید مشابه همه انواع روش‌های درمان زیبایی، لیفت و کشیدن پوست گردن بدون جراحی نیز تحت پوشش طرح‌های بیمه‌ای قرار ندارند. با این وجود شما می‌توانید با متخصصین ما در کلینیک زیبایی برای اطلاع دقیق از هزینه‌های درمان و وجود هر گونه طرح تامین مالی برای ایجاد استطاعت در پرداخت هزینه‌ها صحبت و مشورت نمایید.


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان