لیفت و کشیدن پوست گردن

اگر شما لاغر شوید و چربی زیادی از دست بدهید، حالت سفت و برجسته بودن پوست شما از بین می‌رود و این باعث شُل و پژمرده شدن پوست می‌شود. با درمان افتادگی پوست و کشیدن پوست گردن می‌تواند پوست را سفت و محکم کند، غبغب زیر چانه را از بین ببرد و روی هم رفته یک نمود نرم و صاف در ناحیه گردن ایجاد کند. با افزایش سن افراد، پوست گردن آن‌ها پژمرده می‌شود و حالت افتادگی پیدا می‌کند. گردن پژمرده و پیر، سن فرد را بیشتر از آنچه هست نشان می‌دهد و از زیبایی کلی وی می‌کاهد. یک گردن زیبا ویژگی‌های ظاهری فرد جلوه می‌دهد و او را بهتر نمایان می‌سازد. خوشبختانه روش‌های زیادی وجود دارد که می‌تواند برای کشیدن پوست گردن توصیه شود. برای اطلاع دقیق از هزینه کشیدن پوست گردنباید با پزشک مشورت نمایید.

دلایل افتادگی پوست گردن


 به طور کلی سه عامل اصلی وجود دارد که باعث می‌شود با افزایش سن، تغییراتی در ظاهر گردن به وجود بیاید:

  • انباشتگی چربیچربی می‌تواند در زیر چانه و در جلو گردن تجمع پیدا کند. البته این انباشتگی چربی همیشه به خاطر افزایش وزن بدن نیست، بلکه یک بخش ساده از فرایند توزیع مجدد چربی‌های بدن است که با افزایش سن به طور طبیعی اتفاق می‌افتد. این فرایند می‌تواند باعث پُر شدن گردن از چربی و تغییر شکل آن شود.
  • شل شدن عضلاتدر قسمت گردن ما یک عضله صاف و پهن به نام عضله پلاتیسما وجود دارد که مسئول حفظ شکل گردن و زاویه قرار گرفتن آن است. این عضله هم به مانند سایر بافت‌های بدن ما، با افزایش سن شُل می‌شود و حالت سفت و مستحکم خود را از دست می‌دهد. علاوه بر آن، لبه‌های این عضله ممکن است جدا شده و به سمت مرکز آن متمایل شود که در نتیجه‌ی آن، خطوط نواری آشکاری در گردن افراد مسن دیده می‌شود.
  • شل شدن پوست:هر چقدر ما پیرتر می‌شویم، پوست تمام بدن ما از جمله پوست گردن، استحکام و انعطاف‌پذیری خود را از دست می‌دهد. شل شدن پوست گردن می‌تواند باعث افتادگی و آویزان شدن شود و ظاهر گردن را پیر و فرسوده سازد.

با انجام عمل کشیدن پوست گردن ، می‌توان همه این مشکلات را حل کرد و یک شکل ظاهری شاداب و جوان برای گردن ایجاد کرد.

کاندیدای ایده آل برای عمل جراحی لیفت گردن


در صورتی که شرایط زیرا داشته باشید می‌توانید یک کاندیدای ایده آل برای عمل لیفت گردن باشید:

  • پیر بودن یا آسیب دیدن پوست گردن از نور خورشید.
  • داشتن چربی اضافی در زیر چانه طوری که به ظاهر غبغب چانه داشته باشید.
  • شُل و افتاده بودن پوست گردن طوری که مانند گردن بوقلمون باشد.
  • داشتن چربی اضافی در زیر فک و روی گردن

اهداف عمل جراحی لیفت گردن


هدف عمل جراحی لیفت پوست گردن این است که با اقدامات زیر ظاهر گردن را جوان و زیبا کند:
• برداشتن پوست اضافی موجود بر روی گردن
• برداشت و یا اصلاح عضلات گردن
• بهبود و اصلاح فُرم و شکل چانه و خط فک

 درمان افتادگی پوست گردن


لیفت گردن به روش بوتاکس

پس از انجام هر گونه بی‌حسی لازم، متخصص نواحی هدف برای درمان مشخص می‌کند. سپس با استفاده از سوزن‌هایی بسیار باریک، دوز لازم از بوتاکس مستقیماً به نواحی مشکل‌دار تزریق می‌شود. در اغلب موارد عمل کشیدن پوست گردن و لیفت چانه به روش بوتاکس در کمتر از یک ساعت انجام می‌شود.

کرایولیپولیز روشی بدون جراحی برای کاهش چربی غبغب

کرایولیپولیز درمانی غیرتهاجمی و سرپایی  است. برای این عمل، ابتدا تکنسین به منظور محافظت از ناحیه‌ی مد نظر برای درمان، پدی ژله‌ای را برروی آن قرار می‌دهد. از دستگاهی شامل دو پنل خنک کننده استفاده می‌شود و پوست ناحیه‌ی تحت درمان بین دو پنل قرار می‌گیرد.تکنسین دستگاه کرایولیپولیز را فعال کرده و برای مدت زمان ۷ دقیقه بافت ناحیه تحت درمان مورد سردسازی قرار می‌گیرد. در این حالت ممکن است برخی از بیماران، احساس کرختی و یا کشیدگی پوستشان را داشته باشند. پس از گذشت یک ساعت، در حالی ‌که شما در حال استراحت هستید، سرمای ایجاد شده توسط پنل‌های خنک کننده‌ی دستگاه کرایولیپولیز، چربی‌های شما را منجمد کرده و آن‌ها را متلاشی می‌کند. پس ‌از آن، پنل‌های دستگاه برداشته می‌شوند و تکنسین محل تحت درمان را ماساژ می‌دهد تا سلول‌های چربی منجمد شده، شکسته شوند و توسط بدن جذب و دفع گردند. هر ناحیه به زمانی در حدود یک ساعت برای درمان نیاز دارد.

 درمان افتادگی پوست با هایفوتراپی

هایفوتراپی یک روش درمانی غیر تهاجمی است که برای لیفت پوست گردن، چانه و پیشانی استفاده می‌شود. در هایفوتراپی به کمک امواج متمرکز اولتراسوند، به تدریج پوست شل شده گردن کشیده شده و قوام خود را مجدداً به دست می‌آورد، این روش نیازی به بستری شدن ندارد.هایفوتراپی توسط امواج اولتراسوند از دو طریق به لیفت پوست گردن کمک می‌نماید:

  • توسط امواج اولترا سوند لایه‌های زیر سطح پوست قابل رویت می‌شود، این امر باعث می‌شود پزشک بتواند بر اساس شرایط هر بیمار، برنامه درمانی منحصر به فرد او را طرح ریزی نماید.
  • امواج اولتراسوند از سطح پوست عبور کرد و در عمق موردنظر ما اقدام به درمان بافت‌ها خواهند نمود.

انرژی متمرکز اولتراسوند شده از پوست عبور کرده و بدون هیچ گونه اسیبی به سطح یا بافت‌های اطراف، باعث گرم شدن ناحیه مد نظر پزشک می‌شود. در اثر این گرمای ایجاد شده، فرایندهای طبیعی‌ترمیم بدن فعال شده و تولید کلاژن‌ها تحریک می‌شود، در نتیجه به تدریج و در طول زمان پوست کشیده شده و قوام خود را دوباره به دست می‌آورد. نتیجه درمان تدریجی است و در ظرف 2 الی 3 ماه آشکار می‌شود. روند بهبودی و ترمیم می‌تواند تا ماه‌ها پس از عمل (تا 6 ماه) ادامه داشته باشد.

انجام عمل‌هاي ليزردرماني، نوردرماني يا امواج راديويي

استفاده از روش‌هاي غیر جراحی لیفت گردن  که در آن‌ها از خاصيت پرتوهاي ليزر، امواج نور يا امواج راديويي استفاده مي‌شود، مي‌تواند موجب تحريک توليد کلاژن جديد در پوست شما شود. با انجام هر يک از اين درمان‌ها مي‌توانيد استحکام پوست گردن خود را بهبود ببخشيد. براي درمان پوست‌هايي که سستي و افتادگي آن‌ها کمتر است از ليزر غیرتهاجمی (نان – ابليتيو) استفاده کنيد.

درمان افتادگی پوست با تزریق کایبلا (داکسی کولیک اسید)

 کایبلا (اسید داوکسی کولیک) (Kybella)، یک روش جدید و کمتر تهاجمی است که جایگزین مناسبی برای لیپوساکشن محسوب می‌گردد. اگر افزایش حجم گردن در اثر تجمع چربی‌ها ایجاد شده باشد، این روش درمانی کمک شایانی می‌کند. تقریباً تمام افراد بالای 18 سال می‌توانند از مزایای روش درمانی کایبلا بهره‌مند شوند. تزریق کایبلا به‌طور مؤثری چربی‌های اضافی زیر چانه را حذف می‌کند. هنگامی‌که کایبلا به لایه‌های چربی در منطقه هدف یعنی زیر چانه تزریق می‌شود، سلول‌های چربی سریعاً تخریب‌شده و جذب بدن می‌گردند، همچنین از تجمع چربی‌ها در آینده نیز جلوگیری به عمل می‌آید. پس از درمان، چربی‌های ناحیه موردنظر از طریق فرایندهای طبیعی سوخت‌وساز بدن، حذف خواهند شد. اگر کایبلا به‌درستی تزریق شود، فقط سلول‌های چربی تحت تأثیر قرار می‌گیرند و سایر سلول‌های اطراف دست‌نخورده باقی می‌مانند. ممکن است برای دست‌یابی به نتیجه مطلوب تا 6 جلسه نیز نیاز به تزریق باشد که میان هر جلسه درمانی تقریباً یک ماه فاصله وجود خواهد داشت.

جراحی گردن

اگر شل شدن و افتادگی پوست گردن شما را آزار می‌دهد، عمل لیفت گردن می‌تواند راه‌ حل مناسب شما باشد. شاید شما نام جراحی‌های سرویکوپلاستی (برای حذف پوست اضافی) یا پلاتیسماپلاستی (برای سفت کردن عضلات شل گردن) را شنیده باشید. جراحان زیبایی معمولاً یک یا هر دو مورد این جراحی‌ها را برای سفت کردن عضلات شل شده‌ی گردن، حذف پوست اضافه و افتاده‌ و بازگرداندن ظاهر نرم، لطیف و خوش تعریف گردن مورد استفاده قرار می‌دهند.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *