لیفت و بالا کشیدن لبها

 

لب‌ها یکی از اجزای مهم و اصلی در صورت است که ظاهر آن، منعکس کننده جوانی و جذابیت ما است. درست مثل اثر انگشت، لب‌های هیچ فردی مشابه با لب‌های فردی دیگر نیست. تعدادی از عوامل مانند پیری، ژنتیک و شیوه زندگی، در “شکل ظاهری ” لب‌های ما اثرگذار هستند. اگر شما از فرم لب‌های خود ناراضی هستید، با دقت گزینه‌های مختلف را در نظر بگیرید؛ لیفت لب، یکی از بهترین راهکارهای درمانی است.

لیفت لب چیست؟


با افزایش سن، لب بالایی نازک شده و حجم خود را از دست می‌دهد و کشیده‌تر به نظر می‌رسد. این تغییر ظاهر باعث می‌شود که فرد پیرتر به نظر رسیده و زمانی که می‌خندد، لب بالایی مانند گذشته مشخص نباشد. فاصله ایده آل بین لب‌ها و بینی معمولاً 12 تا 15 میلی‌متر است که به ساختار و جنبه‌های تعادلی و تقارنی صورت بیمار بستگی دارد. لیفت لب معمولاً برای کوتاه کردن طول لب بالا انجام می‌شود. در این جراحی لب کمی حجیم‌تر شده یا کمان کوپید در مرکز لب بارزتر می‌شود. عمل جراحی ممکن است قسمت صورتی‌رنگ لب یا ورمیلیوم را افزایش داده و دندان‌های بالایی در هنگام لبخند زدن مشخص‌تر می‌شوند. برخلاف عمل برجسته‌سازی لب که بر افزایش حجم تأکید دارد، عمل لیفت لب بر بهبود ظاهر و شکل لب و مشخص شدن خطوط لب تمرکز دارد. لیفت سانترال لب یک روش جایگزین تزریق فیلر و ژل به لب، ایمپلنت و پروتز لب و تزریق چربی است.

افراد مناسب برای لیفت لب چه کسانی هستند؟


کاندیدای مناسب برای جراحی لیفت لب بیمارانی هستند که:

  • تمایل به نتایج دائمی‌تر از تزریق ژل‌های موقت (که تنها حجم لبها را افزایش می‌دهد) دارند.
  • لب‌های آنها با افزایش سن، نازک، برگشته، بی‌شکل و یا شل شده است.
  • سایر جراحی‌های جوان‌سازی صورت را انجام داده‌اند و می‌خواهند لب‌های خود را با بقیه چهره خود هماهنگ سازند.
  • اخیراً جراحی زیبایی بینی را انجام داده و دریافته‌اند که فاصله لب بالای آنها بیش از حد زیاد است.
  • لب‌های آنها به طور طبیعی نامتعادل است.
  • لب‌های آنها به طور طبیعی نازک، برگشته و یا تخت بوده، به طوری که تقریباً نامرئی هستند و حالت عصبانیت را القاء می‌کنند.

انواع لیفت لب


لیفت و بالا کشیدن لب، یک عمل جراحی برای بالا بردن لب بالایی است که باعث شاداب‌تر و ریلکس‌تر شدن لبخند می‌شود. انواع لیفت لب عبارتست از:

  • لیفت لب بالا:در این عمل، پوستی که در فاصله بین قاعده بینی تا لب بالایی قرار دارد کوتاه‌تر می‌شود. با این کار مقدار بیشتری از بخش صورتی لب و دندان‌ها دیده می‌شود و لب‌ها ظاهری جوان‌تر و پرتر می‌یابند.ر خلال لیفت لب بالایی، پوست اضافی در ناحیه لب بالایی برداشته شده و طول عمودی آن کاهش می‌یابد. برای دست‌یابی به نتایج مطلوب، یکی از دو روش می‌تواند به کار برده شود. اولین روش شامل ایجاد یک شکاف در امتداد مرز قرمز رنگ لب بوده که از طریق آن قسمت کوچکی از پوست برداشته می‌شود. در نتیجه، لب بالایی به سمت بالا کشیده شده و کوتاه‌تر می‌شود. البته در این روش ممکن است اسکارهایی باقی بماند که می‌تواند در برخی بیماران جلب توجه کند.روش دوم که متداول‌تر هم هست، یک شکاف زیر بینی در جایی که به لب بالایی می‌رسد ایجاد می‌شود. به این روش لیفت زیر بینی لب بالایی گفته می‌شود زیرا در آن شکافی در زیر بینی ایجاد می‌شود. از آنجا که شکل این شکاف شبیه شاخ گاو است به این نوع از لیفت لب، لیفت لب شاخ گاوی گفته می‌شود.
  • لیفت گوش لب:تنها شامل گوشه‌های دهان می‌شود و برای بیمارانی طراحی شده است که احساس می‌کنند صورتشان دارای یک حالت اخم دائمی است.می‌شوند. ما برای لیفت گوشه لب نیز مثل لیفت لب بالا، تنها پوست را بالا برده و به عضلات و اعصاب دست نمی‌زنیم. مراحل این عمل عبارتند از:1-برداشتن یک برش مثلثی کوچک از پوست گوشه دهان که باعث می‌شود مقدار بیشتری از قسمت صورتی لب دیده شود.2-آزادسازی عضله پایین بَرَنده گوشه دهان.در کل، جراح باید دقت کند از کناره‌های لب‌ها بیش از اندازه پوست برندارد، چون این کار باعث ایجاد حالت «لبخند جوکر» می‌شود. ما کاملاً دقت می‌کنیم که این اتفاق نیفتد.
  • ليفت مركز لب:يك ليفت مركزي لب باعث كوتاه شدن لب بالا و و پيش بردن قسمت قرمز لب مي شود تا به ايجاد ظاهر حجمی بيشتر در لب بالايي كمك نمايد. اين توسط ايجاد يك برش كوچك مستقيما در زير بيني كه توسط بيني مخفي مي شود، انجام مي گردد.

 دوران نقاهت و بهبود پس از عمل لیفت لب


دوران نقاهت و بهبودی پس از عمل لیفت لب بالایی بین ۵ تا ۷ روز متغیر است و پس از آن شما می‌توانید در انظار عمومی ظاهر شوید. در ۷۲ ساعت اول پس از عمل مقداری تورم ایجاد می‌شود که با کمپرس یخ بر روی لب بالایی قابل کنترل است. درد نیز با داروهای نارکوتیک مانند ویکودین کنترل می‌شود. بخیه‌ها معمولاً ۵ روز پس از عمل کشیده می‌شوند. به طور طبیعی در محلی که لبه‌های زخم روی هم بخیه می‌شود، درجاتی از برآمدگی زخم به وجود می‌آید

هزینه


هزینه عمل لیفت لب متغیر است و با توجه به عامل‌های متعددی تعیین می‌شود که یکی از آنها برداشتن پوست است. مقدار برداشتن پوست به اهداف بیمار و شل بودن و افتادگی پوست بستگی دارد. چنانچه همزمان با لیفت لب برجسته کردن لب نیز انجام شود، یعنی پروتز سیلیکونی داخل لب گذاشته شود، هزینه درمان افزایش خواهد یافت.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *