لیفت و بالا کشیدن ابرو و پیشانی (با جراحی، نخ، اندوسکوپی و بوتاکس)

لیفت ابرو، لیفت پیشانی نیز شناخته می‌شود. اگر  علائم پیری در ناحیه ابرو‌ها، شمارا آزرده‌خاطر کرده است، روش بالا کشیدن ابروها می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. با افزایش سن، خطوط افقی عمیق و چین‌وچروک در ناحیه پیشانی ظاهر می‌شود. خطوط اخم بین ابروها می‌تواند ما را عصبانی و یا بیش‌ازحد جدی نشان دهد. لیفت ابرو یا لیفت پیشانی با معکوس کردن اثرات ناشی از جاذبه و استحکام بافت‌های نرم پیشانی، پوست جوان پیشانی، پلک‌های بالا و ابروها را به شما بازمی‌گرداند. روش‌های مختلفی برای لیفت ابرو ها وجود دارد.

علایم افتادگی ابرو


بعلت افتادگی و سنگینی ابرو و پیشانی بر روی پلکها فرد باعضلات پیشانی سعی در بالا کشیدن ابرو میکند تاسنگینی روی چشمها راکاهش دهد. این امر باعث چین و چروکهای عمیق درناحیه پیشانی میشود که نیاز به تزریق بوتاکس دارد. كاهش ميدان بينايي فوقاني از علائم ديگر است.

لیفت پیشانی چیست؟


لیفت پیشانی و لیفت ابرو نام‌های مختلفی برای یک روش یکسان می‌باشند. لیفت پیشانی موجب بالا رفتن خط ابروی افتاده می‌شود و خطوط اخم ین چشم‌ها را از بین می‌برد. لیفت ابرو را می‌توان هم به دلایل زیبایی و هم به دلایل عملکردی انجام داد و می‌تواند موجب بهبود ظاهر چشم‌ها و افزایش اعتماد بنفس گردد. اگر افتادگی ابروها موجب محدود شدن قابلیت باز کردن چشم‌هایتان شده است، در این صورت بالا کشیدن ابرو می‌تواند بینایی طبیعی چشم‌ها را باز گرداند. در این موارد بیمار توسط یک چشم‌پزشک معاینه می‌شود تا تاثیرات افتادگی ابرو بر بینایی چشم مشخص شود.

دلایل انجام لیفت ابرو و پیشانی


پیشانی پیر و شکسته به دلیل تاثیر نامطلوبی که بر حالت چهره دارد، موجب ناراحتی ما می‌شود. ابروها و پیشانی افتاده و پر از چروک باعث می‌شود که همیشه خسته، نگران یا حتی عصبانی به نظر برسیم. عده‌ای از ما نیز به‌طور ژنتیکی مستعد داشتن ابروهای کلفت و ضخیم هستیم که موجب می‌شود حتی وقتی‌که خوشحال هستیم و احساس خوبی داریم اخمو به نظر برسیم. بالا کشیدن پیشانی و لیفت ابرو به بیماران کمک می‌کند که علاوه بر تغییرات مثبت دیگر از ظاهری طبیعی و با نشاط برخوردار شوند :

  • ممکن است دیگران شما را خوش‌روتر ببینند چون آن‌ها دیگر شما را به‌اشتباه عصبی یا نگران تصور نمی‌کنند.
  • چشمان شما درخشان‌تر و طبیعی و هوشیارتر به نظر خواهد رسید.
  • اعتمادبه‌نفستان بالا می‌رود چون دیگران نگران اینکه نگران به نظر می‌رسید نیستند.

انواع روش های بالا بردن ابرو


عمل جراحی

در عمل جراحی بالا کشیدن ابرو ،خطوط پیشانی با دستکاری عضلاتی که باعث ایجاد چروک، شیار و مواردی مانند ایجاد پوست اضافی در پیشانی که به خاطر بالا رفتن سن و از دست دادن کولاژن یا قابلیت ارتجاعی آن ایجاد می شوند، تحت درمان قرار می گیرد. در جراحی لیفت پیشانی با توجه به جدی بودن مشکل خط ابرو، جراح می تواند یکی از دو روش عمومی زیر را برای بالا بردن ابرو بیمار مورد استفاده قرار دهد:

 جراحی باز

  • نیازمند ایجاد یک شکاف در بالای سر یا فقط داخل خط رویش مو است (که در صورتی از این روش استفاده می شود که پوست اضافی برداشته شود و هنوز پیشانی فرد بیش از حد بلند باشد). به این روش همچنین رویکرد کرونال نیز گفته می شود.
  • در این نوع عمل جراحی بالا کشیدن ابرو از یک ابزار جراحی خاص استفاده می شود که در آن یک شکاف کوچک در شقیقه یا خط رویش مو و نیز گاهی اوقات در چروک های پلک بالا ایجاد می شود.

بزرگی یا برجستگی استخوان‌های پیشانی که پیشانی ناندرتال نیز نامیده می‌شود، یکی از پیامدهای ناشی از رشد زیاد حفره‌های هوا در سینوس‌های پیشانی است که در زیر این استخوان‌ها واقع شده‌‌اند.کاهش جزئی اندازه استخوان‌های پیشانی را می‌توان از طریق سوراخ‌های کوچکی با مته (Burring) انجام داد، اما در اغلب بیماران، این روش فقط به اندازه چند میلی‌متر از برجستگی استخوان را کاهش می‌دهد.در این روش، دیواره قدامی سینوس پیشانی برداشته شده و شکل آن اصلاح می‌شود و سپس به جای خود بازگردانده می‌شود. به این ترتیب، برجستگی استخوان پیشانی کاهش پیدا می‌کند.

جراحی آندوسکوپی

پس از عمل لیفت ابرو با جراحی آندوسکوپی، در طول یک هفته یا کمتر، شما موقعیت بالاتر و ظاهر جوان تر ابروی خود را مشاهده می کنید و پس از آن در حدود چهار هفته از ورم اولیه، ابرو در موقعیت مناسب آن قرار می گیرد و ظاهر شما به ظاهر عادی و شاداب مورد نظر نزدیک تر می شود.عمل جراحی آندوسکوپی بالا کشیدن ابرو می تواند موقعیت بسیار پایین ابروهای شما را اصلاح کند و آنها را به موقعیت صحیح آنها بر گرداند. علاوه بر این وجود ابروهای بسیار بالا پدیده ای است که به ندرت در افراد مختلف مشاهده می شود. حتی فقط با بالا کشیدن دم انتهای ابرو، ظاهر ابرو متناسب تر به نظر می رسد و این موضوع ظاهر جذاب تری برای فرد بیمار ایجاد می کند. همچنین در  این عمل می توان کمان ابرو را نیز اصلاح کرد و به این ترتیب ظاهر متقارن تری برای ابروی فرد ایجاد نمود.

 بوتاکس

روش لیفت ابرو(بالا کشیدن ابرو) با تزریق بوتاکس از طریق ریلکس کردن عضلات به خصوصی در اطراف چشم و پیشانی عمل می کند و خطوط ایجاد شده روی پیشانی و چروک های ناشی از اخم کردن که روی پیشانی هستند را از بین می برد و صاف می کند. زمانی که عضلات مورد نظر در اطراف ابرو با تزریق بوتاکس شل ( ریلکس) شوند ، پوست ظاهر صاف تر و شاداب تری پیدا می کند و ابروها بالا کشیده می شند و صورت شما جوان تر می شود. درضمن تزریق بوتاکس پیشانی مورد استقبال فراوانی قرار گرفته است.برای انجام این روش لیفت ابرو، بوتاکس درون یا اطراف ماهیچه های مشخصی در صورت تزریق می شود. انجام این کار تنها چند دقیقه طول می کشد و آثار آن برای حداقل ۳ تا ۵ ماه دوام دارد.

لیزر لیفت ابرو

درگذشته، جراحان پلاستیک از روش‌های تهاجمی شامل جراحی برای انجام لیفت ابرو استفاده می‌کردند. امروزه، شما می‌توانید ترکیبی از جراحی اندوسکوپیک و لیزر را برای لیفت ابرو استفاده کنید، که از میزان تهاجم کمتری نسبت به عمل جراحی برخوردار است، اما نسبت به تزریق تهاجمی‌تر است.

بالا کشیدن ابرو ها با نخ

 در روش بالا کشیدن ابرو و لیفت با نخ ، بخیه های بسیار ریزی که توسط سوزن های بسیار باریک و ظریف زده می شوند، برای بالا کشیدن ابرو(لیفت ابرو با نخ) و جمع کردن پوست و تحریک تشکیل کلاژن در پوست اطراف ابرو، گونه ، غبغب و گردن استفاده می شود. با تکنیکلیفتینگ با نخ ابرو های افتاده دوباره به جای قبلی خود بر میگردند و بالا می آیند. هزینه لیفت با نخ نیز در افراد متغیر است. لیفت با نخ یک عمل جراحی است که پوست گردن را می‌کشد و سفت می‌کند تا ظاهری جوان به آن ببخشد. این عمل اغلب در ترکیب با عمل کشیدن پوست صورت انجام می‌شود؛ البته می‌تواند به تنهایی نیز انجام شود. در روش بالا کشیدن ابرو ها با نخ و لیفت با نخ  ، ابرو در حد کم تا متوسطی و به طور طبیعی بالا کشیده می شوند و میزان بالا رفتن ایرو ها خیلی زیاد و غیر طبیعی نیست و باعث درشت شدن چشم در صورت می گردد. در این روش همچنین قسمت بیرونی ابرو ها بیشتر از قسمت درونی ابرو ها بالا کشیده می شود. لطفاً به خاطر داشته باشید که نتایج عمل لیفتینگ ابرو با نخ به صورت دائمی نخواهد بود، زیرا نخ‌ لیفت حالت تجزیه‌پذیر دارد و بعد از گذشت ۱۲ تا ۱۸ ماه به طور طبیعی تجزیه خواهد شد.از آنجا که این یک روش غیرتهاجمی است، عوارض و معایب لیفت صورت با نخ بسیار نادر است و شما ممکن است مقداری کبودی مختصر را مشاهده کنید که ظرف چند روز برطرف خواهد شد.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *