با بالا رفتن سن و رسیدن به دوران میانسالی از میزان انعطاف پذیری پوست و حجم آن کاسته می‌‌شود و عضلات نیز مانند گذشته برجسته و حجیم نیستند. این عوامل در کنار تاثیرات حاصل از نیروی جاذبه باعث می‌شود که صورت شادابی و جوانی خود را از دست بدهد. یکی از تاثیرات حاصل از بالارفتن سن این است که ساختارهای محافظ صورت از بین می‌روند. هنگامی‌ که سن شما بالا می‌رود دیگر شبیه صورت شما در دوران ۲۰ سالگی یا ۳۰ سالگی نیست. با بالا رفتن سن بافت‌های صورت دچار افتادگی می‌‌شوند و شما متوجه می‌شوید که ابروهای شما نیز حالت افتاده پیدا کرده است و انحنای طبیعی خود را از دست داده است که این امر باعث می‌‌شود سرعت شما را ناراحت و غمگین به نظر برسد. گونه‌ها برجستگی خود را از دست می‌‌دهند و شما از ظاهر خود ناراضی خواهید بود. تاثیرات حاصل از بالا رفتن سن می‌‌تواند کاملاً قابل توجه باشد به نحوی که تعداد زیادی از افراد را راهی مراکز درمانی کنند تا به لیفت ابروی خود بپردازند.

افرادی که دچار افتادگی پلک هستند و ظاهر صورت آنها خسته به نظر می‌رسد معمولاً به سراغ چشم پزشک می‌روند. برخی از مشکلاتی که به لحاظ زیبایی باعث ناراحتی این افراد می‌شود عبارت است از افتادگی پلک، پف زیر چشم و سنگینی چشم. مشکلات عملکردی چشم نیز عبارت است از بروز مشکل در دید محیطی، کاهش بینایی، خستگی چشم به علت وزن پوست پلک یا حتی خراش ناشی از فشرده شدن مژه روی قرنیه. متخصص چشم پزشک باید بتواند به ارزیابی این مشکلات بپردازد. پزشکان در کلینیک رازی به بیماران خود توضیح می‌‌دهند که سه فاکتور باعث افتادگی پلک بالا می‌شود که عبارت است از پتوز یا همان پایین آمدن لبه پلک، وجود بافت اضافی بین ابرو و مژه افتادگی ابرو. تشخیص این مسائل بسیار مهم است زیرا هر یک از این مشکلات به کمک روش‌های جراحی مختلفی درمان می‌شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت در کلینیک رازی میتوانید با شماره تلفن های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹۰۲۱۸۸۳۵۳۲۵۹۰۲۱۸۸۰۲۵۳۵۰ تماس حاصل فرمایید.

روش‌های لیفت ابرو بدون جراحی


لیفت ابرو بدون جراحی با تزریق ژل

 

تزریق ژل زیر ابروها توسط متخصص زیبایی که دارای تجربه زیادی در این زمینه است انجام می‌‌شود که باعث لیفت ابرو خواهد شد. این امر باعث بهبود ظاهر اسکلتی اطراف چشم می‌شود که به علت بالا رفتن سن دستخوش تغییر شده است. می‌توان از تزریق ژل برای کاهش افتادگی پلک استفاده کرد. تزریق ژل یک روش زیبایی است که باعث افزایش حجم و ترمیم نقاط خاصی از صورت می‌‌شود که تحت درمان قرار گرفته است. پزشکان از برندهای مختلف ژل استفاده می‌‌کنند. معمولاً فیلرهایی که مورد استفاده قرار می‌‌گیرند از یک ماده ژله مانند شفاف ساخته می‌شوند که به طور طبیعی در پوست وجود دارد و غلظت و ماندگاری و خاصیت ارتجاعی آن‌ها باهم تفاوت دارد. استفاده از فیلرهای مناسب در نقاطی از صورت که دارای خطوط ریز هستند مانند دور چشم بسیار ضروری است به عبارتی باید غلظت ژل با نوع چروک صورت همخوانی داشته باشد. هرچه میزان تراکم ژل بیشتر باشد برای تزریق به نقاطی مورد استفاده قرار می‌گیرد که نیاز به حجم دهی دارند مانند فک یا گونه‌ها.

لیفت ابرو بدون جراحی با تزریق داروهای ضد چروک

تزریق داروی ضد چروک می‌تواند با شل کردن عضلات اطراف چشم به لیفت ابروها کمک کند. هنگامی‌ که پزشکان توانمند و با تجربه ما اقدام به تزریق داروی ضد چروک به درون عضله می‌کنند ابروها دیگر حالت افتاده نخواهند داشت و می‌تواند بدون هیچ گونه مشکلی به لیفت ابروها پرداخت. تزریق دارو در این ناحیه باعث می‌شود که ابروها چند میلی متر به سمت بالا کشیده شوند و این امر باعث جوان سازی صورت و باز شدن بیشتر چشم خواهد شد.

لیفت ابرو بدون جراحی با تزریق بوتاکس

لیفت ابرو بدون جراحی با تزریق ژل-min

معمولاً از تزریق بوتاکس برای درمان و جلوگیری از تشکیل چین و چروک روی صورت که به علت حرکات تکراری آن به وجود آمده است استفاده می‌شود. تزریق بوتاکس باعث بروز اختلال در ارسال سیگنال‌های عصبی برخی عضلات خاص صورت می‌شود و به طور موقت منجر به ضعیف شدن و ناتوانی عضله برای جمع کردن ناحیه مورد نظر خواهد شد. تزریق بوتاکس با فلج کردن عضله باعث رفع یا کاهش چین و چروک صورت خواهد شد. رایج ترین نقاطی که تحت درمان با تزریق بوتاکس قرار می‌‌گیرند عبارتند از پیشانی، خطوط پنجه کلاغی دور چشم و خطوط بین ابروها. می‌توان از تزریق بوتاکس برای لیفت ابروها استفاده کرد که از این روش تحت عنوان لیفت ابرو با بوتاکس زیاد می‌شود. پس از تزریق بوتاکس شما می‌توانید شاهد نتایج به دست آمده از درمان باشید و از جوان تر شدن صورت خود لذت ببرید بدون آنکه با مشکلات حاصل از جراحی مواجه شوید. پس از آنکه شما تصمیم خود را مبنی بر جوان سازی صورت و لیفت ابرو گرفتید باید برای مشاوره به یک پزشک با تجربه که در زمینه تزریق بوتاکس تخصص دارد مراجعه نمایید. انتخاب یک پزشک با تجربه اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا به شما اطمینان می‌دهد که نتایج خوبی را از دست درمان به دست خواهید آورد. شما باید پزشکی را انتخاب کند که در زمینه شناخت آناتومی صورت و درمان مشکلات آن دارای اطلاعات کافی است و تجربه زیادی در خصوص تزریق بوتاکس دارد.

لیفت ابرو با اولتراپی چگونه انجام می‌شود؟

اولتراپی یک روش موثر برای لیفت ابرو است. بدون نیاز به عمل جراحی و استراحت پس از آن شما نتایج خوبی را به دست خواهید آورد. با استفاده از دستگاه اولتراپی، امواج اولتراسوند به درمان نقاط عمیق پوست متمرکز می‌شوند. اولتراپی به گرم کردن پروتئین‌های پوست می‌‌پردازد و باعث تحریک تولید کلاژن خواهد شد. در این روش لایه‌های عمیق پوست را هدف قرار می‌دهد و به درمان می‌پردازد. با بالا رفتن سن شکل کلاژن پوست شما تغییر می‌کند. این امر باعث می‌شود که پوست شما دچار افتادگی شود و یکنواختی خود را از دست بدهد و زمینه تشکیل چین و چروک صورت فراهم شود. هنگامی ‌که کلاژن حدود ۶۰ تا ۷۰ درجه سلسیوس گرما می‌بیند رشته‌های آن جمع می‌‌شوند و به شکل اول خود بر می‌‌گردند. در این شرایط زمینه تولید کلاژن جدید فراهم می‌شود و به این ترتیب پوست سفت می‌‌شود و لیفت پوست اتفاق خواهد افتاد. اولتراپی می‌‌تواند به خوبی به لیفت و سفت کردن پوست چانه و فک، گردن و ابرو بپردازد. اگرچه اولتراپی یک روش سودمند است بهتر است به خاطر داشته باشید که نتایج حاصل از آن شبیه لیفت صورت توسط عمل جراحی یا لیفت ابرو نیست. اولتراپی یک روش غیر جراحی را برای بیماران ارائه می‌دهد که قصد دارند در روند پیر شدن پوست خود را کند نمایند و تغییرات ریزی را در صورت خود به وجود بیاورند.

لیفت ابرو با نخ

لیفت ابرو با نخ یک روش غیر جراحی غیر تهاجمی‌ برای بالا کشیدن ابرو است. لیفت با نخ یک تجربه جدید را برای بیمار به وجود می‌‌آورد زیرا پزشک از سوزن‌های بسیار ریز برای هدف قرار دادن نخ درون بافت صورت استفاده می‌‌کند تا باعث لیفت پوست شود و از میزان چین و چروک و افتادگی آن بکاهد. برای لیفت ابرو با این روش نخ به درون لایه‌های پوست تزریق می‌شود تا بدون نیاز به برش‌های لازم برای جراحی لیفت صورت، به درمان مشکل بیمار پرداخته شود. در این روش شما نیازی به دوران بهبود و بخیه نخواهید داشت در عوض پزشکان باتجربه می‌توانند با قرار دادن نخ درون نقاط مورد نظر در کمتر از یک ساعت به جوان سازی صورت شما بپردازند.

۵ تمرین ورزشی عالی برای لیفت ابرو

لیفت ابرو بدون جراحی با تزریق ژل-min

آیا می‌خواهید بدون صرف هزینه و در منزل به لیفت ابروهای خود بپردازید؟ اگر پاسخ شما به این سوال مثبت است جای خوبی را برای کسب اطلاعات لازم انتخاب کردید. در این بخش به توضیح همه رمز و رازهایی می‌پردازیم که برای جوان سازی ابروها لازم است با ما همراه باشید تا شما را راهنمایی کنیم. سعی کنید هر روز به انجام تمرینات ورزشی مخصوص لیفت ابرو بپردازید. انجام دادن این تمرینات بسیار ساده است و برای شام مشکلی را ایجاد نخواهد کرد.

تمرین اول

برای انجام این تمرین باید به صورت زیر عمل کنید:
• انگشت سوم و چهارم هر دو دست خود را زیر هر دو ابروی خود قرار دهید.
• در مرحله بعدی باید اطمینان حاصل کنید که کف دست‌های شما را روی صورت تان قرار دارد.
• پس از آنکه این کارها را انجام دادید ابتدا ابروی خود را به سمت بالا بکشید و سپس به سمت پایین هدایت کنید اما دقت کنید که چشم شما باز باشد.
• اکنون حدود ۵ ثانیه در همین حالت بمانید.
• پس از این مراحل ابروهای خود را به انگشتان خود فشار دهید و اطمینان حاصل کنید که هر دو چشم شما باز است.
• حدود ۵ ثانیه در این حالت بمانید.
• این تمرین را ۳ بار تکرار کنید تا نتایج به دست آمده را افزایش دهید.

تمرین دوم

برای انجام این تمرین باید به صورت زیر عمل کنید:
• هر دو چشم خود را به طور کامل ببندید.
• اکنون تا جایی به سمت پایین نگاه کنید که بتوانید چشم خود را به طور کامل ببندید و کشیدگی خفیف پلک خود را احساس کنید.
• پس از این مراحل حدود ۵ ثانیه در همین حالت بمانید.
• اکنون چشم خود را ببندید و سعی کنید تا جایی که می‌توانید چشم خود را به سمت بالا بکشید تا کشش خفیف پلک خود را احساس کنید.
• حدود ۵ ثانیه در همین حالت بمانید سپس به نقطه شروع برگردید.
• این تمرین را ۶ مرتبه تکرار کنید.

تمرین سوم

برای انجام این تمرین باید به صورت زیر عمل کنید:
• هر دو چشم خود را باز نگه دارید.
• سر خود را صاف نگه دارید و به روبرو نگاه کنید.
• اکنون سر خود را تا جایی که می‌توانید بدون حرکت نگه دارید و چند ثانیه به سمت بالا نگاه کنید.
• در مرحله بعدی سعی کنید به سمت پایین نگاه کنید و حرکات بالا را انجام دهید.
• سعی کنید که حدود ۶ بار به انجام این تمرین بپردازید.
• پس از آنکه حرکت چشم به سمت بالا و پایین را انجام دادید سعی کنید به سمت راست و چپ نگاه کنید.

تمرین چهارم

برای این تمرین باید مراحل زیر را انجام دهید:
• شما باید عضلات صورت خود را منقبض کنید گویی می‌خواهید اخم کنید.
• هنگامی ‌که در این حالت قرار گرفتید سعی کنید ابروهای خود را به سمت پایین بکشید به نحوی که باید به چشم‌های شما بسیار نزدیک شوند.
• اکنون هر دو چشم خود را باز کنید و تا جایی که می‌توانید هر دو ابروی خود را به سمت بالا بکشید.
• حداقل این تمرین را شش مرتبه انجام دهید.

تمرین پنجم

برای انجام این تمرین باید مراحل زیر را تکرار کنید:
• تا جایی که می‌توانید هر دو چشم خود را محکم ببندید.
• اکنون هر دو ابروی خود را تا جایی که می‌توانید بالا بیاورید.
• چند ثانیه در این حالت بمانید و از باز شدن چشم خود جلوگیری کنید.
• این تمرین را ۱۰ تا ۱۵ بار تکرار کنید.
• برای کسب نتایج بهتر این تمرین را ۳ بار در طول روز انجام دهید.


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان