لیزرتراپی مو برای درمان ریزش مو

لیزردرمانی با لیزر کم‌توان یکی از پیشرفته‌ترین روش‌های موجود برای درمان ریزش مو می‌باشد که می‌تواند به آقایان و خانم‌هایی که از عارضه ریزش مو رنج می‌برند، در دستیابی به موی پرپشت‌تر و ضخیم‌تر کمک کند. لیزرتراپی تقریباً در 90% از افرادی که از آن برای درمان ریزش مو استفاده کرده‌اند، در جلوگیری از شدت یافتن ریزش مو تأثیر داشته است و تقریباً در 50% از مردان و زنان، باعث تحریک رشد مجدد موها شده است.

ریزش مو مسئله‌ای شایع است. بی‌تردید اهمیت آن در داشتن ظاهر مناسب غیرقابل انکار است. وقتی به دنبال درمان چنین مسئله‌ای هستید بسیار مهم است که به پزشکی مراجعه کنید که هم تکنولوژی روز را در دست داشته باشد و هم سابقه درخشانی در این زمینه داشته باشد تا به راحتی و با خیال راحت به او اعتماد کنید.

در کلینیک ما از روش‌های مختلفی برای درمان ریزش مو استفاده می‌گردد که هر کدام از این روش‌ها، با توجه به شرایط و نیازهای خاص شما انجام می‌شود. لیزرتراپی یکی از روش‌های بسیار کم‌خطر و در موارد مشخص بسیار پربازده است.

اگر از اثرات مخرب ریزش مو رنج می‌برید و مایلید در مورد آخرین متد‌های درمان ریزش مو اطلاعاتی کسب کنید، می‌توانید با متخصصین حرفه‌ای و آموزش‌دیده‌ی ما تماس حاصل فرمایید

لیزردرمانی کم‌توان چیست؟


لیزردرمانی با لیزر کم‌توان یک روش درمانی غیرجراحی است که در آن از نور مادون قرمز برای تحریک رشد موی سر در زنان و مردان استفاده می‌شود. لیزر کم‌توان که با عنوان لیزر «سرد» یا «نرم» نیز شناخته می‌شود، بر خلاف سایر انواع لیزرهای پزشکی و زیبایی هیچ گونه گرمایی در موضع محل عمل ایجاد نمی‌کند.

همچنین پیوند مو با لیزر کم‌توان یکی از روش‌هایی است که می‌توان از آن به طور خاص برای خانم‌ها استفاده کرد. در گذشته داروی روگائین (ماینوکسیدیل) یکی از معدود راهکارهایی بود که برای درمان ریزش مو با الگوی زنانه مورد استفاده قرار می‌گرفت، اما امروزه با پیشرفت‌های چشمگیری که در زمینه علم و فناوری به دست آمده است، لیزر کم‌توان به عنوان یک گزینه ایده‌آل برای هر فردی که می‌خواهد موی پرپشت‌تری داشته باشد، مطرح شده است.

آیا لیزر برای درمان ریزش مو روشی ایمن است؟

اگر تنها یک نکته وجود داشته باشد که همه متخصصین پزشکی بر آن اتفاق نظر داشته باشند، آن نکته این است که لیزردرمانی روشی ایمن و بی‌خطر است. تا کنون هیچ گونه عوارض جانبی خطرناکی برای این روش درمانی در افرادی که از آن استفاده کرده‌اند، گزارش نشده است.

از آنجا که لیزر کم‌توان یک روش غیرتهاجمی و غیرجراحی است، افرادی که از آن استفاده می‌کنند هیچ گونه احساس درد و ناراحتی نخواهند داشت. علاوه بر آن، لیزر کم‌توان به عنوان یک لیزر «سرد» شناخته می‌شود، یعنی گرمایی در موضع محل عمل تولید نمی‌کند و بنابراین باعث سوزش یا تابش پرتوهای ماوراء بنفش در این محل نخواهد شد. یکی از بزرگ‌ترین مزایای لیزر کم‌توان این است که بیمار می‌توان بلافاصله بعد از پایان عمل، برنامه کاری عادی خود را از سر بگیرد و به سراغ فعالیت‌های روزمره خود برگردد.

لیزرتراپی کم‌توان چگونه کار می‌کند؟


لیزرتراپی کم‌توان (LLLT) یک روش غیرجراحی برای درمان ریزش مو در مردان و زنان می‌باشد. این روش از طریق اعمال انرژی نور به صورت مستقیم بر روی پوست سر عمل می‌کند. انرژی امواج نوری باعث تحریک متابولیسم سلول‌ها و افزایش جریان خون و اکسیژن‌رسانی به فولیکول‌های مو در پوست سر می‌شود. به این ترتیب در حدود 70% از فولیکول‌های مو که در فاز استراحت قرار دارند، تحریک شده و به فاز رشد فعال وارد می‌شوند. لیزرهای کم‌توان هیچ نوع انرژی گرمایی تولید نمی‌کنند و بنابراین آسیبی به بافت‌های محل عمل وارد نمی‌کنند. این نوع از لیزر باعث ایجاد گرما، صدا یا لرزش در بافت محل عمل در بیمار نمی‌شود.

هر جلسه لیزردرمانی در حدود 30 دقیقه طول می‌کشد. بیمار در زیر یک دستگاه تولیدکننده امواج نوری می‌نشیند و می‌تواند در طول مدت عمل، فیلم تماشا کند یا کتاب و مجله بخواند. در واقع شرایط زمان عمل برای بیمار بسیار راحت و ساده است.

آیا من فرد مناسبی برای لیزرتراپی کم‌توان هستم؟


لیزرتراپی برای افرادی طراحی شده است که از ریزش مو رنج می‌برند یا به تازگی شروع اولین نشانه‌های ریزش مو را در خود مشاهده کرده‌اند. از این روش درمانی پیشرفته می‌توان برای درمان ریزش مو هم در آقایان و هم در خانم‌ها استفاده کرد.

نکته بسیار مهمی که در اینجا باید حتماً به آن اشاره شود آن است که قبل از استفاده از این روش باید الزاماً با یک پزشک متخصص مشورت کنید. برای مثال اگر مشکل ریزش موی شما ناشی از بیماری‌های تیروئید و یا پایین بودن شدید میزان آهن خون باشد، این روش نمی‌تواند هیچ کمکی به شما بکند. در واقع در چنین شرایطی تا وقتی که پزشک بیماری اصلی شما را تشخیص ندهد و آن را درمان ننماید، مشکل ریزش موی شما همچنان ادامه خواهد داشت.

مزایای استفاده از لیزر برای درمان ریزش مو


 • این روش توسط محققین و متخصصین پزشکی به عنوان روشی ایمن و بی‌خطر شناخته شده است.
 • کاملاً بدون درد است.
 • روشی تمیز و بدون خونریزی است.
 • دستگاه‌های خانگی پورتابل نیز برای لیزردرمانی وجود دارد که می‌توانید از آن حتی در زمان کار یا در منزل هم استفاده کنید.
 • از این روش می‌توان همراه با سایر روش‌های درمان ریزش مو نیز استفاده کرد.
 • میزان خونرسانی به پوست سر را افزایش می‌دهد.
 • رشد موی سر را تحریک و تسریع می‌کند.
 • باعث بهبود سلامتی سلول‌های پوست می‌شود.
 • روند پیشرفت ریزش مو را متوقف می‌سازد.
 • قدرت و انعطاف‌پذیری موها را افزایش می‌دهد.
 • باعث پرپشت شدن و افزایش درخشندگی، نرمی و ضخامت موها می‌شود.
 • آسیب‌دیدگی‌های ساختار تار مو را ترمیم می‌کند.

نتایج لیزر درمانی برای ریزش مو چگونه است؟


روش لیزرتراپی کم‌توان که برای جلوگیری از پیشرفت ریزش مو و تحریک رشد مجدد موها معرفی شده است، می‌تواند موجب سلامتی بیشتر موهای شما و بهبود کیفیت و حجم موها شود. نتایج استفاده از این روش شامل موهایی پرپشت‌تر، نرم‌تر و حالت‌پذیرتر خواهد بود.

هزینه لیزردرمانی کم‌توان


هزینه‌های لیزردرمانی برای ریزش مو بسته به شرایط و نیازهای خاص هر بیمار می‌تواند تا حد زیادی متغیر باشد، اما به طور کلی این عمل هزینه‌های منطقی و مناسبی دارد که اغلب افراد به راحتی از عهده آن بر می‌آیند. هزینه‌های درمان شما بر اساس معاینات و تشخیص متخصصین ما تعیین می‌شود. برنامه‌های درمانی ما شامل برنامه‌های کامل و جزئی می‌باشد که می‌توانید هر یک را انتخاب کنید و برای هر یک از آنها شرایط و تسهیلاتی برای پرداخت هزینه‌ها در نظر گرفته شده است. علاوه بر آن ما چندین راهکار تأمین مالی در بخش سلامت و بهداشت معرفی می‌کنیم که با استفاده از آنها می‌توانید تا 100% از هزینه‌های درمان خود را پوشش بدهید. به طور کلی هزینه این روش بسته به اندازه ناحیه محل درمان و نیز موقعیت جغرافیایی و سطح امکانات و تجهیزات مرکز درمانی که به آن مراجعه می‌کنید، متفاوت خواهد بود.

سؤالات مطرح در مورد لیزردرمانی برای ریزش مو


آیا استفاده از لیزر برای افزایش رشد مجدد موها خطراتی به همراه دارد؟

ما در کلینیک خود از روش لیزردرمانی با لیزر کم‌توان برای درمان ریزش مو و افزایش رشد مجدد مو استفاده می‌کنیم که کاملاً ایمن و بی‌خطر بوده و تمامی مجوزها و استانداردهای ایمنی لازم را کسب کرده است. در واقع تا کنون هیچ گونه عوارض جانبی در بیمارانی که از این روش استفاده کرده‌اند، گزارش نشده است. در کشور فنلاند، بیش از 11 سال است که متخصصین از روش لیزرتراپی برای درمان ریزش مو استفاده می‌کنند و در این مدت بیش از 20000 مورد عمل با لیزر کم‌توان انجام شده است و در هیچ یک از این موارد، عوارض جانبی در بیمار گزارش نشده است.

عمل لیزر برای درمان ریزش مو چقدر طول می‌کشد و به چند جلسه درمانی نیاز دارم؟

عمل کامل لیزر معمولاً در حدود 20 دقیقه به طول می‌انجامد. اگر چه برنامه‌های مقطعی و جزئی برای بهره‌مندی از مزایای لیزر کم‌توان در افزایش رشد موها به صورت موقت نیز ارائه می‌شود، اما اصولاً توصیه می‌شود که یک برنامه درمانی کامل که در حدود یک سال طول می‌کشد را انتخاب کنید. از زمان شروع درمان تا حدود سه ماه، هر هفته دو جلسه لیزر بر روی بیمار انجام می‌شود. بعد از آن تا سه ماه هر هفته فقط یک جلسه لیزردرمانی انجام می‌شود. در مجموع در طول یک دوره یک ساله تقریباً 70 جلسه لیزر درمانی برای هر بیمار انجام می‌گیرد.

نتایج لیزردرمانی در افزایش رشد موها را چه زمانی می‌توان مشاهده کرد؟

زمان بروز نتایج این عمل بسته به عوامل متعددی از قبیل شدت ریزش مو و مدت زمانی که بیمار به این عارضه دچار بوده است، می‌تواند بسیار متغیر باشد. اما به طور کلی کاهش ریزش موها را می‌توان بعد از دو تا سه هفته از شروع درمان و یا بعد از 5 تا 6 جلسه اول، مشاهده نمود. به خاطر داشته باشید که لیزر، اولین آثار مثبت خود را در زیر پوست سر و در داخل فولیکول‌های مو به جای می‌گذارد و در همان ابتدا ممکن است برای شما قابل مشاهده نباشد. بعضی از بیماران توانسته‌اند رشد محسوس موهای خود را بعد از 5 تا 6 هفته یا 10 تا 12 جلسه درمانی مشاهده کنند. تمامی افرادی که از روش‌های لیزر کم‌توان در کلینیک ما برای درمان ریزش موی خود استفاده می‌کنند، اعم از آقایان و خانم‌ها، معمولاً با پیشرفت دوره درمان خود و افزایش تعداد جلسات، روند افزایش رشد موهای خود را با سرعت بیشتری مشاهده می‌کنند.


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *