عمل جراحی زیبایی لاغر کردن و لیفت ران و ساق پا و نقش لیپولیز و لیپوساکشن

با بالا رفتن سن و تاثیر جاذبه زمین بر اندام ما و همچنین تاثیرات تغییرات وزنی، پوست ران دچار شل‌شدگی می‌شود و چربی‌های ران حالت افتادگی پیدا می‌کنند. در صورتی که چربی اضافی تنها در ران‌ها باشد، می‌توان به جای عمل لیفت ران، تنها عمل لیپوساکشن(لیپوماتیک) را انجام داد. البته در برخی موارد که قابلیت ارتجاعی پوست بیمار بسیار کم است و پوست او بسیار شل است، برای برطرف کردن شل‌شدگی پوست، انجام لیفت ران و لیفت ساق پا ترجیح داده می‌شود.

ران ایده آل از دیدگاه زیبایی


پوست قسمت داخلی ران ها در حالت ایده آل باید صاف، کشیده و بدون شل شدگی باشد. همچنین در حالت مطلوب لایه ای خفیف تا متوسط از چربی در سطح داخلی ران ها وجود دارد که البته این چرب در حدی است که قمت داخلی ران ها به یکدیگر برخورد نمی کند. در نتیجه تغییرات وزنی و کاهش الاستیسیته پوست، پوست قسمت داخلی ران ها ، شل و افتاده شده و با یکدیگر بر خورد می کند. در چنین شرایطی جراحی لیفت ران می تواند این مشکلات را اصلاح کند.

تکنیک‌های لیفت ساق ‌پا


لیفت پا یک روش مرکب است و به معنای کاهش اضافات مربوط به پوستی که انعطاف‌پذیری خود را از دست داده است، می‌باشد.

 • لیپوساکشن
 • حل کردن چربی (lipodissolve)
 • مزوتراپی
 • ترماژ
 • روش غیر‌تهاجمی لیفت ران‌ها

روش‌های مختلف لاغری و کوچک کردن ران‌ها


لیپولیز

در روش لیپولیز برای کوچک کردن ران ، در ابتدا سلول‌های چربی در قسمت داخلی و کناره‌های خارجی ران با استفاده از لیزر (بدون اشعه و گرما) تخریب می‌شود. سپس امولسیون چربی توسط دستگاه به آرامی از ران خارج می‌شود. روش لیپولیز فاقد مشکلات ایمنی روش لیپوساکشن قدیمی است. وجود سیستم ایمنی فعال در دستگاه لیپولیز، تضمین کننده حفاظت بافت‌های بدن (اعصاب، رگهای خونی و عضلات) است. هدف از این روش معمولاً کاهش وزن نیست، بلکه کاهش سایز، حجم و فرم اندام‌هاست. انجام این روش بسیار راحت و عوارض جراحی زیبایی ران بسیار ناچیز بوده و نتیجه آن بسیار رضایت‌بخش است.لیپوماتیک یک روش کاملاً سرپایی و بدون نیاز به بی‌هوشی است. با این روش، حجم زیادی از چربی در طی یک جلسه کاهش می‌یابد، همچنین با حداقل تورم و کبودی و درد همراه بوده و عاری از خطر آمبولی است. این عمل بدون افزایش پوست شل و اضافی، به سفت شدن پوست نیز کمک می‌کند. نکته مهم و جالب این است که کاهش سایز تا مدت‌های طولانی بعد از عمل ادامه خواهد یافت و منجر به از بین رفتن سلولیت خواهد شد.

 لیپوساکشن

 • لیپوساکشن داخل رانشاید قسمت داخلی ران شایع‌ترین محللیپوساکشن برای بیماران زن باشد. زیرا معمولاًهدف زیبایی زنان ایجاد پاهای باریک و لاغر است، به طوری که ران‌های آنها از هم فاصله داشته باشد. برای لاغری داخل ران‌ها، پزشک اغلب بر روی تمام قسمت‌های منتهی به داخل زانو کار می‌کند تا سراسر ران یکنواخت شده و نهایتاً ظاهری متناسب و کاملاً طبیعی در ران ایجاد شود.
 • لیپوساکشن کناره‌های خارجی رانکناره‌های خارجی ران نیز محل تجمع چربی‌های اضافی است و در زیبایی نمای بیرونی ران نقش زیادی دارد. وجود چربی‌های اضافی برآمده در بیرون ران باعث می‌شود تا مرکز ثقل بدن در پایین قرار بگیرد و پاها کوتاه‌تر از حد معمول، به نظر بیایند. متخصص زیبایی برای انجام لیپوساکشن کناره‌های بیرونی ران، هنگام وارد کردن کانول، فرم زنانه ران‌ها را مد نظر قرار می‌دهد، با این هدف که خطوط خارجی ران‌ها را تا جایی که ممکن است، اصلاح کرده و رانها را لاغر و باریک کند.
 • لیپوساکشن جلوی رانبخش قدامی و یا جلوی ران، منطقه درمان چندان شایعی برای لیپوساکشن به شمار نمی‌آید. با این حال، بخش جلوی ران ممکن است در اثر تجمع چربی‌های اضافی، به سمت جلو برآمده شده و ظاهری نامتناسب یا بزرگ به پایین تنه بدهد. متخصص زیبایی ممکن است برای حفظ تعادل و تناسب در سراسر پا، لیپوساکشن جلوی ران را همزمان با لیپوساکشن مناطق دیگر ران انجام دهد.

روش انجام لیپوساکشن

برای انجام لیپوساکشن چند برش بسیار کوچک در نزدیکی ناحیه مورد نظر ایجاد می‌شود. عرض این برش‌ها تنها در حدی است که سر کانولای باریک از پوست عبور کند و معمولا در حد چند میلی‌متر است. جراحان ما برای شکستن و یا ذوب کردن سلول‌های چربی به منظور استخراج آسان آن‌ها از یکی از تکنیک‌های زیر استفاده می‌کنند:

 • لیپوساکشن تامسنت:در این روش از یک محلول سالین که با ماده‌ی بیحس‌کننده و داروی تنگ‌کننده‌ی عروق ترکیب شده است، استفاده می‌شود و این محلول در محل مورد نظر تزریق می‌شود تا این ناحیه از این مایع اشباع شود. سپس کانولای لیپوساکشن وارد ناحیه مورد نظر می‌شود و با حرکات متناوب به سمت جلو و عقب سلول‌های چربی از هم شکسته می‌شوند تا بتوان آن‌ها را آسان‌تر با ساکشن از ناحیه مورد نظر استخراج کرد.
 • لیپوساکشن پاور:این روش مشابه با لیپوساکشن تامسنت است با این تفاوت که جراح شما از یک کانولای مخصوص استفاده می‌کند. این کانولا دارای ویبره (حالت لرزشی) است و با سرعت بسیار بالاتری و به صورت خودکار به سمت عقب و جلو حرکت می‌کند. این موضوع باعث می‌شود که حجم بسیار بیشتری از چربی از بدن استخراج شود و به این خاطر که دامنه حرکتی کانولا کمتر است، بروز کبودی در دوره‌ی ریکاوری بسیار کمتر است.
 • لیپوساکشن اولتراسونیک:در این روش از یک پروب که امواج اولتراسونیک منتشر می‌کند استفاده می‌شود. این امواج تنها سلول‌های چربی را هدف قرار می‌دهند و به بافت‌ها و ماهیچه‌های اطراف هیچ آسیبی نمی‌زنند. جراحان معمولا برای انجام لیپوساکشن در نواحی که بیشتر عضلانی است، از روش لیپوساکشن اولتراسونیک استفاده می‌کنند چرا که این روش دوره‌ی ریکاوری بسیار راحت‌تری برای بیمار به همراه دارد.
 • لیپوساکشن لیزری:این روش برای فرم‌دهی‌های دقیق و ظریف و همچنین برای برطرف کردن شل‌شدگی پوست بسیار مناسب است. در این روش سلولهای چربی با لیزر شکسته می‌شوند و میزان خونریزی در حین لیپوساکشن نیز به حداقل رسانده می‌شود. امواج لیزری همچنین موجب تحریک پوست به تولید کلاژن بیشتر و در نتیجه کشیده شدن پوست و رفع شل‌شدگی آن می‌شوند.
 • بعد از ان که سلول‌های چربی با لیپوساکشن استخراج شدند جراح شما یک گن فشاری مخصوص به شما می‌دهد. پوشیدن این گن باعث می‌شود که مایع تامسنت باقی مانده در ناحیه مورد نظر بیرون بیاید و همچنین پوست شما به فرم جدیدی که پاهای شما پیدا کرده است، منطبق شود.
 • معمولا برش‌های کوچک ایجاد شده باز گذاشته می‌شوند تا مایعات اضافی از درون آن به راحتی بیرون بیایند و دوره‌ی ریکاوری پس از لیپوساکشن راحت‌تر و سریع‌تر طی شود. به بیماران توصیه می‌شود که بعد از انجام لیپوساکشن، راه بروند تا جریان خون در پاها بیشتر شود

جراحی لیفت ران

در جراحی لیفت ران که یکی از روش‌های عمل زیبایی ران است، پوست و چربی اضافی ران حذف می‌شود. برش‌های جراحی اغلب اسکارهایی در لگن بر جا می‌گذارند که در طول زمان محو شده و براحتی می‌توان آنها را در زیر لباس پنهان کرد. جراح با ایجاد یک برش در پایین شکم (مانند جراحی زیبایی شکم) که تا اطراف کمر ادامه می‌یابد، پوست اضافه را حذف می‌کند، این کار مانند بالا کشیدن یک جوراب ساق بلند است و باعث لیفت باسن و ران‌ شده و سلولیت‌های پوست را برطرف می‌کند.

تکنیک های جراحی

 دو تکنیک مختلف در جراحی لیفت ران وجود دارد:

 1. تکنیک اول یک اسکار کوتاه و افقی در کشاله ران دارد (جراحی مینی لیفت ران)
 2. تکنیک دوم با یک اسکار عمودی در طول ران همراه است ( جراحی لیفت ران)

هزینه جراحی کوچک کردن ران


هزینه عمل‌های لاغر کردن ران متغیر است و به عامل‌های متفاوت و حق‌الزحمه جراح بستگی دارد.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *