میکرونیدلینگ یک وسیله فرکشنال الکترونیکی است که برای جوانسازی پوست و بهبود سطح پوست با کاهش خطوط ریز، خطوط بیان، چین و چروک، منافذ بزرگ و جای زخم آکنه استفاده می‌شود. مفهوم میکرونیدلینگ مبتنی بر توانایی طبیعی پوست در ترمیم خود است در هر زمان که با جراحات جسمی مانند بریدگی، سوختگی و سایر ساییدگی‌ها مواجه باشد. حرکت دستگاه میکرونیدلینگ در سطح پوست باعث می‌شود سوراخ‌هایی برای ایجاد آسیب‌های جزیی روی پوست ناچیز ایجاد شود.

میکرونیدلینگ برای همه رنگ‌ها و انواع پوست بی‌خطر است. پزشکان انجام RejuvaPen برای اسکار آکنه، منافذ بزرگ و جوانسازی را 5-8 جلسه توصیه می‌کنند که هر کدام حدود 4 هفته از هم فاصله دارند. برای درمان زخم‌های جراحی و ترک‌های پوستی روی بدن، معمولاً 8-10 جلسه هر 5-6 هفته یکبار توصیه می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی روند درمانی میکرونیدلینگ،جلسات مورد نیاز،مراقبت ها و یا رزرو نوبت میتوانید با شماره تلفن های  02188025350  تماس حاصل فرمایید.

مزایای میکرونیدلینگ چیست؟


میکرونیدلینگ دو فايده مهم دارد – اين ماده باعث تشکيل كلاژن مي‌شود و كانال‌هایی را براي جذب سرم‌هاي موضعي در سطح پوست فراهم مي‌كند. با انجام مداوم این روند بهبودی به همراه یک سری درمان‌های میکرونیدلینگ، بدن مرتباً ترمیم پوست را به صورت تدریجی و تجمعی انجام می‌دهد تا نتیجه‌ای مشابه درمان‌های لیزر فرکشنال یا لایه‌برداری‌های شیمیایی را ارائه دهد اما بدون عوارض جانبی و آسیب طولانی مدت. در نتیجه میکرونیدلینگ پوستی نرم‌تر، محکم‌تر و جوان‌تر خواهید داشت. پس از دستیابی به نتیجه مطلوب، مهم است که برای حفظ تحریک کلاژن هر سه ماه یک بار این درمان را انجام دهید.

میکرونیدلینگ چگونه انجام می‌شود؟


میکرونیدلینگ به صورت ایمن و دقیق با استفاده از یک سری (tip) استریل و یکبار مصرف انجام می‌شود که درمان مؤثر در مکان‌های سخت (مانند اطراف چشم، بینی و لب) را ممکن می‌سازد. قبل از انجام عمل، برای راحتی بیمار از کرم بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود. درمان اصلی میکرونیدلینگ شامل استفاده از ژل‌های درمانی و سرم‌ها در طی عمل است. هنگامی که میکرونیدلینگ به عنوان بخشی از PRP صورت تجویز می‌شود، فاکتورهای رشد خونی و پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) خود بیمار در طی عمل اعمال می‌شود. کل روش بسته به درمان مورد نیاز و محل آناتومیک طی 30-45 دقیقه به طور کامل انجام می‌شود. پوست سالم جدید حدود 4 هفته پس از درمان ظاهر می‌شود و تولید کلاژن تا 4-6 ماه ادامه می‌یابد.

ناراحتی و خطرات میکرونیدلینگ چیست؟


احساس ناشی از میکرونیدلینگ احساس ناراحت کننده‌ای است (که به صورت احساس سوزش توصیف می‌شود)، به ویژه در مناطقی از برجستگی استخوانی و در جایی که پوست نازک‌تر است مانند گردن و اطراف چشم. بلافاصله پس از انجام عمل، پوست احساس سفتی، خشکی، تورم و حساسیت به لمس می‌کند. همچنین به نظر می‌رسد و احساس می‌کنید که پوست شما آفتاب سوخته شده است. در طی 24 ساعت پس از عمل حساسیت و قرمزی به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد. از دیگر عوارض جانبی کوتاه مدت آن می‌توان به خارش، ناراحتی، خونریزی ناگهانی یا کبودی، زخم و تیره شدن ناحیه تحت درمان اشاره کرد. علاوه بر این، ممکن است پوست مانند کاغذ سمباده به نظر برسد و احساس شود. این اثرات به طور کلی 2-7 روز به طول می‌انجامد که طی آن پوسته پوسته شده و با بافت جدید جایگزین می‌شود. اگرچه عوارض جانبی میکرونیدلینگ بسیار نادر است اما ممکن است عوارض جانبی موقتی از جمله عفونت، نکروز پوستی و بافتی، شیوع تب خال یا تبخال ساده، افزایش فشار خون (تیره شدن پوست) و کاهش فشار خون (روشن شدن پوست) وجود داشته باشد اما محدود به این موارد نمی‌شود. تیره یا روشن شدن پوست معمولاً طی 6 ماه از بین می‌رود ، اما در موارد نادری می‌تواند دائمی باشد. این واکنش بیشتر در بیمارانی که برنزه هستند یا تن‌های پوستی تیره دارند اتفاق می‌افتد. این نتیجه ممکن است در اثر قرار گرفتن مناطق تحت درمان در معرض آفتاب پس از درمان، بدتر شود. با جلوگیری از قرار گرفتن در معرض آفتاب به مدت 4 هفته قبل و بعد از درمان و با رعایت دستورالعمل‌های قبل و بعد از درمان، می‌توان این خطر را به حداقل رساند.

نکات قبل از درمان چیست؟


از شما خواسته می‌شود که قبل از درمان میکرونیدلینگ، مصرف کرم‌های Retin A ، Retinols ، ویتامین A و سایر داروهای موضوعی را قطع کنید. لازم است روزانه از ضد آفتاب استفاده کرده و از محصولات موضعی مناسب برای مراقبت در منزل استفاده کنید. نمونه‌هایی از این محصولات، کرم‌های پوستی Urban Rx Even Tone یا پدهای رتینول هستند.

پس از میکرونیدلینگ چه کاری باید انجام دهم؟


دستورالعمل‌های پس از درمان:

  • به مدت 12 ساعت بعد از درمان ، از ضد آفتاب و لوازم آرایش استفاده نکنید.
  • چند ساعت بعد از درمان یا قبل از زمان خواب صورت خود را بشویید. از پاک‌کننده‌های ملایمی مانند نمونه موجود در کیت Urban Skin Rx Post Procedure استفاده کنید. به آرامی صورت را با آب ولرم ماساژ دهید (دوش می‌تواند ماساژ راحت‌تر صورت را در حین شستشو برای شما فراهم کند) و تمام سرم و خون خشک شده را از بین ببرید. این امر باعث بهبود ظاهر پوست و همچنین باعث جذب بهتر سرم HydraFirm می‌شود.
  • 12-72 ساعت پس از درمان می‌توان از مواد آرایشی معدنی استفاده کرد، اما همچنان باید از کیت Urban Skin Rx Post Procedure یا یک پاک کننده ملایم، سرم اسید هیالورونیک و ضد آفتاب با SPF 25 یا بالاتر استفاده کنید. اگر درمان تهاجمی‌تری انجام داده باشید، به شما توصیه می‌شود از یک بالم مسدودکننده‌تر مانند Aquaphor استفاده کنید.
  • 48 تا 72 ساعت بعد از درمان، می‌توانید به رژیم منظم مراقبت از پوست خود بازگردید. استفاده از محصولات رتینول برای رسیدن به نتایج بهینه به شدت پیشنهاد می‌شود.
  • از تونرهای حاوی الکل به مدت 10-14 روز و همچنین قرار گرفتن در معرض آفتاب زیاد به مدت 10 روز خودداری کنید. *

از چه چیزی باید اجتناب کنم؟


برای اطمینان از نتیجه درمانی مناسب، موارد زیر را رعایت کنید:

  • حداقل به مدت 2 ساعت پس از درمان از هیچ گونه اسید آلفا هیدروکسی، بتا هیدروکسی اسید، رتینول (ویتامین A)، ویتامین C (با فرمول pH پایین) یا هر چیز دیگری که به عنوان مراقب پوست فعال استفاده می‌شود، استفاده نکنید.
  • به مدت 24 ساعت از قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم آفتاب خودداری کنید. از تخت برنزه استفاده نکنید.
  • حداقل 24 ساعت بعد از درمان شنا نکنید.
  • هیچ فعالیت ورزشی یا فعالیت شدیدی به مدت 24 ساعت اول بعد از درمان انجام ندهید. محیط‌هایی که باعث عرق کردن می‌شوند و ورزشگاه مضر هستند زیرا در این محیط‌ها باکتری زیاد است و ممکن است باعث واکنش‌های جانبی شود.

 آیا می‌توانم میکرونیدلینگ را در خانه انجام دهم؟


 میکرونیدلینگ می‌تواند ابزاری عالی برای استفاده در خانه باشد. با این حال، بیشترین نتایج حاصل از درمارولرهای جراحی است که فقط در مراکز بهداشتی و درمانی خاص یافت می‌شوند. دستگاه‌های میکرونیدلینگ خانگی معمولاً خیلی عمیق نیستند و نیازی به بی‌حسی ندارند زیرا خیلی دردناک نیستند.

آیا می‌توانم از میکرونیدلینگ برای گردن استفاده کنم؟


بله. بسیاری از بیماران دوست دارند گردن خود را نیز همزمان با صورت خود معالجه کنند. اگر بیماری از قبل برای صورت خود وقت درمان گرفته، می‌تواند میکرونیدلینگ گردن را نیز اضافه کند. عمق درمان در ناحیه گردن کمتر است زیرا پوست روی گردن بسیار حساس است.

اثرات القاء کلاژن چه مدت طول می‌کشد؟ چند بار باید این درمان را انجام دهم؟


تعداد دفعات انجام درمان نگهداری بستگی به این دارد که پوست شما تا چه اندازه در طی روند پیری طبیعی از بین می‌رود. درمان با القاء کلاژن پیری را متوقف نمی‌کند، اما می‌تواند به کند شدن آن کمک کند.

آیا اگر در صورت خود فیلر تزریق کرده باشم می‌توانم میکرونیدلینگ را نیز انجام دهم؟


بله. در صورت گذشتن زمان کافی پس از تزریق فیلر، می‌توانید از درمان میکرونیدلینگ نیز استفاده کنید. اکثر پزشکان توصیه می‌کنند حداقل 3 هفته پس از تزریق فیلر منتظر بمانید تا بتوانید میکرونیدلینگ را انجام دهید.

اگر میکرونیدلینگ بیش از حد تهاجمی انجام شود، صورتم را زخم می‌کند؟


ایجاد زخم با درمان میکرونیدلینگ بسیار به ندرت اتفاق می‌افتد اما در صورت عدم آموزش صحیح پزشک یا تهاجمی انجام دادن آن، ممکن است زخم ایجاد شود.

با این حال، بیشتر عوارض (که نادر هستند) ناشی از استفاده سرم و مواد در زخم‌های باز در طی عمل است.


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان