سوالات رایج تزریق ژل مراقبت، ماندگاری، هزینه و عوارض فیلر

تزریق فیلر ژل یک روش عالی و ایمن است که تاثیرات حاصل از پیری را برطرف می‌‌کند و باعث جوان سازی پوست می‌شود. از طریق ژل برای اهداف زیبایی صورت استفاده می‌‌شود و ژل به درون پوست تزریق می‌‌شود. ژل به نحوی طراحی شده است که می‌‌تواند به کاهش چین و چروک و خطوط ریز صورت بهبود حالت و زوایای صورت و جوان سازی آن کمک کند. می‌توان از تزریق ژل در کنار سایر روش‌های زیبایی استفاده کرد. ژل بر پایه اسید هیالورونیک پایدار قرار دارد. اسید هیالورونیک است یک نوع ماده است که به طور طبیعی در پوست وجود دارد و باعث آب رسانی به پوست و افزایش حجم آن می‌شود. با بالا رفتن سن سطح اسید هیالورونیک و رطوبت در پوست از بین می‌‌رود. این نوع فیلرها با افزایش میزان ذخایر اسید هیالورونیک در پوست به جوان سازی آن کمک می‌کنند و باعث از بین رفتن چین و چروک و خطوط صورت می‌شوند.

نواع مختلفی از ژل وجود دارد که هر یک از آنها دارای مزایا و تاثیرات متفاوتی هستند که متخصصین کلینیک رازی بر اساس نیازهای زیبایی فردی شما بهترین نوع فیلر را برای شما تزریق می‌کنند. یکی از مزایای تزریق ژل این است که می‌توان بر اساس شرایط فرد مقدار آن را کم و زیاد کرد تا ظاهری زیبا و جوان به وجود آورد.

 اسید هیالورونیک چیست؟


 اسید هیالورونیک یک نوع مولکول قندی است که به طور طبیعی در بدن همه موجودات زنده وجود دارد. این ماده به صورت طبیعی در بدن شما وجود دارد و می‌تواند با آب ترکیب شود و یک نوع ماده لغزنده را به وجود بیاورد تا در اجزای متحرک بدن از قبیل مفاصل به جذب ضربه بپردازد. این ماده در انتقال مواد مغذی و تنظیم تعادل آب در پوست نقش دارد. اسید هیالورونیک از منابع حیوانی به دست نمی‌آید.

 چرا باید از تزریق ژل استفاده کرد؟ 


 چرا باید از تزریق ژل استفاده کرد؟  (h2)

 چین و چروک روی پوست بخشی از فرآیند طبیعی پیری و بالا رفتن سن است اما گاهی اوقات باعث می‌شود که ما پیرتر از حالت معمولی دیده شویم. در چند سال اخیر اکثر افراد سبک زندگی سالم را انتخاب کرده‌اند تا عمری طولانی داشته باشند اما گاهی اوقات ورزش کردن و رعایت رژیم غذایی تاثیری در پیشگیری از پیر نشان دادن صورت ندارد. فرایند پیری باعث می‌شود که صورت و دست‌ها بافت چربی زیر پوست و کلاژن خود را از دست بدهند و پوست حالت افتاده پیدا کند و روی آن چین و چروک به وجود بیاید. تزریق ژل و فیلر در چند سال اخیر به یکی از روش‌های متداول زیبایی تبدیل شده است که با تاثیرات فوری همراه است و می‌تواند چین و چروک و خطوط صورت حاصل از بالا رفتن سن، آسیب دیدگی پوست حاصل از نور خورشید، ایجاد بافت اسکار، ترومای پوستی یا بیماری را از بین ببرد.

 مزایای تزریق ژل چیست؟ 


 تزریق ژل یک روش ساده برای بهبود حالت پوست و جوان سازی آن است و شما می‌توانید شاهد نتایج اولیه حاصل از درمان باشید و بر اساس نوع فیلر مورد استفاده و محل تزریق آن نتایج به دست آمده به مدت ۳ تا ۱۲ ماه باقی خواهد ماند. تزریق فیلر باعث می‌شود که صورت حالت طبیعی داشته باشد اما تزریق ژل هیچ تاثیری بر روی حالات صورت نخواهد گذشت. از آنجایی که با گذر زمان صورت تغییر می‌کند تزریق ژل به شما کمک می‌کند که با بالا رفتن سن ظاهر صورت شما جوان بماند.

 آیا اسید هیالورونیک یک نوع ترکیبی ایمن است؟ 


 اسید هیالورونیک از محصولات غیر حیوانی ساخته می‌شود و به لحاظ ژنتیکی به نحوی طراحی شده است که شبیه اسید هیالورونیک بدن انسان باشد. سالیان طولانی است که از این ترکیب برای اهداف زیبایی استفاده می‌شود و در بلند مدت هیچ گونه تاثیر بدی بر روی پوست ندارد.

 از تزریق ژل برای درمان چه نقاطی استفاده می‌شود؟ 


 می‌توان از تزریق ژل برای رفع خطوط و چروک صورت استفاده کرد، حالت لب‌ها را برجسته کرد، ظاهر صورت را بهبود بخشید و از تزریق ژل برای زاویه سازی نقاط مختلف صورت از قبیل چانه و گونه استفاده کرد تا پوست حالت جوان و شاداب پیدا کند. می‌توان از تزریق ژل برای اصلاح مشکلات صورت از قبیل خط خنده، خط لبخند، خطوط دور چشم و خطوط بین ابرو استفاده کرد. تزریق ژل در برخی از نقاط صورت بسیار رایج است که این نقاط به شرح زیر می‌باشند:

 در جلسه مشاوره چه نکاتی بررسی می‌شود؟ 


 در جلسه اول مشاوره یا اولین جلسه ملاقات با پزشک در خصوص انتظاراتی که از درمان و تزریق ژل دارید با او صحبت کنید. پزشک پس از انجام ارزیابی‌های اولیه و آشنایی با خواسته‌های شما بهترین نوع فیلر را پیشنهاد می‌‌دهد که با اهداف شما تناسب داشته باشد.

 چه اقداماتی قبل از تزریق ژل لازم است؟ 


 اقدامات مراقبتی قبل از تزریق ژل به شرح زیر می‌باشد:

  •  یک هفته بعد از تزریق ژل از مصرف داروهایی که ریسک بروز خونریزی و کبودی را افزایش می‌‌دهند خودداری کنید. این داروها عبارتند از آسپرین، ادویل، موترین، الوو، ناپروسین، ویتامین ای، ویتامین آ،  جینگو بیلوبا، اسیدهای چرب امگا ۳، روغن جگر ماهی، کوکیوتن، سیر و زنجبیل
  •  در صورتی که شما طبق دستور پزشک از داروهای رقیق کننده خون مانند وارفارین استفاده می‌کنید نباید بدون مشورت با پزشک خود از مصرف آنها خودداری نمایید. در صورتی که مصرف این دارو را ادامه دهید ریسک تشکیل لخته خون ناشی از تزریق ژل افزایش پیدا خواهد کرد و در صورتی که لخته خون درون ژل تزریق شده به دام بیفتد ریسک تشکیل نقاط تیره روی پوست افزایش خواهد یافت. در این حالت این نقاط تیره تا زمانی که ژل به طور طبیعی جذب شود باقی خواهد ماند.
  • پس از تزریق فیلر به مدت ۳ تا ۷ روز از هرگونه قرار ملاقات اجتماعی خودداری کنید زیرا در این دوران روی پوست شما تورم و کبودی وجود خواهد داشت البته می‌توانید روی نقاط کبود را توسط لوازم آرایشی بپوشانید.
  • روزی که قرار است برای تزریق ژل به مطب پزشک مراجعه کنید از آرایش کردن صورت خود اجتناب نمایید. شما می‌توانید پس از تزریق ژل از لوازم آرایشی استفاده کنید البته پزشکان توصیه می‌کنند که حداقل به مدت ۲۴ ساعت از آرایش کردن خودداری کنید.

 تزریق ژل چگونه انجام می‌شود؟ 


 تزریق ژل چگونه انجام می‌شود؟

 ژل به کمک یک سوزن بسیار کوچک و در مقادیر کم به درون پوست موضع مورد نظر تزریق می‌شود. ژل تزریق شده باعث می‌شود که پوست حجم طبیعی پیدا کند و چین و چروک و خطوط آن از بین برود و لب‌ها برجسته شوند و ظاهر صورت بهتر گردد. تزریق ژل به بهبود انعطاف پذیری پوست و بافت آن و حفظ تعادل رطوبت پوست کمک می‌‌کند. تزریق ژل با سرعت انجام می‌‌شود و معمولاً بر اساس تعداد نقاطی که نیاز به تزریق دارند فرایند درمان حدود ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول خواهد کشید. درمان با تزریق ژل هیچ تاثیری بر حالت صورت نخواهد گذاشت و شما می‌‌توانید فوراً به طور طبیعی شاهد نتایج حاصل از تزریق ژل باشید.

 چه مراقبت‌هایی بعد از تزریق فیلر لازم است؟ 


 در یک ساعت اول پس از تزریق ژل 

 فورا پس از تزریق ژل پوست شما قرمز، کبود، متورم و حساس می‌‌شود و ممکن است در نزدیکی محل تزریق ژل دچار خارش پوست شوید البته این وضعیت طبیعی است و معمولاً طی مدت چند ساعت تا چند روز برطرف خواهد شد.

 در ۶ ساعت اول پس از تزریق ژل

  •  از مصرف مشروبات الکلی و انجام فعالیت جسمانی سنگین خودداری کنید زیرا ریسک افزایش کبودی وجود دارد. تا زمانی که تورم و قرمزی پوست برطرف می‌شود از قراردادن موضعی که تحت درمان قرار گرفته است در مقابل گرما مانند حمام آفتاب، سونا، دوش آب داغ یا موم داغ خودداری کنید. همچنین از سرمای شدید مانند انجام فعالیت‌های خارج از منزل نظیر اسکی خودداری نمایید.
  •  می‌توانید به صورت متناوب از کمپرس یخ استفاده کنید تا از میزان تورم صورت کاسته شود همچنین می‌توانید از داروهای مسکن از قبیل استامینوفن یا ایبوپروفن استفاده کنید تا از میزان درد شما کاسته شود. مصرف ایبوپروفن یا آسپرین و داروهایی که حاوی ترکیبات رقیق کننده خون هستند می‌توانند باعث افزایش میزان کبودی پوست شوند.
  • معمولاً پزشکان برای کاهش میزان کبودی استفاده از روغن آرنیکا را تجویز می‌کنند. آرنیکا یک نوع روغن طبیعی است که معمولاً برای کاهش میزان کبودی تجویز می‌شود. ممکن است پزشک پس از اتمام فرایند تزریق ژل در مطب خود کمی از این روغن را روی صورت شما بمالد.
  • باید میزان تحرک موضعی که تحت درمان قرار گرفته است کاهش پیدا کند. در صورتی که روی پوست یک برجستگی قابل مشاهده به وجود آمده باشد می‌‌تواند این ناحیه را ماساژ دهید تا به طور طبیعی طی مدت چند روز توسط پوست جذب شود.
  • می‌توانید از کرم ضد آفتاب و لوازم آرایش استفاده کنید و موضعی که تحت درمان قرار گرفته است را به آرامی و با یک پاک کننده ملایم بشویید تا از بروز التهاب بیشتر پوست جلوگیری شود.

 عوارض فیلر چیست؟


 پس از تزریق فیلر ممکن است دچار عوارض جانبی شوید که برخی از آنها عبارتند از قرمزی خفیف، تورم، خارش و کبودی، درد و حساسیت پوستی. این عوارض به صورت خفیف تا متوسط به وجود می‌‌آیند و معمولاً طی مدت کوتاهی پس از تزریق ژل از بین می‌‌روند. معمولاً این علامت طی مدت یک تا دو روز برطرف خواهند شد اما ممکن است در برخی از افراد مدت بیشتری باقی بمانند.

 آیا تزریق ژل دردناک است؟


 تعداد زیادی از انواع ژل حاوی لیدوکائین هستند که به بی حس شدن موضع مورد نظر کمک می‌کنند. ممکن است پزشک یا پرستار تصمیم بگیرند که از کمپرس یخ یا پماد موضعی یا سایر محصولات بی حس کننده قابل تزریق برای کاهش میزان درد استفاده کنند.

 آیا می‌توان از تزریق ژل برای انواع پوست‌های مختلف استفاده کرد؟


 پاسخ این سوال مثبت است. در حقیقت تزریق فیلر روی انواع پوست‌های مختلف بررسی شده است و همه افراد می‌‌توانند از تزریق ژل بهره مند شوند.

 نتایج حاصل از تزریق فیلر تا چه مدت باقی خواهد ماند؟


 نتایج حاصل از تزریق فیلر تا چه مدت باقی خواهد ماند؟

 یکی از مزایای عالی تزریق ژل این است که تاثیرات آن مدت زیادی باقی می‌‌ماند اما دائمی نیست. مدت زمان باقی ماندن نتایج حاصل از تزریق فیلر به فاکتورهای متعددی از قبیل نوع پوست فرد، سن و شرایط پوستی او بستگی دارد.

 باید تزریق بعدی چه زمانی انجام شود؟


 محصولاتی که برای تزریق مورد استفاده قرار می‌گیرند به طور طبیعی توسط بدن جذب می‌شوند و برای آن که مدت بیشتری تاثیرات آنها باقی بماند باید ۶ تا ۱۲ ماه پس از تزریق اول برای تزریق دوم به پزشک مراجعه کرد. با پزشک خود در خصوص زمان بعدی برای تزریق دوم صحبت کنید و نظر او را جویا شوید.

 آیا همه افراد می‌توانند متقاضی درمان با تزریق فیلر باشند؟


 اکثر افراد می‌توانند از مزایای تزریق فیلر بهره مند شوند. باید از تزریق فیلر در نقاطی که یک بیماری پوستی وجود دارد یا آنکه در گذشته وجود داشته است، التهاب دارد یا هر گونه مشکل پوستی در این ناحیه وجود دارد خودداری کرد. تزریق فیلر بر روی زنان باردار و زنان شیرده و افرادی که دارای یک بیماری خاص هستند که واکنش سیستم ایمنی آنها ضعیف شده است یا افرادی که از داروهای مخصوص سرکوب کردن سیستم ایمنی بدن استفاده می‌کنند آزمایش نشده است اما ممکن است پس از تزریق فیلر دچار عفونت شوند.

 آیا فقط زنان می‌توانند از تزریق فیلر بهره مند شوند؟


 پاسخ این سوال منفی است و آقایان نیز می‌‌توانند متقاضی درمان با تزریق فیلر باشند.

 آیا می‌توان از تزریق فیلر در کنار سایر روش‌های درمانی استفاده کرد؟


 پاسخ این سوال مثبت است. گاهی اوقات در صورتی که از تزریق فیلر در کنار تزریق بوتاکس استفاده شود نتایج بهتری به دست خواهد آمد.

 هزینه تزریق فیلر چقدر است؟


 هزینه تزریق فیلر فقط شامل تزریق ژل نیست بلکه تخصص و مهارت پزشک به تزریق ژل می‌‌پردازد نیز در هزینه آن دخیل است. تزریق ژل یک روش حساس است که باید توسط افراد با تجربه و آموزش دیده که دارای تجربه لازم برای این کار هستند انجام شود. فریب تبلیغات ارزان قیمت را نخورید چرا که احتمال تقلبی بودن محصولات آنها وجود دارد پس سلامت خود را تحت هیچ شرایطی به خطر نیاندازید.


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *