زیبایی بینی بدون جراحی با تزریق ژل و چربی

تزریق ژل در بینی

اگر خواستار تغییر ظاهر بینی خود هستید، زیبایی بینی بدون عمل جراحی یک روش سنتی و بسیار گران است. رينوپلاستي یا عمل زیبایی بینی بدون جراحی یکی از بهترین روش‌های فرم‌دهي بینی براساس معیارهای زیبایی بینی در گذشته و حال بوده است. اما روش‌های دیگر نیز به دلیل داشتن شماري از مزایا در حال محبوب شدن هستند. یکی از این روش‌ها تزريق ژل و چربی است. با اين روش می‌توانيد به طورقابل‌توجهي در وقت و پول خود صرفه‌جویی کنید.

كاربردهاي تزريق ژل و چربی به بيني


كاربردهاي زیبایی بینی با تزریق ژل شامل:

 • کمک به اصلاح پل پهن بینی
 • كمك به اصلاح افتادگي نوك بيني
 • کمک به اصلاح تیغه میانی بینی
 • کمک به کاهش نسبي اندازه سوراخ بيني
 • کمک به كاهش برآمدگي بینی
 • کمک به پركردن تورفتگي ديواره بيني
 • کمک به اصلاح خار جلویی بینی

برای عمل بینی بدون جراحی،ژل‌ها با هدف تغيير در ساختار بيني تزريق مي‌شوند. به عبارتي، حذف برآمدگی و یا انحناي بینی امكانپذير نيست، اما امكان پركردن تورفتگي‌هاي جداره‌هاي بيني با تزریق چربی در بینی وجود دارد. برای خلاص شدن از شر اين تورفتگي‌ها نيازي به عمل جراحي نيست.

فرض کنید در سمت چپ و راست بيني شما به دليل استفاده روزانه از عينك تورفتگي ايجاد شده است. تورفتگي‌ها، ظاهري ناصاف در بيني ايجاد كرده، از زيبايي بيني كاسته و پل بيني را برجسته‌تر نشان مي‌دهند. با رفع فرورفتگی بینی با ژل و چربی مي‌توان نواحي تورفته را پر كرد و در نتيجه پل بيني صاف‌تر به نظر مي‌رسد.
در مورد دیگر، اگر بیمار دارای انحراف تیغه بینی باشد، می‌توان با پرکردن طرف دیگر بینی ظاهری صاف‌تر در بینی ایجاد نمود. با بالا رفتن سن، در نوک بینی شما افتادگی ایجاد می‌شود. تزریق ژل و چربی می‌تواند تا حدی به رفع این افتادگی کمک کند. ژل در ناحیه‌ای از بینی که منجر به این افتادگی می‌شود، تزریق می‌شود. همچنین از تزریق ژل برای پروتز لب نیز میتوان استفاده نمود .

ژل‌ها دو نوع هستند: موقت و دائمی. قبل از شروع روند اصلی تزریق ژل،‌ پزشکان از یک ژل برگشت‌پذیر که در اکثر موارد حدود 6 ماه دوام می‌آورد،‌ برای تست استفاده می‌کنند. اگر درمان به بهبود زیبایی منتهی شود، پزشکان توصیه می‌کنند که بیمار از یک ژل بادوام استفاده کند، که یکی از رایج‌ترین ژل‌های مورداستفاده است.

چگونگی تزریق ژل و چربی


برای زیبایی بینی بدون جراحی تزریق ژل بسیار ساده‌تر از از روش‌های جراحی مانند رینوپلاستی است. این روند شامل سه مرحله زیر است:‌

 1. در ابتدا، پزشک ناحیه موردنظر بینی را بی‌حس می‌کند.
 2. مرحله بعدی شامل تزریق ژل یا چربی است. که چربی موردنیاز از دیگر نواحی بدن شما گرفته می‌شود.
 3. مرحله سوم شامل ماساژ ناحیه تزریق بلافاصله بعد از تزریق ژل و چربی به منظور فرم دادن به بینی است.

بر اساس هدف مورد نظر، ژل و چربی به نواحی مختلف بینی تزریق می‌شود. اکثر مردم به منظور رفع برآمدگی و کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی، بالا بردن ارتفاع پل بینی و یا تغییر شکل در نوک بینی اقدام به تزریق ژل می‌کنند. این روش بسیار ساده است و نتایج آن بسیار سریع‌تر از جراحی بینی می‌باشد.

ژل‌ها دارای انواع مختلف هستند:‌ در زیر به چند نوع رایج که اغلب استفاده می‌شوند،‌ اشاره شده است.

 • رستیلن
 • رادیس
 • اسکالپترا
 • پرلن
 • سیلیکون- 1000

چگونه پزشکان از ژل و چربی استفاده می‌کنند؟


این یکی از سوالات رایج توسط افرادی است که زیبایی بینی بدون جراحی با تزریق ژل و چربی را به رینوپلاستی ترجیح می‌دهند. در هنگام تزریق ژل و چربی پزشک معمولاً از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند. به غیر از بی‌حسی موضعی، بسیاری از پزشکان از بی‌حسی عمومی نیز استفاده می‌کنند، اما این یک انتخاب ایده آل نیست، زیرا باعث تيره شدن ناحیه تزریق ژل در بینی می‌شود.
آنچه که پزشک باید انجام دهد، استفاده از یک سرنگ استریل است که با ژل و چربی پر شده، و یک سوزن تزریق زیرجلدی به منظور تزریق ژل و چربی به پوست، معمولاً در بافت زیرجلدی، درست در بالای پوشش استخوان است.

روند تزریق ژل و چربی چه مدت طول می‌کشد؟‌


به‌طورمعمول، روند تزریق ژل و چربی نیاز به زمان زیادی ندارد. در اغلب موارد، پزشک برای تکمیل این روند،‌ پس از بی‌حسی که خود 15 دقیقه طول می‌کشد، بین 10 تا 30 دقیقه زمان نیاز دارد. بیمار بلافاصله پس از ترک مطب پزشک می‌تواند به فعالیت‌های روزمره خود ادامه دهد. برخلاف رینوپلاستی،‌ تزریق ژل و چربی نیازی به استراحت ندارد.

چرا استفاده از تزریق ژل و چربی به جای رینوپلاستی، ایده بهتری است؟جراحی زیبایی بینی گزینه‌ای مناسب برای حل مشکلات کاربردی بینی، و تزریق ژل و چربی روشی برای زیبایی بینی بدون جراحی و ایده‌آل برای حل مشکلات زیبایی‌شناسی بینی است. در زیر برخی از مزیت‌های اصلی تزریق ژل و چربی بر جراحی زیبایی بینی ذکر می‌شود. اگر چه درحال‌حاضر شما ایده بسیار خوبی از تزریق ژل و چربی در ذهن خود دارید، آگاهی بیشتر در مورد مزایای این روش می‌تواند در اتخاذ تصمیم نهایی به شما کمک کند.

 • ژل و چربی‌های بینی برگشت‌پذیر هستند.
 • در زمان شما صرفه‌جویی می‌شود.
 • مقرون به صرفه‌تراست.

این روش را امتحان کنید: اگر می‌خواهید ایده‌ای از چگونگی تغییر شکل بینی خودپس از رینوپلاستی داشته باشید، ممکن است پزشک در وهله اول تزریق ژل و چربی را به شما پیشنهاد دهد. به عنوان مثال، تزریق یک ژل مایع می‌تواند ایده‌ای از چگونگی ظاهر شما با داشتن یک بینی بزرگ، کوچک، کوتاه یا دراز در اختیار شما قرار دهد. پس از اینکه از ظاهرخود راضی شدید، می‌توانید خودتان را برای رفتن زیر تیغ جراحی متقاعد سازید.
رفع مشکلات مربوط به عمل جراحی بینی: برای آن دسته از بیماران بدشانسی که به نتایج مطلوب پس از عمل جراحی زیبایی بینی دست پیدا نمی‌کنند، تزریق ژل و چربی یک گزینه خوب است. در بسیاری از موارد، بیماران پس از انجام یک جراحی زیبایی ضعیف با یک بینی زشت و بدفرم مواجه می‌شوند و از آنها خواسته می‌شود که برای اصلاح فرم بینی مجدداً در معرض عمل جراحی قرار گیرند،‌که برای آنها چندان خوشایند نیست.

بنابراین، آنچه که آن‌ها می‌توانند انجام دهند این است که برای حل این مشکل از تزریق ژل و چربی استفاده کنند، که می‌تواند آن‌ها را از شر تمام دردسرهای جراحی بینی خلاص کند.

عوارض احتمالی


همانگونه که پیش از این هم بارها گفته شد، ارجحیت نخست شما باید انتخاب یک پزشک باتجربه و حاذق برای تزریق ژل و چربی باشد. اگر به نتیجه مطلوب دست نیافتید، شما بیشتر در معرض وقوع عوارض جانبی مانند عفونت، ناراحتی شدید، هماتوم، گرانولوم و یا عدم‌تقارن آناتومیک، و بسیاری از عوارض احتمالی دیگر هستید. گرانولوم نادر است و در اثر استفاده از سیلیکون ناخالص ایجاد می‌شود. بنابراین، هرگز به یک پزشک تازه‌کار و بی‌تجربه مراجعه نکنید.

هزینه


معمولا قیمت تزریق ژل در صورت و بینی می‌تواند بسته به نوع ژل مورد استفاده و تعداد جلسات مورد نیاز متغیر باشد.


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *