زیبایی بینی بدون جراحی با تزریق ژل و چربی

یکی از مهم‌ترین کارهایی که در حین جراحی زیبایی بینی انجام می‌شود، برداشتن قوز بینی از روی تیغه‌ی بینی است. ظاهر برآمده و قوزدار بینی همیشه هم به خاطر وجود بافت اضافه روی تیغه‌ی بینی نیست، در برخی از موارد فرو رفتگی بینی و فرورفتگی پیشانی و بالای بینی موجب می‌شود که ظاهر بینی طوری به نظر بیاید ک دارای قوز است. کلیدی‌ترین نکته در درمان فرورفتگی بینی و پیشانی این است که ساختاری در این ناحیه ایجاد شود که دقیقا با خصوصیات آناتومی و معیار زیبایی بینی همخوانی داشته باشد و هم از زاویه روبه‌رو و هم زاویه کناری، ظاهری زیبا و طبیعی ایجاد کند. در صورتی که جراح بتواند این عمل را به نحو صحیح انجام دهد، قطعاً بیمار به نتایج دلخواه خود دست خواهد یافت و ظاهر قوزدار بینی برطرف می‌شود. تغییر شکل بینی بدون نیاز به عمل جراحی، می‌تواند بینی شما را صاف‌تر، جامع‌تر و یا متقارن‌تر جلوه دهد. زیبایی بینی بدون جراحی همچنین می‌تواند برای خوشگل‌تر کردن نوک بینی نیز انجام شود. عمل بینی همچنین می‌تواند ظاهر گودی، برآمدگی یا عیوب دیگر شکل بینی را بهبود بخشد. برخلاف عمل جراحی پلاستیک بینی، روش تزریق ژل در بینی عیوب بینی را در یک جلسه درمان می‌کند. این روش درمانی برای بیمارانی که برای تغییر شکل بینی خود در جست‌وجوی یک روش سریع و با حداقل تهاجم هستند بسیار ایده آل است.

کاربردها


افرادی برای استفاده از زیبایی بینی با تزریق ژل مناسب هستند که دارای شرایط زیر باشند:

 • افرادی که کمیانحراف بینی دارند
 • بینی های کوچک که نیاز به تجدید ساختار دارند
 • بینی های شبیه قلاب که نیاز به اصلاح ظاهر و صاف کردن آنها وجود دارد
 • بینی هایی کهقوز بینی  متوسط بر روی پل بینی وجود دارد
 • افتادگی بینیبصورت خفیف تا متوسط سر بینی
 • وجود یک بینی که نیاز به اصلاح پس از عمل جراحی رینوپلاستی دارد
 • بینی هایی که سر آنها بالا است یا نوک بینی نیاز به اصلاح دارد.

مزاياي عمل زيبايي بدون جراحي بيني


مزایای عمل بینی بدون جراحی را می‌توان در دو عامل اصلی دانست که یکی پایین بودن قیمت تزریق ژل و یکی زمان بهبودی بعد از عمل است. ژل‌ها و مواد تزریقی به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای ارزان تر از   قیمت جراحی زیبایی بینی می باشد  و به دلیل آنکه زیبایی بینی بدون عمل جراحی به‌صورت سرپایی و بدون نیاز به بستری شدن در بیمارستان انجام می‌شود، بنابراین زمان بهبودی بعدازآن هم معمولاً چند ساعت تا چند روز بیشتر نیست، برخلاف روش‌های جراحی که به چند هفته تا چند ماه زمان نیاز دارد. این عمل در  درمان افتادگی نوک بینی موثر است .

عوارض


 • کبودی در تعداد قابل توجهی از موارد رخ می دهد.
 • تورم در ناحيه تزریق ايجاد مي‌شود و تقریباً تا ۴۸ ساعت طول می‌کشد.
 • عدم تقارن: در بعضي از موارد فرم یک طرف بینی بهتر می‌شود كه معمولا به دلیل عدم تقارن بینی بيمار قبل از رينوپلاستي است.
 • عفونت یک عارضه بسیار نادر است، اما به دليل استفاده از سوزن در پوست احتمال ايجاد عفونت وجود دارد.
 • نکروز (رگ خونی مسدود شده ، با جریان خون در پوست تداخل پیدا می‌کند) بسیار نادر است. این عارضه می‌تواند منجر به زخم شود. بینی معمولاٌ مستعد ابتلا به نکروز است.
 • قرمزی طولانی مدت و یا پارگی مویرگ های صورت در ناحیه تزریق: این عارضه می‌تواند دائمی باشد، اما گاهی نیز با حل شدن ژل پرکننده برطرف می‌شود.
 • نیاز به تزریق مجدد: در اغلب بینی‌ها برای رسیدن به فرم دلخواه به تزريق مجدد ژل نياز است.

 دو روش انجام عمل زیبایی بینی بدون جراحی


تزریق ژل‌های پرکننده برای تغییر شکل بینی

این تکنیک روشی بدون جراحی برای افزایش زیبایی بینی است که از طریق چند تزریق کوچک به میانه‌ی پل بینی و نوک آن و در نهایت ماساژ دقیق محل تزریق انجام می‌شود.

روش انجام

در عمل‌ بینی بدون جراحی از کرم‌های موضعی برای ایجاد بی‌حسی استفاده می‌شود. برخی از پزشکان از بی‌حسی موضعی (به عنوان مثال تزریق لیدوکائین) استفاده می‌کنند، که باعث کرخت شدن ناحیه‌ی تحت تزریق می‌شود.پزشک از یک سرنگ استریل که همراه با یک پرکننده و یک سوزن تزریق زیر جلدی از قبل در بسته‌بندی آماده شده‌اند (به عنوان مثال ۲۷-G, 25 mm)، برای تزریق مواد به زیر پوست بینی، اغلب در بافت عمیق زیر جلدی و درست بالای استخوان، استفاده می‌کند.عمل تزریق و جایگیری پرکننده‌ی بافت نرم معمولاً در حدود ۱۰ تا ۳۰ دقیقه طول خواهد کشید. این عمل معمولاً در مطلب پزشک و ۱۵ دقیقه پس از بی‌حسی انجام می‌شود. معمولاً بیمار بلافاصله پس از عمل قادر خواهد بود فعالیت‌های عادی زندگی خود را از سر بگیرد.

تزریق چربی برای انجام عمل زیبایی بینی


عمل تزریق چربی به بینی، مؤثرترین روش برای جوانسازی مجدد بینی و رفع قوز بینی و اصلاح نواقص آن پس از عمل‌های زیبایی قبلی است.  با تزریق چربی به نواحی پیرامونی یک قوز بینی می‌توان آن را برطرف کرد. علاوه بر این، تزریق چربی می‌تواند قابل مشاهده بودن غضروف نوک بینی پس از انجام عمل‌های زیبایی را نیز رفع کند.

روش انجام

در این عمل ابتدا چربی از بدن بیمار برداشته می‌شود. مقدار چربی اندکی مورد نیاز خواهد بود و معمولاً این چربی از یک یا دو ناحیه از بدن بیمار دریافت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. حجم چربی تزریقی به بینی و نواحی اطراف آن باید اصلاح شود. از این رو، از چربی تغلیظ شده برای شکل‌دهی دقیق به بینی استفاده می‌شود. این تکنیک، شکل و ابعاد بینی را از طریق تزریق همزمان مقداری کمی چربی به سه یا چهار ناحیه از آن، تغییر خواهد داد.

مراقبت‌های پس از درمان


 • اجتناب از آرایش به مدت ۶ ساعت
 • اجتناب از تمرینات ورزشی سنگین در روز اول
 • پرهیز از مصرف فرآورده‌های پوستی اسیدی به مدت ۲۴ ساعت
 • پرهیز از  سونا، یا یوگای داغ به مدت ۱ هفته بعد از درمان

بهبودی


در این روش درمانی جراحی کوچک کردن بینی نیازی به استراحت یا ریکاوری پس از درمان وجود ندارد و در صورت نیاز، این دوره زمانی بسیار کوتاه است. در حقیقت، اکثر بیماران می‌توانند بلافاصله پس از درمان به فعالیت‌های عادی خود بازگردند و فعالیت‌های روزمره خود را مجدداً شروع کنند.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *