زیباترین مدل بینی

بهترین مدل بینی


سه بافت اصلی بینی یعنی پوست، استخوان و غضروف مدل های مختلفی به یک بینی می‌دهند. مهمترین بافت بینی پوست است. این لایه پوشاننده، نقش مهمی در نتیجه عمل زیبایی بینی بر روی مدل بینی دارد. بر اساس ضخامت پوست می‌توان بینی‌ها را اصطلاحا به مدل بینی گوشتی و مدل بینی غیرگوشتی تقسیم کرد. مدل بینی‌های گوشتی دارای پوست ضخیمی هستند. از آنجا که در عمل بینی ، پوست به هیچ وجه دستکاری نمی‌شود و فقط روی اسکلت بینی یعنی غضروف و استخوان کار انجام می‌گیرد، مدل بینی‌های گوشتی قابلیت کوچک شدن به میزان زیاد را ندارند. همچنین در عمل بینی نمی‌توان انتظار داشت که این بینی‌ها خیلی ظریف شوند.یا مثلا بیمارانی که بینی بسیار بزرگی دارند صلاح نیست که یکباره بینی آنها در عمل بینی خیلی کوچک شود. از طرف دیگر بینی‌هایی با پوست بسیار نازک نیز ممکن است مشکل‌ساز باشند؛ چون کوچک‌ترین اشکالی در زیر آنها قابل مشاهده است.

بینی‌های دیگری مثل مدل بینی ‌های افتاده و سر پایینی‌، کج و یا بینی‌های فرو رفته نیز هر کدام به درجات قابل توجهی قابل اصلاحند ولی درهمه موارد باید توضیحات کافی به بیمار داده شود تا به انتظارات معقولی از عمل زیبایی بینی دست یابد.

سه مدل بینی ایرانی

سه مدل بینی رایج نژادهای مختلف ایران عبارتند از :  در غرب کشور بینی‌هایی با مدل‌های آسیایی در شمال ایران وجود دارد و در مرکز ایران بینی‌هایی با مدل استخوانی کشیده و بلند و در جنوب ایران بینی‌هایی با پوست ضخیم و تیره‌تر(نگروئید) داریم. البته به دلیل ازدواج‌های نژادهای مختلف این مدل‌های بینی مخلوط شده اما تجربیات زیادی در زمینه این سه مدل بینی وجود دارد.

چه عملهایی را می‌توان همزمان با عمل زیبایی بینی انجام داد؟

لازم است برخی عملها همزمان با عمل زیبایی بینی انجام شوند. مثل ترمیم و اصلاح انحراف تیغه بینی، کوچک کردن توربین‌های بینی و برداشتن پولیپ‌های کوچک. چنانچه پولیپ‌ها متعدد و همراه با سینوزیت وسیع باشد، بهتر است که عمل برای بر طرف کردن آنها چند ماه قبل از عمل زیبایی بینی انجام گیرد. چنانچه بیمار دارای چانه عقب رفته و کوچک باشد (که در بین برخی بیماران شایع است) ترجیح دارد همزمان با عمل زیبایی بینی این عیب بر طرف شود. برخی عمل‌های زیبایی دیگر مثل کشیدن صورت‌، گذاشتن گونه و یا ترمیم پلک نیز می‌تواند همزمان با عمل زیبایی بینی انجام شود ولی در این میان باید به محدودیت‌های زمانی و توانایی و تحمل بیمار نیز توجه کرد.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *