روش های کوچک کردن و لاغری باسن

چربی‌های اضافی، به ویژه در مورد بانوان، بیشتر در ران و باسن جمع می‌شود و تناسب اندام را بر هم می‌زند. در چنین شرایطی یکی از آرزوهای هر فرد دارای اضافه وزن کاهش آنی و موضعی چربی است، که البته امکان‌پذیر نیست و تنها با کاهش کل وزن بدن می‌توان یک ناحیه خاص را نیز خوش‌فرم و متناسب ساخت. چربی انباشته شده در اطراف باسن و لگن و دیگر بخش‌ها با پایین آوردن وزن و کاهش چربی بدن از بین می‌رود. اگر خواهان داشتن اندامی متناسب هستید، باید رژیم غذایی خود را تغییر دهید و تمرین‌های هوازی و تقویتی را نیز فراموش نکنید.در این مقاله به روش کوچک کردن باسن می پردازیم.

روش‌های مختلف کوچک کردن باسن


لیزر لیپولیز باسن

یکی از بهترین راه های کوچک کردن باسن لیزر لیپولیز تمام مشکلات زیبایی مربوط به باسن را اصلاح می‌کند. این روش تحت بی‌حسی موضعی و به‌صورت سرپایی انجام می‌شود.

  • انرژی لیزر دوگانه چربی موضعی اطراف باسن و همچنین چربی انباشته‌شده زیرخط باسن را ذوب می‌کند.
  • فیبر نوری به پزشک اجازه می‌دهد تا بر روی نزدیک‌ترین بافت‌های چربی پوست کار کند. این چربی به شکل فرورفتگی‌هایی به نام سلولیت بروز پیدا می‌کند که پس از درمان به‌طور قابل‌توجهی بهبود می‌یابد.
  • لیزر با تولید گرما موجب بازسازی کلاژن و فیبرهای الاستین می‌گردد. پوست بهبود می‌یابد و شلی آن برطرف می‌گردد.

لیپوساکشن باسن

یکی از روش های لاغر کردن باسن، لیپوساکشن است که شکل و اندازه باسن را بهبود می‌دهد و باسنی گرد و خوش‌تراش را به جا می‌گذارد. لیپوساکشن علاوه بر کوچک کردن باسن، تقارن و همواری سطح را نیز به دست می‌دهد تا دیگر روی باسن اثری از برآمدگی‌ها و توده‌های ناخوشایند به جا نماند. حداکثر ۴۰ درصد چربی تخلیه می‌شود تا تناسب دلخواه به وجود بیاید.عمل جراحی کوچک کردن و خوش فرم کردن باسن، بسته به نتایج مورد نظر، دو تا سه ساعت طول می‌کشد. دکتر پرویزیان روش‌های مختلف لاغری باسن را در جلسه مشاوره به بیمار توضیح می‌دهند. کوچک کردن باسن غالباً از طریق لیپوساکشن به این روش انجام می‌شود که یک یا چند برش‌ کوچک روی چین باسن یا در امتداد “ترک” بالای باسن ایجاد می‌شود. کانولا یا لوله بلند و توخالی وارد برش‌های کوچک می‌شود. بافت چربی به درون لوله مکیده می‌شود تا باسنی کوچک‌تر و خوش‌فرم‌تر ایجاد شود. البته دکتر پرویزیان به بیمار توضیح می‌دهند که لاغری حاصل از لیپوساکشن نمی‌تواند خیلی شدید باشد و تغییرات جزیی خواهد بود. استفاده بیش از حد از لیپوساکشن برای کوچک کردن باسن افتادگی پوست یا غیرطبیعی شدن شکل باسن را در پی خواهد داشت.

لیپوماتیک (لیپوساکشن به کمک نیرو)

چنانچه جراح برای حرکت دادن کانولا از نیروی مکانیکی استفاده کند و به این ترتیب تعداد و اندازه‌ی حرکت‌ها را در مقایسه با انجام دستی عمل کاهش دهد، لاغری موضعی به روش لیپوماتیک انجام می‌شود. لاغری باسن با لیپوماتیک به دلیل حرکت محدود کانولا بیشتری راحتی را برای بیماران به ارمغان می‌آورد.لیپوماتیک در واقع نوعی لیپوساکشن است که با مرتعش کردن کانولای مکنده تسریع می‌شود. لیپوماتیک با استفاده از موتور پنوماتیکی کار می‌کند که نیروی محرکه آن هوای فشرده شده‌ای است که حرکت‌های سه گانه افت و خیز، چرخش و ارتعاش را به کانولا می‌دهد. خط سیری مارپیچی در اثر این سه حرکت (حدود 600 ارتعاش در دقیقه) تولید می‌شود که بافت چربی را به حالت امولسیون درمی‌آورد و به این ترتیب می‌توان بافت چربی را بدون آسیب زدن به بافت‌های دیگر، از قبیل عضله، رگ‌های خونی و عصب خارج کرد. از مزایای این عمل می‌توان به دوران بهبود کوتاه‌تر و دقت بالاتر در دسترسی به ناحیه‌های دارای فیبروز (فساد الیاف) شدید اشاره کرد.

کویتیشن

کویتیشن درواقع یک اصطلاح پرکاربرد است که به جای لیپو اولتراسونیک به کار می‌رود. هر دوی این روش‌ها در واقع یکی هستند و هر دو برای از بین بردن چربی‌های اضافه از امواج صوتی با انرژی بالا استفاده می‌کنند. این امواج صوتی شدید موجب در هم شکسته شدن سلول‌های چربی می‌شود و سپس این چربی‌ها به مرور زمان توسط سیستم لنفاوی بدن جذب و سپس از بدن دفع می‌شود. در واقع سلول‌های چربی به طور کاملا طبیعی و از طریق کبد و سپس ادرار شما دفع می‌شوند. این روش کاملا غیرجراحی است. علاوه بر این، روش کویتیشن زمان کمی وقت می‌برد و هر جلسه‌ی درمانی کمتر از یک ساعت طول می‌کشد و بعد از آن نیز، هیچ نیازی به گذراندن دوره‌ی ریکاوری نیست و شما می‌توانید به برنامه‌های همیشگی خود رسیدگی کنید. روش کویتیشن لاغری موضعی را که شما مدت‌ها در حال تلاش برای از بین بردن آن بوده‌اید ، تضمین می کند .

کویتیشن اولتراسونیک

کویتیشن اولتراسونیک درمانی عالی برای افرادی است که خواستار فرم دهی بدن و بازیابی اعتمادبه‌نفس خود هستند. بسیاری از بیماران شاهد تغییرات آنی در ظاهر خود پس از اولین جلسه درمانی هستند، و نتایج مطلوب پس از ۲ تا ۵ جلسه ظاهر می‌شود. درحالی‌که این‌ یک روش غیر جراحی برای فرم دهی به بدن است، جایگزینی برای رژیم غذایی سالم و ورزش منظم به شمار نمی‌رود.

هایفوتراپی

در روش‌ هایفوتراپی از امواج متمرکز شده‌ی اولتراسوند با شدت بالا استفاده می‌شود تا سلول‌های چربی در هم شکسته شوند و در نتیجه به تدریج توسط بدن جذب شوند. روش‌هایفوتراپی برای از بین بردن چاقی موضعی توسط سازمان FDA تایید شده است.

مزوتراپی برای لاغری موضعی باسن

مزوتراپی روشی بدون درد و عارضه و بهترین جایگزین برای لیپوساکشن است .به روشی که توضیح داده شد چربی وسلولیت از موضع تحت درمان پاکسازی می شود . نتایج درمان پس از جلسه دوم مشهود می شود و پس از چند جلسه درمان سایز دور کمر ، باسن ، ران ، ناحیه چانه (غبغب)یا پشت به اندازه 12-5 سانتی متر کم می شود.مزوتراپی روشی بی‌خطر و با حداقل تهاجم است که برای آب کردن و کاهش چربی‌ها استفاده می‌شود. مناطق پر از چربی، مانند باسن،شکم، بازو و ران‌ها اغلب نواحی دارای مشکل هستند. مزوتراپی یک تخصص پزشکی زیبایی است. این روش شامل تزریق مقادیر میکروسکوپی انواع عوامل دارویی، عصاره‌های گیاهی طبیعی، عوامل هومئوپاتی (همسان‌درمانی) و ویتامین به پوست می‌باشد.

کول اسکالپینگ

کول اسکالپینگ (CoolSculpting) انتخابی مناسب برای بیمارانی است که نزدیک به وزن ایده‌آل خود هستند و فقط می‌خواهند تجمع‌های کوچک و موضعی چربی روی ران، شکم یا باسن را کاهش دهند. در این روش سلول‌های چربی اضافی با دستگاه کرایولیپولیز خاص تا دمای نقطه مرگ سرد می‌شود، بدون این که بافت‌های اطراف آسیب ببیند. سلول‌های چربی پس از مردن ظرف روزها و هفته‌های آتی از بدن دفع می‌شود. نتیجه نهایی پس از سه ماه مشاهده می‌شود.

چه درمانی مناسب است؟


درمان‌های لاغری باسن، از بین بردن چربی، اصلاح چین باسن، سفت کردن یا لیفت باسن را می‌توان به صورت سرپایی انجام داد. این به این معنی است که شما برای انجام عمل جراحی صبح در کلینیک رازی حاضر می‌شوید. پس از درمان برای مدتی در یکی از اتاق‌های مخصوص بیمار استراحت می‌کنید. عصر همان روز شما آماده‌ی بازگشت به خانه هستید. هر روش اصلاحی باسن متفاوت بوده و از فردی به فرد دیگر متغیر است و جراح باید در ابتدا یک ارزیابی کامل به منظور دستیابی به نتایج زیبا و دائمی را انجام دهد. در طول مشاوره با جراح او بهترین روش برای شما را تعیین خواهد کرد و نتایج دقیقاً همان چیزی است که شما می‌توانید انتظار داشته باشید.


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *