روش‌های رفع و درمان چاقی صورت (لاغر کردن صورت)

روش‌های رفع و درمان چاقی صورت

چاقی و گردی صورت می‌تواند ظاهر شما را چاق و پیرتر نشان دهد، حتی اگر دارای تناسب اندام و وزن مناسب باشید. نیروی گرانش و افزایش سن نیز می‌تواند موجب افتادگی و شل شدن عضلات گونه‌ و چانه شده و منجر به ایجاد غبغب در زیر فک و گردن شما گردد. رژیم غذایی و انجام ورزش منظم ممکن است تاثیری بر چربی صورت شما نداشته باشد. عضلات صورت باید جداگانه با روش لاغر كردن صورت ، برای سفت شدن و لاغری مورد هدف قرار گرفته و ورزیده شوند. درست همان کاری که شما برای عضلات دیگر بدن خود انجام می‌دهید.

به دلیل تاثیر تبلیغات و رسانه‌ها داشتن یک چهره جذاب و لاغر همواره ملاک زیبایی در سراسر جهان بوده است. برخی از افراد برای رفع چربی اضافی گونه‌های خود زیر تیغ جراحی می‌روند، فقط برای اینکه می‌خواهند خوب و جذاب به نظر برسند، اما برخی از افراد روش‌های جایگزین مانند تزریق بوتاکس و لیپوساکشن را برای صرفه‌جویی در هزینه و همچنین برای اجتناب از عمل جراحی انتخاب می‌کنند. به دلیل وجود این نیازها، خدمات زیبایی جدیدی به نام لاغری صورت ارائه می‌شود که به صورت‌های چاق و نامتعادل، زیبایی و تناسب می‌بخشد.

رفع چربی‌های اضافی صورت


فرم صورت شما بر اساس ژنتیک شما شکل می‌گیرد، با این حال، ورزش‌های سفت کننده عضلات صورت نیز ممکن است اثراتی بر ظاهر صورت شما داشته باشد. با این وجود، هیچ مقدار کاهش وزنی نمی‌تواند یک صورت گرد را به یک صورت بیضی شکل یا مستطیل تبدیل کند و شما نمی‌توانید تنها صورت و یا هر منطقه خاصی از بدن را برای کاهش وزن مورد هدف قرار دهید. اگر وزن کلی خود را کاهش دهید، هنوز هم مقدار زیادی از چربی را در صورت خود خواهید داشت. درمان‌های زیر می‌تواند برای لاغری صورت به شما کمک کند.

افراد مناسب برای کاهش چربی صورت


این روش معمولاً برای لاغری اجزای صورت و ایجاد ساختار زنانه‌تر صورت انجام می‌شود. این روش برای کسانی ایده‌آل است که:

  • صورت مربع شکل دارند.
  • خط فک آنها مردانه‌تر است.
  • گونه‌های چاق دارند.
  • می‌خواهند ظاهر لاغری به صورت خود بدهند.

روش‌های حذف چربی‌های صورت


تزریق بوتاکس

روش‌های حذف چربی‌های صورت

برای باریک و لاغر کردن صورت می‌توان مواد ضد چین و چروک مانند بوتاکس را به گوشه‌های فک (عضله ماستر) تزریق نمود. استفاده از حدوداً 50 واحد بوتاکس در منطقه فک می‌تواند چهره گوشتالود را لاغرتر و باریک‌تر کرده و فرم زیباتر و جذابی را در صورت ایجاد کند.

لاغری صورت با تزریق بوتاکس در حدود 2 تا 4 هفته به طول می‌انجامد، زیرا شل شدن عضلات و کاهش اندازه آنها مدتی طول می‌کشد. اثرات درمان حداکثر تا 8 هفته بعد از درمان دوام خواهد داشت.

مراحل تزریق بوتاکس

این روش به تنهایی کمتر از 10 دقیقه زمان لازم دارد. در هنگام 4-5 تزریق کوچک به عضله ماستر در هر طرف فک پایین، بیمار صرفاً باید دندان‌های خود را به هم فشرده نگه دارد. برای به حداقل رساندن درد و بی‌حس کردن فک، می‌توان از یخ استفاده کرد. پس از تزریق، شما بدون هیچ گونه نشانه‌ای آشکار از درمان، قادر به بازگشت به کار خواهید بود.

دوره نقاهت و بهبودی

در طی 3 الی 4 هفته بعد از تزریق، متوجه لاغری آشکار و باریک شدن چهره خود خواهید شد. اما مهم‌تر از این، شما به مراتب کمتر از قبل سردرد و خستگی فک را احساس خواهید کرد. نکته جالب توجه این است که در حدود 2 هفته شما اندکی مشکل جویدن خواهید داشت، اما این وضعیت به سرعت برطرف خواهد شد.

با تکرار درمان در هر 4-6 ماه متوجه خواهید شد که عضلات صورت شما به تدریج کوچک (آتروفی) می‌شوند، تا زمانی که دفعات درمان کاهش می‌یابد.

لیپوساکشن

موفق‌ترین و ایمن‌ترین راه برای حذف چربی صورت و گردن، لیپوساکشن لاغری (تامسنت) است. این روش می‌تواند نتایج طبیعی‌تری را نسبت به جراحی لیفت صورت ارائه دهد. برخی از نتایج مثبت لیپوساکشن برای لاغری صورت شامل خطرات و زخم کمتر و بهبودی سریع‌تر می‌باشد. به زنان توصیه می‌شود به منظور کاهش چین و چروک صورت، لیپوساکشن را با همراه با لیزر و یا پیلینگ شیمیایی انجام دهند. این درمان در میان مردانی که می‌خواهند از انجام جراحی لیفت صورت اجتناب کنند، رایج است.

مراحل درمان

در طول لیپوساکشن صورت، دکتر به منظور سفت کردن صورت شل شده و گوشتالود، رسوبات چربی در صورت را هدف قرار می‌دهد. این کار با از بین بردن سلول‌های چربی اضافی و تحریک تولید کلاژن انجام می‌شود. ایشان برای حذف چربی و تولید کلاژن به طور همزمان، از پیشرفته‌ترین فن‌آوری لیپوساکشن استفاده می‌کنند. تولید کلاژن مداوم از نتایج مثبت این روش است، به طوری که شما متوجه سفت شدن مستمر پوست خود خواهید شد و حتی ماه‌ها پس از عمل، سفتی صورت و گردن شما افزایش خواهد یافت.

بر خلاف جراحی سنتی جوان‌سازی صورت ، لیپوساکشن صورت تنها شامل میکرو برش‌ها و یا سوراخ‌های کوچکی است که برای ورود لیپو کانول و دسترسی به لایه چربی زیر پوست ایجاد می‌شود. در این روش از برش‌های تهاجمی، بخیه و زخم به طور کامل اجتناب می‌شود و این موضوع، کاهش خطر، کبودی و دوره نقاهت را تضمین می‌کند.

بیمارانی که به طور معمول برای این روش واجد شرایط هستند، افرادی جوان هستند که پوست آنها دارای قابلیت ارتجاعی مناسبی است و اثرات پیری صورت تنها در منطقه فک و گردن آنها مشهود است.

دوره نقاهت و بهبودی

پس از عمل لیپوساکشن، برای کمک به کاهش تورم، کبودی و درد، منطقه‌ تحت درمان کاملاً محکم پانسمان می‌شود. برای این منظور از باند کشی و نوار، کمربند ویژه یا هر نوع دیگری از لباس فشرده‌سازی استفاده می‌شود. معمولاً لباس فشرده‌سازی و یا پانسمان باید به مدت 3 تا 4 هفته استفاده شود. انتظار می‌رود مقدار زیادی کبودی و تورم حداقل در 7 تا 10 روز اول بروز کند.

در طی چند روز اول، مایعات اضافی از محل برش تخلیه می‌شود. ممکن است برای کاهش خطر ابتلا به عفونت برای شما آنتی بیوتیک تجویز شود. اکثر افراد پس از اتمام درمان قادرند از جا برخاسته و راه بروند.

رفع چربی اضافی گونه‌ها (چربی باکال)

رفع چربی اضافی گونه‌ها (چربی باکال)

رفع چربی اضافی گونه‌ها (تخلیه چربی دهانی) یک عمل جراحی زیبایی صورت است که می‌تواند صورت را لاغرتر کرده و کانتور بهتری به آن ببخشد. این روش به طور خاص، پُری و چاقی صورت در قسمت‌های پایین‌تر گونه‌ها یا اصطلاحاً “گونه گوشتالود”، “گونه چاق” و یا “لپ کودکانه” را برطرف می‌سازد. چاقی زیر گونه‌ها یک وضعیت ارثی است و به همین دلیل، لاغری آن قسمت با رژیم غذایی و ورزش، اغلب غیر ممکن است.

این یک روش ایده‌آل برای افرادی است که از ظاهر صورت‌ مربعی و گرد خود ناراضی هستند. روش حذف چربی اضافی گونه‌ها، از طریق حذف چربی از بین عضلات گونه‌ها، چاقی زیر گونه‌ها را برطرف می‌سازد. این عمل باعث برجسته شدن بالای گونه و ایجاد چهره‌ای خوش فرم‌تر و جذاب می‌شود.

مراحل درمان

حذف چربی اضافی گونه‌ها یک روش ساده و سریع است که فقط 30 دقیقه طول می‌کشد. پزشک این روش را تحت بی‌هوشی موضعی یا عمومی انجام می‌دهند. ابتدا یک برش داخل دهانی ایجاد می‌شود و سپس چربی اضافی از داخل عضله ماستر تراشیده می‌شود. از آنجا که این برش در داخل دهان ایجاد می‌شود، هیچ‌گونه زخم قابل مشاهده‌ای وجود ندارد.

دوره نقاهت و بهبودی

نقاهت بیمار پس از حذف چربی اضافی گونه‌ها معمولاً سریع است. دوره بهبودی با حداقل تورم همراه است و تقریباً هیچ دردی وجود ندارد. بیماران معمولاً در روز بعد قادر به بازگشت به کار و روال عادی زندگی‌شان هستند، اما فعالیت‌های ورزشی و شدیدتر را می‌توانند پس از یک هفته از سر بگیرند.

رفع چربی اضافی گونه‌ها یک روش بسیار ایمن همراه با نتایج بسیار رضایت بخش است. با این حال، همانند هر عمل جراحی دیگر، خطرات احتمالی نیز وجود دارد که ممکن است شامل خونریزی، عفونت و زخم باشد. این روش تنها باید توسط جراحانی انجام شود که با آناتومی داخل دهانی آشنا هستند و در رفع چربی اضافی گونه‌ها و اثرات طولانی مدت آن تجربه و مهارت دارند.

انتخاب بهترین روش


تزریق بوتاکس به عضلات دو طرف صورت باعث می‌شود که این عضلات ریلکس و شل شده و به نحو موثر و چشمگیری لاغر و کوچک شوند. این یک گزینه غیرجراحی بسیار مؤثر و مقرون به صرفه برای کاهش پهنای صورت است. با این حال، تمام صورت‌ها برای تزریق بوتاکس مناسب نیستند، به عنوان مثال اگر پهنای صورت به دلیل چربی اضافی بوده و نه به علت تشکیل عضله در منطقه پایین گونه‌ها به خصوص در دو طرف دهان، این روش مناسب نخواهد بود. این افراد می‌توانند کاندیدای خوبی برای لیپوساکشن و جراحی چربی اضافی گونه‌ها باشند و دوام نتایج آن بیش از تزریق بوتاکس خواهد بود. این روش‌ها پوست صورت را به حالتی که شما دوست دارید، شکل می‌دهند، هر چند باید تحت عمل جراحی و بی‌هوشی قرار بگیرید. اینکه کدام روش برای شما بهتر است، سؤالی است که شما می‌توانید در طول مشاوره از پزشک و جراح خود بپرسید.


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *