روش‌های درمان جای جوش (اسکار آکنه)

همه ما خواستار داشتن بهترین ظاهر و احساس هستیم، هم از درون و هم از بیرون،‌ هرروز و همه روز. اما برای کسانی که در طول زندگی خود از آکنه رنج‌برده‌اند و هنوز هم زخم‌های فیزیکی دارند، بیان کردن این موضوع آسان‌تر از انجام دادن آن است. درحالی‌که آکنه اغلب در دوران نوجوانی بروز می‌کند، اسکار آکنه درواقع می‌تواند در هر سنی بر پوست تأثیر گذاشته و نه‌تنها ظاهر فیزیکی فرد بلکه اعتمادبه‌نفس وی را نیز تحت تأثیر قرار دهد. در اکثر موارد این سؤال برای افراد مطرح است که چگونه از شر جای جوش (اسکار آکنه) خلاص شوند. اسکارهای آکنه  ناشی از منافذ مسدود ملتهب شده هستند. منافذ سپس متورم خواهند شد، و باعث ایجاد شکستگی در دیواره فولیکول می‌شوند. اگر شکستگی به‌اندازه کافی عمیق باشد، پوست در تلاش برای ترمیم خود در اکثر موارد اسکار را ایجاد خواهد کرد. اما، کاهش و حتی از بین بردن ظاهر زخم از صورت امکان‌پذیر است.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#fab476″]
کلینیک ارائه‌دهنده طیف وسیعی از درمان‌های بسیار مؤثر اسکار آکنه است. کارآیی روش‌های ما در درمان و کاهش تمام درجات اسکار به اثبات رسیده است . ما نتایج درازمدت و هدفمند را ارائه داده، و در بازیابی ظاهر و بهبود اعتمادبه‌نفس به شما کمک خواهیم کرد. تمام روش‌های از بین بردن اسکار ما توسط متخصصین پوست باتجربه و آموزش‌دیده انجام می‌شود و آرامش خاطر را برای شما به ارمغان می‌آورد.

 بسیاری از بیماران مبتلابه اسکار آکنه دارای انواع مختلف اسکار هستند که برای رسیدن به نتایج مطلوب به ترکیبی از انواع روش‌های درمانی نیاز دارند. به‌منظور آگاهی از مؤثرترین درمان برای اسکار خود یک نوبت مشاوره با یکی از متخصصان پوست ما تنظیم کنید.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی بازگرداندن اعتماد به‌ نفس از طریق درمان آکنه اسکار یا هر یک از روش‌های از بین بردن اسکار آکنه،‌ با شماره‌های ما تماس بگیرید.

[/alert]

انواع اسکار آکنه


اسکارهای آکنه دو نوع هستند، اسکار آتروفیک و اسکار هایپرتروفیک. اسکار آتروفیک به اسکار تورفته نیز معروف است و زمانی توسعه می‌یابد که فقدان بافت وجود داشته باشد. اسکارهای آتروفیک دو نوع هستند: اسکارهای آیس باکس، که اندازه آن‌ها کوچک بوده اما سوراخ‌های قابل‌توجه در پوست به‌جا می‌گذارند، و اسکارهای باکس‌کار ،که بیضی‌شکل یا گرد با لبه‌های زاویه‌دار تند است. اسکارهای هایپرتروفیک، یا اسکارهای کلوئید زمانی ایجاد می‌شوند که بدن کلاژن بیش‌ازحد تولید می‌کند، و منجر به ایجاد یک توده بزرگ از بافت در سطح پوست می‌گردد.

درمان اسکار آکنه


اگر شما به دنبال بهترین را برای درمان اسکار جوش هستید،‌ گزینه‌های متعددی در دسترس هستند، اما سطح موفقیت آن‌ها می‌تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. مهم است به یاد داشته باشید که درمان ضعیف می‌تواند به عوارض بیشتر منجر شود. بنابراین همیشه با متخصصین باتجربه، و قابل‌اعتماد مشورت کنید. روش‌های پزشکی موفق برای درمان اسکار جوش عبارت‌اند از:‌

لایه‌برداری شیمیایی

لایه‌برداری شیمیایی با اسید سرکه تری‌کلر یک جزئی یا در ترکیب با سالیسیلیک یا پیرویک اسید انجام می‌گیرد. این ترکیب‌ها به‌طور رایج در لایه‌برداری‌های سطحی استفاده می‌شوند. تعداد درمان‌های موردنیاز پنج دوره به صورت هر ماه یکبار است. لایه‌برداری شیمیایی مناسب می‌تواند جای آکنه و اسکار را  نرم و صاف‌کرده و درعین‌حال موجب تحریک بازسازی سلولی برای ایجاد یک چهره شاداب و ترمیم شده گردد.

اسید گلیکولیک

اسید گلیکولیک گزینه مناسبی محسوب نمی‌شود مگر درصورتی‌که به‌طور همزمان به درمان روند آکنه فعال بپردازد. این روش به‌طورمعمول زمانی استفاده می‌شود که هایپر پیگمانتاسیون ناشی از پوستول (جوش چرک دار)‌ وجود داشته باشد.

درمان‌های لیزری

لیزر جدیدترین تکنولوژی درمانی برای ضایعات مختلف عروقی محسوب می‌شود:‌ روزاسه، مویرگ‌های بزرگ‌شده و اسکارهای آکنه. درمان اسکار آکنه با لیزر کاملاً راحت است. هیچ‌گونه آمادگی خاصی برای درمان لازم نیست.  صرف‌نظر از مدت زمان ایجاد قرمزی پس از التهاب و نوع درمان فعلی همه بیماران می‌توانند تحت این درمان قرار گیرند،

آراف فرکشنال

درمان با فرکانس‌های رادیویی در درمان اسکار آکنه به‌خوبی عمل می‌کند و همچنین می‌تواند به مقابله با آکنه کمک کند. درمان با کمک امواج فرکانس رادیویی که با ابزارهای تخصصی به نواحی آسیب‌دیده از پوست وارد می‌شود، ‌انجام می‌گیرد. این امواج رادیویی در سطح عمیق‌تر در ناحیه آسیب‌دیده عمل می‌کنند.انرژی به گرما تبدیل می‌شود و موجب تجزیه بافت آسیب‌دیده می‌گردد. سطح کلاژن و الاستین پوست نیز بالا می‌رود که پس از یک دوره زمانی پوست را محکم و انعطاف‌پذیر می‌سازد. تقریباً هیچ دردی در طول درمان وجود ندارد. درمان نتایج فوق‌العاده به ارمغان می‌آورد چراکه اسکار در اکثر قسمت‌ها رفع شده و ظاهر فرد به‌طور قابل‌توجهی بهبود می‌یابد.

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ به‌عنوان بهترین درمان برای از بین بردن اسکار آکنه توصیه می‌شود. ما گزینه‌های مختلف که به‌طور خاص برای هدف قرار دادن زیرگروه‌ها و عمق‌های خاص اسکار طراحی‌شده‌اند، را ارائه می‌دهیم. این روش میکرو کانال‌هایی را ایجاد می‌کند که موجب جوان‌سازی پوست شده و قادر به تجزیه بافت اسکار با هر درجه موجود است. کانال‌ها موجب تولید و توزیع کلاژن جدید می‌شوند که به‌تدریج موجب ایجاد پوستی سالم، ضخیم‌تر و محکم‌تر در اطراف نواحی آسیب‌دیده می‌گردد. این فرآیند به‌طور قابل‌توجهی عمق و ظاهر اسکار را کاهش داده و یک سطح بسیار نرم و صاف در پوست ایجاد می‌کنند.

مزوتراپی

مزوتراپی یک درمان همه‌کاره با حداقل تهاجم است که نتایج بسیار خوبی ه همراه دارد. مزوتراپی به درمان تعدادی از عارضه‌ها کمک کند. این روش می‌تواند رنگ‌دانه‌های پوستی و اسکار آکنه  را به‌طور مؤثر درمان کرده و در عین‌حال پوستی سفت بر جای بگذارد.

درم ابریژن

درم ابریژن پوست یک روش قدیمی برداشتن مکانیکی لایه سطح پوست است. این روش هنوز هم به عنوان بهترین روش برای درمان اسکارهای عمیق و جای آکنه محسوب می‌شود.

میکرودرم ابریژن

پلینگ مکانیکی صورت یک روش بسیار راحت با حداقل زمان بهبودی است. در این روش بافت پوست ترمیم‌شده اما اثر زخم کمی بر جای می‌ماند.

تزریق ژل

تزریق ژل، هیالورونیک اسید تفاوت‌های فاحش با زمان بهبودی کم ایجاد می‌کند. مواد دیگر مانند کلاژن، هیدروکسی آپاتیت کلسیم، و سلول‌های چرب نیز می‌توانند مورداستفاده قرار گیرند. ذرات میکرو سیلیکون می‌تواند منجر به ایجاد بسیاری از عوارض جانبی گردد و پزشکان در مورد استفاده از این روش به‌شدت اختلاف‌ نظر دارند.

شکافتن پوست

شکافتن پوست یک روش جراحی از بین بردن اسکارهای گسترده پوست است. این روش گاهی اوقات یکی از مراحل درمان اسکار آکنه است.

ساب سیژن پوست

ساب سیژن یک روش جراحی برای از بین بردن اسکارها است که بافت‌های اسکار همبند زیرپوست را آزاد می‌کند. تنها یک کبودی نقطه‌ای قابل‌مشاهده است.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *