چربی در افراد مختلف در نواحی متفاوتی بروز پیدا می‌کند؛ احتمال دارد در برخی افراد گونه‌ها چاق‌تر مشاهده شوند و یا چربی در ناحیه‌ی دور کمر تجمع پیدا کند. شما ممکن است بخواهید شکمی صاف داشته باشید و یا ران‌هایتان خوش‌تراش‌تر باشند. کاهش وزن ممکن است ابتدا در بازوها، سینه‌ها یا ران‌ها مشاهده شود که این بستگی به ژنتیک دارد. در ادامه روش‌هایی به منظور کاهش چاقی موضعی در نواحی از بدن که مد نظرتان است، معرفی می‌گردد.

روش های درمان چاقی


اندرمولوژي

با گذشت سن، عملکرد سلول‌های پوست تحت تأثیر قرار می‌گیرد. امروزه، اندرمولوژی به عنوان یک روش موثر و سالم برای درمان سلولیت، چربی موضعی و چین و چروک پوست شناخته شده است. این روش، یک پدیده طبیعی بدون عوارض و غیرتهاجمی است که نتایج مثبت و ماندگاری را به همراه دارد. وقتی سلول‌های چربی سوزانده نمی‌شوند، چربی‌ها مقاوم به ورزش و رژیم غذایی را ذخیره می‌کنند و این باعث ظاهر پوست به شکل پوسته پرتقالی می‌شود. سیستم رولینگ، که با مکش ترکیب شده است، منجر به درمان سلولیت می‌شود. این تحریک مکانیکی تکرارشونده، متابولیسم سلول‌های چربی را مجدداً فعال می‌سازد، تجمع سلول‌های چربی را شکسته و در نتیجه سلول‌های چربی حذف می‌شوند و بدن شکل بهتری پیدا می‌کند. بافت سلولیت صاف‌تر می‌شود و ناهمواری‌های پوست به میزان قابل توجهی کمتر می‌شود و تبادلات مایعات لنف افزایش می‌یابد. اندرمولوژی با استفاده از سیستم LPG، که از حدود 20 سال پیش در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد، روزانه ده‌ها هزار نفر از مزایای این روش پیشرفته بهره مند می‌شوند. این دستگاه هوشمند، قابلیت تنظیم و تطبیق با هر نوع بافت پوست را دارد و با استفاده از دو مکانیسم لیفت ماساژ و لیپو ماساژ، نتایج فوق‌العاده‌ای را به ارمغان می‌آورد.

کويتيشن

اين دستگاه با امواج فراصوت سلولهاي چربي را متلاشي کرده وآنها را براي سوختن دربدن يا دفع درکبد آماده مي کند.اين امواج با ايجاد حبابهاي ميکروسکوپي باعث پاره شدن سلولهاي ذخيره کننده چربي شده وسپس اين چربي به گليسرين واسيدهاي چرب آزاد(مولکولهاي تشکيل دهنده چربي) وچربي امولسيون شده درآب تجزيه شده و به رگهاي لنفي وارد شده وبه کبد رفته وتبديل به مواد قابل سوختن در ماهيچه ها شده و ازطريق ادرار دفع يا درماهيچه ها سوزانده ميشوند.اينجا نقش فعاليت بدني ورعايت تغذيه مناسب ،شامل کم چربي وکم کالري به خوبي مشخص مي شود.

 لیپوماتیک

دستگاه لیپوماتیک یک ابزار پیشرفته است که امکان مکش بافت چربی از نقاط هدف در بدن را بدون نیاز به داروی بی‌حسی، بخیه یا ایجاد زخم فراهم می‌کند. این دستگاه به وضعیت ظاهری فرد در نقاط تحت درمان و شرایط پوستی وی کمک می‌کند.

لیپوماتیک از یک تکنولوژی خاص استفاده می‌کند که به طور خودکار در هنگام تماس لوله دستگاه با بافت‌های دارای تراکم متفاوت نسبت به چربی، عملکرد سیستم را متوقف می‌کند. این باعث می‌شود که پوست، عضلات و رگ‌ها در طول درمان آسیب نبینند. به این ترتیب، لیپوماتیک یک روش موثر و بدون عوارض برای کاهش چربی موضعی و بهبود ظاهر پوست است.

امواج راديو فركانسی (RF)

استفاده از امواج رادیو فرکانسی (RF) در حوزه پزشکی به مدت طولانی برای اهداف مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. این امور شامل مواردی از جمله سلولیت و چربی‌سوزی در نقاط مختلف بدن، جوانسازی پوست (aging)، کاهش چین و چروک‌های صورت و ناحیه چشم، و مشکلات مربوط به آکنه می‌شود. به همین دلیل، روش‌ها و تکنولوژی‌های مختلفی برای درمان این مشکلات توسعه یافته است. ساختار اصلی سیستم‌های RF شامل یک مولفه مولد موج الکترونیکی (RF oscillator) در محدوده فرکانس‌های رادیویی است.

دستگاه RF_Tightening از امواج رادیویی با فرکانس بالا استفاده می‌کند که از بافت‌های بدن عبور کرده و حرارت عمقی به میزان 38 تا 44 درجه سانتیگراد در آن‌ها ایجاد می‌کند. به طور کلی، استفاده از این دستگاه می‌تواند به دو صورت زیر موثر باشد:

1) درمان سلولیت و کاهش چربی موضعی در نواحی مختلف بدن مانند شکم، پهلو، ران، بازو، سینه و غبغب.

2) جوانسازی پوست، ایجاد کلاژن، کاهش چین و چروک‌های سطحی مانند خطوط خنده، کاهش پف چشم و سیاهی زیر چشم.

 

 

 

کاهش چاقی موضعی از طریق رژیم غذایی و تغذیه

برخی افراد با یک رژیم غذایی سخت‌گیرانه در یک مدت کوتاه وزن خود را کاهش می‌دهند. هرچند با پایان یافتن رژیم اغلب به عادات پیشین غذایی خود باز می‌گردند و وزن آنها مجدداً افزایش می‌یابد. کاهش وزن و حفظ آن نیازمند تغییر در سبک زندگی بطور دائمی است. این تغییرات شامل موارد زیر می‌باشد:

 • نوع غذا و نوشیدنی که بطور معمول تهیه می‌کنید.
 • نوع وعده‌های غذایی مصرفی
 • الگوی غذا خوردن
 • میزان فعالیت فیزیکی

تهیه‌ی یک برنامه‌ی عملیاتی می‌تواند بسیار موثر باشد. واقع‌بین باشید و آنچه که احساس می‌کنید بیشترین تاثیر را بر وزنتان دارد در نظر بگیرید. برای مثال، اگر در حال حاضر روزی یک تکه کیک می‌خورید، برنامه‌ی شما می‌تواند کاهش مقدار آن به دو بار در هفته باشد. ایده‌ی اصلی ایجاد تغییرات کوچک و تدریجی است بطوری که بتوانید تا آخر عمر به آنها پایبند باشید.دانستن اینکه معمولاً چه میزان غذا مصرف می‌کنید مفید می‌باشد. به مدت یک هفته یا بیشتر هر چیزی که در روز می‌خورید و می‌آشامید را یادداشت کنید، حتی کوچک‌ترین تنقلات نیز نباید از قلم بیفتند. در این صورت بحث درباره‌ی این موارد با پزشک می‌تواند بسیار موثر باشد. حقیقت ساده این است که برای کاهش وزن باید کمتر از شرایط فعلی غذا مصرف کنید.بطور خلاصه یک رژیم غذایی سالم به این معنی است:

 • گنجاندن غذاهای حاوی نشاسته در یک سوم از وعده‌های غذایی (مانند غلات و حبوبات، نان، سیب‌زمینی، برنج، پاستا). غذاهای نشاسته‌ای سبوس‌دار را باید در هر زمان که می‌توانید مصرف کنید.
 • مصرف مقادیر زیاد فیبر در رژیم غذایی. غذاهای غنی از فیبر شامل نان سبوس‌دار، برنج قهوه‌ای و پاستا، جو، نخود فرنگی، عدس، غلات، لوبیا، میوه‌ها و سبزیجات می‌باشند.
 • مصرف پنج وعده یا در حالت ایده‌آل ۷ تا ۹ وعده از میوه‌ها و سبزیجات متنوع در روز. این رژیم غذایی باید به جای غذاهای سرشار از چربی و کالری مورد استفاده قرار بگیرد. برای مثال در هنگام گرسنگی میوه یک جایگزین بسیار مناسب و سالم به جای تنقلات است.
 • رژیم کم چرب با مقدار زیادی میوه ها و سبزیجات تازه داشته باشید. چربی موجود در رژیم غذایی شما باید ۲۵ تا ۳۰ درصد از انرژی دریافتی روزانه شما را تشکیل دهد که در این بین باید بیشتر از چربی های غیر اشباع استفاده نمایید. بر همین اساس:
 • * از روغن زیتون و یا دانه های روغنی مانند خشکبار، در حد تنظیم شده توسط متخصص تغذیه می توانید استفاده نمایید.
 • * مصرف غذاهای دریایی: حداقل ۲ تا ۳ بار در هفته، ماهی بخورید.
 • * آنچه نباید بخورید: از مصرف گوشت های پر چرب و پر نمک ( مثل سوسیس و کالباس) اجتناب نمایید. از مصرف مواد قندی و شیرین نیز بپرهیزید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مشاوره رایگان
×مشاوره در واتساپ