رفع و از بین بردن غبغب با روش های جراحی و غیر جراحی

داشتن یک خط گردن سفت و محکم در زیر خط چانه، ظاهری جوان و متناسب به شما م یدهد. بااین حال در برخی از افراد در ناحیهی گردن خود و در زیر چانه، مقداری چربی ذخیره می شود. این امر میتواند ظاهر فرد را چاق تر نشان دهد. غبغب ممکن است در اثر سن، سبک زندگی بدون تحرک، افزایش وزن و عوامل ژنتیکی به وجود آمده باشد. غبغب میتواند از جذابیت فرد کاسته و اعتمادبهنفس او را کاهش دهد.

تکنیک‌های حذف چربی غبغب


لیپوساکشن غبغب

این تکنیک درمانی بسیار سریع و مؤثر برای از بین بردن غبغب  است. به کمک این روش می‌توان چربی‌های اضافی ناحیه چانه را به کمک بی‌حسی موضعی حذف نمود. در این روش پزشک یک برش کوچک زیر چانه ایجاد می‌کند- در برخی مواقع ممکن است این برش در پشت گوش‌ها ایجاد شود – سپس چربی‌های اضافه توسط یک لوله‌ی نازک مکنده، تخلیه خواهند شد.

لیپوساکشن غبغب با لیزر

“لیپوساکشن غبغب با لیزر” در حقیقت یک روش غیر جراحی و غیره تهاجمی برای رفع غبغب محسوب می‌شود. در این روش چرب÷ی‌های اضافه موضعی ابتدا ذوب شده و سپس حذف خواند شد.

کویتیشن (اولتراسوند) غبغب

امواج اولتراسوند با فرکانس بالا از طریق “کویتیشن” یا “حفره سازی” چانه شما را فرم داده و چربی‌های اضافی آن را ذوب می‌کند. این روش سلول‌های چربی را به مایع تبدیل کرده که در پی آن سیستم تصفیه بدن برای از بین بردن غبغب می‌تواند آن‌ها را به‌صورت طبیعی دفع کند.

لیپولیز لیزری

لیپولیز لیزری که عموما لیپولیزر شناخته می شود یک روش لیپوساکشن غیرتهاجمی برای از بین بردن چربی اضافه و برداشتن غبغب است. در روش لیپولیزر به شکل مؤثری نواحی چربی مقاوم در برابر رژیم غذایی و ورزش را کاهش می دهد و نسبت به لیپوساکشن عوارض جانبی کمتری دارد.در این روز از یک لیزر برای ذوب کردن چربی اضافی در صورت و بدن استفاده می شود و سپس چربی یا از طریق اسپراسیون (مکش) از بین می رود یا در بدن به عنوان انرژی می سوزد.

مزوتراپی

مزوتراپی یک روش درمانی برای رفع غبغب است که از طریق تزریق داروهای مخصوص، چربی‌های ناخواسته موضعی، تجزیه و شکسته می‌شوند. فرایند تجزیه و شکستن چربی‌های بدن، تحت عنوان “لیپولیز” چربی‌ها شناخته می‌شود. در طی درمان، محلول مخصوصی به‌صورت مستقیم در لایه‌های چربی و بافت همبند تزریق می‌شود.

کرایولیپولیز غبغب

کرایولیپولیز (Cryolipolysis) یک روش درمانی غیرتهاجمی است که در آن به‌آرامی و به نحوی مؤثری برای برداشتن غبغب استفاده می شود . در این روش نتایج موردنظر با استفاده از تکنولوژی پیشرفته‌ی کرایولیپولیز به دست می‌آید. در این روش منطقه و بافت هدف، تحت انجماد قرار می‌گیرد.

کربوکسی تراپی

برای کاهش چربی‌های مقاوم مانند چربی‌های غبغب، گاز گرمی در حجم بالا به عمق چربی‌ها تزریق می‌شود. در پی این امر، سلول‌های چربی شکسته شده و تولید عروق جدید و بازسازی سلول‌ها تحریم می‌گردد.در کربوکسی تراپی برای از بین بردن غبغب، گاز CO2 درست در زیر سطح پوست، دمیده می‌شود. بدن حس می‌کند دچار کمبود اکسیژن شده است، در پاسخ بدن جریان خون ناحیه را افزایش داده و فاکتورهای رشد (مانند VEGFیا فاکتور رشد اندوتلیال عروقی) را به سمت منطقه گسیل می‌دارد. یکی از پیامدهای این موضوع تحریک تولید رگ‌های خونی جدید است. این امر باعث می‌شود، موجی از اکسیژن و مواد مغذی به منطقه هدف ارسال شود، که در پی آن گردش خون ناحیه بهبود یافته و سلول‌ها بازسازی می‌شوند.

لیفت پوست گردن برای درمان افتادگی پوست گردن

پوست باید به‌اندازه کافی انعطاف‌پذیر بوده تا پس از برداشت چربی به موقعیت خود بازگردد. در افراد مسن، پس از برداشت چربی، پوست بیشتر آویزان خواهد شد. به همین دلیل، این روش ممکن است با جراحی لیفت (کشیدن) صورت یا گردن و یا سایر روش‌های غیر جراحی، ترکیب شود تا نتیجه مطلوب حاصل گردد.

درمان افتادگی پوست گردن با لیزر

لیفت گردن به کمک لیزر روشی غیر جراحی برای رفع غبغب است که در آن به‌به کمک لیزر پوست کشیده شده و ناحیه گردن دوباره جوان می‌گردد. لیفت گردن و از بین بردن غبغب با لیزر تهاجمی نبوده و نیاز به بستری شدن نیز ندارد. برای رسیدن به نتیجه مطلوب در ناحیه گردن، یک تا دو جلسه درمانی توصیه می‌شود.

اولتراسوند (هایفوتراپی)

هایفو (HIFU) یا امواج متمرکز اولتراسوند با شدت بالا، یکی از بهترین و ایمن‌ترین راه‌های برداشتن غبغب برای تمامی‌افراد می‌باشد. مقرون به صرفه بودن و نتایج موثر این تکنولوژی موجب محبوبیت بالای آن در بین تمامی‌افرادی شده که به دنبال ظاهری جوانتر و شاداب‌تر هستند. این روش که در مطب یا کلینیک پزشک قابل ا است، برای افرادی که پوست آن‌ها تا حد متوسطی افتادگی دارد مناسب می‌باشد. یکی از روش‌های درمان با اولتراسوند،‌ هایفو غبغب می‌باشد که روشی غیر‌جراحی و غیرتهاجمی ‌است که ظرف یک دوره‌ی دو تا سه ماهه موجب رفع افتادگی پوست و تولید کلاژن در پوست می‌شود. هرچند روش هایفوتراپی  نمی‌تواند به طور کامل جایگزین روش جراحی باشد اما این روش می‌تواند در موارد افتادگی خفیف پوست بسیار موثر و مفید باشد.

درمان افتادگی پوست با امواج رادیویی (ترماژ)

اعمال کنترل‌شده امواج رادیویی (RF) انرژی را به لایه‌های زیرین پوست شما انتقال داده و به‌آرامی باعث گرم شدن آن‌ها می‌شود. درنتیجه سلول‌های چربی کوچک شده و آسیب‌دیدگی‌های میکروسکوپی در ناحیه موردنظر پدید می‌آید. این امر باعث می‌شود الیاف کلاژنی طی فرایند بازسازی خود منقبض شده و قوام خود را دوباره به دست آورند. هدف از درمان، کاهش حجم چربی‌ها در قسمت پایینی صورت و افزایش استحکام پوست صورت و گردن می‌باشد. همچنین طی این فرایند، خط فک نیز بهبود می‌یابد.

درمان افتادگی پوست گردن با نور مادون‌قرمز

انرژی نور مادون‌قرمز، آسیب‌دیدگی‌های میکروسکوپی را در لایه‌های کلاژنی پوست ایجاد می‌کند. این امر باعث می‌شود این لایه منقبض شده و قوام خود را دوباره به دست آورد. عمق نفوذ امواج مادون‌قرمز کمتر از نفوذ روش هایفوتراپی باشد، درنتیجه تأثیر آن کمتر است. پوست گردن نازک‌تر از پوست صورت است (درنتیجه نفوذ امواج آسان‌تر است). از این روش اغلب برای بازسازی پوست صورت و برطرف کردن شلی پوست گردن استفاده می‌شود.

درمان افتادگی پوست با تزریق کایبلا (داکسی کولیک اسید)

تزریق کایبلا، یک حرکت انقلابی برای درمان غبغب  است که بی‌خطر بوده و به نحو مؤثری به تجزیه چربی‌های ناخواسته زیر چانه می‌پردازد. کایبلا یک مولکول طبیعی در بدن است که در تجزیه چربی‌های موجود در رژیم غذایی شرکت دارد. این دارو در ناحیه زیر چانه تزریق می‌شود. درنتیجه غشای سلول‌های چربی در اثر این تزریق متلاشی خواهند شد و به‌طور دائم چربی‌های ناخواسته زیر چانه از بین خواهند رفت.

فرآیند جراحی غبغب چگونه است؟


جراحی غبغب می تواند از طریق یک برش کوچک انجام شود که از جلوی گوش شروع شده و به سمت پایین تا پشت گوش امتداد می یابد. یا اینکه از روش اندوسکوپی استفاده شود که در این روش یک دوربین کوچک (اندوسکوپ) از طریق چند برش کوچک وارد می شود. اگر در این جراحی، پوست گردن هم نیاز به کشیدن داشته باشد، یک برش کوچک در زیر چانه هم ایجاد می شود.جراح از طریق این برش های کوچک یا مخفی به دقت پوست را از بافت زیرینش جدا می کند. چربی اضافه حذف می شود، ماهیچه های صورت سفت می شود و به مکان مناسب بازگردانده می شود و پوست صورت قبل از اینکه پوست اضافه برداشته شود هموار می شود. در نهایت جراح به وسیله بستن محل برش با بخیه به جراحی خاتمه می دهد.

هزینه


هیچ یک از راه‌های درمان غبغب تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد، چون این عمل یک عمل زیبایی و جوانسازی است. بااین حال بهتر است پیش از شروع درمان با مشاور بیمه صحبت کنید. هزینه روش‌های اشاره شده یکسان نیست. به علاوه هزینه از بین بردن غبغب به تعداد جلسه‌های درمان نیز بستگی دارد. متخصص هزینه دقیق درمان را در جلسه مشاوره اعلام می‌کند.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *