درمان و رفع چاقی صورت

تجمع چربی زیر پوست در نواحی پایین صورت، گردن و چانه می تواند سن فرد را از نظر ظاهری بسیار افزایش دهد یا باعث شود وزن شما بیشتر از واقع به نظر برسد. چاقی صورت با تغذیه نسبت به رژیم غذایی و تمرین های ورزشی مقاوم بوده و به همین خاطر یک وضعیت ناراحت کننده برای بیمار ایجاد می نمایند. هنگام لیپوساکشن صورت، می توان چربی ناخواسته جمع شده در این ناحیه را حداقل یا حذف کرده و به این ترتیب یک ظاهر جوان برای صورت ایجاد نمود و همچنین زاویه دار کردن صورت و خوش فرم نمودن صورت را انجام داد . نتایج شگفت انگیز این روش درمانی شامل رفع سریع چاقی صورت، بدون درد، و با یک دوره ریکاوری محدود در یک آخر هفته است.

روش‌های درمان


 تزریق بوتاکس برای لاغر کردن گونه

عضله ی ماستر یک عضلهی بزرگ در دو طرف صورت است و در برخی بیماران بطور طبیعی بزرگتر میباشد. دندان قروچه کردن یا جویدن زیاد آدامس نیز میتواند موجب بزرگ شدن این عضله گردد.ما از روش تزریق بوتاکس (شل کننده های تزریقی عضلات) برای کاهش اندازه عضلات جونده استفاده می کنیم. پهنای قسمت پایینی صورت و گونه بر اساس ضخامت این عضله تعیین میشود. استفاده از این روش موجب لاغر شدن و کشیده کردن صورتشده و در نتیجه استخوانهای گونه برجستهتر به نظر میرسند و ظاهری زنانه برای صورت ایجاد میگردد.

 لیپوساکشن صورت

لیپوساکشن صورت روشی نیمه جراحی برای شکل دادن به صورت و گردن بوسیله‌ی حذف چربی‌های این قسمت‌ها و بهره بری از مزایای درمان چاقی صورت می‌باشد. چانه، گونه، فک و گردن رایج‌ترین نقاط مورد نظر برای جراحی هستند. لیپوساکشن روش لاغر کردن صورت بوده و  غبغب و شل بودن خط فک را از بین می‌برد و باعث بهبود فرم صورت می‌شود. این عمل صورتی تراشیده شده و خوش فرم را برای آنهایی که به دنبال لاغر کردن صورت و گردنی زیباتر هستند بوجود می‌آورد. این گزینه برای آنهایی که به دنبال ظاهری جوانتر هستند و نمی‌خواهند روش‌هایی را امتحان کنند که دوره‌ی ترمیم طولانی دارند مناسب‌ترین گزینه است. گزینه ی دیگر لاغری تهاجمی با لیپوماتیک است. لیپوماتیک دستگاهی است که با هوای فشرده کار می‌کند. این دستگاه به کانولایی متصل می‌شود که از قابلیت چرخش خودکار ۳۶۰ درجه برخوردار است. کانولا حرکت ارتعاشی مداومی دارد که سلول‌های چربی را بدون آسیب زدن به پوست و بافت‌ها به صورت محلول امولسیونی درمی‌آورد.

جراحی برداشتن چربی صورت

یکی از روش های از بین بردن چربی اضافی صورت جراحی برداشتن  چربی از گونه است که باعث برجستگی بیش از حد گونه ها یا چاق شدن صورت می شود. خوشبختانه این جراحی با برش کوچکی در داخل دهان انجام می شود و هیچ گونه جای زخم و بخیه روی صورت بر جای نمی گذارد. با انجام جراحی برداشتن چربی صورت تر رفتگی ظریف و زیبایی زیر چانه ایجاد می شود که باعث از بین روفت حالت گرد صورت و شکل گرفتن گونه های زیبا می شود. افرادی که چاقی هورمونی دارند نیز ممکن است صورت آن ها دچار چربی اضافه می شود.

لیفت صورت

اغلب تکنیک‌های لیفت صورت برای کشیدن پوست قسمت‌های غبغب، چانه و خطوط فکی انجام می‌شود. در برخی موارد نیز لیفت صورت برای کشیدن پوست میانه‌ی صورت یا پیشانی انجام می‌شود. در برخی از تکنیک‌های لیفت صورت نیز بافت‌های زیر پوست صورت جا به جا می‌شوند و یا کشیده می‌شوند تا صورت شخص فرم بسیار جوان‌تری پیدا کند. بسته به شرایط بیمار ممکن است در مواردی نیاز به خارج کردن چربی اضافی، تزریق چربی یا تزریق ژل در صورت باشد تا بتوان به بهترین نتایج ممکن رسید. امروزه روش‌های گوناگونی برای لیفت صورت وجود دارند که قابل اعتماد و ایمن هستند و نتایج آن‌ها ماندگار است. محل ایجاد برش برای لیفت صورت به ناحیه‌ی مورد درمان و میزان تغییرات مورد انتظار شما بستگی دارد.

از بین بردن غبغب

افراد بسیاری تمایل به درمان چاقی صورت و رفع غبغب دارند. اگر غبغب دارید، به منظور رفع غبغب و افتادگی گردن روش‌های مختلفی از جملهلیفت گردن،لیپوساشن گردن و تزریق مواد حل کننده چربی اضافه انجام می‌شود.این که آیا رفع غبغب می‌تواند چاقی صورت شما را برطرف کند به نظر و تشخیص پزشک از علت چاقی صورت شما بستگی دارد.

مزوتراپی

در روش مزوتراپی با استفاده از تزریق‌های کوچک ولی متعدد به شکستن بافت‌های چربی در مناطق دارای مشکل پرداخته می‌شود. مایعی که در این روش تزریق می‌شود ترکیبی از چندین ویتامین و مواد دارویی است که جهت شکستن بافت‌های چربی تهیه شده است. این روش درمانی، جهت به حداقل رساندن چربی‌های رسوب شده در گردن و گونه‌ها مناسب است. انجام این شیوه بسته به اندازه ناحیه‌ای که مورد درمان قرار می‌گیرد بین 35 تا 45 دقیقه طول می‌کشد. جهت رسیدن به نتیجه مطلوب نیاز است یک دوره کامل درمان طی شود.تجزیه چربی‌ها با مزوتراپی یک تکنیک غیر جراحی برای رفع موثر چاقی موضعی در گردن، چانه و صورت است. این روش با حداقل تهاجم می‌باشد که امکان حذف چربی‌های صورت در چند هفته را بدون ترس از عمل جراحی و عوارض جانبی بیهوشی فراهم می‌کند. این روش تقریباً بدون درد است و در کمتر از یک ساعت به اتمام می‌رسد، بنابراین نیازی به مرخصی گرفتن به مدت یک روز از محل کار خود نخواهید داشت.تزریق‌های متعدد یک محلول مخصوص از عصاره‌های طبیعی، داروها و ویتامین‌ها به نواحی مختلفی از صورت اعمال شده و هر دو هفته یک بار تکرار می‌شود. چربی تجزیه می‌شود و از طریق لنفاتیک‌ها جذب شده و به کبد انتقال پیدا می‌کند و در نهایت از بدن دفع می‌شود. جهت دستیابی به نتایج مطلوب، حداقل نیاز به ۴ تا ۶ جلسه درمان خواهد بود. از شخص خواسته می‌شود تا از یک رژیم غذایی سالم و کم چربی همراه با ورزش در نواحی مشکل‌دار پیروی کند. نتایج محسوس را می‌توان پس از چند هفته مشاهده کرد.

هایفو

هایفو (HIFU): پیشرفته ترین تکنولوژی قرن حاضر جهت لیفتینگ صورت بدون جراحی، فقط در یک جلسه و با نتایج ماندگار می باشد .

نتایج و اثرات هایفوتراپی

۱- لیفت (بالا کشیدن ابروها)
۲- رفع افتادگی پلک بالا
۳- رفع چروک های کناره  های خارجی چشم ها (چین های پنجه کلاغی)
۴- لیفت گونه  ها
۵- کم شدن عمق خطوط خنده و گریه (رفع افتادگی گوشه های لب ها)
۶- رفع افتادگی های زیر چانه (رفع افتادگی پایین صورت )
۷- رفع غبغب
۸- رفع چین و چروک های صورت و بالا گردن
۹- سفت و محکم شدن پوست صورت

 درمان‌های جایگزین


کاهش وزن

شاید ناعادلانه به نظر برسد، اما یک جراح ممکن است برای بسیاری از افراد یک چیز واحد را توصیه کند. جراحان برای کسانی که نسبتاً چاق هستند، بهترین راه حل را مقداری کاهش وزن می‌دانند. اگر چاقی صورت شما متناسب است، حذف چربی‌های اضافی آن یک روش مناسب برای صورت شما نیست.

روش‌های طبیعی

اگر مشکل شما وزن کلی بدن نباشد، چند راه طبیعی وجود دارد که می‌توانید چربی‌های اضافی صورت خود را کاهش دهید، که یکی از آنها انجام تمرینات صورت است. انجام منظم این تمرینات می‌تواند بسیار مؤثر باشد. چیزهای دیگری که می‌تواند کمک کند، عبارتند از:
• نوشیدن مقدار زیادی آب
• حفظ یک رژیم غذایی سالم
• کاهش مصرف کربوهیدرات، چربی و نمک
• محدود کردن مصرف الکل و کافئین
• تمرینات وزنه‌ای

تداوم تمرینات دقیق و درست صورت، همراه با پایبندی به دستورالعمل‌های رژیم غذایی ذکر شده در بالا، به عنوان یک روش مؤثر، بی‌ضرر و غیرتهاجمی برای مقابله با چربی‌های اضافی صورت شناخته شده است. علاوه بر این، تمرینات صورت موجب کاهش احتمال چین و چروک و حفظ ساختار صورت شما می‌گردد.هر چه جوان‌تر باشید، اِعمال این روش جایگزین بهتر است. با افزایش سن، صورت شما به طور طبیعی لاغرتر می‌شود، زیرا چربی‌های صورت به تدریج با فرآیند چربی‌سوزی آب می‌شوند. در واقع این یکی از بزرگترین خطرات مربوط به حذف چربی صورت است.


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *