درمان و بستن منافذ باز پوست صورت

درمان و بستن منافذ باز پوست صورت مزایا و عوارض

منافذ پوستی، هرچند بسیار کوچک و کم اهمیت به نظر می‌آیند، اما بسیار بیشتر از آنچه ما فکر می‌کنیم نقش حیاتی در بدن ما دارند. این منافذ پوستی کوچک عامل مهمی برای حفظ سلامت پوست هستند، چرا که فولیکول‌های مو، ترشحات غدد چربی و ترشحات غدد عرق از طریق این منافذ به بیرون پوست راه پیدا می‌کنند. منافذ پوستی موجب خروج سموم از بدن ما، تنظیم کردن دمای بدن و چرب و مرطوب نگه داشتن پوست می‌شوند.

اما در صورتی که این منافذ بیش از حد باز شوند، ظاهر خوشایندی نخواهند داشت و نظر دیگران را به خود جلب کرده و حتی در مواردی به نظر مانند جوش و آکنه‌های پوستی می‌آیند. توجه کنید که وقتی شما به پوست فردی نگاه می‌کنید که کاملا بی‌نقص و شاداب است، منافذ پوستی آن را نمی‌توانید ببینید. بزرگ شدن منافذ پوستی، علاوه بر ظاهر ناخوشایند، عوارضی مانند تجمع کثیفی، رسوب کردن چربی‌های پوستی و بروز جوش و آکنه را ایجاد می‌کنند و باعث می‌شوند پوست شما خسته و پیر به نظر بیاید.

بسیاری از افراد با این مشکل مواجه می‌شوند. حقیقت است که درمان این مشکل از آنچه که فکر می‌کنید سخت‌تر است. در اغلب موارد استفاده از کرم‌ها و لوسیون‌ها بهبودی در منافذ باز پوست صورت ایجاد نمی‌کنند و راه‌حل واقعی برای درمان منافذ باز پوستی، روش‌های درمانی پیشرفته‌ای است که توسط متخصصین پوست انجام می‌شود. استفاده از درمان‌های خانگی یا کرم و لوسیون‌های مخصوص می‌تواند نتایج موقتی را به همراه داشته باشد اما در اغلب موارد بعد از مدت زمان کوتاهی، پوست شما به حالت قبلی خود بازمی گردد.

منافذ باز پوستی را نمی‌توان یک‌شبه از بین برد یا درمان کرد، اما شما می‌توانید با انجام برخی روش‌های درمانی، ظاهر آن‌ها را بهبود بخشید و اندازه‌ی آن‌ها را کوچک‌تر کنید تا کمتر دیده شوند. در صورتی که شما به مشکل منافذ باز پوستی دچار هستید و این مشکل درحال تبدیل شدن به آکنه و جوش‌های پوستی است، ما می‌توانیم به حل مشکل شما کمک کنیم. در کلینیک زیبایی ما، روش‌های درمانی متنوع و فوق‌العاده‌ای برای از بین بردن منافذ باز پوستی ارائه می‌شود. برای تعیین وقت قبلی جهت مشاوره می‌توانید با ما تماس بگیرید.

علت بروز منافذ باز پوستی چیست؟ 


علت بروز منافذ باز پوستی چیست؟

بدون شک، اغلب مشکلات پوستی با بالارفتن سن ما بروز می‌کنند و منافذ باز پوستی نیز از این قاعده مستثنا نیستند. البته این پدیده کاملا طبیعی است و اصلی‌ترین علت آن کاهش تولید کلاژن در پوست و آسیب دیدن پوست به علت قرارگیری در معرض آفتاب است. البته داشتن سبک زندگی ناسالم نیز می‌تواند به این مشکل دامن بزند. با بالا رفتن سن، پوست ما قابلیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و بافت آن کمی شل می‌شود و به همین خاطر منافذ پوستی گشاد می‌شوند. پوست ما برای مقابله با این روند سفت می‌شود و در دهانه‌ی منافذ پوستی سلول‌های جدیدی تشکیل می‌وند که این موضوع باعث می‌شود این منافذ بیشتر کشیده شوند و در معرض دید باشند. یکی دیگر از عوامل موثر در بروز منافذ پوستی، دانه‌ها یا جوش‌های سرسیاه هستند. وقتی کثیفی، چربی و باکتری‌های زیاد درون منافذ باز پوستی گیر می‌کنند، موجب فشار به دیواره‌های آن و بزرگ شدن آن می‌شوند. ژنتیک نیز یکی دیگر از عوامل اصلی داشتن منافذ باز پوستی است. افرادی که بافت پوست آن‌ها سفت است و پوستشان چرب است، به احتمال بیشتری به مشکل بستن منافذ باز پوست دچار می‌شوند.

درمان منافذ باز پوستی در کلینیک ما


درمان منافذ باز پوستی در کلینیک رازی

توصیه ما ان است که برای درمان موثر منافذ باز پوستی، حتما به یک متخصص پوست و زیبایی مراجعه کنید. خوشبختانه در کلینیک زیبایی ما چندین روش موثر برای درمان منافذ باز پوستی ارائه می‌شود. متخصصین ما توجه به نوع پوست شما و شدت مشکلی که دارید، تعیین می‌کنند که کدام روش درمانی برای شما مناسب‌تر است.

لیزردرمانی 

این روش درمانی در کاهش اندازه‌ی منافذ باز پوستی بسیار موثر است. تقریبا به 6 تا 8 جلسه لیزر درمانی نیاز است و طول دوره ریکاوری بعد از هر جلسه درمانی بسیار کوتاه است.

 لیزر Q-Switched

این لیزر غیرتهاجمی، یک راه حل بسیار موثر برای منافذ باز پوستی می‌باشد. هر چند این لیزر به عنوان یکی از قویترین لیزرهای موجود در بازار محسوب می‌شود، اما کاملا ایمن است و مدت زمان ریکاوری بعد از آن بسیار کوتاه است و تنها عوارض جانبی که ایجاد می‌کند، قرمزی خفیف پوست است که بعد از چند ساعت برطرف می‌شود. لیزردرمانی همچنین موجب تولید کلاژن و الاستین بیشتر در پوست می‌شود.

میکرودرم‌ابریژن

این روش (میکرودرم) درمانی، موجب کنار زدن لایه‌های ضخیم و ناهموار سطحی پوست می‌شود و پوست شما را کاملا شاداب و سالم کرده و نه‌تنها منافذ باز پوستی بلکه تمامی ضایعات پوستی را برطرف می‌کند. روش میکرودرمابریژن موجب تولید کلاژن بیشتر در پوست می‌شود و به همین خاطر سطح پوست یک دست و هموار می‌شود. این روش درمانی، تهاجمی نیست و به جز قرمزی خفیف و موقتی پوست، هیچ عوارض جانبی دیگری ندارد. انجام میکرودرم‌ابریژن زمان بسیار کمی می‌برد و طول دوره‌ی ریکاوری بعد از آن نیز بسیار کوتاه است.

پیلینگ 

روش پیلینگ نیز موجب کنار رفتن لایه‌ی ضخیم روی پوست و سلول‌های مرده‌ی سطحی در پوست می‌شود. روش پیلینگ دارای سه حالت مختلف است که در هرکدام میزان لایه‌برداری و عمق نفوذ مواد لایه‌بردار در پوست متفاوت است و انتخاب روش انجام پیلینگ، با توجه به شدت مشکل پوستی شما خواهد بود. پیلینگ پوست همچنین موجب بازسازی و احیای پوست و رسیدن ویتامین‌های ضروری به پوست شده و تولید کلاژن در پوست را افزایش می‌دهد. این روش درمانی هیچ درد و ناراحتی به همراه ندارد و بعد از آن نیازی به گذراندن دوره ریکاوری نیست.

پاکسازی پوست 

یکی از راه‌های غیرتهاجمی و بسیار ایمن و موثر برای از بین بردن منافذ بازپوستی، پاکسازی پوست است. به طور کلی پاکسازی پوست یک راه بسیار طبیعی است که برای هر نوع پوستی مناسب است. در کلینیک sian ما برای هر یک از بیماران، با توجه به نوع پوست و شرایط آن، پاکسازی پوست را به روش متفاوتی انجام می‌دهیم. پاکسازی پوست یک راه عالی برای تمیز کردن منافذ باز پوستی از آلودگی است و در این روش تمامی جوشهای سرسیاه که منافذ پوستی را مسدود کرده‌اند، از بین می‌روند. انجام پاکسازی پوست به صورت منظم به سلامت بیشتر پوست، حضور سلول‌های سالم در بافت پوست و متعادل‌سازی تولید چربی در پوست کمک می‌کند و در نتیجه از باز شدن بیش از حد منافذ پوستی جلوگیری می‌کند.

آر.اف فراکشنال 

این روش درمانی را می‌توان برای هر نوع پوستی، هر سنی و هر رنگ پوستی، به کار برد. این روش کاملا ایمن و بدون درد است و طی آن امواج رادیوفرکوئنسی فراکشنال به پوست تابانده می‌شود. این امواج موجب گرم شدن لایه‌ی درمیس (لایه عمقی پوست) شده و در نتیجه موجب تحریک پوست برای تولید کلاژن بیشتر می‌شود. با توجه به شرایط و نیازمندی‌های هر بیمار، برنامه‌ی درمانی خاصی برای او تعیین می‌شود . اما عموما تنها پس از یک جلسه‌ی درمانی شما شاهد تغییرات بسیار چشمگیری در پوست خود خواهید بود. این روش مدت زمان ریکاوری بسیار کم و ناچیزی دارد و درمواردی نیز نیازی به گذراندن دوره‌ی ریکاوری نیست.

مزوتراپی

در این روش (مزوتراپی) ترکیبی از ویتامینها، اسید‌های آمینه، مواد معدنی و داروها به لایه‌ی میانی پوست تزریق می‌شود. این تزریقات به روش میکرو انجام شده و در هر تزریق مقادیر میکروسکوپی از ترکیب مورد نظر به لایه مزودرم پوست منتقل می‌شود. پزشک متخصص شما با دقت بسیار بالایی ترکیب مورد نظر را دقیقا در ناحیه هدف در پوست تزریق می‌کند و این کار موجب تحریک پوست برای آغاز روند بازسازی و جوانسازی پوست می‌شود.

این روش همچنین موجب ایجاد کانال بسیار باریک میکروسکوپی در پوست می‌شود که این امر موجب تحریک پوست برای تولید کلاژن و الاستین بیشتر می‌شود. این دو ماده نقش حیاتی در شکل‌گیری ساختار پوست و ایجاد بافتی منسجم در پوست و حفظ قابلیت ارتجاعی پوست دارند. این روش درمانی کاملا ایمن است و به صورت تدریجی موجب بهبود کلی بافت پوست می‌شود و علاوه بر منافذ باز پوستی برای درمان بسیار از مشکلات پوستی دیگر نیز به کار می‌رود

میکرونیدلینگ 

درمان منافذ باز پوستی با میکرونیدیلینگ

میکرونیدلینگ با نام‌های میکرونیدلینگ‌تراپی و یا درمان القای کلاژن نیز شناخته می‌شود. میکرونیدلینگ یک روش غیرجراحی و کم‌تهاجمی برای جوانسازی پوست است که در آن از دستگاه میکرونیدلینگ برای ایجاد آسیب کاملا کنترل‌شده به پوست برای درمان منافذ باز پوست استفاده می‌شود. توسط این دستگاه سوزن‌های بسیار ریزی درون پوست فروبرده می‌شوند و هر سوزن یک کانال میکروسکوپی در پوست ایجاد می‌کند که در واقع این کانال یک زخم میکروسکوپی در پوست است. ایجا این آسیب کنترل‌شده موجب تحریک بدن برای پرکردن کانال‌های پوستی ایجاد شده می‌شود و در نتیجه پوست شروع به تولید کلاژن و الاستین در لایه‌ی درمیس می‌کند. علاوه بر این در پوست شما مویرگ‌های جدیدی تشکیل می‌شوند. روش میکرونیدلینگ موجب از بین بردن لایه‌ی خارجی پوست که شامل سلول‌های مرده است می‌شود، تولید کلاژن در پوست را افزایش می‌دهد و به طور قابل‌توجهی منافذ باز پوستی را کاهش می‌دهد.


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *