جوان سازی پوست دست و انگشتان با تزریق ژل و چربی

هم‌زمان با افزایش سن، میزان چربی‌های دست کاهش یافته و پوست نازک می‌شود. درنتیجه استخوان‌ها و رگ‌های دست برجسته به نظر می‌رسند. ظهور لکه‌های قهوه‌ای و چین‌وچروک‌ها ظاهر دست را تغییر می‌دهند. به‌طورکلی جوانسازی دست نیاز به دو فراینده کلیدی دارد:جوان‌ سازی پوست و بازسازی حجم ازدست‌رفته. تکنیک‌های مختلفی برای بازگرداندن حجم ازدست‌رفته و بخشیدن طراوت و نشاط مجدد پوست دست وجود دارد(جوان سازی پوست دست) که در صورت استفاده از آن‌ها، علائم پیری از دستان شما برطرف می‌شوند. جوانسازی پوست دست با استفاده از تزریق ژل و چربی روزبه‌روز محبوبیت بیشتری پیداکرده است، چرا که ظاهر پوست جوان‌تر شده و حجم آن افزایش می‌یابد. چین‌وچروک‌های آن به حداقل ممکن رسیده و رگ‌های برجسته آن پنهان می‌شوند. ژل‌های تزریقی حاوی موادی هستند که تولید کلاژن‌ها پوست را تحریک می‌کنند. درنتیجه حجم پوست به‌طور مؤثری افزایش‌یافته و در طولانی‌مدت کیفیت پوست افزایش می‌یابد

جوان‌سازی پوست دست


لیزر فرکشنال

لیزر فرکشنال یکی از درمان‌های غیر جراحی سودمند برای جوان‌سازی و لایه‌برداری پوست است. این نوع از لیزر با تولید کلاژن طبیعی جدید ظاهر چین‌وچروک‌ها، و رنگ‌دانه‌های روی دست را بهبود می‌بخشد. لیزر فرکشنال با استفاده از انرژی نور، سوراخ‌های کوچکی، تقریباً به ضخامت یک تار موی انسان، در پوست ایجاد می‌نماید. لیزر سوراخ‌ها را در یک الگوی شبکه‌ای ایجاد می‌کند و پل‌های درمان‌نشده پوست را دست‌نخورده باقی می‌گذارد و بدین ترتیب امکان بهبودی سریع‌تر را فراهم می‌آورد. این سوراخ‌های کوچک جمع شده و سلول‌های اپیدرمی و کلاژن قدیمی را حذف کرده، و درعین‌حال تولید کلاژن‌های جدید برای بهبود بافت کلی پوست دست را تحریک می‌کند.

نتایج

شما ممکن است بلافاصله پس از درمان اثرات سفت شدگی را احساس کنید؛ بااین‌حال، نتایج طی چند ماه پس از درمان با تولید کلاژن جدید به‌طور قابل‌توجه ‌بهبود می‌یابد. روند پیری از فردی به فرد دیگر متفاوت است. نتایج، بسته به چگونگی مراقبت‌های پس از درمان،  به‌طورمعمول 5-3 سال دوام خواهد داشت. مراقبت ایده آل پس از درمان شامل دور ماندن از نور خورشید، استفاده از کرم ضد آفتاب و مراقبت‌های اولیه روزانه از پوست است.

 درمان موضعی (رتین-آ و مشتقات اسید گلیکولیک)

استفاده موضعی از رتین-آ و اسید گلیکولیک می‌تواند سبب ترمیم پوست آسیب‌دیده در اثر نور خورشید و ناپدید شدن لکه‌های پیری و جوانسازی پوست دست  شود. علاوه بر این، موجب تحریک ساخت کلاژن نیز می‌گردد.

 لایه‌برداری شیمیایی

بسته به نوع پوست و نتیجه مورد نظر، پزشک شما ممکن است لایه‌برداری شیمیایی سطحی، متوسط یا عمیق را برای جوانسازی دست و انگشتان توصیه نماید. جراح، ماده‌ی شیمیایی مناسب یا ترکیبی از مواد شیمیایی را انتخاب کرده و در نواحی مختلف پوست اجرا می‌کند.

 میکرو درم ابریژن

میکرو درم ابریژن یک روش غیر جراحی، غیر شیمیایی، غیرتهاجمی لایه‌برداری پوست است که با استفاده از کریستال‌های ریز موجب لایه‌برداری مؤثر و جوان‌سازی لایه‌های سطحی پوست می‌گردد. در ابتدا، چربی و آلودگی‌های پوست شسته می‌شود. سپس، پزشک جریانی از کریستال‌های اکسید آلومینیوم ریز را بر روی دست‌ها اعمال می‌کند. کریستال‌ها سلول‌های مرده و قدیمی پوست را ساییده و سپس با استفاده از وکیوم به‌طور ملایم مکش می‌شوند. این امر موجب رشد کلاژن و پوست جوان و جدید می‌شود. سپس از مرطوب‌کننده و ضد آفتاب بر روی پوست استفاده می‌شود.

 ال‌ای‌دی (LED)

ال‌ای‌دی‌ها از نظر بیولوژیکی حائز اهمیت هستند زیرا می‌توانند عملکرد میتوکندری موجود در سلول‌ها را اصلاح نمایند. بنابراین، ال‌ای‌دی‌ها موجب واکنش‌های فتو-بیوشیمیایی سلولی طبیعی در پوست می‌گردند. همچنین روشی طبیعی و غیرتهاجمی برای جوان‌سازی پوست فراهم می‌کنند. نور ناشی از ال‌ای‌دی‌های درجه‌ی طبی با سلول‌ها تعامل پیدا کرده و آنها را تحریک می‌کند تا کلاژن و الاستین جدید تولید کنند. مطالعات بسیاری نشان می‌دهند که همان انرژی ال‌ای‌دی که در درمان زخم‌ها مفید است، می‌تواند برای اثرگذاری بر ساخت کلاژن استفاده شود.

درمان آی‌پی‌ال (IPL)

در روش جوان‌سازی از طریق نور از نور شدید پالسی (IPL) استفاده می‌شود تا پوست پیر شده را جوان نماید. روش‌های درمانی IPL حالت پوست را بهبود داده و بویژه برای درمان لکه‌های پیری، کک و مک و زخم‌ها موثر است. آی‌پی‌ال یک درمان غیر تخریبی و غیر تهاجمی می‌باشد که به این معنی است که پوست برداشته یا آسیب‌دیده نخواهد شد. نور، بدون ضرر از میان پوست عبور کرده و توسط لکه‌ها و ضایعات پوستی جذب می‌شود. سلول‌های غیر طبیعی نابود گریده و تنها بافت‌های سالم باقی می‌مانند. آی‌پی‌ال همچنین سبب افزایش رشد کلاژن و پر شدن جای زخم‌ها شده و به پوست درخشش جوانی را می‌دهد.

اصلاح پوست اضافی

پوست اضافه در بالای دست را می‌توان از طریق ایجاد برش کوچک یا با استفاده از قابلیت لیزر در منقبض کردن پوست از بین برد.

 اسکلوتراپی

با افزایش سن، رگ‌های دست و بازو به دلیل از دست رفتن حجم (چربی زیرپوستی) پوست، کاهش خاصیت ارتجاعی بافت، کاهش توده عضلانی، و آسیب پیش‌رونده خورشید در طول زمان دچار برجستگی می‌شوند. بیرون‌زدگی رگ‌های دست و بازو  با استفاده از اسکلوتراپی تزریقی به‌طور موفقیت‌آمیز قابل‌درمان است. در اسکلوتراپی تزریقی یک سوزن بسیار نازک به داخل رگ برجسته فروبرده شده و دارویی تزریق می‌گردد که موجب  می‌شود رگ موردنظر برای بیش از چند هفته بسته بماند. به‌طورمعمول، مجموعه‌ای از یک تا سه تزریق به فاصله شش هفته از یکدیگر برای رفع برجستگی رگ‌های دست و بازو موردنیاز است.

 بازسازی حجم دست


تزریق ژل

با تزریق ژل شما می‌توانید حجم از دست رفته را به دست خود بازگردانده و چین‌ و چروک‌های آن را رفع کرده و دستانی جوان‌تر داشته باشید.جراح، ژل را در زیر پوست پشت دست شما که از قبل بی‌حس شده تزریق می‌کند. پوست پشت دست قبل از هر تزریق با داروهای موضعی بی‌حس می‌شود. مقدار کمی لیدوکائین برای راحت‌تر انجام شدن تزریق مورد استفاده قرار می‌گیرد. پس از تزریق محلی که ژل در آن تزریق شده ماساژ داده می‌شود تا ظاهر تاندون‌ها و عروق خونی هموارتر به نظر برسد. نتیجه این درمان، دستانی جوان با پوستی هموار و عروق خونی و زیبایی پوست دست و تاندون‌های که کمتر جلب توجه می‌کنند خواهد بود.

تزریق چربی

درمان با تزریق چربی یک تکنیک پیشرفته برای افرادی است که به دنبال بازیابی دائمی ظاهر جوان و شاداب پوست خود در ناحیه دست‌ها و انگشتان، همراه با ایجاد نتایج طبیعی هستند.چربی مورد نیاز برای این درمان از نقاط مختلف بدن همچون شکم، ران‌ها، و باسن گرفته شده و سپس با استفاده از تکنیک‌های خاص تصفیه می‌شود تا به این ترتیب سلول‌های چربی خالص‌سازی شوند. در این درمان مقادیر کم چربی به دقت در لایه‌های مختلف پوست تزریق می‌شود. به این ترتیب تشکیل رگ‌های جدید خون و رشد بافت چربی در محل تزریق امکان پذیر می‌شود. در نهایت، بافت چربی تزریق شده سیستم گردش خون خود را به دست آورده و به تدریج با گذشت زمان در بلند مدت، نتایج دائمی مربوط به جوانی و شادابی پوست نمایان می‌شود.

مراقبت بعد از عمل و بهبودی

پزشک شما در مورد تعیین مدت بازگشت شما به فعالیت‌های روزمره و کار با شما صحبت خواهد کرد. بعد از عمل، دستورالعمل‌های دقیقی در مورد مراقبت بعد از جراحی به شما و شخص همراه داده خواهد شد، ازجمله اطلاعاتی در مورد:

  • علائم عادی که تجربه خواهید کرد
  • علائم بالقوه عوارض

بسیار مهم است که شما تمام دستورالعمل‌های مراقبت از بیمار ارائه‌شده توسط جراح را دنبال کنید. این شامل اطلاعاتی در مورداستفاده از پوشش فشرده، مصرف یک آنتی‌بیوتیک در صورت تجویز و سطح و نوع فعالیت ایمن است. جراح شما همچنین دستورالعمل‌هایی دقیق در مورد علائم طبیعی که شما تجربه خواهید کرد و تمامی علائم بالقوه عوارض را  در اختیار شما قرار می‌دهد. مهم است بدانید که مدت‌زمان بهبودی تا حد زیادی در میان افراد مختلف متفاوت است. بسته به نوع جراحی، شما معمولاً می‌توانید فعالیت‌های عادی را پس از چند ساعت آغاز کنید.برای ایمنی و همچنین حصول مطلوب‌ترین و سالم‌ترین نتایج، مهم است که برای ارزیابی پس از عمل به مطب جراح پلاستیک خود در زمان مقرر و یا هر زمان که متوجه تغییراتی در دست خود شدید، مراجعه کنید. در صورت داشتن هرگونه سؤال یا نگرانی فوراً با پزشک خود تماس بگیرید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *