جوان‌سازی پوست دست و انگشتان: روش‌ها و هزینه

ازآنجایی‌که دستان ما بیشتر در معرض دید قرار دارند، جزء اولین نقاط نمایان کننده آثار پیری هستند. افزایش سن و قرار گرفتن در معرض نور خورشید، باعث ایجاد این ظاهر می‌شود. نشانه‌های قابل‌رؤیت رایج پیری شامل لکه‌های تیره (همان لکه‌های ناشی از پیری) و نمودهای پیش سرطانی می‌شود. از دست دادن بافت چربی نیز رخ می‌دهد که باعث می‌شود دست ما ظاهر استخوانی به خود بگیرد. همچنین درمان‌های جوانسازی پوست دست می‌تواند کمک کند که دست‌ها ظاهری جوان‌تر به خود بگیرند. گزینه‌های درمانی مختلفی در دسترس هستند، بنابراین یک درمان یا ترکیبی از درما‌ن‌ها برای رسیدن به آنچه بیماران می‌خواهند، مورداستفاده قرار می‌گیرد.

مزایای جوان‌سازی پوست دست


از مزایای جوان سازی پوست دست می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • بازگرداندن حجم ازدست‌رفته دست‌ها
  • به حداقل رساندن وضوح رگه‌های برجسته و تاندون
  • بهبود بافت و رنگ پوست
  • از بین بردن لکه‌های ناشی از افزایش سن
  • کاهش نشانه‌های پیری دست

افراد مناسب برای جوانسازی پوست دست


افرادی که به دنبال بهبود ظاهر و جوانسازی دست خود هستند، یک داوطلب ایدهال برای درمان جوان سازی پوست دست هستند. اگرچه دلایل از فردی به فرد دیگر متفاوت هستند، شایع‌ترین آن‌ها شامل:

  • بهبود ظاهر و افزایش اعتمادبه‌نفس
  • کم شدن احساس خجالت درباره ظاهر
  • دست یافتن به پوست نرم‌تر
  • به دست آوردن ظاهری جوان‌تر

بااین‌حال، بیمار نیز باید آگاه باشد که عمل جراحی زیبایی برای بهبود طراحی‌شده است. بیماران باید اهداف و انتظارات واقع‌بینانه‌ای از جوان سازی دست خود داشته باشند. حتماً دلایل خود برای انجام این عمل جراحی را با دکتر در جلسه مشاوره در میان بگذارید. این مشاوره همچنین در حصول اطمینان از آمادگی شما برای انجام این روش کمک خواهد کرد.

انواع روش‌های جوان‌سازی پوست دست


برای تشخیص اینکه کدام‌یک از این روش‌ها بهترین پاسخ را برای شما می‌دهد، با پزشک واجد شرایطی که تجربه زیادی در انجام جوان‌سازی دست دارد، مشورت کنید، یافتن پزشک واجد شرایط آسان نیست.

در طول جلسه مشاوره، پزشکان می‌توانند اطلاعات بیشتری در مورد بیماران و بالعکس به دست آورند. این جلسه مشاوره به دکتر فرصتی برای ارزیابی وضعیت فعلی پوست بیمار و بحث درباره گزینه‌هایی می‌دهد که به بیمار دررسیدن به‌ظاهر موردنظر کمک می‌کند. جلسات مشاوره به بیماران فرصت رسیدگی به اهداف و انتظاراتشان از درمان و پرسیدن سوالاتشان را می‌دهد. همچنین این مشاوره‌ها به پزشکان اجازه می‌دهد تا بیماران را از مزایا، پیش‌بینی‌ها، پاسخ‌ها به درمان، واکنش‌های جانبی، روش اجرا و دیگر اطلاعات مهم آگاه سازد.

انواع مختلفی از روش‌های جوانسازی پوست دست مانند لایه برداری شیمیایی، مزوتراپی پوست، میکرودرم و … وجود دارد. همه این روش‌ها مجموعه خطرات، مزایا، هزینه‌ها و روش‌های خود رادارند. متداول‌ترین آن‌ها شامل:

لایه‌برداری شیمیایی

لایه برداری شیمیایی یکی از روش های جوان شدن پوست صورت و دست ها است. هنگامی‌که این مواد شیمیایی به پوست زده می‌شوند، باعث می‌شود که لکه‌های ناشی از سن ناپدید شوند درحالی‌که شفافیت بافت پوست کمتر می‌شود.

اسکلروتراپی هنگامی‌که محلول اسکلروزان به رگ‌های بد منظر تزریق می‌شود، این محلول شیمیایی رگ ها را تحریک می‌کند و باعث می‌شود که سفیدتر به نظر بیایند و کم کم محو شوند و به جوان سازی دست کمک میکند .

میکرودرم

میکرودرم یک روش صیقل دادن ظاهری پوست است که شامل صیقل دادن اولین سطح از پوست با استفاده از کریستال‌های کوچک می‌شود.با یک سری از جلسات میکرودرم پوست صورت شما می‌توانید به سرعت به بهبود قابل توجهی در خطوط سطحی و لکه‌های برآمده و ناهموار پوست خود دست یابید، در عین حال، ظاهر پوست خود را لطیف، صاف و شفاف‌ سازید.

لیزر جوانسازی

امروزه تکنولوژی پیچیده لیزر می‌تواند بافت پوست را بهبود دهد، چین و چروک ها را کاهش دهد، رنگ پوست را اصلاح کند و ظاهر پوست را با طراوت، زیبا و جوان‌تر سازد. در حین انجام لیزر جوانسازی پوست دست ، انرژی لیزر هم سطح صدمه دیده پوست و هم کلاژن‌های پیری در عمق دست را هدف قرار می‌دهد. زخم های میکروسکوپی در میان بخشی از منطقه مورد درمان ایجاد می‌شود و به اطراف بافت آسیبی وارد نمی‌شود. با محدود کردن آسیب‌های پوستی، می‌توان به جوان‌سازی پوست بسیار عمیق و موثر با دوره درمان کوتاه‌تر دست یافت. حرارت لیزر همچنین باعث تحریک مکانیسم‌های درمان طبیعی بدن و تحریک در تولید دوباره کلاژن و الاستین (انعطاف پذیری) در ماه‌های بعدی پس از درمان می‌شود. در پوست‌های جوان و سالم، کلاژن و الاستین به وفور یافت می‌شود که باعث استحکام و انعطاف‌پذیری پوست می‌شود.

پرکننده‌های قابل تزریق (چربی، کلاژن، ری استالین و غیره)

ژل‌های موقت همانند رادیسه و اسکالپترا می‌توانند باعث ترمیم ساختار زیرین پوست، جایگزینی حجم ازدست‌رفته دست و رفع چین و چروک آن گردند. این ژل‌ها در طی روشی ساده و سرپایی به زیر پوست تزریق می‌شوند همچنین پس انجام این عمل، بیمار هیچ دوره نقاهت و از کار افتادگی ندارد. در تزریق چربی از چربی طبیعی خود شما برای ایجاد خطوط ظاهری جوان بر روی دست و با ماندگاری بالا استفاده می‌کنند. علاوه بر این در طول فرآیند تزریق چربی، چربی از منطقه دیگری از بدن به دست می‌آید و سپس با دقت بالا به دست‌ها تزریق می‌گردد. در این روش بیماران یا مقدار کمی ناراحتی خواهند داشت یا هیچ ناراحتی احساس نخواهند کرد و کمترین میزان دوره ازکارافتادگی (نقاهت) را دارند.

چگونه می‌توان برای درمان جوان‌سازی دست آماده شد؟


در طول مشاوره اولیه، دکتر به‌طور کامل راجع به اهداف و انتظارات و اهداف شما ازجمله خطرات احتمالی و بهترین راه برای آماده شدن برای شروع درمانتان، بحث خواهد کرد. بیمارانی که از تزریق ژل و چربی استفاده می‌کنند، باید یک هفته قبل از درمان، آسپرین و ترکیبات ایبوپروفن و مکمل‌هایی با دوز بالایی از ویتامین E و رقیق‌کننده‌های خون به‌منظور کاهش احتمال خون‌مردگی استفاده نکنند (مگر در موارد ضروری پزشکی). همچنین بیماران باید از خوردن شراب قرمز و مولتی‌ویتامین‌ها از دو روز قبل از درمان خودداری کنند.

در حین درمان جوان‌سازی پوست دست انتظار چه مواردی را باید داشت؟


مدت زمان انجام جوانسازی پوست دست متفاوت است و این مدت زمان بستگی به این دارد که از چه نوع درمانی استفاده می‌کنید. درمان‌های کوچک با تزریق ژل ممکن است کمتر از یک ساعت طول بکشد تا تکمیل شود. روش‌های گسترده‌تر همانند انتقال چربی (پیوند چربی) ممکن است بین دو تا سه ساعت به طول بیانجامد. از بی‌حسی موضعی و سطحی برای جوان‌سازی پوست استفاده می‌شود.

بعد از انجام جوان‌سازی پوست دست انتظار چه چیزی را باید داشت؟


هر روشی از روش دیگر متفاوت است و شما دستورات پس از عمل را مطابق با نیازتان دریافت خواهید کرد. به‌طورکلی، بیماران پس از انجام عمل جوان سازی پوست دست معمولاً مقدار کمی سختی تحمل می‌کنند یا هیچ سختی نخواهند داشت و می‌توانند طی بیست‌وچهار ساعت بعد از عمل فعالیت‌های روزانه خود را از سرگیرند. زمانی که شما به خانه بازمی‌گردید ارتباط ما با شما قطع نخواهد شد. ما مراقبت‌های مداومی را به شما اختصاص می‌دهیم تا اطمینان یابیم که بهبودی سریع، بی‌خطر و بی‌اشکالی خواهید داشت. پزشک شما در ملاقات‌های بعد از عمل به تمام سؤالاتی که شما درباره بهبودی خود دارید پاسخ خواهد داد و به همان اندازه از سلامتی کلی شما اطمینان حاصل می‌کند.

هزینه جوان‌سازی پوست دست


هزینه‌های جوان‌سازی پوست دست متفاوت است و بستگی به تعداد و نوع درمان‌هایی دارد که شما برای رسیدن به نتیجه مطلوبتان دریافت می‌کنید.


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *