جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی یک جراحی تقریبا کوچک و جزئی است که با انجام آن می توان ظاهر و شکل گوش های بیرون زده و یا گوش بزرگ را بهبود بخشید و اندازه گوش را کوچک تر جلوه داد. دکتر جمیلی تجربه و مهارت بالایی در انجام عمل گوش دارند و می توانند با انجام این عمل بر روی کودک شما، بهترین نتایج دلخواه شما را به دست بیاورند.

جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی برای رفع مشکلات ظاهری و بیرون‌زدگی و همچنین مشکلات مادرزادی ظاهری گوش انجام می‌شود. این مشکلات می‌تواند بر اعتماد به نفس افراد تاثیر بگذارد. گاهی کودکان با ناهنجاری‌های ظاهری گوش به دنیا می‌آیند و بسیاری از بزرگسالان نیز که از ظاهر گوش خود راضی نیستند  متقاضی مناسبی برای انجام این عمل هستند. متخصص زیبایی سر و گردن پس از بررسی‌های لازم روش مناسب انجام این عمل و نتایج بعد از آن را  برای شما توضیح می‌دهد.

اتو پلاستی

چگونگی انجام عمل

جراحی زیبایی گوش بر روی قسمت گوش خارجی انجام می شود تا ظاهر آن تغییر یابد و در واقع گوش ها یی که حالت بیرون زده دارند بیشتر به سر نزدیک شوند و ظاهر زیباتری پیدا کنند. عمل جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستیکی که در اصطلاح تخصصی جراحی پلاستیک پینینگ گوش گفته می شود، می تواند تاثیر بسیار چشمگیری در ظاهر فرد و در نتیجه زندگی او داشته باشد. اکثریت کسانی که کاندیدای انجام این عمل هستند را کودکان تشکیل می دهند. داشتن گوش های بزرگ که بیرون زده و از سر فاصله گرفته برای بسیاری از این افراد خجالت آور است و آن ها از این موضوع ناراضی هستند و عقیده دارند که باعث کم شدن اعتماد به نفس آن ها می شود. خوشبختانه انجام عمل اتوپلاستی راه حل قطعی برای این مشکل است که تحت بیهوشی موضعی انجام می شود و دوره ریکاوری بسیار کوتاهی دارد. برای بیمارانی که دوست ندارند حین انجام عمل بیدار باشند می توان جراحی را تحت بیهوشی عمومی انجام داد.

عمل زیبایی گوش را در مواردی می توان به صورت بسته انجام داد به این معنی که برش های ایجاد شده بسیار ریز و کوچک و مخفی هستند. اما در مواردی ایجاد برش در گوش ضروری است. در صورتی که جراحی بدون برش انجام شود برای تغییر حالت گوش از سوزن مخصوصی که به داخل گوش فرستاده می شود، استفاده می شود و در صورتی که نیاز به برش دادن گوش باشد ، این برش در قسمت پشت گوش خواهد بود. برش دادن گوش از قسمت پشتی نه تنها موجب رسیدن به بهترین نتایج می شود بلکه جای زخم جراحی نیز کاملا مخفی خواهد بود. در این جراحی در غضروف گوش برشی ایجاد می شوند، فرم غضروف تغییر می یابد و به نحوی که طبیعی به نظر بیاید دوباره در جای خود بخیه زده می شود. بسته به شرایط هر بیمار ممکن است بخیه های قابل جذب استفاده شود.

بهترین زمان برای جراحی زیبایی گوش


جراحی زیبایی لاله گوش روشی موثر برای کودکان و بزرگسالان است و برای تمامی سنین بالای چهار سال قابل انجام است. بسیاری از والدین تصمیم می گیرند که این عمل هر چه زودتر روی فرزند آن ها انجام شود تا از اثرات نامطلوبی که ظاهر نامناسب گوش ها ممکن است بر روی اعتماد به نفس کودک بگذارد اجتناب کنند. تصمیم به انجام عمل جراحی زیبایی گوش تصمیمی کاملا اختیاری است که البته باید نظر کودک نیز در آن در نظر گرفته شود. بسیاری از خانواده ها تصمیم می گیرند که جراحی زیبایی گوش روی فرزند آن ها انجام شود ، با این حال این جراحی را می توان روی افراد بزرگسال نیز انجام داد.

جراحی زیبایی گوش

مراحل جراحی

 

 


در این کلینیک جراحی زیبایی گوش تحت بی حسی موضعی انجام می شود. در ابتدا محل انجام جراحی آماده می شود و تکنسین مربوطه محل انجام جراحی را کاملا بی حس می کند. بعد از این که محل انجام جراحی کاملا بی حس شد و بیمار برای انجام جراحی آماده شد، دکتر جمیلی برش بسیار کوچکی در پشت گوش ایجاد خواهد کرد. نحوه ی فرم دادن مجدد غضروف گوش برای هر بیمار و بسته به شکل گوش او متفاوت است. دکتر جمیلی ممکن است حالت غضروف، زاویه قرار گیری ان یا اندازه آن را تغییر دهد و گوش را به سر نزدیک تر کند.

مراقبت های پس از جراحی


بعد از جراحی اتوپلاستی درباره، شرایطی که بیمار در ادامه خواهد داشت، نحوه انجام مراقبت بعد از جراحی زیبایی گوش و علت درد گوش و تورم تمامی اطلاعات لازم داده می شود. با این حال در ادامه برخی از مهمترین توصیه های بعد از عمل اتوپلاستی را می خوانید:

  • محل بخیه را روزی دوبار با هیدروژن پر اکساید ضدعفونی کنید.
  • پماد آنتی بیوتیک را روزی دوبار به محل بخیه ها بزنید.
  • بخیه های شما قابل جذب هستند و نیازی به بخیه کشیدن نخواهید داشت.
  • تا دو هفته بعد از انجام جراحی ورزش سنگین انجام ندهید
  • بعد از جراحی هدبند مخصوص به شما داده خواهد شد. هد بند را حداقل تا یک هفته پس از جراحی 24 ساعته باید بپوشید. بعد از آن برای 6 هفته باید هدبند را شب ها بپوشید.
  • برای حداقل یک تا دو هفته پس از جراحی هنگام خوابیدنو دراز کشیدن سر خود را کمی بالا نگه دارید.

مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر


داشتن گوش های بزرگ یا گوش های بیرون زده می تواند اعتماد به نفس فرد را تحت تاثیر قرار دهد. با انجام جراحی اتوپلاستی به راحتی می توان ظاهر شخص را بهبود داد. در صورتی که می خواهید جراحی زیبایی گوش را انجام دهید و در مورد هزینه عمل زیبایی گوش بیشتر بدانید، می توانید با کلینیک دکتر جمیلی تماس بگیرید و برای مشاوره اولیه وقت قبلی تعیین کنید زیرا هزینه عمل گوش، بسته به میزان گستردگی عمل، تخصص جراح و طول مدت بهبودی دارد. در اولین جلسه مشاوره دکتر جمیلی پس از بررسی عدم عفونت گوش خارجی، به دقت به خواسته ها و انتظارات شما گوش خواهد کرد و به شما خواهد گفت که با انجام عمل به چه نتایجی می توان رسید.


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان
×مشاوره در واتساپ