جراحی زیبایی برای کوچک کردن شکم (ابدومینوپلاستی)

اعمال جراحی زیبایی و کوچک کردن شکم ( ابدومینو پلاستی یاتامی تاک ، مینی ابدومینوپلاستی ، لیپو ابدومینوپلاستی ، لیزر لیپولیز با اسمارت لایپو MPX ) یکی از شایع ترین مراجعات در جراحی های زیبایی ، بد شکلی ها و نازیبایی های شکم است به شکلی برجستگی بیش از حد نا متعارف شکم ، شلی و افتادگی پوست شکم و وجود چین های متعدد در پوست شکم هنگام نشستن که پوشیدن بسیاری از لباسها را غیرممکن میسازد یا وجود ترکهای فراوان در پوست شکم چنان آزاردهنده است که بیمار را ترغیب به انجام عمل کوچک کردن شکم می کند.

شکم ایده آل از دیدگاه زیبایی


از دیدگاه زیبایی، شکمی ایده آل است که مسطح بوده و فاقد هرگونه خطوط استریا و پوست اضافه است. علاوه بر آن عضلات شکمی سفت بوده و تنها یک لایه چربی متوسط روی آن را پوشانده است.بارداری و کاهش یاافزایش وزن از جمله مهم ترین عواملی هستند که با اثر بر روی عضلات شکم، ایجاد خطوط استریا و افزایش توده چربی شکمی، سبب تغییر در ظاهر شکم می شوند. ورزش می تواند سبب کاهش توده (ضخامت) چربی در ناحیه شکم شود اما هیچ اثری در از بین بردن خطوط استریا و بهبود پوست شل شده شکم ندارد. علاوه بر آن اگر تغییر معناداری در عضلات شکمی هم به وجود آمده باشد دیگر ورزش به تنهایی برای بهبود ظاهر آن کارساز نخواهد بود.

درمان


لیپوساکشن یا لیزر لیپولیز

در این روش مقدار معینی از سرم حاوی ترکیبات خاص (محلول تاموسنت) را به داخل چربی های زیر پوست تزریق وسپس مایع و چربی را باستفاده از لوله های مخصوصی با ایجاد سوراخهای کوچک در پوست خارج میکنیم. مقدار این مایع تزریقی بر اساس وزن فرد و وضعیت سلامتی او برای هر کسی متفاوت است و مقدار چربی خارج شده هم به مقدار مایع تزریق شده بستگی دارد وحتی در بهترین شرایط هم نمیتوان بیشتر از چند لیتر چربی در یک جلسه خارج کرد.پس در افراد با چربی ضخیم دور شکم و پهلو ممکن است بیش از یک جلسه نیاز باشد.این روش برای افرادی مناسب است که شکم آنها چاق است ولی پوست اضافه و افتادگی شکم ندارند و یا در حد جزئی است و کیفیت پوست آنها خوب است وترک پوست کمی دارند.اینها اکثرا خانمهای جوانی هستند که حاملگی نداشته اند و یا آقایانی که از چاقی شکم و پهلو رنج میبرند. همچنین افرادی که تمایلی به جراحی وسیع ندارند و اصلاح افتادگی شکم مد نظرشان نیست وفقط میخواهند چاقی شکمشان برطرف شود از این روش سود میبرند. اگر از لیزرلیپولیز استفاده کنیم به جمع شدن پوست کمک میکند.

(لیزر لیپو اسکالپچر به كمك اسمارت لایپو MPX(پیكر تراشی بالیزر))عمل جراحی زیبایی شکم,کوچک کردن شکم,جراحی پلاستیک شکم

این روش در آن دسته از بیمارانی بکار میرود که چربی زیر پوستی قابل توجه دارند اما افتادگی قابل توجه پوست یا مشکل قابل توجه عضلات ندارند.در این روش پس از بیحس كردن ناحیه یك میله حاوی لیزر زیر پوست وارد شده و چربی های موجود را ذوب می كند سپس میله دیگری زیر پوست وارد شده و این چربی های ذوب شده را بیرون می كشد .به علت انجام لیزر درد پس از عمل ،ورم ،كبودی ،ترشحات بعداز عمل ،اندازه سورا خ ورودی ،پستی و بلندیهای سطح پوست كمتر می باشد

ابدومینوپلاستی کامل

جراح برش بلندی را روی شکم از یک استخوان مفصل ران تا استخوان دیگر ایجاد می‌کند و پوست، بافت و عضلات را شکل می‌دهد. در این عمل جراحی ناف باید جابجا شود و گاهی لازم است که لوله تخلیه تا چند روز زیر پوست باقی بماند.

ابدومینوپلاستی جزئی

عمل جزئی (محدود) زیبایی شکم غالباً بر روی افرادی انجام می‌شود که زیر ناف چربی اضافی دارند. جراح معمولاً در عمل جزیی ناف را جابجا نمی‌کند. این نوع عمل کوچک کردن شکم حدود دو ساعت طول می‌کشد.

چه کسانی برای جراحی شکم مناسب هستند ؟


جراحی ابدومینوپلاستی معمولا برای کسانی انجام می شود که دچار شلی و آویزانی شکم شده اند و یا اینکه چربی ها به اندازه زیادی در شکم آنها انباشته شده است  و معمولا برای خانم هایی که بعد از بارداری زیبایی شکم خود را از دست داده اند  و یا افرادی که با افزایش سن شکم های آویزان دارند انجام می گیرد از نکات جزیی که باید به آن دقت کنید در اینجا ذکر شده است :

  1. در اولین نکته شخصی که تصمیم به این جراحی گرفته است باید از لحاظ جسمانی سالم باشد و هیچ گونه بیماری فعال و جدی نداشته باشد و حتما باید به جراح شرح حالی از بیماری های کنونی و بیماری های گذشته داده شود.
  2. به کسانی که می خواهند وزن کم کنند پیشنهاد می شود که این جراحی را با تاخیر بیندازند زیرا به طور کل تغییرات زیاد ایجاد شده در وزن بر میزان موفقیتجراحی زیبایی شکم تاثیر گذارمی باشد.وزن شما پیش از ابدومینوپلاستی باید به مدت حداقل شش ماه ثابت مانده باشد.

  مراقبت پس از درمان جراحی شکم


جراحی کوچک کردن شکم (ابدومینوپلاستی) معمولاً عملی سرپایی است؛ بااین حال برخی بیماران ترجیح می‌دهند یک یا دو روز در مرکز جراحی معتبر بستری شوند. دوران بهبود بیماران با یکدیگر متفاوت است، اما بیمار باید در اولین فرصت ممکن راه رفتن را شروع کند تا گردش خون مختل نشود. بیمار در ابتدا به سختی می‌تواند صاف بایستد و احتمالاً شکم‌اش تا چند روز متورم است. بیماران معمولاً مجبوراند تا دو هفته اندکی خمیده راه بروند. انجام ورزش‌های سنگین‌تر از پیاده‌روی تا 4 تا 6 هفته پس از جراحی ممنوع است و بیمار نباید تا 6 هفته اجسام سنگین‌تر از 5 کیلوگرم را بلند کند.پزشک روش‌های تسکین درد را به بیمار آموزش می‌دهد. بخیه‌های سطحی پس از 5 تا 7 روز کشیده می‌شود و بخیه‌های سطحی ظرف دو تا سه هفته می‌افتد.بیمار باید همراهی داشته باشد که وی را به منزل برساند و چند روز مراقب‌اش باشد.برخی بیماران دو تا سه هفته پس از عمل به سر کار برمی‌گردند، حال آن که بهبود عده‌ای سه تا چهار هفته طول می‌کشد. بیمارانی که قبل از عمل در شرایط جسمی مناسبی بوده‌اند و ماهیچه‌های شکم‌شان قوی بوده است، سریع‌تر بهبود می‌یابند.

هزینه جراحی کوچک کردن شکم چقدر است؟


هزینه عمل جراحی شکم می‌تواند بسیار متفاوت باشد. هزینه جراحی زیبایی شکم، بستگی به تجربه جراح، نوع روش مورد استفاده و محل مطب جراح دارد. اکثر بیمه‌های بهداشت و درمان، عمل جراحی شکم و یا عوارض ناشی از آن را تحت پوشش قرار نمی‌دهند. اما بسیاری از جراحان پلاستیک، طرح‌های تأمین مالی را به بیماران ارائه می‌دهند، بنابراین می‌توانید با اطمینان برای این جراحی اقدام کنید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *