جراحی بینی عروسکی(بینی فانتزی)

رینوپلاستی عروسکی که به عنوان جراحی بینی عروسکی شناخته می‌شود به یک جراح متبحر اجازه می‌دهد که سایز، اندازه و موقعیت بینی را تنظیم کرده و کمی نوک آن را بالا ببرد. بینی بارزترین عضو صورت بود‌ه و در ظاهر قیافه شما که دیگران می‌بینند تأثیر بسزایی دارد. اگر بینی شما بسیار کوچک، بسیار بزرگ یا با انحنای غیرطبیعی باشد می‌تواند تأثیر نامطلوبی بر ظاهر شما داشته باشد. خوشبختانه این مشکلات می‌تواند به وسیله جراحی بینی عروسکی‌ ترمیم شود و جراح می‌تواند با انجام این عمل جراحی سایز و شکل بینی را متناسب با صورت تغییر دهد. جراحی بینی فانتزی یکی از انواع جراحی زیبایی بینی می باشد که در بین زنان طرفداران بسیار زیادی دارد در صورتی که این جراحی در تمامی افراد امکان پذیر نمی باشند مخصوصا افرادی که دارای بینی ها گوشتی می باشند زیرا پوست بینی گوشتی بسیار ضخیم می باشد و تغییرات ایجاد شده در بینی را به خوبی نشان نمی دهد .در نتیجه افرادی که دارای بینی های گوشتی می باشند باید انتظارات معقولی از جراحی بینی خود داشته باشند زیرا اصولا نتیجه جراحی این نوع بینی ها در بیشتر مواقع طبیعی می باشد.

هدف از جراحی زیبایی بینی


زیبایی ظاهری در جراحی زیبایی بینی اقداماتی که صورت می گیرد به دو منظور است.اول اینکه تمامی مشکلات مربوط به بینی مانند رفع برآمدگی بینی ،از بین بردن نوک بینی های افتاده و سوراخ های بینی و … برطرف شود و بعد از آن جراح بینی به اقداماتی ظریف جهت هر چه زیباتر شدن بینی می پردازد.افرادی که متقاضی جراحی بینی فانتزی هستند باید بدانند زیبایی بینی به کوچک بودن بینی نیست بلکه عوامل زیادی در زیبایی بینی نقش دارند که یکی از آنها تناسب بینی با دیگر اجزای صورت است.بینی های فانتزی دارای ظاهری کوچک و نوک سر بالا هستند و در صورتی که با چهره هماهنگی نداشته باشد نه تنها باعث زیبایی ،بلکه صورت فرد را نامتناسب کرده به صورتی که با اولین برخورد با هر شخصی ناسازگاری بینی با صورت وی به چشم می آید .این اتفاق به خصوص در مردانی که دارای بینی های فانتزی هستند دیده شده است.

 تفاوت های جراحی بینی عروسکی با طبیعی


اندازه ی سوراخ بینی ، نحوه ی ایجاد برش ، نحوه ی بخیه زدن ، تغییر ظاهر نوک بینی ، قوس بینی ، سر بالا شدن ، کوتاه و یا کم شدن ارتفاع بینی است . اگر این ناحیه ها در حد معقول تغییر کند بینی طبیعی می شود ، در غیر این صورت برای داشتن بینی فانتزی باید ناحیه ی های بینی بیش از حد کوچک شود .

چرا بینی عروسکی (سرسره‌ای)؟


در صورتی که ما به کتاب‌های جراحی زیبایی مراجعه کنیم، خواهیم دید که اغلب زنان مایلند از استرس روانی انجام جراحی زیبایی بینی فرار کنند. پس چرا شما دوست دارید بینی عروسکی یا فانتزی داشته باشید؟اول از همه، بینی عروسکی یا فانتزی باعث می‌شود که چهره شما کوچک‌تر و با ساختاری استخوانی‌تر به نظر بیاید. این موضوع باعث می‌شود که حتی اگر شما صورتی پهن داشته باشید، چهره شما لاغر‌تر به نظر بیاید. در واقع این حس مشابه با زمانی است که یک زن کفش‌هایی با پاشنه ۱۰سانتی متری می‌پوشد و احساس می‌کند که قد او بلندتر است و پاهای بلند‌تری دارد. دوم این که، بینی عروسکی و سر بالا باعث می‌شود که شما مغرور و سربلند به نظر بیایید. دقیقا مانند جلوی کفش‌های پاشنه‌بلند که تیز هستند، نوک بینی عروسکی نیز باید تیز و سربالا باشد.سوم این که بینی بالا زیباترین حالت را دارد و وجود این قوس در بینی باعث می‌شود که زن زیباتر و جذابتر به نظر بیاید.

اقداماتو ویژگی‌های جراحی بینی عروسکی


برجسته‌ کردن پل بینی: طی عمل جراحی، پل بینی صاف، توسط یک برش داخلی بینی، برجسته می‌شود. برجسته کردن پل بینی با استفاده از پروتز مصنوعی یا اتوپلاستی انجام می‌شود.

بالا بردن نوک بینی: با جراحی رینوپلاستی بینی، نوک بینی کمی به سمت بالا متمایل می‌شود. این تصویر با افکت‌های برجسته‌نمایی و روتوش شده با زاویه علمی نازولابیال شخصی‌سازی شده است.

نوک زاویه دار و زیبای بینی: نوک بینی عروسکی (بینی فانتزی)، متمایزترین و مشخص‌ترین نقطه جراحی زیبایی بینی در مقایسه با سایر جراحی‌های رینوپلاستی است. این نقطه، محل اتصال پل بینی به نوک بینی است که به طور طبیعی و ظریف، حالت بینی را عروسکی و فانتزی می‌سازد.

پل بینی صاف و طبیعی: محل قرارگیری پل بینی در وسط پیشانی و مرکز کل صورت است و نقطه مهمی است که تعیین کننده‌ی حالت و تاثیر آن بر سایر اجزاء و ویژگی‌های صورت می‌باشد. جراحی زیبایی بینی عروسکی با طراحی دقیق و هماهنگی با هر یک از ویژگی‌های صورت، فرمی زیبا، برجسته و طبیعی به بینی فرد می‌دهد.

روش انجام جراحی بینی عروسکی


بینی یکی از اجزاء مهم صورت است که نقش قابل توجهی در جذابیت چهره و ارتقاء اعتماد به نفس و ویژگی‌های شخصیتی دارد. با تقبل هزینه جراحی بینی عروسکی ایمپلنت‌های جراحی بینی به سه دسته غضروفی، سیلیکونی و ژل (فیلر) تقسیم بندی می‌شود.غضروف مورد استفاده در جراحی بینی از بخش‌های دیگری از بدن خود بیمار مانند گوش، برای کاربردهای زیبایی، و دنده، برای کاربردهای درمانی به منظور اصلاح نقص عملکرد، گرفته می‌شود. سیلیکون به دو شکل فوری و دست ساخت در جراحی به کار برده می‌شود و مزایای متعددی دارد.جراحی سیلیکونی به دو نوع تقسیم‌بندی می‌شود؛ نوع اول برای پوشاندن زخم داخل بینی استفاده می‌شود و به بیمار کمک می‌کند تا زخم جراحی را پنهان کند. نوع دوم به جراحی باز مربوط می‌شود. اما ژل یا فیلر به منظور اصلاح و تغییر شکل بینی در آن تزریق می‌شود، این روش هزینه بالایی ندارد و دوران بهبود آن چند روز بیشتر طول نمی‌کشد.دو تکنیک اصلی برای ایجاد شکاف در بینی هنگام عمل جراحی بینی برای دسترسی به غضروف و استخوان های بینی بالا بردن نوک بینی وجود دارد.

1.رینوپلاستی باز

برای انجام رینوپلاستی باز، شکاف ها در خارج از بینی ایجاد می شود و در این حالت یک شکاف کوچک برای دسترسی به استخوان ها و غضروف خارج از بینی بین سوراخ های بینی ایجاد می شود در ادامه این شکاف ها به بریدگی های پنهان داخل بینی متصل می شود. طرفداران روش رینوپلاستی باز، بیان می کنند که در این روش بینی بطور کامل باز می شود و به این ترتیب جراح بینی دید بهتری از ساختارهای بینی دارد و می تواند دسترسی بهتری به مسیر بینی برای دستکاری های مورد نیاز در عمل جراحی بینی عروسکی داشته باشد. پس از بهبودی، امکان تشخیص این زخم ها و شکاف های ایجاد شده بر روی بینی برای سایرین به سختی وجود دارد.

2.رینوپلاستی داخل بینی

برای رینوپلاستی داخل بینی، شکاف ها در داخل مسیر هوای بینی ایجاد می شود. به خاطر اینکه در این حالت شکاف ها در داخل بینی هستند، پس از عمل جراحی این شکاف ها از دید افراد پنهان می ماند. طرفداران این روش بیان می کنند که به این ترتیب نیاز کمتری به ایجاد شکاف در بافت بینی وجود دارد و یک تجسم عالی از ساختارهای بینی در این حالت ایجاد می شود. علاوه بر این با استفاده از این روش زخم ها و جراحت های آشکار در پایه بینی حذف می شوند.

عوارض


عوارض جراحی عروسکی و سربالاکردن بینی شامل عوارض کارکردی بینی (تنفسی) و عوارض زیباشناختی بینی (مربوط به ظاهر) و گاهی هردوی آن‌ها است. از دیگر عوارض جراحی رینوپلاستی می‌توان به عدم‌تقارن، خارج کردن غضروف زیاد و یا خیلی کم وگاهی اوقات زخم ناشی از جراحی روی پوست اشاره کرد.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *