Cheerful female with fresh clear skin, white background

 

بالا رفتن سن موجب تحلیل رفتن چربی‌های زیرپوستی و افتادگی و شل‌شدن پوست بدن می‌شود. در واقع شل‌شدن و افتادگی پوست، نتیجه‌ی از دست رفتن بافت چربی در زیر پوست است. در روش تزریق چربی، از چربی‌های بدن خود بیمار برای برطرف کردن این مشکل استفاده می‌شود. این کار موجب می‌شود که خطر واکنش نشان دادن بدن به ماده‌ی تزریق شده، وجود نداشته باشد. معمولا اغلب بیماران در بدن خود، چربی مورد نیاز برای استخراج به منظور انجام تزریق چربی را دارند. عوارض تزریق چربی بسیار ناچیز است و درد و ناراحتی بسیار کمی دارد و در آینده، امکان تکرار این عمل برای بیمار نیز وجود دارد.

 

متخصصین کلینیک ما ، مهارت و تجربه‌ی بالایی در زمینه انجام تزریق چربی دارند و تاکنون این عمل را بر روی صدها بیمار انجام داده و به نتایج فوق‌العاده‌ای دست یافته‌اند. دلیل شخصی شما برای انجام عمل زیبایی، هر چیزی که باشد و شما هر انتظاری که از نتایج عمل خود داشته باشید، ما در هر صورت از بهترین تجهیزات و امکانات برای شما استفاده می‌کنیم و به روز‌ترین و علمی‌ترین روش‌ها و تکنیک‌ها را برای شما به کار می‌بندیم.

متخصصین ما در این کلینیک به خوبی درک می‌کنند که ظاهر شما چه تاثیر مهمی بر اعتماد به نفس شما و شادی شما در زندگی‌تان می‌تواند داشته باشد و به همین خاطر در مورد هر یک از بیماران با حساسیت و دقت عمل خاصی، کار می‌کنند. شما می‌توانید با خیال آسوده اطمینان داشته باشید که عمل زیبایی شما در کلینیک مجهز و پیشرفته‌ی ما که به صورت هدفمند تجهیز و آماده شده است، به بهترین نحو ممکن انجام خواهد شد و شما به نتایج دلخواه خود دست خواهید یافت. شما می‌توانید برای تعیین وقت مشاوره با متخصصین کلینیک زیبایی رازی با شماره‌های ما تماس بگیرید.

مراحل انجام تزریق چربی


انجام تزریق چربی دارای سه مرحله‌ی اصلی است:

1- لیپوساکشن: چربی‌های زیر پوستی از مناطقی که دارای چربی موضعی اضافه هستند، استخراج می‌شود و این کار به کمک لیپوساکشن و با کانولای خاصی انجام می‌شود تا کمترین آسیب ممکن به سلول‌های چربی وارد شود. در هنگام انجام لیپوساکشن از امواج اولتراسوند خفیف برای شل کردن بافت چربی و تضعیف اتصال آن با سایر بافت‌های بدن، استفاده می‌شود. سپس با کانولای مخصوص لیپوساکشن انجام می‌شود و این کار با ظرافت و دقت بالایی انجام شده تا آسیبی به سلول‌های چربی وارد نشود و در حین انجام لیپوساکشن از حد مشخصی، فشار بیشتری وارد نمی‌شود تا سلول‌های چربی همگی زنده بمانند.

2- سانتریفیوژ: بعد از آن که سلول‌های چربی با لیپوساکشن بیرون کشیده شدند، لازم است در محیط جدید، غنی‌سازی شوند تا درصد سلول‌های زنده در ماده‌ی به دست آمده به حداکثر میزان خود برسد. به این مرحله سانتریفیوژ کردن چربی گفته می‌شود. بعد از سانتریفیوژ کردن چربی لیپوساکشن شده، این ماده در سه لایه‌ی مختلف جداسازی می‌شود و تنها از لایه‌ی میانی آن برای تزریق چربی استفاده می‌شود.

3- تزریق چربی: آخرین مرحله نیز، مرحله‌ی تزریق چربی است. لایه‌ی میانی از چربی سانتریفیوژ شده، جداسازی می‌شود و در نواحی مورد نظر تزریق می‌شود. برای انتقال یا تزریق چربی به نواحی مختلف صورت و بدن، سرنگ و کانولا‌های مختلفی وجود دارد.

کاندید‌های مناسب برای تزریق چربی


به طور کلی، شخص باید از سلامت عمومی برخوردار باشد و سلامتی بدن بیمار برای پیوند موفق سلول‌های چربی در ناحیه جدید، ضروری است. سلول‌های چربی تزریق شده، از محیط اصلی خود جدا شده‌اند و در یک محیط جدید قرار گرفته‌اند و برای زنده ماندن به اکسیژن و مواد غذایی نیاز دارند. زنده ماندن این سلول‌ها در محیط جدید به دو فرآیند “انتشار” و “تشکیل مجدد شبکه‌ی مویرگی”، بستگی دارد.

انجام تزریق چربی در صورت و نواحی مختلف بدن، در کلینیک ما


صورت

تزریق چربی را می‌توان در نواحی زیر در صورت انجام داد:

  •  بالای پلک، ابرو‌ها و ناحیه گیجگاهی
  •  چانه و خطوط فکی
  •  خطوط خنده و خطوط بین بینی و لب
  •  گونه‌ها
  •  پلک‌ها
  •  اصلاح جای زخم و جوش در صورت
  •  لب‌ها
  • تزریق چربی به زیر چشم

رفع لاغری صورت

مهمترین دلیل تقبل هزینه تزریق چربی در صورت این است که ساختار کلی صورت را بهبود دهیم و با اضافه کردن حجم به قسمت‌های مختلف صورت شکل کلی چهره را زیباتر کنیم. با بالا رفتن سن، چربی‌های زیر پوستی در صورت تحلیل می‌روند و صورت لاغر و کوچک می‌شود. اما از طرف دیگر پوست شما به همان اندازه‌ی قبلی باقی می‌ماند و چون حجم بافت زیر آن کاهش یافته است، دچار افتادگی شده و چین و چروک‌های روی آن تشکیل می‌شود. با بازیابی حجم چربی از دست رفته می‌توان این چین و چروک‌ها را از بین برد و زیبایی چهره را مجددا بازیابی کرد.

بهبود حجم و برجستگی در نواحی مختلف صورت

با بالا رفتن سن، برجستگی گونه‌ها، چانه، خطوط فکی در دو طرف صورت و پیشانی کاهش پیدا می‌کند. حجم چربی‌های زیرپوستی در این نواحی کاهش پیدا می‌کند و ماهیچه‌های صورت نیز رفته رفته تحلیل می‌روند. از آنجایی که بافت پشتیبانی کننده از پوست کم می‌شود، پوست نیز دچار چین و چروک و خطوط عمقی می‌شود. با کوچک شدن حجم گونه‌ها نیز، گودی زیر چشم‌ها نمایان‌تر می‌شود و با از دست رفتن حجم چربی در خطوط فکی پوست این ناحیه افتاده می‌شود و کم شدن چربی در ناحیه چانه و شل شدن پوست آن نیز باعث شکل‌گیری غبغب می‌شود. با کاهش چربی در ناحیه ابرو و پلک بالایی نیز، پوست این ناحیه به سمت پایین افتاده می‌شود. تزریق چربی گونه، چانه و … زیبایی را دوباره به چهره بازمیگرداند.

گردن

داشتن گردنی با پوست صاف و یکدست یکی از نشانه‌ها جوانی و زیبایی است. با بالارفتن سن، چربی‌های زیرپوستی در این ناحیه کاهش پیدا می‌کنند و پوست گردن دچار شل‌شدگی می‌شود و حالت چروکیده یا مواج پیدا می‌کند. با تزریق چربی و بازیابی حجم ازدست‌رفته‌ی چربی، مجددا پوست گردن به خوبی پشتیبانی می‌شود و حالت شادابی و جوانی خود را حفظ می‌کند.

دست‌ها

دست‌ها یکی از قسمت‌های بدن ما هستند که بیشتر از همه در معرض دید هستند و معمولا با لباس پوشانده نمی‌شوند و از طرف دیگر اولین نشانه‌های پیری و بالا رفتن سن در پوست دست نیز بروز می‌کند. دست‌های جوان در حالت معمولی پوستی صاف و یکدست دارند اما دارای چربی اضافی نیستند و حالت برآمدگی ندارند. بنابراین نکته‌ی کلیدی در جوانسازی پوست دست با تزریق چربی این است که یک لایه‌ی نازک و هموار از چربی روی دست ایجاد شود که باعث شود پوست دست، جوان و شاداب به نظر بیاید، اما حجم چربی نباید بیش از اندازه باشد. دستان جوان و زیبا، در حالت عادی پوستی شاداب دارند و چروکیده ولاغر نیستند، اما در عین حال رگ‌ها و تاندون‌های دست از روی پوست مشخص هستند و با چربی زیرپوستی پوشیده نشده‌اند.

سینه

می توان برای افزایش حجم و برجستگی سینه، از روش تزریق چربی استفاده کرد. نواحی که می‌توان از آن چربی استخراج کرد، شامل کمر، پهلو‌ها، شکم، ران‌ها و سایر قسمت‌هایی است که کاهش چربی‌های موضعی آن باعث زیبایی و خوش فرم بودن بدن می‌شود. در صورت نیاز می‌توان از قسمت‌های قدامی و کناری ران‌ها به صورت همگن، چربی مورد نیاز را نیز استخراج کرد.

سایر نواحی بدن

تزریق چربی را می‌توان در قسمت‌ها و نواحی مختلفی از بدن انجام داد و ظاهر آن را بهبود بخشید. می‌توان از چربی استخراج‌شده برای بزرگ کردن باسن، بهبود فرم شکم و پهلو‌ها و خط کمر، بهبود جای زخم‌ها و سایر موارد مشابه استفاده کرد.

بهبودی بعد از تزریق چربی


از مزایای تزریق چربی بهبودی کوتاه مدت پس از آن است و افرادی که عمل تزریق چربی را انجام می‌دهند، ظرف مدت زمان کوتاهی می‌توانند مجددا به کار یا فعالیت‌های روزانه خود بازگردند.عوارض تزریق چربی بسیار ناچیز است و تنها ممکن است محل استخراج چربی و همینطور محل تزریق چربی، کمی کبود، متورم و قرمز باشد که این حالت ظرف چند هفته برطرف می‌شود. مدت زمان ریکاوری به این بستگی دارد که لیپوساکشن انجام شده است یا خیر و این که چه حجمی از چربی استخراج شده است. در دوره‌ی ریکاوری لازم است از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید و در صورت قرار گیری در معرض آفتاب، از کرم ضدآفتاب استفاده کنید.

نتایج


شما بلافاصله بعد از تقبل هزینه تزریق چربی و انجام تزریق چربی می‌توانید شاهد نتایج اولیه آن باشید. البته در ابتدا ممکن است به نظر بیاید که ناحیه مورد نظر شما بیش از حد بزرگ یا برجسته شده است و دلیل آن تورم آن ناحیه است. با گذشت زمان، تورم برطرف می‌شود و ظرف مدت زمان 3 الی 4 ماه شما می‌توانید شاهد نتایج نهایی تزریق چربی باشید. بعد از دوره، با گذشت زمان ممکن است مقداری از چربی تزریق شده توسط متابولیسم بدن جذب شود. به طور کلی، ماندگاری تزریق چربی تقریبا به مدت 6 ماه است و پس از آن نیمی از چربی تزریق شده توسط بدن جذب می‌شود. مراجعه مجدد به پزشک متخصصتان در مرکز مشاوره و زیبایی آذین و پیگیری درمان، بهترین راه برای دستیابی به نتایج بلند‌مدت یا دائمی و ماندگاری تزریق چربی به صورت طولانی مدت است.

هزینه


هزینه تزریق چربی با توجه به نقاط تحت درمان، نتایج مورد انتظار بیمار، و محل ارائه خدمات درمانی متفاوت می‌باشد. هزینه تزریق چربی به صورت و بدن مانند سایر روش های درمان زیباییپف تحت پوشش بیمه های درمانی قرار نمیگیرد.


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان