همانطور که سن‌مان بالا می‌رود، بسیاری از ما کاهش حجم لب‌ را تجربه می‌کنیم. علاوه بر بالا رفتن سن، عوامل محیطی، مصرف دخانیات و شکل‌گیری مجموعه‌ای از چین‌ها یا چروک‌های عمیق، می‌توانند باعث شوند تا لب‌های ما همیشه نازک و جمع‌شده به ‌نظر برسند. این علائم نه تنها سن اشخاص را معلوم می‌کند، یا سن‌شان را بالاتر نشان می‌دهد،  بلکه باعث خجالت و سرافکندگی آن‌ها می‌شود. برجسته‌سازی لب با تزریق چربی به لب ها،یک روش زیبایی محسوب می‌شود و می‌تواند در جوانسازی لب به شما کمک کند تا لب‌هایی برجسته‌تر و بزرگ‌تری داشته باشید.تکنیک تزریق چربی به لب ها، به منظور بازگرداندن حجم از دست رفته، با برداشت مقداری چربی از ناحیه شکم و پهلو، سپس فرآوری کردن و تزریق دقیق  این چربی اصلاح‌شده در نواحی خاصی از صورت انجام می‌پذیرد. بخشی از این چربی تزریق شده مانند پرکننده‌ای زنده و طبیعی عمل می‌کند.

کاربردها


اگر شما به دنبال لب‌های حجیم تر هستید، جراحی پروتز لب می‌تواند برای شما یک انتخاب مناسب باشد. در این حالت از تزریق چربی در لب برای بهبود ظاهر و حجیم کردن لب ها استفاده می‌شود و در کنار آن ممکن است این روش درمانی برجسته سازی لب چندین مشکل مربوط به زیبایی لب‌ها همچون موارد زیر را نیز اصلاح کند:

  • لب‌های نازک
  • لب‌های پهن
  • ترک خوردگی در اطراف لب‌ها
  • عدم تقارن لب‌ها
  • خطوط ایجاد شده به خاطر سیگار کشیدن

تزریق چربی


بزرگ کردن لب با انتقال و تزریق چربی در لب راهکاری فوق‌العاده برای برجسته‌سازی لب‌ها است. در روش تزریق چربی، بافت بدن خود بیمار جهت به دست آوردن نتایجی طبیعی، به کار برده می‌شود.حجیم کردن لب با تزریق چربی، برداشتن چربی از یک ناحیه از بدن و تزریق آن درون لب را دربرمی‌گیرد. چون در طول انجام عمل بزرگ کردن لب بدون جراحی فقط از بافت طبیعی بدن استفاده می‌شود، پس زدن یا واکنش آلرژیک به ندرت بروز می‌یابد. و نتایج آن، ۶ ماه تا بیش از یک سال، دوام دارد.چربی برای عمل حجیم کردن لب ابتدا به کمک لیپوساکشن از ناحیه‌ای از بدن خود بیمار، معمولاً شکم یا ران، برداشته می‌شود که اثر قابل توجهی را بر آن ناحیه به جا نمی‌گذارد، مگر آن که این عمل برجسته سازی لب در کنار لیپوساکشن بدن انجام شود. سپس چربی با سرنگ و سوزنی نوک پهن داخل لب تزریق می‌شود. این تزریق‌ها صرفاً خراش بسیار کوچکی با قطر تقریبی 0.2 میلی‌متر را به جا می‌گذارد. تزریق چربی معمولاً، بسته به ترجیح جراح و بیمار، تحت بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی سبک انجام می‌شود. این عمل بزرگ کردن لب برای بیمارانی ایده‌آل است که می‌خواهند علاوه بر کاهش مقدار چربی موجود در یک یا دو ناحیه از بدن، لب‌هایی برجسته‌تر داشته باشند.

عوارض و مزایای تزریق چربی


حجیم کردن لب با تزریق چربی خطرهای احتمالی انگشت‌شماری را به دنبال دارد و عوارض تزریق چربی به لب بسیار ناچیز است. با این حال مانند هر درمان جراحی دیگری احتمال بروز اثرهای جانبی مشخصی وجود دارد که  بر ناحیه اهدا کننده چربی یا محل تزریق، یعنی لب، تأثیر می‌گذارد و ممکن است بیمار با عفونت، خونریزی، ورم و درد ملایم مواجه می‌شود. مردن بعضی سلول‌های چربی در طول فرایند انتقال یکی از نقاط ضعف این عمل است که جراحان در تلاش رفع آن هستند. پزشکان مجرب ،اقدام‌های لازم مانند تزریق بافاصله چربی و نه یکباره تمام چربی، را جهت جلوگیری از بروز این عوارض پروتز لب انجام می‌دهد.از مزایای تزریق چربی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • درمانی بی‌خطر استدر این روش درمانی از بافت چربی بدن استفاده می شود. بنابراین احتمال واکنش‌های آلرژیک عملاً توسط این روش برطرف خواهند شد. به همین خاطر احتمال واکنش منفییا آلرژیک به چربی تزریق شده در بدن وجود ندارد.
  • اثر آن‌ها طولانی استچربی تزریق‌شده نسبت به ژل‌های تزریقی، با سرعت کمتری جذب می‌شود. به این معنی است که نتیجه تزریق چربی دوام بیشتری خواهد داشت.
  • بهبودی در بیش از یک منطقه: تقریباً همه تمایل دارند حجم برخی از مناطق بدن خود را کاهش و برخی مناطق را افزایش دهند. تزریق چربی این اجازه را به شما می‌دهد تا چربی اضافه را از منطقه‌ای که تمایل دارید برداشته و به ناحیه دیگری که نیاز دارید، منتقل نمایید.

عمل تزریق چربی به لب، یک عمل نسبتا بی خطر می باشد. با این حال به مانند هر عمل جراحی دیگر، احتمال به وجود آمدن عوارض جانبی وجود دارد. این مشکلات ممکن است در ناحیه برداشت چربی و یا در ناحیه تزریق آن ایجاد شده و عبارت اند از عفونت، خونریزی، تورم و ناراحتی های خفیف. یکی از معایب این عمل که جراحان سعی می کنند آن را برطرف کنند، مردن برخی از سلول های چربی در طول انتقال آن هاست. یک جراح با تجربه با انجام دادن برخی کار ها، سعی می کند این عیب را کمتر کند. برای مثال او به جای تزریق یک جای سلول های چربی، آن ها را به صورت جدا از هم و با ایجاد وقفه تزریق می کند. یکی از مزایای این عمل، پایین بودن احتمال ایجاد پاسخ آلرژیک در فرد و همچنین پایین بودن احتمال پس زده شدن بافت پیوندی، می باشد؛ چرا که این بافت از بدن خود فرد برداشته شده است. نتایج این عمل رضایت بخش و طبیعی می باشند. این عمب همچنین یک عمل سر پایی بوده که تنها به چند ساعت زمان ریکاوری نیاز داشته و فرد پس از آن می تواند به خانه رفته و زندگی عادی خود را ادامه دهد.

دوران نقاهت و بهبودی


درصد کمی از بیماران دچار تورم و کبودی در محل تزریق ژل می‌شوند که تا 24 ساعت پس از انجام فرانید برطرف می‌شود. تورم و کبودی ناشی از تزریق چربی مدت زمان بیشتری در محل تزریق باقی می‌ماند و پس از 3 تا 7 روز از بین رفته و بیمار می‌تواند به راحتی در انظار عمومی ظاهر شود.به بسیاری از بیماران آموزش داده می‌شود که تا چند روز یا چند هفته پس از انجام فرایند برجسته‌سازی از لب‌های خود کمتر استفاده کنند تا حداکثر نتایج حاصل شود. بیمار می‌تواند 24 ساعت پس از انجام فرایند تزریق ژل به فعالیت‌های روزمره خود پرداخته و پس از تزریق چربی هم حدود 3 تا 7 روز طول می‌کشد تا بیمار قادر به انجام فعالیت‌های روزمره خود شود.

میزان ماندگاری نتایج


میزان ماندگاری نتایج  پس از تقبل قیمت ژل و بوتاکس به روش درمانی انتخابی و واکنش شما به درمان بستگی دارد.در روشتزریق چربی به لب باید چندین تزریق صورت بگیرد، اما می تواند منجر به برجسته سازی دائمی لب شود.نتایج روشتزریق ژل به نوع ژل مورد استفاده بستگی دارد. بعضی از ژل ها بین سه تا شش ماه دوام دارند، در حالی که ژل های دیگر تقریبا تا یک سال دوام دارند.روش های پروتز لب،لیفت لب، پیوند پوست و قطع و برداشتن حاشیه قرمز لب نتایجی دائمی دارند.

هزینه های مرتبط


پروتز لب یک روش درمانی هنری است که باید توسط فرد متخصص و با تجربه انجام شود. فرد تزریق کننده باید درک مناسب از پیچیدگی‌ها، شرایط و آناتومی لب‌ها داشته باشد. این شرایط هنری و تکنیکی می‌تواند نتایج استفاده بسیاری از افراد از تزریق‌های غیر استاندارد و مشاهده نتایج غیر طبیعی در نتیجه آن را توضیح دهد. به همین خاطر بعضی بیماران تصور می‌کنند تقبل هزینه تزریق ژل لب  همیشه منجر به ایجاد یک ظاهر غیر طبیعی و بیش از حد بزرگ برای لب‌ها می‌شود، در حالی که در واقع این شرایط هیچگاه در صورت استفاده از خدمات افراد متخصص و با تجربه در این حوزه مشاهده نمی‌گردد. میزان قیمت پروتز لب و گونه براساس نوع جراح و میانگین هزینه پروتز لب متفاوت میباشد.


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان