تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس به کاهش علائم پیری کمک می‌کند. با افزایش سن، به دلیل استفاده‌ی مداوم از عضلات صورت خطوط ناخوشايندی بر روی پوست ایجاد می‌شود؛ همچنین به دلیل روال طبیعی پیری، بدن‌ کلاژن و الاستین کمتری درون پوست تولید می‌کند و همین امر به مرور زمان باعث ثابت شدن این خطوط می‌گرد و علائم  پیری در بدن نمایان می‌شود و ظاهر فرد شروع به پیرتر شدن می‌کند. در این میان کاربرد بوتاکس سریع‌ترین و ساده‌ترین راه برای داشتن پوستی صاف و بدون چروک است. بوتاکس راه‌حلی ایمن و طبیعی است که عضلات صورت ما را شل و آزاد می‌کند. امروزه نحوه تزریق بوتاکس بسیار مقرون به صرفه است و هر کسی که بخواهد چند سال جوان‌تر به نظر برسد، می‌تواند از آن استفاده کند. بنابراین، اگر گذر زمان در حال از بین بردن شادابی پوست شما و باعث پیر شدن آن شده است، تزریق بوتاکس روش فوق العاده‌ای است که باید آن را امتحان کنید. تنها چند تزریق می‌تواند با کاستن از میزان خطوط و چین و چروک‌ها زمان را به عقب بازگرداند و به بهبود نمای پوست شما کمک کند. به یاد داشته باشید که بوتاکس یکی از برترین روش های غیر جراحی زیبایی است. بوتاکس در انواع مختلفی ازجمله بوتاکس کره ای نورونوکس، مسپورت، دیسپورت، کانیتوکس وجود دارد.

بوتاکس از جمله ایمن‌ترین و بی‌خطرترین روش‌های غیرجراحی زیبایی است. ایمنی و اثربخشی تزریق بوتاکس، به تجربه و مهارت تزریق ‌کننده بستگی دارد و متخصصین ما در کلینیک زیبایی ، در این زمینه‌ آموزش‌های گسترده ای دیده‌اند. اگر شما هم می‌خواهید از این روش درمانی استفاده کنید، همین امروز با ما تماس بگیرید تا اطلاعات بیشتری در مورد تأثیرات واقعی بوتاکس، در اختیارتان قرار دهیم.

نواحی تحت درمان با بوتاکس


نواحی تحت درمان با بوتاکس

بوتاکس عضلات زیر پوست صورت را شل و آزاد می‌کند، همین کار نیز باعث کاهش چین و چروک‌های پوست می‌شود. این به معنی آن است که این خطوط را می‌توان به‌طور قابل توجهی تعدیل و صاف کرد. چین و چروک‌ها و خطوطی که با تزریق بوتاکس می‌توان از میزان آ‌ن‌ها کاست، عبارتند از:

 • خطوط و چین و چروک‌های پیشانی: خطوط و چین و چروک‌های پیشانی خطوطی افقی در پیشانی هستند که هنگام بالا بردن ابروها، برجسته‌تر و مشخص‌تر می‌شوند.
 • خطوط پنجه کلاغی (چین و چروک دور چشم)خطوط پنجه کلاغی خطوطی هستند که در گوشه بیرونی چشم به ‌وجود می‌آیند. این خطوط به دلیل بالا رفتن سن، حالت چهره، قرار گرفتن در معرض آفتاب و استعمال دخانیات به‌وجود می‌آیند.
 • خطوط اخمانقباض عضلات پیشانی ما باعث ایجاد خطوط اخم می‌شود. این خطوط به‌صورت عمودی بین دو ابرو به وجود می‌آیند.
 • خطوط دور لبخطوط دور لب اطراف دهان و در بالای لب بالایی ظاهر می‌شوند. این خطوط اغلب در افراد سیگاری ‌به‌وجود می‌آیند ولی افراد غیر سیگاری نیز ممکن است به آن دچار شوند.
 • خطوط لبخند:خطوط لبخند خطوط درست در زیر گوشه‌های دهان به‌وجود می‌آیند. تزریق بوتاکس می‌تواند این خطوط را که به دلیل افزایش سن ظاهر می‌شوند، کاهش دهد.
 • خطوط خرگوشی بینیاین روش برای رفع خطوط بینی موثر است. خطوط خرگوشی بینی در واقع چین و چروک‌های بالای بینی هستند که هنگام در هم کشیدن چشمان  یا اخم کردن ظاهر می‌شوند.
 • چانه: بوتاکس می‌تواند با شل کردن عضله‌ی چانه، شیارهای کوچک یا چروک‌های عمیقی که توسط این عضله‌ی قدرتمند به وجود آمده‌اند را از بین ببرد و ظاهر صاف‌تری به چانه بدهد.
 • لیفت ابرو با بوتاکس: تزریق بوتاکس در نواحی اطراف پیشانی باعث بالا کشیده شدن ابروها ، از بین رفتن در هم کشیدگی چشم‌ها و ایجاد ظاهری جوان‌تر در فرد می‌شود.

خطوط چهره اغلب با دیگر علائم پیری مانند نازک شدن لب‌ها همراه است، بنابراین ترکیب بوتاکس با دیگر درمان‌‌های زیبایی می‌تواند باعث بهتر شدن نتیجه شود.

افراد مناسب


اگر به دلیل بالا رفتن سن و یا قرار گرفتن زیاد در معرض نور خورشید ، چین و چروک‌ و خطوط ریزی در پوست‌تان پدیدار شده‌ است، شما به تزریق بوتاکس نیاز دارید. بعد از سن بیست سالگی، لایه‌های پایینی پوست تولید کلاژن را متوقف می‌کنند و همین امر موجب ایجاد چین و چروک‌ در پوست می‌شوند -در واقع کلاژن همان ماده‌ای است که باعث می‌شود، ظاهری جوان و بدون چین و چروک داشته باشیم.- صرف‌نظر از اینکه سبک زندگی شما تا چه حد سالم است و تا چه  حد به مسائل مربوط به بهداشت و سلامت پوست را اهمیت می‌دهید، و حتی اینکه چه مقدار از محصولات مراقبتی پوست استفاده می‌کنید، عاقبت چین و چروک و خطوط ریز در پوست شما به‌وجود خواهند آمد، بنابراین برای خلاصی از آن‌ها باید رویکردی تهاجمی‌تر در پیش بگیرید.

فرایند‌های پیش از تزریق بوتاکس


تزریق بوتاکس را متخصصین زیبایی ما، که دانش گسترده ای از آناتومی صورت دارند، انجام می‌دهند. در کلینیک ما ، همیشه پیش از اولین تزریق بوتاکس،‌ به بیمار مشاوره‌ داده می‌شود، حتی اگر قبلاً در جایی دیگر تزریق بوتاکس انجام داده باشد. در این مشاوره، سلامتی و سابقه‌ی پزشکی فرد به همراه نتایجی که در ذهن از انجام این روش دارد، مورد بحث قرار می‌گیرد. نواحی تحت درمان، مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت و جزئیات انجام آن، همراه با تمامی خطرات و مراقبت‌های دوره‌ی نقاهت، با بیمار در میان گذاشته خواهد شد. سپس متخصصین ما تحلیلی از اسکلت‌بندی صورت فرد انجام داده و نواحی دقیق تزریق را با مد نظر قرار دادن تحلیل صورت گرفته، مشخص می‌کنند. به کلیه‌ی سؤالات مطرح شده توسط بیمار نیز به‌طور دقیق پاسخ داده خواهد شد. در صورت تمایل بیمار می‌تواند از متخصص ما بخواهد تا هم‌زمان  با تزریق و پیشرفت کار- برای دستیابی به بهترین نتایج- به او مشاوره بدهد.

پیش از انجام این روش، عکسی از بیمار گرفته می‌شود تا با مقایسه‌ی آن با زمان بعد از درمان، بیماربتواند بهبود حاصل شده را به چشم خود ببینید. همراه با فرم رضایت‌نامه‌، بیماران باید خلاصه‌ی سابقه‌ی پزشکی‌ خود را نیز تکمیل کنند تا متخصصین ما از حساسیت‌ها یا وضعیت‌های پزشکی خاص هر بیمار آگاه شده و از ایجاد هرگونه تداخل بین تزریقات تجویز شده و موارد مشکل‌زا پیشگیری کنند.

فرایند تزریق بوتاکس


تزریق بوتاکس با لوازم استریل یک‌بار مصرف و در اتاقی مخصوص انجام می‌شود. برای تزریق از سوزنی بسیار نازک و کوچک استفاده می‌شود و برای بی‌حس کردن ناحیه‌ی تحت درمان پیش از انجام تزریق نیز کرمی مخصوص به پوست مالیده می‌شود. تزریقاتی که در این روش انجام می‌شود، بسته به نیاز محل تحت درمان، حدود 5 تا 10 دقیقه طول می‌کشد. این تزریقات کاملاً مختصر هستند و کمترین میزان درد و ناراحتی را به دنبال دارند.

بعد از انجام این روش می‌توانید بلافاصله فعالیت‌های روزانه خود از سر بگیرید؛ نشانه‌های کوچک قرمز رنگی نیز که بر اثر تزریق به وجود می‌آیند، بعد از گذشت 45 تا 50 دقیقه از بین می‌روند. اثرات کامل این روش،  بعد از گذشت 5 تا 10 روز، قابل مشاهده خواهند بود.

گاهی اوقات برای کسب بهترین نتایج، ممکن است بیماران به تزریقات دیگری نیز نیاز پیدا می‌کنند. اگر تزریق دومی نیاز بود،  یک یا دو هفته‌ی بعد، در طی یک جلسه‌ی تکمیلی می‌توان آن را انجام داد. تأثیر تزریق بوتاکس 6 تا 12 ماه باقی می‌ماند و می‌توان آن را بعد از یک دوره زمانی مشخص، دوباره تکرار کرد. در ضمن این روش را می‌توان با روش‌هایی مانند تزریق ژل‌ ، مزوتراپی و دیگر روش‌های زیبایی درمانی ترکیب کرد.

مزایا


 در ادامه تعدادی از مزایای بوتاکس چانه ،گونه، لب و … آورده شده است.

 • تأثیر چشمگیر در جوان سازی صورت
 • نتایج دراز مدت
 • درمان ارزان قیمت و مقرون به صرفه
 • بدون نیاز به جراحی
 • بدون نیاز به استراحت و زمان بهبودی

مراقبت‌های دوره‌ی نقاهت بعد از تزریق بوتاکس


بعد از تقبل هزینه تزریق بوتاکس ، بیماران قادر خواهند بود تا با کمترین اتلاف وقت، فعالیت‌ها و کارهای روزانه‌ خود را از سر بگیرند. البته دستورالعمل‌های ویژه‌ی دوره‌ی نقاهت به آن‌ها داده می‌شود تا آن را در منزل به کار بندند. محل تزریق ممکن است کمی قرمز و متورم و یا کبود شود ولی این مشکل در طی چند روز از برطرف می‌شود.

نتایج تزریق بوتاکس صورت بعد از گذشت 24 تا 48 ساعت قابل مشاهده خواهند بود، هرچند پدیدار شدن بیشترین تأثیر، حتی ممکن است تا دو روز نیز طول بکشد. مدت زمان باقی ماندن نتایج این درمان، در بین بیماران بسیار متفاوت است ولی به طور میانگین 3 تا 5 طول می‌کشد.

اگر بعد از گذشت مدتی، بیمار تزریق دیگری انجام ندهد ، متوجه بازگشت تدریجی ناحیه‌ی تحت درمان به حالت اولیه‌ خواهد شد. با گذشت زمان، ثابت شده است که اگر بیماران، برنامه‌ی تزریقی منظمی را دنبال ‌کنند، نتایج درمان طولانی‌تر و فاصله‌ی بین تزریق‌ها بیشتر می‌شود.

خطرات و عوارض


بعد از گذشت 15 سال، حجم انبوهی از شواهد بالینی و عملی، ایمنی و کارایی سم بوتولینوم (بوتاکس) را به اثبات رسانده‌اند.مضرات تزریق بوتاکس بسیار ناچیز است. عوارض تزریق بوتاکس، مثل خونریزی موقت، کبودی یا  تورم‌هایی خفیف در محل تزریق ممکن است ایجاد شود.

هزینه و قیمت


هزینه بوتاکس این روش بسته به ناحیه‌ی تحت درمان متفاوت است. قیمت تزریق بوتاکس زیبایی از یک محل نسبت به محل دیگر و از یک پزشک نسبت به پزشک دیگر متفاوت است بنابراین شما باید از پزشک در مورد هزینه‌های تزریق بوتاکس سؤال کنید.

نتایج


حتی اگر نتایجی بلافاصله بعد از درمان هم ظاهر شود، باز هم به‌طور معمول حدود دو هفته زمان نیاز است تا تمامی نتایج بالقوه‌ی درمان نمایان شوند.

 


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان