zae

 

از بین بردن موهای تناسلی با توجه به ماهیت خصوصی آن، اغلب کمتر از بخش‌های دیگر بدن مطرح می‌شود. اما به گفته بسیاری از تکنسین‌های لیزر، در سال‌های اخیر تقاضا برای لیزر موهای تناسلی بسیار افزایش یافته است. زیرا گرایش مردم به رهایی از درد و زحمت روش‌های قدیمی رفع موهای زائد ناحیه تناسلی (مانند اصلاح و اپیلاسیون) به طور روز افزونی در حال افزایش است.

دیگر نگران حذف موهای زائد تناسلی نباشید. استفاده از لیزر بیکینی روشی سریع، بدون درد و مقرون به صرفه بوده و نتایج موثر و پایداری به دنبال دارد. حتی اگر تارهای مویی باقی بماند، بسیار پراکنده بوده و چندان قابل توجه نخواهد بود. محبوبیت این روش در میان زنان برای تمام سنین، روز به روز در حال افزایش است، زیرا قادر است بدون درد و عوارض جانبی خاصی، منطقه بیکینی را صاف و بدون مو سازد.

حذف موهای تناسلی با لیزر


zae1

وقتی که نوبت به از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی می‌رسد، هر چه نتایج آن پوستی صاف‌تر و اثرات پایدارتری باشد، احساس بهتری خواهیم داشت. صاف و تمیز بودن این منطقه حتی در هنگام حمام کردن یا پوشیدن لباس زیر اهمیت بیشتری می‌یابد.

اگر چه تا کنون استفاده از تیغ برای اصلاح منطقه تناسلی رایج بوده است، اما امروزه استاندارد بهداشت و رفع موهای زائد بسیار بالاتر رفته و تنها لیزر موهای زائد تناسلی می‌تواند آن را برآورده سازد. با استفاده از لیزر بیکینی می‌توان در طی سه تا شش جلسه درمان، موهای زائد تناسلی را به طور دائمی کاهش داد.

فوائد لیزر موهای تناسلی


zae2

با استفاده از لیزر به جای تیغ برای رفع موهای زائد خود می‌توانید از قرمزی و جوش‌های پس از اصلاح رهایی یابید. منطقه بیکینی، ناحیه‌ای حساس، مستعد سوزش پس از اصلاح و یا حتی بدتر از آن، رشد موهای زیر پوستی است و منظره‌ای ناخوشایند را ایجاد می‌کند.

منطقه تناسلی همچنین مستعد ابتلا به التهاب و عفونت فولیکول‌های مو می‌باشد. استفاده از تیغ برای اصلاح این منطقه نه تنها همراه با ناراحتی و التهاب است، بلکه ‌ممکن است در نهایت منجر به هیپرپیگمانتاسیون ثانویه (تیره شدن پوست) ناشی از التهاب گردد. خوشبختانه، لیزر بیکینی نه تنها در کاهش یا توقف رشد موهای زائد مفید است، بلکه می‌تواند سبب کاهش یا حتی توقف همه مشکلات آزار دهنده ناشی از تیغ و دیگر روش‌های از بین بردن موهای زائد گردد. مزایای دیگر لیزر عبارتند از:

  • حذف موهای نوک تیزی که پس از اصلاح یا اپیلاسیون باقی می‌مانند.
  • کاهش قرمزی، سوزش و موهای زیر پوستی که پس از روش‌های دیگر از بین بردن موهای زائد ایجاد می‌شود.
  • باعث نرمی و صافی پوست می‌شود.
  • صرفه جویی در زمان
  • کاهش عرق کردن و اصطحکاک پوس.
  • صرفه جویی در هزینه‌ای که صرف تیغ، کرم‌های موبر و واکس می‌شود.

مراحل قبل از لیزر


لیزر موهای زائد منطقه تناسلی به چندین عامل از جمله رنگ مو، رنگ پوست، ضخامت تارهای مو و تراکم آنها بستگی دارد. پزشک شما قبل از درمان با لیزر، همه این عوامل را مورد بررسی قرار داده و اطمینان حاصل می‌کند که مناسب‌ترین سیستم لیزر و بهترین نتایج به شما ارائه می‌گردد. یافتن یک متخصص مجرب و مورد اعتماد از اهمیت زیادی برخورد است. به یاد داشته باشید سیستم‌های لیزر، دستگاه‌های پزشکی هستند که استفاده از آنها نیاز به سطح بالایی از تخصص و رعایت ایمنی دارد. استفاده از لیزر در مطب یک پزشک متخصص در این زمینه، نه تنها اثرات درمانی را افزایش داده، بلکه ایمنی این روش را بالا می‌برد.

حذف موهای زائد تناسلی با لیزر چگونه انجام می‌‌شود؟


zae3

اگر تاکنون در مورد چگونگی درمان لیزر موهای پشت، پاها یا صورت مطالعه کرده باشید، از اصول حذف موهای ناحیه تناسلی آگاهی دارید. اما با توجه به حساسیت این منطقه، تکنسین لیزر با مراقبت بیشتری این روش را به دقت و با ظرافت انجام می‌دهد، فرقی نمی‌کند این کار فقط برای از بین بردن فولیکول‌های پراکنده در سراسر خط بیکینی باشد و یا برای از بین بردن تمام موهای زائد در نزدیکی ناحیه تناسلی انجام شود. دردی که بیمار ممکن است احساس کند، معمولاً کوتاه و بسیار اندک است، شبیه به یک ضربه محکم و ناگهانی برخورد یک کش لاستیکی به پوست است. پس از لیزر، هر گونه قرمزی یا کبودی باید در عرض چند روز فروکش کند. اکثر افراد برای دریافت نتایج مورد نظر خود به 3-4 جلسه لیزر بیکینی نیاز دارند و هر جلسه درمان، کمتر از یک ساعت به طول می‌انجامد.

آیا لیزر موهای زائد نیاز به دوره بهبودی و استراحت دارد؟


بیشتر بیماران می‌توانند بلافاصله پس از لیزر بیکینی به فعالیت‌های روزانه خود بازگردند. ممکن است چند ساعت پس از درمان مقداری قرمزی و احساسی شبیه به آفتاب سوختگی داشته باشید. پس از لیزر مو اندام تناسلی باید از ورزش‌ شدید و قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنید.

آیا این روش با درد همراه است؟


لیزر تنها نور ساطع می‌کند. شما ممکن است مقداری احساس گزگز و یا نیش یک باند کشی را احساس کنید. هیچ خونریزی وجود ندارد و هیچ‌گونه زخم باز ایجاد نمی‌شود. برای برخی از افراد اولین جلسه درمان با لیزر اندکی ناراحت کننده‌تر از جلسات بعدی درمان است. زیرا اولین بار ریشه‌های موی بیشتری نابود می‌شود و شاید هم به این دلیل باشد که برخی از افراد در اولین جلسه درمان نگران‌ هستند و نمی‌دانند چه چیزی در انتظار آنهاست.

آیا بعد از لیزر محدودیت فعالیت وجود خواهد داشت؟


از آنجا که لیزر مو اندام تناسلی به هیچ وجه با سوختگی و یا برش پوست همراه نیست، هیچ‌گونه پانسمانی لازم نیست. شما می‌توانید در همان روز به محل کار خود بازگردید و تمام فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرید. بین جلسات درمان، از برنزه کردن پوست و یا استفاده از کرم‌های برنزه خودداری کنید.

آیا نتایج لیزر موهای تناسلی دائمی خواهد بود؟


%d9%86%d9%86

یک سؤال اصلی که در مورد تمام انواع روش‌های حذف موهای زائد تناسلی مطرح می‌شود این است که آیا این روش نتایج پایدار و دائمی را به دنبال خواهد داشت؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که لیزر مو اندام تناسلی یک روش دائمی برای از بین بردن موهای زائد نیست. زیرا لیزردرمانی، اگر چه در از بین بردن دائمی 90 درصد از موهای زائد مؤثر است، اما حذف کامل و مادام ‌العمر موهای زائد تناسلی را تضمین نمی‌کند. لیزر مو اندام تناسلی روشی برای کاهش دائمی موهای زائد و نه حذف دائمی آنها است. نتایج لیزر در بسیاری از موارد به مدت چندین سال دوام خواهد داشت و بعد از درمان دائمی، بهترین روش برای رهایی از موهای زائد منطقه تناسلی است.

آیا این روش ایمن و بی‌خطر است؟


لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی یکی از روش‌های تأیید شده است که سال‌هاست با موفقیت در سراسر جهان انجام می‌شود. همانند سایر روش‌های زیبایی، خطرات مرتبط با حذف موهای زائد با لیزر وجود دارد.

هزینه حذف موهای زائد تناسلی با لیزر چقدر است؟


مانند هر روش زیبایی دیگر، هزینه لیزر موهای زائد بستگی به محل زندگی شما، کلینیکی که انتخاب می‌کنید و تعداد جلسات مورد نیاز شما دارد. به طور کلی، در سال‌های اخیر به دلیل افزایش تقاضا، هزینه لیزر مو اندام تناسلی کاهش یافته است. اگر لیزر مو اندام تناسلی برای کل منطقه تناسلی و نه صرفاً موهای پراکنده در امتداد خط بکینی باشد، عملیاتی وقت‌گیر خواهد بود.

 


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان