بزرگ و برجسته کردن لب با تزریق ژل به لب                                      

لب‌ها یکی از مهم‌ترین بخش‌های زیبایی صورت هستند. اکثر مردم خواهان لب‌های پُر و حجیم‌تر هستند. این خواسته می‌تواند با استفاده از مواد طبیعی که در بدن یافت می‌شوند، برآورده شود. تزریق ژل لب روش درمانی ساده، ایمن و موقتی است که می‌تواند لب‌های کوچک و نازک را حجیم و بزرگ کند. این روش درمانی همچنین قادر به متعادل کردن لب‌های نامتقارن یا کاهش پیدایش خطوط ظریفی که در لب‌ها به صورت عمودی هستند، می‌باشد. در واقع با بزرگ کردن لب های خود میتوانید زیبایی صورت خود را دو چندان نمائید. از تزریق ژل برای حجیم کردن دیگر نواحی صورت از جمله تزریق ژل به گونه، چانه و … از بین بردن چین و چروک صورت نیز بهره گرفته می شود.هزینه تزریق ژل به لب بسته به شرایط بیماران متفاوت است ،همچینین هزینه تزریق ژل به لب بسته به هر متخصص ممکن است متفاوت باشد.

افراد مناسب برای استفاده از روش برجسته کردن لب‌ها


 

 برای برجسته کردن لب‌ها با تزریق ژل و چربی، الزامات بسیار کمی وجود دارد. در این حالت فرد بیمار می‌بایست انتظارات واقع بینانه از نتایج درمان خود داشته و از نظر جسمی سالم باشد. عمل جراحی بزرگ کردن لب با در نظر گرفتن شرایط بیمار انجام می‌شود تا به این ترتیب بتوان از ایمنی و بی‌خطر بودن درمان برای بیمار مطمئن شد. در طول جلسه مشاوره، دکتر سرمست سابقه پزشکی شما را بررسی کرده و درباره نگرانی‌هایتان قبل از برنامه‌ریزی برای درمان با شما صحبت می‌کند.

روش‌های بزرگ کردن لب‌ها


تزریق ژل

در روش تزریق ژل لب توسط سرنگی، مواد پرکننده‌ی مخصوص (ژل لب ) به لب تزریق می‌شوند. ژل‌های تزریقی مختلفی جهتتزریق ژل به صورت در بازار وجود دارند که در انواع موقتی تا دائمی در دسترس هستند. می‌توان تزریق ژل لب را به صورت منفرد بر روی لب بالایی یا لب پایینی و یا بر روی هر دو لب انجام داد.

تزریق چربی

می‌توان از یک ناحیه دیگر از بدن (مانند شکم) چربی‌های اضافه را گرفت و سپس این چربی را در لب تزریق کرد. این روش موجب برجسته شدن لب‌ها شده و برای بیمارانی که مایل نیستند یک ماده‌ی خارجی را وارد بدن خود کنند، یک راه‌حل موفقیت‌آمیز و موثر است. یکی از نقاط ضعف این روش این است که ممکن است لب‌ها ظاهر نامتقارن پیدا کنند و نتایج تزریق لب، ماندگاری نداشته باشند.

مزایای تزریق چربی

از آنجایی که بافت خود بیمار مورد استفاده قرار می‌گیرد، خطر عفونت یا پس‌زدگی که ممکن است در صورت برجسته سازی لب با پروتز رخ دهد، وجود ندارد.

معایب تزریق چربی

اشکال اصلی روش تزریق چربی برای بزرگ کردن لب، غیرقابل پیش‌بینی بودن نتیجه‌ی نهایی است. آنچه که شما بعد از دو سال مشاهده خواهید کرد ممکن است بسیار متفاوت از آنچه که بعد از دو ماه می‌بینید، باشد.

کاشت پروتز لب

در روش پروتز لب پروتز‌های سیلیکونی در لب بالا و پایین قرار داده می‌شوند و موجب برجسته شدن و بزرگ شدن لب‌ها می‌شوند و به طور دائمی و برای همیشه فرم لب را تغییر می‌دهند.معمولا برای بزرگ کردن لب‌ها، روش تزریق ژل و چربی را ترجیح داده می‌شود، چرا که این روش نتایج بسیار طبیعی‌تری را به دنبال دارد و لب‌ها به طور هموار و متوازنی برجسته خواهند شد و همچنین این روش در مقایسه با سایر روش‌ها با خطرات و عوارض بسیار کمتری همراه است.

لیفت سانترال لب

با نازک شدن لب‌ها در اثر افزایش سن دچار افتادگی نیز می‌شوند. این حالت منجر به این می‌شود که دندان‌های بالایی چه در حالت عادی و چه در حالت خندیدن کمتر قابل مشاهده باشند. روش‌های لیفت لب شامل برداشتن نوار کوچکی از پوست و بافت در زیر بینی می‌باشد، که سبب بالا رفتن لب و به نمایش گذاشتن قسمت بیشتری از دندان‌های بالایی می‌گردد. مرز قرمز لب توسط لیفت لب به سمت بیرون برگردانده می‌شود و موجب برجسته کردن لب می شود .

برجسته کردن دائمی لب‌ها با استفاده از بافت بدن

لایه درم یا عمیق‌ترین لایه پوست، برای پیوند برای سال‌های طولانی است که مورد استفاده قرار می‌گیرد. به هر حال در سال‌های اخیر از این لایه پوست برای بزرگ و برجسته کردن لب‌ها استفاده می‌شود. به این منظور بافت مورد نیاز از سایر نقاط بدن با استفاده از یک روش جراحی همچون عمل جراحی کاهش اندازه شکم، کاهش اندازه سینه، لیفت صورت، و سایر موارد مانند آن گرفته می‌شود. در ادامه اپیدرم یا لایه خارجی پوست برداشته شده و لایه درم پوست از یک طرف لب به سمت دیگر آن کشیده می‌شود. مزیت این روش این است که بافت استفاده شده برای پیوند از بدن خود فرد بوده و احتمال مشاهده واکنش نامناسب و آلرژی به آن وجود ندارد.پیوند بافت ممکن است گاهی اوقات بطور کامل موفقیت‌آمیز نبوده یا با گذشت زمان به تدریج نازک شود. به هر حال، در اکثر مواقع امکان دستیابی به نتایج مناسب با استفاده از این روش وجود دارد. در این حالت هر چه درمان انجام شده بر روی بیمار گسترده‌تر باشد، ورم ایجاد شده در ناحیه تحت درمان بیشتر بوده و برای مدت طولانی‌تر (یک تا سه هفته) دوام خواهد داشت. علاوه بر این امکان ایجاد عوارض جانبی همچون عفونت و خونریزی در این درمان مشابه سایر انواع جراحی‌ها وجود خواهد داشت.

میزان پایداری نتایج


میزان نتایج حاصل از تقبل هزینه تزریق چربی در لب برای عمل حجیم کردن لب به روش درمانی انتخابی و واکنش بیمار به درمان بستگی دارد.

  • تزریق چربی معمولاً باید چند بار انجام شود، اما نتیجه آن برجسته شدن دائمی لب است.
  • نتایج حاصل از تزریق ژل یا پرکننده به نوع ماده پرکننده استفاده شده بستگی دارد. ماندگاری اثر بعضی ژل‌ها ۳ تا ۶ ماه است، حال آن که نتایج باقی ژل‌ها تقریباً یک سال باقی می‌ماند.
  • انواع پروتز لب، پیوند پوست، لیفت یا بالا کشیدن لب و بهبود رنگ لب همگی نتایجی دائمی به دست می‌دهند.

 
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *