بزرگ، حجیم و برجسته کردن باسن: عمل پروتز

مد و زیبایی یکی از موضوعات مهمی است که در چند دهه اخیر یکی از بخش های ضروری در زندگی انسان ها شده است.  تا آنجا که برای زیبایی صورت و اندامشان دست به انواع عمل های زیبایی می زنند. یکی از عمل های زیبایی که در چند سال اخیر بسیار پرطرفدار شده است، عمل پروتز باسن است که برای بزرگ کردن باسن انجام می شود.

 تزریق چربی


چربی را میتوان از شکم، پهلوها و ران ها ساکشن کرده و به باسن تزریق کرد،اگر ساکشن چربی بدون فشار منفی زیاد انجام شود،پاره شدن و تخریب سلول های چربی به حداقل میرسد،این عمل راحت بوده ولی به علت اینکه هنگام نشستن فشار وزن بدن به این قسمت وارد میشود باعث جابجایی چربی و افزایش جذب آن میشود.

استفاده از پروتز


این پروتز از جنس سیلیکون بوده و سازگار با بدن میباشد و از پروتز پستان محکم تر است، ظاهر آن ها بسیار طبیعی میباشد،برای بزرگ کردن باسن با ورود پروتز سایز بدن اصلاح شده و باسنی گرد و بزرگ و برجسته فراهم میکند.

مشکلات پروتزهای باسن

این روش نسبت به جراحی بالا کشیدن باسن برزیلی ( تزریق چربی در باسن ) ضعیف‌تر عمل می‌کند. جراحی پروتز باسن شامل خطرات مختلف یا عوارضی ازجمله حرکت/ جابجایی پروتز، تجمع مایعات و انقباض کپسولی می‌باشد. حتی در صورت موفقیت‌آمیز بودن جراحی پروتز باسن، ظاهر و احساس نهایی ایجادشده به‌اندازه نتایج به‌دست‌آمده از طریق تزریق چربی طبیعی نیست.درنهایت، پروتزهای باسن دائمی نیستند. ضرورت انجام عمل جراحی تعویض پروتز در آینده، به‌طورمعمول هشت ‌تا 12 سال پس از جراحی اولیه، به بیماران توصیه می‌شود.

 بزرگ کردن باسن با استفاده از پروتز های سیلیکونی

پروتز های باسن دارای شکل ها و اندازه های مختلف هستند و هر یک از آنها برای یک نوع خاص از بیماران و نیز اهداف مشخص مناسب هستند. این پروتز ها از سیلیکون نرم ساخته می شوند که می تواند یک احساس محکم، مناسب و طبیعی برای باسن بیمار ایجاد کند. برای جایگذاری پروتز لازم است محل قرار گیری آن در ناحیه باسن، دور از اعصاب و نواحی استخوانی باشد که برای نشستن استفاده می شوند. به این ترتیب با جایگذاری پروتز، بخش بالایی و خارجی باسن گرد تر و محکم تر می شود. این روش درمانی به حدود دو ساعت زمان نیاز دارد و تحت بی هوشی عمومی انجام می شود. شکاف های ایجاد شده در این رابطه در نواحی دارای فرو رفتگی باسن ایجاد می شوند و به همین خاطر نامرئی می باشند.

نحوه عمل


عمل جراحی پروتز باسن معمولاً به صورت سرپایی انجام می شود و معمولاً نیازمند ۲ تا ۳ ساعت زمان برای انجام است. این عمل جراحی معمولاً تحت بی هوشی عمومی انجام می شود و این موضوع به بیمار امکان می دهد که در طول عمل در حالت خواب باشد. در این حالت بیمار بر روی شکم خود می خوابد و دکتر عمل جراحی لازم را بر روی باسن وی انجام می دهد. هنگامی که بیمار بی هوش شد، دکتر ایجاد شکاف های لازم را بر روی ناحیه عمل شروع می کند. این برش ها می توانند در محل رسیدن ران به باسن یا در پایین خط باسن ایجاد شوند. مورد دوم معمولاً برای ایجاد شکاف در اکثر موارد استفاده می شود و به این ترتیب جراحت های ایجاد شده پس از عمل پروتز باسن قابل مشاهده نیست، اما در این حالت احتمال ایجاد عفونت بیشتر در مقایسه با روش دیگر بیشتر است. مطمئن شوید که درباره محل ایجاد شکاف ها با دکتر خود در طول جلسات مشاوره صحبت کنید.با ایجاد شکاف های لازم، دکتر یک حفره به میزان کافی بزرگ در باسن ایجاد کرده و پروتز را زیر یا بالای ماهیچه سرینی بزرگ در ناحیه باسن وارد می نماید. در این حالت سعی می شود پروتز ها بالای ناحیه نشیمن گاه باسن جایگذاری شود تا به این ترتیب از ایجاد جابجایی های احتمالی در آن به خاطر نشستن بیمار جلوگیری و اجتناب شود.این عمل جراحی برای سمت دیگر باسن نیز بطور مشابه انجام می شود. در این مرحله دکتر به دقت مطمئن می شود که هر دو طرف باسن بیمار متقارن و طبیعی هستند. برای بستن شکاف های ایجاد شده از بخیه استفاده می شود. در نهایت بیمار از حالت بی هوشی خارج شده و به دقت تا زمان مرخص شدن تحت نظارت قرار می گیرد. مدت زمان لازم برای بررسی وضعیت بیمار پس از عمل معمولاً یک تا دو ساعت است.

مراقبت بعد از عمل


پس از عمل جراحی پروتز باسن ، بیمار باید انتظار مقداری درد و ناراحتی را داشته باشد. علاوه بر این ممکن است بیمار با مقداری کبودی نیز مواجه شود. در این رابطه ممکن است دکتر داروهای مسکن برای بیمار جهت کاهش درد احتمالی تجویز کند. پس از عمل جراحی پروتز باسن بیمار نمی تواند تا حدود دو هفته به پشت دراز بکشد. علاوه بر این لازم است بیمار از یک کوسن نرم در زمان نشستن استفاده کند. برای بیمار مهم است که دستورالعمل های پس از عمل جراحی پروتز باسن را برای اجتناب از شکل گیری عوارض احتمالی به دقت رعایت کند. در صورت اهمال در این زمینه همواره احتمال جابجایی پروتز ها و ایجاد مشکل برای بیمار وجود دارد.در طول دوره ریکاوری، ممکن است از شما خواسته شود از یک لباس تنگ برای حفاظت از محل جراحی استفاده کنید. شما ممکن است پس از عمل با تفاوت زیاد در ظاهر باسن خود مواجه شوید. به هر حال، بخشی از این تفاوت به خاطر ورم ایجاد شده به واسطه عمل جراحی است. هنگامی که این ورم از بین برود، نتایج واقعی عمل جراحی آشکار خواهند شد. بیماران معمولاً دو هفته پس از عمل امکان برگشت به محل کار خود را پیدا می کنند. به هر حال باید توجه داشته که دوره زمانی ریکاوری از بیماری به بیمار دیگر متفاوت است.

عوارض جانبی


مشابه همه انواع عمل های جراحی، روش درمانی بزرگ کردن باسن با انتقال چربی یا با استفاده از پروتز های سیلیکونی نیز دارای خطرات و ریسک های خاص خود می باشد. عوارض تزریق چربی یا استفاده از پروتز می تواند شامل عفونت، خون ریزی، واکنش به مواد بی هوشی، و ایجاد آسیب برای اعصاب یا عضلات موجود در ناحیه باسن باشد. علاوه بر این امکان حرکت یک یا هر دوی پروتزهای باسن با گذشت زمان از محل مناسب قرارگیری آن وجود دارد. در این صورت لازم است عمل جراحی پروتز باسن برای اصلاح نتایج درمان بر روی بیمار تکرار شود.

هزینه جراحی بزرگ کردن باسن


هزینه‌های تزریق چربی و جراحی بزرگ کردن باسن با استفاده از پروتز تفاوت بسیاری با یکدیگر دارد. میانگین هزینه کلی فرایند تزریق چربی وابسته به تکنیک لیپوساکشن موردنیاز برای برداشت چربی، و شامل هزینه پزشک، بیهوشی، هزینه بیمارستان و مراقبت و مراجعات پس از عمل می‌باشد. هزینه این روش بسته به میزان چربی موردنیاز برای دستیابی به نتیجه موردنظر و نیز جراح شما، منطقه جغرافیایی و هزینه‌های بیمارستان متفاوت خواهد بود.جراحی بزرگ کردن باسن با استفاده از پروتز شامل هزینه پزشک، بیهوشی، هزینه پروتز، هزینه بیمارستان و مراقبت پس از عمل است. این هزینه ممکن است بر اساس شرایط خاص شما و نیز هزینه‌های جراح، منطقه جغرافیایی، و هزینه‌های بیمارستان متفاوت باشد.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *